Svenska Cupen 2017 - Rond 4

Spelperiod: 04 May - 11 Jun

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (6) Jönköpings läns BF (3) Upplands BF (6)
Dalabridgen (4) Medelpads BF (1) Värmland-Dals BF (2)
Gotlands BF (0) Mälardalens BF (7) Västerbottens BF (4)
Gävleborgs BF (6) Norrbottens BF (3) Västergötlands BF (8)
Göteborgs BF (7) Skånes BF (14) Ångermanlands BF (2)
Hallands BF (11) Stockholms BF (12) Örebro läns BF (8)
Jämtland-Härjedalen (3) S-Ö. Sveriges BF (11) Ö. M-svenska BF (10)

Bohuslän-Dals BF

Kungshamns sega gubbar 97 Kungshamns sega gubbar vs. Lille Skutt Kungshamns sega gubbar Spelort
Kungshamn
Lille Skutt 36
Petrapak 53 Petrapak vs. Norske og små Petrapak Spelort
Svenshögen
Norske og små 40
Bronsdag 38 Bronsdag vs. Orust Bengt Bronsdag Spelort
Skärhamn
Orust Bengt 35
Tofta Gård 69 Tofta Gård vs. Sten a sund Tofta Gård Spelort
Ellös
Sten a sund 34
Axenbratt 74 Axenbratt vs. Quadriga Aurea Axenbratt Spelort
Vänersborg
Quadriga Aurea 61
Björnligan 17 Björnligan vs. BALL BALL Spelort
Trollhättan
BALL 23
Välj distrikt

Dalabridgen

Tomtarna 22 Tomtarna vs. Liljas for ever Liljas for ever Spelort
Lima
Liljas for ever 72
Zarabustor 81 Zarabustor vs. BK Dalom Zarabustor Spelort
Mora
BK Dalom 48
PJO 74 PJO vs. FC Ludvika PJO Spelort
Borlänge
FC Ludvika 60
IL PEJOMA 47 IL PEJOMA vs. Hälls änglar Hälls änglar Spelort
Borlänge
Hälls änglar 91
Välj distrikt

Gävleborgs BF

BK Hudik 99 35 BK Hudik 99 vs. Jansson Jansson Spelort
Hudiksvall
Jansson 103
JERNIS 31 JERNIS vs. SNIPERS SNIPERS Spelort
Gävle
SNIPERS 69
Acktjära 22 Acktjära vs. Gavlupp Gavlupp Spelort
Bollnäs
Gavlupp 47
Rochrimani 46 Rochrimani vs. Hit a Worm Hit a Worm Spelort
Bollnäs
Hit a Worm 62
ZMRZLINA 94 ZMRZLINA vs. Reverse ZMRZLINA Spelort
Gävle
Reverse 58
Eriksson Glad 63 Eriksson Glad vs. Falun United Eriksson Glad Spelort
Sandviken
Falun United 44
Välj distrikt

Göteborgs BF

Vilda Västern 40 Vilda Västern vs. Westerlund Westerlund Spelort
Mölndal
Westerlund 74
Deadwood Lerum 34 Deadwood Lerum vs. Farmers Deadwood Lerum Spelort
Stenkullen
Farmers 29
Trollmors nissar 46 Trollmors nissar vs. 99an 99an Spelort
Angered
99an 89
Englunds vänner 92 Englunds vänner vs. Petersen Englunds vänner Spelort
Askim
Petersen 48
KRKA 58 KRKA vs. Fem stoppar spöktåget KRKA Spelort
Hisings Kärra
Fem stoppar spöktåget 49
Kungens vänner 46 Kungens vänner vs. Skrömta Kungens vänner Spelort
Göteborg
Skrömta 38
BK Lyx Bunk 49 BK Lyx Bunk vs. Kungsbacka Sten-Sture BK Lyx Bunk Spelort
Billdal
Kungsbacka Sten-Sture 40
Välj distrikt

