Svenska Cupen 2017 - Rond 2

Spelperiod: 01 Mar - 26 Mar

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (10) Jönköpings läns BF (4) Upplands BF (10)
Dalabridgen (6) Medelpads BF (2) Värmland-Dals BF (6)
Gotlands BF (3) Mälardalens BF (12) Västerbottens BF (6)
Gävleborgs BF (10) Norrbottens BF (7) Västergötlands BF (14)
Göteborgs BF (12) Skånes BF (28) Ångermanlands BF (6)
Hallands BF (18) Stockholms BF (19) Örebro läns BF (11)
Jämtland-Härjedalen (5) S-Ö. Sveriges BF (18) Ö. M-svenska BF (20)

Bohuslän-Dals BF

BALL 52 BALL vs. Axenbratt Axenbratt Spelort
Vänersborg
Axenbratt 85
LIMA 33 LIMA vs. Norske og små Norske og små Spelort
Smögen
Norske og små 88
BUCK 40 BUCK vs. 4M 4M Spelort
Vänersborg
4M 45
LAMM 49 LAMM vs. Uddevalla Mikael LAMM Spelort
Vänersborg
Uddevalla Mikael 46
Alfred E Neuman 97 Alfred E Neuman vs. KGB Alfred E Neuman Spelort
Kyrkesund
KGB 43
lolo 25 lolo vs. Petrapak Petrapak Spelort
Svanesund
Petrapak 75
Lille Skutt 106 Lille Skutt vs. Team Väjern Lille Skutt Spelort
Strömstad
Team Väjern 13
Orust Bengt 25 Orust Bengt vs. Björnligan Björnligan Spelort
Spekeröd
Björnligan 43
Kungshamns sega gubbar 22 Kungshamns sega gubbar vs. Tofta Gård Tofta Gård Spelort
Kungshamn
Tofta Gård 23
Sten a sund 51 Sten a sund vs. Bronsdag Sten a sund Spelort
Stenungsund
Bronsdag 45
Välj distrikt

Dalabridgen

BK Dalom 77 BK Dalom vs. Falun United Falun United Spelort
Leksand
Falun United 81
IL PEJOMA 81 IL PEJOMA vs. BBK Håkan IL PEJOMA Spelort
Borlänge
BBK Håkan 58
Hedemora BS - WCHF 26 Hedemora BS - WCHF vs. FC Ludvika FC Ludvika Spelort
Hedemora
FC Ludvika 84
Knätofs 64 Knätofs vs. Tomtarna Tomtarna Spelort
Rättvik
Tomtarna 66
PJO 111 PJO vs. MACK PJO Spelort
Borlänge
MACK 38
Hälls änglar 93 Hälls änglar vs. Sang Frois Hälls änglar Spelort
Borlänge
Sang Frois 20
Välj distrikt

Gotlands BF

Sudret 66 Sudret vs. HALLA Spelort
Stånga
HALLA 14
HALLA 50
Romakloster
Spader Madame 62
Spader Madame 50
Visby
Sudret 55
Välj distrikt

Gävleborgs BF

BK Hudik 99 52 BK Hudik 99 vs. Sundsvall BK Hudik 99 Spelort
Hudiksvall
Sundsvall 37
Trepos 42 Trepos vs. Rochrimani Rochrimani Spelort
Bollnäs
Rochrimani 62
JERNIS 43 JERNIS vs. Reverse JERNIS Spelort
Gävle
Reverse 28
SNIPERS 35 SNIPERS vs. ZMRZLINA ZMRZLINA Spelort
Gävle
ZMRZLINA 48
Hit a Worm 65 Hit a Worm vs. Gavlupp Hit a Worm Spelort
Gävle
Gavlupp 28
Sofie samt småpojkar 41 Sofie samt småpojkar vs. Acktjära Acktjära Spelort
Bollnäs
Acktjära 50
Lag Linder 68 Lag Linder vs. BK Hudik Lag Surprise Lag Linder Spelort
Söderhamn
BK Hudik Lag Surprise 41
Eriksson Glad 74 Eriksson Glad vs. Sandviken BK Bertil Eriksson Glad Spelort
Sandviken
Sandviken BK Bertil 24
Skönheten och odjuren 36 Skönheten och odjuren vs. dubbelkjell dubbelkjell Spelort
Gävle
dubbelkjell 58
Jokrarna 36 Jokrarna vs. Klöver 8 Klöver 8 Spelort
Gävle
Klöver 8 76
Välj distrikt

Göteborgs BF

Kungälv - Ronny 47 Kungälv - Ronny vs. Kungälv - Bertil Kungälv - Bertil Spelort
Kungälv
Kungälv - Bertil 61
Fyrtalet i Kungsbacka 32 Fyrtalet i Kungsbacka vs. Kungsbacka NO PASS Kungsbacka NO PASS Spelort
Kungsbacka
Kungsbacka NO PASS 59
BS 53 27 BS 53 vs. Kungsbacka HELG Kungsbacka HELG Spelort
Mölndal
Kungsbacka HELG 33
Andreasson 34 Andreasson vs. Englunds vänner Englunds vänner Spelort
Västra Frölunda
Englunds vänner 58
Farmers 85 Farmers vs. XX Farmers Spelort
Göteborg
XX 21
Kungens vänner 124 Kungens vänner vs. JAMN Kungens vänner Spelort
Göteborg
JAMN 11
KRKA 70 KRKA vs. Morebid KRKA Spelort
Hisings Kärra
Morebid 26
Partille Blå 32 Partille Blå vs. Trollmors nissar Trollmors nissar Spelort
Älvängen
Trollmors nissar 70
99an 29 99an vs. Westerlund Westerlund Spelort
Göteborg
Westerlund 111
Deadwood Lerum 91 Deadwood Lerum vs. Petersen Deadwood Lerum Spelort
Stenkullen
Petersen 15
Skrömta 40 Skrömta vs. Fem stoppar spöktåget Fem stoppar spöktåget Spelort
Västra Frölunda
Fem stoppar spöktåget 71
Frölunda 3 20 Frölunda 3 vs. Vilda Västern Vilda Västern Spelort
Hovås
Vilda Västern 84
Välj distrikt

Hallands BF

Elisabeths Änglar 55 Elisabeths Änglar vs. Latmaskarna Elisabeths Änglar Spelort
Fjärås
Latmaskarna 40
Alberks Gillet 37 Alberks Gillet vs. Albrekts bruttor Albrekts bruttor Spelort
Varberg
Albrekts bruttor 91
Albrekts Donna 58 Albrekts Donna vs. Albrekts Blanda o Ge Albrekts Blanda o Ge Spelort
Varberg
Albrekts Blanda o Ge 66
Albrekts Team BL 74 Albrekts Team BL vs. Albrekts Lewinskys Albrekts Team BL Spelort
Varberg
Albrekts Lewinskys 28
Albekts kids 36 Albekts kids vs. Albrekts Maggan Albrekts Maggan Spelort
Varberg
Albrekts Maggan 71
Tuppen 69 Tuppen vs. Ramble Tamble Tuppen Spelort
Varberg
Ramble Tamble 46
SIGG 49 SIGG vs. Skaparna Skaparna Spelort
Laholm
Skaparna 57
Alltid dubbelt 84 Alltid dubbelt vs. lag Anders Alltid dubbelt Spelort
Halmstad
lag Anders 72
KALL 26 KALL vs. BK Lyx Bunk BK Lyx Bunk Spelort
Kullavik
BK Lyx Bunk 44
Kungsbacka mixed 50 Kungsbacka mixed vs. Kungsbacka Sten-Sture Kungsbacka Sten-Sture Spelort
Onsala
Kungsbacka Sten-Sture 83
Albrekts BMW 42 Albrekts BMW vs. Albrekts GUBE Albrekts BMW Spelort
Varberg
Albrekts GUBE 25
Albrekts Svang 66 Albrekts Svang vs. Albrekts Grimeton Albrekts Svang Spelort
Varberg
Albrekts Grimeton 54
Albrekts Callenberg 60 Albrekts Callenberg vs. Albrekts Washindi Albrekts Callenberg Spelort
Varberg
Albrekts Washindi 30
Albrekts Seniorer 71 Albrekts Seniorer vs. Albrekts klöver Albrekts Seniorer Spelort
Varberg
Albrekts klöver 28
ALBREKTS RACKE 31 ALBREKTS RACKE vs. Värö Clubs Värö Clubs Spelort
Varberg
Värö Clubs 72
Regina 51 Regina vs. Team Vesterhavet Team Vesterhavet Spelort
Ätran
Team Vesterhavet 80
Nissan 38 Nissan vs. Halland Halland Spelort
Halmstad
Halland 82
Laholmsbukten 61 Laholmsbukten vs. Ohlsenbanden Ohlsenbanden Spelort
Mellbystrand
Ohlsenbanden 79
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Narre 76 Narre vs. Fanbyn Narre Spelort
Östersund
Fanbyn 51
Ingrid 63 Ingrid vs. Goof Troop II Ingrid Spelort
Krokom
Goof Troop II 43
Hede-Vemdalen BK 88 Hede-Vemdalen BK vs. Team Barbro Hede-Vemdalen BK Spelort
Vemdalen
Team Barbro 24
Winge Boys 47 Winge Boys vs. Pocket Winge Boys Spelort
Järpen
Pocket 42
Svegspojkarna med den svaga länken 46 Svegspojkarna med den svaga länken vs. Zarabustor Zarabustor Spelort
Sveg
Zarabustor 80
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Eksjö 21 Eksjö vs. Team Högland Team Högland Spelort
Nässjö
Team Högland 50
Team Rosa 7 Team Rosa vs. Kapten klöver Kapten klöver Spelort
Värnamo
Kapten klöver 76
Sävsjö Topstar 42 Sävsjö Topstar vs. Fråga Jörgen Fråga Jörgen Spelort
Sävsjö
Fråga Jörgen 63
Collryd 35 Collryd vs. Team Jonas Team Jonas Spelort
Forsheda
Team Jonas 83
Välj distrikt

Medelpads BF

Jansson 55 Jansson vs. Westman Westman Spelort
Ankarsvik
Westman 69
Not so Lazy Jacks 94 Not so Lazy Jacks vs. Eldh och Lågor Not so Lazy Jacks Spelort
Sundsvall
Eldh och Lågor 36
Välj distrikt

Mälardalens BF

Bibi och grabbarna 60 Bibi och grabbarna vs. Lillslam Bibi och grabbarna Spelort
Köping
Lillslam 46
St Eskil 93 St Eskil vs. Torshälla Blandning St Eskil Spelort
Eskilstuna
Torshälla Blandning 23
BK Gripen 1 Strängnäs 58 BK Gripen 1 Strängnäs vs. Åkers BK Åkers BK Spelort
Strängnäs
Åkers BK 76
Utsocknes 49 Utsocknes vs. Plock Utsocknes Spelort
Västerås
Plock 28
Yellow 86 Yellow vs. Norberg Yellow Spelort
Västerås
Norberg 38
ABB Tomas 69 ABB Tomas vs. ABB Blåbär -76 ABB Tomas Spelort
Västerås
ABB Blåbär -76 56
De sista entusiasterna 71 De sista entusiasterna vs. Bängvalls De sista entusiasterna Spelort
Avesta
Bängvalls 46
Mastjoka 50 Mastjoka vs. GRIPTAG Mastjoka Spelort
Strängnäs
GRIPTAG 44
Virsbo 10 Virsbo vs. ABB BK Old Guys ABB BK Old Guys Spelort
Virsbo
ABB BK Old Guys 95
ABB Kvartetten 29 ABB Kvartetten vs. ABB 21 ABB 21 Spelort
Västerås
ABB 21 121
SnABB 54 SnABB vs. ABB Dream Team ABB Dream Team Spelort
Västerås
ABB Dream Team 93
The B Kings 80 The B Kings vs. Inwefoni The B Kings Spelort
Eskilstuna
Inwefoni 21
Välj distrikt

Norrbottens BF

Lag Petter 148 Lag Petter vs. Blandat Lag Petter Spelort
Luleå
Blandat 27
Optimisterna 43 Optimisterna vs. Zoltans Adapter Zoltans Adapter Spelort
Piteå
Zoltans Adapter 53
Erules 63 Erules vs. I Tredje Hand Erules Spelort
Luleå
I Tredje Hand 23
Luleå BK Kalle 44 Luleå BK Kalle vs. Universitetstjejerna Universitetstjejerna Spelort
Luleå
Universitetstjejerna 47
Bertil 31 Bertil vs. Zorro Spelort
Gammelstad
Zorro 111
Zorro 29
Luleå
Hjul 80
Hjul 104
Luleå
Bertil 15
Välj distrikt

Skånes BF

Kristianstads BK CHROM 82 Kristianstads BK CHROM vs. TVÅ par Kristianstads BK CHROM Spelort
Kristianstad
TVÅ par 30
Västra Bjäre - BV-boys 20 Västra Bjäre - BV-boys vs. Pillertrillarna Pillertrillarna Spelort
Båstad
Pillertrillarna 114
GöteHelsing 15 GöteHelsing vs. Yes Yes Spelort
Helsingborg
Yes 74
BK Tre Sang Foursome 56 BK Tre Sang Foursome vs. Munka Jens BK Tre Sang Foursome Spelort
Helsingborg
Munka Jens 41
Ystads Kungar 43 Ystads Kungar vs. Zonen Zonett Zonen Zonett Spelort
Ystad
Zonen Zonett 48
Zonen Rosell 20 Zonen Rosell vs. ZONEN JUNITED ZONEN JUNITED Spelort
Trelleborg
ZONEN JUNITED 103
HASP 90 HASP vs. Pri-Bris Reserver HASP Spelort
Falsterbo
Pri-Bris Reserver 21
Lunds BK Herr Larsson 55 Lunds BK Herr Larsson vs. Tre Sang Game Over Tre Sang Game Over Spelort
Lund
Tre Sang Game Over 76
Multi 43 Multi vs. Gems Multi Spelort
Lund
Gems 38
Aktiv 29 Aktiv vs. Staywoman Staywoman Spelort
Malmö
Staywoman 77
ESSEN W.O ESSEN vs. Lottas Bästa Boys ESSEN Spelort
Malmö
Lottas Bästa Boys
Jannes Gäng 122 Jannes Gäng vs. Munka Andreas Jannes Gäng Spelort
Hässleholm
Munka Andreas 19
kristianstad tommy 39 kristianstad tommy vs. Sonjas pågar Kristianstads BK Sonjas pågar Kristianstads BK Spelort
Kristianstad
Sonjas pågar Kristianstads BK 66
Åhus BK 62 Åhus BK vs. Stagge Stagge Spelort
Åhus
Stagge 84
Dahlbergs 54 Dahlbergs vs. Ystad Dahlbergs Spelort
Ystad
Ystad 18
BK Zonen Kellander 93 BK Zonen Kellander vs. PriBri Helvic BK Zonen Kellander Spelort
Trelleborg
PriBri Helvic 27
Zonen Skumparp 47 Zonen Skumparp vs. Lunds BK Team ABA Zonen Skumparp Spelort
Trelleborg
Lunds BK Team ABA 34
MUCK 77 MUCK vs. Guldfeber MUCK Spelort
Malmö
Guldfeber 45
Malmö BK Ollaboja 92 Malmö BK Ollaboja vs. BBBC Malmö BK Ollaboja Spelort
Malmö
BBBC 55
Nilsson 27 Nilsson vs. 50 med omnejd 50 med omnejd Spelort
Arlöv
50 med omnejd 113
Lunds BK Genarp 81 Lunds BK Genarp vs. HEEG Lunds BK Genarp Spelort
Genarp
HEEG 32
Lunds BK LUCK 25 Lunds BK LUCK vs. Lunds BK superninjas of doom Lunds BK superninjas of doom Spelort
Lund
Lunds BK superninjas of doom 51
Kullabygdens Bk 38 Kullabygdens Bk vs. Kullabygden 4 Kullabygden 4 Spelort
Viken
Kullabygden 4 53
Landskrona 112 Landskrona vs. BK Tre Sang Rövarna Landskrona Spelort
Helsingborg
BK Tre Sang Rövarna 8
Västra Bjäre BK - Norman 72 Västra Bjäre BK - Norman vs. Morris Västra Bjäre BK - Norman Spelort
Torekov
Morris 47
Österbergs Dragoner 58 Österbergs Dragoner vs. Samma Blandning Spelort
Hässleholm
Samma Blandning 26
Samma Blandning 18
Knislinge
EFOS 76
EFOS 74
Broby
Österbergs Dragoner 76
Välj distrikt

Stockholms BF

Mango Chock 44 Mango Chock vs. Transfer Magic Transfer Magic Spelort
Täby
Transfer Magic 78
Falkarna 49 Falkarna vs. SYSON SYSON Spelort
Nacka Strand
SYSON 59
SOL 44 SOL vs. Anki Anki Spelort
Solna
Anki 44
Strandgänget 33 Strandgänget vs. Silow Strandgänget Spelort
Bromma
Silow 29
Lag ABC 60 Lag ABC vs. Swepack Lag ABC Spelort
Stockholm
Swepack 55
Vivalla Revolution 78 Vivalla Revolution vs. Golddiggers Vivalla Revolution Spelort
Stockholm
Golddiggers 34
stefan A 63 stefan A vs. Medvind stefan A Spelort
Stockholm
Medvind 44
IWCO 58 IWCO vs. Wiklander IWCO Spelort
Lidingö
Wiklander 50
Hegethorn 37 Hegethorn vs. Stjärnskotten Stjärnskotten Spelort
Stockholm
Stjärnskotten 56
Bridgebertheau 66 Bridgebertheau vs. Klipp trissing Bridgebertheau Spelort
Täby
Klipp trissing 50
ANNA 42 ANNA vs. Hammershark Hammershark Spelort
Sundbyberg
Hammershark 44
På Tur 60 På Tur vs. QQ2 På Tur Spelort
Solna
QQ2 44
Glada Miner 75 Glada Miner vs. REVOKE Glada Miner Spelort
Ekerö
REVOKE 25
Olle Blidholm 43 Olle Blidholm vs. Söder II Olle Blidholm Spelort
Tyresö
Söder II 27
Joker 62 Joker vs. Världens Ände Leif Joker Spelort
Stockholm
Världens Ände Leif 34
Gold 57 Gold vs. Alerts revansch Gold Spelort
Stockholm
Alerts revansch 40
Skalman 40 Skalman vs. PLOJ PLOJ Spelort
Stockholm
PLOJ 61
Kiss my pass 37 Kiss my pass vs. Lanssons Blandning Lanssons Blandning Spelort
Stockholm
Lanssons Blandning 44
Ludde 56 Ludde vs. Gubbröran Ludde Spelort
Stockholm
Gubbröran 48
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Malmgren 31 Malmgren vs. WAGN WAGN Spelort
Kalmar
WAGN 64
Mäckes gäng 67 Mäckes gäng vs. Solarna Mäckes gäng Spelort
Kalmar
Solarna 36
Bord 23 Bord vs. Hur eller hur Hur eller hur Spelort
Blomstermåla
Hur eller hur 104
Ängbacka 24 Ängbacka vs. Västervik Christoffer Västervik Christoffer Spelort
Vimmerby
Västervik Christoffer 93
Singlarna 85 Singlarna vs. Fyra knektar Karlskrona Singlarna Spelort
Karlskrona
Fyra knektar Karlskrona 49
Pias boys 41 Pias boys vs. 7 NT Pias boys Spelort
Urshult
7 NT 24
Växjöbridgen lag Göran 43 Växjöbridgen lag Göran vs. Team MS Team MS Spelort
Växjö
Team MS 50
5ESS 44 5ESS vs. Wesbo Wesbo Spelort
Sölvesborg
Wesbo 59
Fallebo 38 Fallebo vs. Döderhultarna Fallebo Spelort
Rosenfors
Döderhultarna 37
Pussi Riot 17 Pussi Riot vs. Helvic Helvic Spelort
Kalmar
Helvic 81
BLOMSTER 69 BLOMSTER vs. Zambesi BLOMSTER Spelort
Blomstermåla
Zambesi 53
Växjö 101 Växjö vs. Gagnan Växjö Spelort
Växjö
Gagnan 31
Hovet 36 Hovet vs. Emmaboda Emmaboda Spelort
Hovmantorp
Emmaboda 62
Lag Älwö 87 Lag Älwö vs. Älmhult BK Lag Älwö Spelort
Älmhult
Älmhult BK 51
Spader Kung 36 Spader Kung vs. Värnamo Värnamo Spelort
Lammhult
Värnamo 84
Schalin 69 Schalin vs. Pillemasarna Spelort
Karlskrona
Pillemasarna 47
Pillemasarna 26
Karlskrona
Kusinerna från landet 82
Kusinerna från landet 68
Ronneby
Schalin 20
Välj distrikt

