Svenska Cupen 2017 - Rond 3

Spelperiod: 29 Mar - 30 Apr

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (4) Jönköpings läns BF (3) Upplands BF (3)
Dalabridgen (1) Medelpads BF (1) Värmland-Dals BF (2)
Gotlands BF (1) Mälardalens BF (4) Västerbottens BF (2)
Gävleborgs BF (3) Norrbottens BF (3) Västergötlands BF (4)
Göteborgs BF (3) Skånes BF (8) Ångermanlands BF (2)
Hallands BF (7) Stockholms BF (5) Örebro läns BF (3)
Jämtland-Härjedalen (2) S-Ö. Sveriges BF (6) Ö. M-svenska BF (9)

Bohuslän-Dals BF

LAMM 39 LAMM vs. BALL BALL Spelort
Vänersborg
BALL 56
4M 26 4M vs. