Svenska Cupen 2017 - Rond 4

Spelperiod: 04 May - 11 Jun

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (6) Jönköpings läns BF (3) Upplands BF (6)
Dalabridgen (4) Medelpads BF (1) Värmland-Dals BF (2)
Gotlands BF (0) Mälardalens BF (7) Västerbottens BF (4)
Gävleborgs BF (6) Norrbottens BF (3) Västergötlands BF (8)
Göteborgs BF (7) Skånes BF (14) Ångermanlands BF (2)
Hallands BF (11) Stockholms BF (12) Örebro läns BF (8)
Jämtland-Härjedalen (3) S-Ö. Sveriges BF (11) Ö. M-svenska BF (10)

Bohuslän-Dals BF

Kungshamns sega gubbar 97 Kungshamns sega gubbar vs. Lille Skutt Kungshamns sega gubbar Spelort
Kungshamn
Lille Skutt 36
Petrapak Petrapak vs. Norske og små Spelort
Svenshögen
Norske og små
Bronsdag Bronsdag vs. Orust Bengt Spelort
Skärhamn
Orust Bengt
Tofta Gård 69 Tofta Gård vs. Sten a sund Tofta Gård Spelort
Ellös
Sten a sund 34
Axenbratt 74 Axenbratt vs. Quadriga Aurea Axenbratt Spelort
Vänersborg
Quadriga Aurea 61
Björnligan Björnligan vs. BALL Spelort
Trollhättan
BALL
Välj distrikt

Dalabridgen

Tomtarna 22 Tomtarna vs. Liljas for ever Liljas for ever Spelort
Lima
Liljas for ever 72
Zarabustor Zarabustor vs. BK Dalom Spelort
Mora
BK Dalom
PJO PJO vs. FC Ludvika Spelort
Borlänge
FC Ludvika
IL PEJOMA 47 IL PEJOMA vs. Hälls änglar Hälls änglar Spelort
Borlänge
Hälls änglar 91
Välj distrikt

Gävleborgs BF

BK Hudik 99 BK Hudik 99 vs. Jansson Spelort
Hudiksvall
Jansson
JERNIS 31 JERNIS vs. SNIPERS SNIPERS Spelort
Gävle
SNIPERS 69
Acktjära 22 Acktjära vs. Gavlupp Gavlupp Spelort
Bollnäs
Gavlupp 47
Rochrimani 46 Rochrimani vs. Hit a Worm Hit a Worm Spelort
Bollnäs
Hit a Worm 62
ZMRZLINA 94 ZMRZLINA vs. Reverse ZMRZLINA Spelort
Gävle
Reverse 58
Eriksson Glad Eriksson Glad vs. Falun United Spelort
Sandviken
Falun United
Välj distrikt

Göteborgs BF

Vilda Västern 40 Vilda Västern vs. Westerlund Westerlund Spelort
Mölndal
Westerlund 74
Deadwood Lerum 34 Deadwood Lerum vs. Farmers Deadwood Lerum Spelort
Stenkullen
Farmers 29
Trollmors nissar 46 Trollmors nissar vs. 99an 99an Spelort
Angered
99an 89
Englunds vänner Englunds vänner vs. Petersen Spelort
Askim
Petersen
KRKA 58 KRKA vs. Fem stoppar spöktåget KRKA Spelort
Hisings Kärra
Fem stoppar spöktåget 49
Kungens vänner Kungens vänner vs. Skrömta Spelort
Göteborg
Skrömta
BK Lyx Bunk BK Lyx Bunk vs. Kungsbacka Sten-Sture Spelort
Billdal
Kungsbacka Sten-Sture
Välj distrikt

Hallands BF

Kungsbacka mixed 44 Kungsbacka mixed vs. Kungsbacka HELG Kungsbacka mixed Spelort
Onsala
Kungsbacka HELG 19
Värö Clubs 12 Värö Clubs vs. Elisabeths Änglar Elisabeths Änglar Spelort
Väröbacka
Elisabeths Änglar 72
Albrekts Seniorer Albrekts Seniorer vs. Albrekts Washindi Spelort
Varberg
Albrekts Washindi
Albrekts BMW 54 Albrekts BMW vs. Albrekts Svang Albrekts BMW Spelort
Varberg
Albrekts Svang 29
Albrekts Blanda o Ge 22 Albrekts Blanda o Ge vs. ALBREKTS RACKE ALBREKTS RACKE Spelort
Varberg
ALBREKTS RACKE 85
Tuppen Tuppen vs. Team Vesterhavet Spelort
Varberg
Team Vesterhavet
Albrekts klöver Albrekts klöver vs. Albrekts GUBE Spelort
Varberg
Albrekts GUBE
Albrekts Grimeton Albrekts Grimeton vs. Albrekts Callenberg Spelort
Varberg
Albrekts Callenberg
Alltid dubbelt 43 Alltid dubbelt vs. Halland Halland Spelort
Halmstad
Halland 104
Skaparna Skaparna vs. Nissan Spelort
Halmstad
Nissan
Ohlsenbanden 39 Ohlsenbanden vs. Pillertrillarna Pillertrillarna Spelort
Laholm
Pillertrillarna 53
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Narre W.O Narre vs. PAAJ Narre Spelort
Östersund
PAAJ
Fanbyn Fanbyn vs. Goof Troop II Spelort
Östersund
Goof Troop II
Ingrid 66 Ingrid vs. Winge Boys Ingrid Spelort
Krokom
Winge Boys 50
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Värnamo 72 Värnamo vs. Kapten klöver Värnamo Spelort
Värnamo
Kapten klöver 24
Team Jonas Team Jonas vs. Spader Kung Spelort
Anderstorp
Spader Kung
Fråga Jörgen 49 Fråga Jörgen vs. Ulricehamn Ulricehamn Spelort
Jönköping
Ulricehamn 50
Välj distrikt

Medelpads BF

Sundsvall 52 Sundsvall vs. Westman Westman Spelort
Sundsvall
Westman 71
Välj distrikt

Mälardalens BF

Norberg 81 Norberg vs. Hedemora BS - WCHF Norberg Spelort
Norberg
Hedemora BS - WCHF 56
St Eskil St Eskil vs. Åkers BK Spelort
Eskilstuna
Åkers BK
Torshälla Blandning 13 Torshälla Blandning vs. The B Kings The B Kings Spelort
Eskilstuna
The B Kings 107
Lillslam 49 Lillslam vs. Plock Plock Spelort
Hallstahammar
Plock 55
Yellow Yellow vs. Bibi och grabbarna Spelort
Västerås
Bibi och grabbarna
ABB Tomas ABB Tomas vs. ABB BK Old Guys Spelort
Västerås
ABB BK Old Guys
ABB 21 77 ABB 21 vs. Utsocknes ABB 21 Spelort
Västerås
Utsocknes 32
Välj distrikt

Norrbottens BF

Zorro 61 Zorro vs. Lag Petter Lag Petter Spelort
Luleå
Lag Petter 102
Optimisterna Optimisterna vs. I Tredje Hand Spelort
Piteå
I Tredje Hand
Zoltans Adapter 66 Zoltans Adapter vs. Erules Zoltans Adapter Spelort
Luleå
Erules 61
Välj distrikt

Skånes BF

kristianstad tommy kristianstad tommy vs. Österbergs Dragoner Spelort
Kristianstad
Österbergs Dragoner
Munka Andreas Munka Andreas vs. Jannes Gäng Spelort
Örkelljunga
Jannes Gäng
Kullabygdens Bk Kullabygdens Bk vs. Landskrona Spelort
Viken
Landskrona
Kullabygden 4 51 Kullabygden 4 vs. Västra Bjäre BK - Norman Västra Bjäre BK - Norman Spelort
Domsten
Västra Bjäre BK - Norman 67
Yes 37 Yes vs. BK Tre Sang Foursome Yes Spelort
Helsingborg
BK Tre Sang Foursome 28
Zonen Zonett 47 Zonen Zonett vs. Dahlbergs Dahlbergs Spelort
Beddingestrand
Dahlbergs 50
Lunds BK LUCK 49 Lunds BK LUCK vs. Lunds BK Genarp Lunds BK Genarp Spelort
Lund
Lunds BK Genarp 52
BK Zonen Kellander 48 BK Zonen Kellander vs. ZONEN JUNITED BK Zonen Kellander Spelort
Trelleborg
ZONEN JUNITED 22
Tre Sang Game Over Tre Sang Game Over vs. Lunds BK superninjas of doom Spelort
Råå
Lunds BK superninjas of doom
HASP HASP vs. MUCK Spelort
Falsterbo
MUCK
Zonen Skumparp Zonen Skumparp vs. Lunds BK Team ABA Spelort
Trelleborg
Lunds BK Team ABA
Nilsson 64 Nilsson vs. Multi Nilsson Spelort
Arlöv
Multi 54
HEEG HEEG vs. 50 med omnejd Spelort
Malmö
50 med omnejd
Malmö BK Ollaboja Malmö BK Ollaboja vs. ESSEN Spelort
Malmö
ESSEN
Välj distrikt

Stockholms BF

Bridgebertheau Bridgebertheau vs. Joker Spelort
Täby
Joker
Skalman 78 Skalman vs. Kiss my pass Skalman Spelort
Stockholm
Kiss my pass 30
Stjärnskotten Stjärnskotten vs. Alerts revansch Spelort
Stockholm
Alerts revansch
Strandgänget Strandgänget vs. Vivalla Revolution Spelort
Bromma
Vivalla Revolution
Lanssons Blandning Lanssons Blandning vs. På Tur Spelort
Stockholm
På Tur
Gold Gold vs. Olle Blidholm Spelort
Stockholm
Olle Blidholm
ANNA 101 ANNA vs. REVOKE ANNA Spelort
Sundbyberg
REVOKE 31
Transfer Magic 34 Transfer Magic vs. Forell Forell Spelort
Vallentuna
Forell 67
Hammershark Hammershark vs. Ludde Spelort
Spånga
Ludde
Glada Miner Glada Miner vs. Klipp trissing Spelort
Ekerö
Klipp trissing
PLOJ 61 PLOJ vs. SYSON SYSON Spelort
Stockholm
SYSON 84
Gubbröran 28 Gubbröran vs. stefan A stefan A Spelort
Stockholm
stefan A 81
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Hur eller hur Hur eller hur vs. Sudret Spelort
Påskallavik
Sudret
Helvic Helvic vs. Mäckes gäng Spelort
Färjestaden
Mäckes gäng
BLOMSTER 56 BLOMSTER vs. Pussi Riot BLOMSTER Spelort
Blomstermåla
Pussi Riot 29
Fallebo Fallebo vs. Döderhultarna Spelort
Rosenfors
Döderhultarna
Singlarna Singlarna vs. Kusinerna från landet Spelort
Karlskrona
Kusinerna från landet
Schalin 38 Schalin vs. Emmaboda Emmaboda Spelort
Karlskrona
Emmaboda 39
Pillemasarna Pillemasarna vs. Wesbo Spelort
Karlskrona
Wesbo
Pias boys 99 Pias boys vs. Älmhult BK Pias boys Spelort
Urshult
Älmhult BK 27
Växjö 77 Växjö vs. Lag Älwö Växjö Spelort
Växjö
Lag Älwö 40
Hovet 53 Hovet vs. Team MS Team MS Spelort
Hovmantorp
Team MS 54
Stagge 70 Stagge vs. Sonjas pågar Kristianstads BK Stagge Spelort
Sölvesborg
Sonjas pågar Kristianstads BK 12
Välj distrikt

Upplands BF

Lag Swahn Lag Swahn vs. Jo-Jotte Spelort
Uppsala
Jo-Jotte
Lag LARS Lag LARS vs. Tre och en halv män Spelort
Sigtuna
Tre och en halv män
Lag HÅRT Lag HÅRT vs. MACS Spelort
Norrtälje
MACS
Jamas 34 Jamas vs. Greven Greven Spelort
Uppsala
Greven 40
JAKK JAKK vs. EU 12 Spelort
Rimbo
EU 12
Köp En Sol 53 Köp En Sol vs. BK Gripen 1 Strängnäs Köp En Sol Spelort
Enköping
BK Gripen 1 Strängnäs 34
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Åmål Hulta Åmål Hulta vs. Lite Lättare Spelort
Åmål
Lite Lättare
arvika b-laget 76 arvika b-laget vs. Arvika Peggy arvika b-laget Spelort
Arvika
Arvika Peggy 41
Välj distrikt

Västerbottens BF

Komb Komb vs. Lag Lerner Spelort
Umeå
Lag Lerner
Öbergs 92 Öbergs vs. BOBB Öbergs Spelort
Umeå
BOBB 28
Snucko Snucko vs. Kamraterna Spelort
Umeå
Kamraterna
Kurt 26 Kurt vs. Bergqvist Bergqvist Spelort
Skellefteå
Bergqvist 89
Välj distrikt

Västergötlands BF

Lusasken Lusasken vs. The Splintoz Spelort
Otterbäcken
The Splintoz
Murr Murr vs. Jönköping Spelort
Falköping
Jönköping
Västgöta Ryttare 77 Västgöta Ryttare vs. Höll masken Västgöta Ryttare Spelort
Skövde
Höll masken 8
EK 68 EK vs. Stuteri SanVic EK Spelort
Skövde
Stuteri SanVic 31
Aspanäs C 37 Aspanäs C vs. Texas Oldmen Texas Oldmen Spelort
Borås
Texas Oldmen 55
Gullvi 92 Gullvi vs. K-E Karlsson Gullvi Spelort
Vara
K-E Karlsson 45
Borås Seniorerna 58 Borås Seniorerna vs. ALINGSÅSARNA Borås Seniorerna Spelort
Borås
ALINGSÅSARNA 27
Alingsås Raset 31 Alingsås Raset vs. Vårgårda Vårgårda Spelort
Alingsås
Vårgårda 51
Välj distrikt

Ångermanlands BF

Tjejligan 45 Tjejligan vs. Nipan Nipan Spelort
Sollefteå
Nipan 66
Härnö BS - Acke 31 Härnö BS - Acke vs. Not so Lazy Jacks Not so Lazy Jacks Spelort
Härnösand
Not so Lazy Jacks 54
Välj distrikt

Örebro läns BF

JBK 48 JBK vs. Mamma Mu Mamma Mu Spelort
Hallsberg
Mamma Mu 57
En påse nötter 60 En påse nötter vs. Dejo En påse nötter Spelort
Frövi
Dejo 25
Galne Gunnar Galne Gunnar vs. Björnligan 1 Spelort
Örebro
Björnligan 1
Hallsberg Nästa 44 Hallsberg Nästa vs. Annikas gäng Annikas gäng Spelort
Hallsberg
Annikas gäng 69
Outsiders 12 Outsiders vs. THE Leech THE Leech Spelort
Hammar
THE Leech 81
Den långa vägen 103 Den långa vägen vs. Tibro lag Alice Den långa vägen Spelort
Askersund
Tibro lag Alice 32
Berlin Road 51 Berlin Road vs. BK Gröna Kvistar BK Gröna Kvistar Spelort
Örebro
BK Gröna Kvistar 58
Lag Linde Lag Linde vs. Nikita Spelort
Lindesberg
Nikita
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Hot Iron 44 Hot Iron vs. Västervik Christoffer Västervik Christoffer Spelort
Gryt
Västervik Christoffer 64
Andrzej Gnesta BK-Nyköpings BS Andrzej Gnesta BK-Nyköpings BS vs. Gnesta BK Jan Spelort
Gnesta
Gnesta BK Jan
Roger Eriksson Roger Eriksson vs. Världens Ände Kent Spelort
Gnesta
Världens Ände Kent
Världens Ände Bengt Världens Ände Bengt vs. Gnesta BK Fredrik Spelort
Trosa
Gnesta BK Fredrik
Stigtomta 44 Stigtomta vs. Nyköpings gästabud Nyköpings gästabud Spelort
Nyköping
Nyköpings gästabud 54
Norrköping City Norrköping City vs. Wisth Spelort
Norrköping
Wisth
Filbyters Knektar Filbyters Knektar vs. Team EMA Spelort
Linköping
Team EMA
Lirarna Lirarna vs. Team Zang Spelort
Linköping
Team Zang
Sangvinikerna 42 Sangvinikerna vs. Motala Motala Spelort
Motala
Motala 94
San Sac San Sac vs. ErUs Spelort
Linköping
ErUs
Välj distrikt