Upplands BF

Lag HÅRT 61 Lag HÅRT vs. JAKK JAKK Spelort
Norrtälje
JAKK 78
Östhammar Roos 78 Östhammar Roos vs. Väddö Östhammar Roos Spelort
Östhammar
Väddö 42
Köp En Sol 59 Köp En Sol vs. Lag LARS Köp En Sol Spelort
Enköping
Lag LARS 55
Fyris Doc 46 Fyris Doc vs. Jo-Jotte Jo-Jotte Spelort
Uppsala
Jo-Jotte 68
Fjuckby Hellmoppers 43 Fjuckby Hellmoppers vs. Cinqetune Cinqetune Spelort
Uppsala
Cinqetune 52
Lag Swahn 42 Lag Swahn vs. Jamas Lag Swahn Spelort
Uppsala
Jamas 38
Tre och en halv män 110 Tre och en halv män vs. Norra Roslagen Tre och en halv män Spelort
Uppsala
Norra Roslagen 12
MACS 54 MACS vs. Greven Greven Spelort
Uppsala
Greven 80
Big Red Machine 41 Big Red Machine vs. EU 12 EU 12 Spelort
Enköping
EU 12 51
7NTRD 29 7NTRD vs. Forell Forell Spelort
Sigtuna
Forell 65
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

arvika b-laget 90 arvika b-laget vs. Libigöev arvika b-laget Spelort
Arvika
Libigöev 37
The Splintoz 50 The Splintoz vs. Liljas for ever Liljas for ever Spelort
Karlstad
Liljas for ever 77
Åmål Hulta 25 Åmål Hulta vs. Quadriga Aurea Quadriga Aurea Spelort
Åmål
Quadriga Aurea 51
Katt-Bridge 35 Katt-Bridge vs. straffpassarna straffpassarna Spelort
Karlstad
straffpassarna 42
Lite Lättare 55 Lite Lättare vs. The rest of the best Lite Lättare Spelort
Åmål
The rest of the best 28
Dubbelt så bra 41 Dubbelt så bra vs. Arvika Peggy Arvika Peggy Spelort
Sunne
Arvika Peggy 49
Välj distrikt