Hallands BF

Kungsbacka mixed 44 Kungsbacka mixed vs. Kungsbacka HELG Kungsbacka mixed Spelort
Onsala
Kungsbacka HELG 19
Värö Clubs 12 Värö Clubs vs. Elisabeths Änglar Elisabeths Änglar Spelort
Väröbacka
Elisabeths Änglar 72
Albrekts Seniorer 67 Albrekts Seniorer vs. Albrekts Washindi Albrekts Seniorer Spelort
Varberg
Albrekts Washindi 34
Albrekts BMW 54 Albrekts BMW vs. Albrekts Svang Albrekts BMW Spelort
Varberg
Albrekts Svang 29
Albrekts Blanda o Ge 22 Albrekts Blanda o Ge vs. ALBREKTS RACKE ALBREKTS RACKE Spelort
Varberg
ALBREKTS RACKE 85
Tuppen 35 Tuppen vs. Team Vesterhavet Team Vesterhavet Spelort
Varberg
Team Vesterhavet 70
Albrekts klöver 88 Albrekts klöver vs. Albrekts GUBE Albrekts klöver Spelort
Varberg
Albrekts GUBE 26
Albrekts Grimeton 47 Albrekts Grimeton vs. Albrekts Callenberg Albrekts Grimeton Spelort
Varberg
Albrekts Callenberg 43
Alltid dubbelt 43 Alltid dubbelt vs. Halland Halland Spelort
Halmstad
Halland 104
Skaparna 86 Skaparna vs. Nissan Skaparna Spelort
Halmstad
Nissan 46
Ohlsenbanden 39 Ohlsenbanden vs. Pillertrillarna Pillertrillarna Spelort
Laholm
Pillertrillarna 53
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Narre W.O Narre vs. PAAJ Narre Spelort
Östersund
PAAJ
Fanbyn 78 Fanbyn vs. Goof Troop II Fanbyn Spelort
Östersund
Goof Troop II 15
Ingrid 66 Ingrid vs. Winge Boys Ingrid Spelort
Krokom
Winge Boys 50
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Värnamo 72 Värnamo vs. Kapten klöver Värnamo Spelort
Värnamo
Kapten klöver 24
Team Jonas 61 Team Jonas vs. Spader Kung Team Jonas Spelort
Anderstorp
Spader Kung 44
Fråga Jörgen 49 Fråga Jörgen vs. Ulricehamn Ulricehamn Spelort
Jönköping
Ulricehamn 50
Välj distrikt

Medelpads BF

Sundsvall 52 Sundsvall vs. Westman Westman Spelort
Sundsvall
Westman 71
Välj distrikt

Mälardalens BF

Norberg 81 Norberg vs. Hedemora BS - WCHF Norberg Spelort
Norberg
Hedemora BS - WCHF 56
St Eskil 48 St Eskil vs. Åkers BK St Eskil Spelort
Eskilstuna
Åkers BK 32
Torshälla Blandning 13 Torshälla Blandning vs. The B Kings The B Kings Spelort
Eskilstuna
The B Kings 107
Lillslam 49 Lillslam vs. Plock Plock Spelort
Hallstahammar
Plock 55
Yellow 72 Yellow vs. Bibi och grabbarna Yellow Spelort
Västerås
Bibi och grabbarna 10
ABB Tomas 118 ABB Tomas vs. ABB BK Old Guys ABB Tomas Spelort
Västerås
ABB BK Old Guys 11
ABB 21 77 ABB 21 vs. Utsocknes ABB 21 Spelort
Västerås
Utsocknes 32
Välj distrikt

Norrbottens BF

Zorro 61 Zorro vs. Lag Petter Lag Petter Spelort
Luleå
Lag Petter 102
Optimisterna 51 Optimisterna vs. I Tredje Hand Optimisterna Spelort
Piteå
I Tredje Hand 35
Zoltans Adapter 66 Zoltans Adapter vs. Erules Zoltans Adapter Spelort
Luleå
Erules 61
Välj distrikt

Skånes BF

kristianstad tommy 22 kristianstad tommy vs. Österbergs Dragoner Österbergs Dragoner Spelort
Kristianstad
Österbergs Dragoner 57
Munka Andreas 21 Munka Andreas vs. Jannes Gäng Jannes Gäng Spelort
Örkelljunga
Jannes Gäng 82
Kullabygdens Bk 18 Kullabygdens Bk vs. Landskrona Landskrona Spelort
Viken
Landskrona 79
Kullabygden 4 51 Kullabygden 4 vs. Västra Bjäre BK - Norman Västra Bjäre BK - Norman Spelort
Domsten
Västra Bjäre BK - Norman 67
Yes 37 Yes vs. BK Tre Sang Foursome Yes Spelort
Helsingborg
BK Tre Sang Foursome 28
Zonen Zonett 47 Zonen Zonett vs. Dahlbergs Dahlbergs Spelort
Beddingestrand
Dahlbergs 50
Lunds BK LUCK 49 Lunds BK LUCK vs. Lunds BK Genarp Lunds BK Genarp Spelort
Lund
Lunds BK Genarp 52
BK Zonen Kellander 48 BK Zonen Kellander vs. ZONEN JUNITED BK Zonen Kellander Spelort
Trelleborg
ZONEN JUNITED 22
Tre Sang Game Over 16 Tre Sang Game Over vs. Lunds BK superninjas of doom Lunds BK superninjas of doom Spelort
Råå
Lunds BK superninjas of doom 105
HASP 32 HASP vs. MUCK MUCK Spelort
Falsterbo
MUCK 95
Zonen Skumparp 45 Zonen Skumparp vs. Lunds BK Team ABA Zonen Skumparp Spelort
Trelleborg
Lunds BK Team ABA 30
Nilsson 64 Nilsson vs. Multi Nilsson Spelort
Arlöv
Multi 54
HEEG 15 HEEG vs. 50 med omnejd 50 med omnejd Spelort
Malmö
50 med omnejd 119
Malmö BK Ollaboja 56 Malmö BK Ollaboja vs. ESSEN Malmö BK Ollaboja Spelort
Malmö
ESSEN 16
Välj distrikt