Västerbottens BF

BOBB 36 BOBB vs. Kurt Kurt Spelort
Skellefteå
Kurt 76
Kamraterna 47 Kamraterna vs. Bergqvist Bergqvist Spelort
Umeå
Bergqvist 72
Öbergs 47 Öbergs vs. Lag Lerner Öbergs Spelort
Umeå
Lag Lerner 46
Norsjö Bk 18 Norsjö Bk vs. KEJ KEJ Spelort
Norsjö
KEJ 81
Alertera Mera 51 Alertera Mera vs. Komb Komb Spelort
Umeå
Komb 52
Snucko 61 Snucko vs. G-cab Snucko Spelort
Umeå
G-cab 49
Välj distrikt

Västergötlands BF

Västgöta Ryttare 105 Västgöta Ryttare vs. Lusasken Västgöta Ryttare Spelort
Skövde
Lusasken 23
Tibro lag Alice 75 Tibro lag Alice vs. Stuteri SanVic Tibro lag Alice Spelort
Tibro
Stuteri SanVic 56
AK4-an 47 AK4-an vs. Jönköping Jönköping Spelort
Ulricehamn
Jönköping 73
Borås BA 1 45 Borås BA 1 vs. DHL DHL Spelort
Borås
DHL 54
Rutermix 49 Rutermix vs. Fyra Ruterdamer Fyra Ruterdamer Spelort
Otterbäcken
Fyra Ruterdamer 56
Påhlsson 53 Påhlsson vs. PataPata Påhlsson Spelort
Hjo
PataPata 18
LIGA 29 LIGA vs. Arnold Arnold Spelort
Floby
Arnold 104
Höll masken 43 Höll masken vs. vincent Höll masken Spelort
Skövde
vincent 41
Antikrundan 19 Antikrundan vs. ALINGSÅSARNA ALINGSÅSARNA Spelort
Alingsås
ALINGSÅSARNA 57
EK 87 EK vs. K-E Karlsson EK Spelort
Skövde
K-E Karlsson 30
Gullvi 26 Gullvi vs. Murr Murr Spelort
Vara
Murr 42
Ulricehamn 33 Ulricehamn vs. Texas Oldmen Texas Oldmen Spelort
Ulricehamn
Texas Oldmen 56
Borås Seniorerna 58 Borås Seniorerna vs. Aspanäs C Borås Seniorerna Spelort
Borås
Aspanäs C 35
Vårgårda 31 Vårgårda vs. Alingsås Raset Vårgårda Spelort
Alingsås
Alingsås Raset 20
Välj distrikt

Ångermanlands BF

Tjejligan 64 Tjejligan vs. Näsåker Hotspur Tjejligan Spelort
Sollefteå
Näsåker Hotspur 36
Tre gringos och en tomte 0 Tre gringos och en tomte vs. Sjöhästen Tre gringos och en tomte Spelort
Örnsköldsvik
Sjöhästen 0
PAAJ 49 PAAJ vs. Härnö BS - Acke Härnö BS - Acke Spelort
Sollefteå
Härnö BS - Acke 68
S Mix 38 S Mix vs. Nipan Spelort
Sollefteå
Nipan 83
Nipan 66
Sollefteå
Onsdagsgänget 45
Onsdagsgänget 34
Sollefteå
S Mix 44
Välj distrikt

Örebro läns BF

Björnligan 1 68 Björnligan 1 vs. Örebridgen - Lanna Björnligan 1 Spelort
Örebro
Örebridgen - Lanna 44
Berlin Road 78 Berlin Road vs. Dejo Berlin Road Spelort
Örebro
Dejo 36
Mamma Mu 37 Mamma Mu vs. En påse nötter Mamma Mu Spelort
Örebro
En påse nötter 34
BK Gröna Kvistar 118 BK Gröna Kvistar vs. Galne Gunnar BK Gröna Kvistar Spelort
Örebro
Galne Gunnar 28
JBK 72 JBK vs. Nikita JBK Spelort
Hallsberg
Nikita 70
Den långa vägen 86 Den långa vägen vs. Bussiga Den långa vägen Spelort
Askersund
Bussiga 32
Hallsberg Nästa 55 Hallsberg Nästa vs. Bouvin Hallsberg Nästa Spelort
Hallsberg
Bouvin 29
Carambole 47 Carambole vs. Annikas gäng Annikas gäng Spelort
Garphyttan
Annikas gäng 89
NOR 27 NOR vs. Limit Limit Spelort
Örebro
Limit 82
Alfa Beta Gamma 24 Alfa Beta Gamma vs. Lag Linde Lag Linde Spelort
Örebro
Lag Linde 43
Nora bk Mats 83 Nora bk Mats vs. Fröarb Nora bk Mats Spelort
Örebro
Fröarb 22
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Världens Ände Agneta 17 Världens Ände Agneta vs. Världens Ände Kent Världens Ände Kent Spelort
Trosa
Världens Ände Kent 99
Roger Eriksson 94 Roger Eriksson vs. Gnesta BK Lennart Roger Eriksson Spelort
Gnesta
Gnesta BK Lennart 31
Gnesta BK Fredrik 114 Gnesta BK Fredrik vs. Världen Ände May Gnesta BK Fredrik Spelort
Gnesta
Världen Ände May 14
Nyköpings gästabud 81 Nyköpings gästabud vs. Knarr Nyköpings gästabud Spelort
Nyköping
Knarr 12
Norrköping City 72 Norrköping City vs. Nya Odds Norrköping City Spelort
Norrköping
Nya Odds 31
TM 65 TM vs. Katrineholms BA KBA Klöver TM Spelort
Norrköping
Katrineholms BA KBA Klöver 57
Grannen 33 Grannen vs. THE Leech THE Leech Spelort
Skänninge
THE Leech 77
Peking 34 Peking vs. Motala Motala Spelort
Norrköping
Motala 58
Kisa BS SAS 64 Kisa BS SAS vs. vintage Kisa BS SAS Spelort
Kisa
vintage 28
ErUs 62 ErUs vs. Mixarna ErUs Spelort
Linköping
Mixarna 38
Världens Ände Bengt 77 Världens Ände Bengt vs. Världen Ände Sture Världens Ände Bengt Spelort
Trosa
Världen Ände Sture 71
Gnesta BK Rosenknopparna 24 Gnesta BK Rosenknopparna vs. Gnesta BK Jan Gnesta BK Jan Spelort
Gnesta
Gnesta BK Jan 132
Sangvinikerna 20 Sangvinikerna vs. Outsiders Outsiders Spelort
Motala
Outsiders 72
Andrzej Gnesta BK-Nyköpings BS 85 Andrzej Gnesta BK-Nyköpings BS vs. Stigtomta Andrzej Gnesta BK-Nyköpings BS Spelort
Gnesta
Stigtomta 37
Wisth 59 Wisth vs. Stolpskott Wisth Spelort
Åby
Stolpskott 22
Team EMA 49 Team EMA vs. Bråvalla Team EMA Spelort
Norrköping
Bråvalla 25
Överums Schäfer 39 Överums Schäfer vs. Hot Iron Hot Iron Spelort
Gamleby
Hot Iron 62
Fåglarna 8 Fåglarna vs. Team Zang Team Zang Spelort
Väderstad
Team Zang 118
RIKI 58 RIKI vs. Lirarna Lirarna Spelort
Kisa
Lirarna 90
San Sac 73 San Sac vs. Filbyters Knektar San Sac Spelort
Linköping
Filbyters Knektar 19
Välj distrikt