Stockholms BF

Bridgebertheau 106 Bridgebertheau vs. Joker Bridgebertheau Spelort
Täby
Joker 20
Skalman 78 Skalman vs. Kiss my pass Skalman Spelort
Stockholm
Kiss my pass 30
Stjärnskotten 12 Stjärnskotten vs. Alerts revansch Alerts revansch Spelort
Stockholm
Alerts revansch 79
Strandgänget 25 Strandgänget vs. Vivalla Revolution Vivalla Revolution Spelort
Bromma
Vivalla Revolution 76
Lanssons Blandning 27 Lanssons Blandning vs. På Tur På Tur Spelort
Stockholm
På Tur 47
Gold 62 Gold vs. Olle Blidholm Gold Spelort
Stockholm
Olle Blidholm 25
ANNA 101 ANNA vs. REVOKE ANNA Spelort
Sundbyberg
REVOKE 31
Transfer Magic 34 Transfer Magic vs. Forell Forell Spelort
Vallentuna
Forell 67
Hammershark 42 Hammershark vs. Ludde Ludde Spelort
Spånga
Ludde 46
Glada Miner 57 Glada Miner vs. Klipp trissing Glada Miner Spelort
Ekerö
Klipp trissing 34
PLOJ 61 PLOJ vs. SYSON SYSON Spelort
Stockholm
SYSON 84
Gubbröran 28 Gubbröran vs. stefan A stefan A Spelort
Stockholm
stefan A 81
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Hur eller hur 26 Hur eller hur vs. Sudret Sudret Spelort
Påskallavik
Sudret 39
Helvic 47 Helvic vs. Mäckes gäng Mäckes gäng Spelort
Färjestaden
Mäckes gäng 72
BLOMSTER 56 BLOMSTER vs. Pussi Riot BLOMSTER Spelort
Blomstermåla
Pussi Riot 29
Fallebo 57 Fallebo vs. Döderhultarna Fallebo Spelort
Rosenfors
Döderhultarna 45
Singlarna 31 Singlarna vs. Kusinerna från landet Kusinerna från landet Spelort
Karlskrona
Kusinerna från landet 58
Schalin 38 Schalin vs. Emmaboda Emmaboda Spelort
Karlskrona
Emmaboda 39
Pillemasarna 36 Pillemasarna vs. Wesbo Wesbo Spelort
Karlskrona
Wesbo 58
Pias boys 99 Pias boys vs. Älmhult BK Pias boys Spelort
Urshult
Älmhult BK 27
Växjö 77 Växjö vs. Lag Älwö Växjö Spelort
Växjö
Lag Älwö 40
Hovet 53 Hovet vs. Team MS Team MS Spelort
Hovmantorp
Team MS 54
Stagge 70 Stagge vs. Sonjas pågar Kristianstads BK Stagge Spelort
Sölvesborg
Sonjas pågar Kristianstads BK 12
Välj distrikt

Upplands BF

Lag Swahn 75 Lag Swahn vs. Jo-Jotte Lag Swahn Spelort
Uppsala
Jo-Jotte 25
Lag LARS 45 Lag LARS vs. Tre och en halv män Tre och en halv män Spelort
Sigtuna
Tre och en halv män 97
Lag HÅRT 53 Lag HÅRT vs. MACS MACS Spelort
Norrtälje
MACS 73
Jamas 34 Jamas vs. Greven Greven Spelort
Uppsala
Greven 40
JAKK 44 JAKK vs. EU 12 EU 12 Spelort
Rimbo
EU 12 63
Köp En Sol 53 Köp En Sol vs. BK Gripen 1 Strängnäs Köp En Sol Spelort
Enköping
BK Gripen 1 Strängnäs 34
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Åmål Hulta 86 Åmål Hulta vs. Lite Lättare Åmål Hulta Spelort
Åmål
Lite Lättare 19
arvika b-laget 76 arvika b-laget vs. Arvika Peggy arvika b-laget Spelort
Arvika
Arvika Peggy 41
Välj distrikt

Västerbottens BF

Komb 30 Komb vs. Lag Lerner Lag Lerner Spelort
Umeå
Lag Lerner 52
Öbergs 92 Öbergs vs. BOBB Öbergs Spelort
Umeå
BOBB 28
Snucko 31 Snucko vs. Kamraterna Kamraterna Spelort
Umeå
Kamraterna 71
Kurt 26 Kurt vs. Bergqvist Bergqvist Spelort
Skellefteå
Bergqvist 89
Välj distrikt

Västergötlands BF

Lusasken 75 Lusasken vs. The Splintoz Lusasken Spelort
Otterbäcken
The Splintoz 54
Murr 71 Murr vs. Jönköping Murr Spelort
Falköping
Jönköping 47
Västgöta Ryttare 77 Västgöta Ryttare vs. Höll masken Västgöta Ryttare Spelort
Skövde
Höll masken 8
EK 68 EK vs. Stuteri SanVic EK Spelort
Skövde
Stuteri SanVic 31
Aspanäs C 37 Aspanäs C vs. Texas Oldmen Texas Oldmen Spelort
Borås
Texas Oldmen 55
Gullvi 92 Gullvi vs. K-E Karlsson Gullvi Spelort
Vara
K-E Karlsson 45
Borås Seniorerna 58 Borås Seniorerna vs. ALINGSÅSARNA Borås Seniorerna Spelort
Borås
ALINGSÅSARNA 27
Alingsås Raset 31 Alingsås Raset vs. Vårgårda Vårgårda Spelort
Alingsås
Vårgårda 51
Välj distrikt

Ångermanlands BF

Tjejligan 45 Tjejligan vs. Nipan Nipan Spelort
Sollefteå
Nipan 66
Härnö BS - Acke 31 Härnö BS - Acke vs. Not so Lazy Jacks Not so Lazy Jacks Spelort
Härnösand
Not so Lazy Jacks 54
Välj distrikt

Örebro läns BF

JBK 48 JBK vs. Mamma Mu Mamma Mu Spelort
Hallsberg
Mamma Mu 57
En påse nötter 60 En påse nötter vs. Dejo En påse nötter Spelort
Frövi
Dejo 25
Galne Gunnar 45 Galne Gunnar vs. Björnligan 1 Galne Gunnar Spelort
Örebro
Björnligan 1 41
Hallsberg Nästa 44 Hallsberg Nästa vs. Annikas gäng Annikas gäng Spelort
Hallsberg
Annikas gäng 69
Outsiders 12 Outsiders vs. THE Leech THE Leech Spelort
Hammar
THE Leech 81
Den långa vägen 103 Den långa vägen vs. Tibro lag Alice Den långa vägen Spelort
Askersund
Tibro lag Alice 32
Berlin Road 51 Berlin Road vs. BK Gröna Kvistar BK Gröna Kvistar Spelort
Örebro
BK Gröna Kvistar 58
Lag Linde 42 Lag Linde vs. Nikita Lag Linde Spelort
Lindesberg
Nikita 30
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Hot Iron 44 Hot Iron vs. Västervik Christoffer Västervik Christoffer Spelort
Gryt
Västervik Christoffer 64
Andrzej Gnesta BK-Nyköpings BS 56 Andrzej Gnesta BK-Nyköpings BS vs. Gnesta BK Jan Andrzej Gnesta BK-Nyköpings BS Spelort
Gnesta
Gnesta BK Jan 21
Roger Eriksson 105 Roger Eriksson vs. Världens Ände Kent Roger Eriksson Spelort
Gnesta
Världens Ände Kent 48
Världens Ände Bengt 48 Världens Ände Bengt vs. Gnesta BK Fredrik Gnesta BK Fredrik Spelort
Trosa
Gnesta BK Fredrik 66
Stigtomta 44 Stigtomta vs. Nyköpings gästabud Nyköpings gästabud Spelort
Nyköping
Nyköpings gästabud 54
Norrköping City 74 Norrköping City vs. Wisth Norrköping City Spelort
Norrköping
Wisth 72
Filbyters Knektar 33 Filbyters Knektar vs. Team EMA Team EMA Spelort
Linköping
Team EMA 47
Lirarna 34 Lirarna vs. Team Zang Team Zang Spelort
Linköping
Team Zang 51
Sangvinikerna 42 Sangvinikerna vs. Motala Motala Spelort
Motala
Motala 94
San Sac 105 San Sac vs. ErUs San Sac Spelort
Linköping
ErUs 34
Välj distrikt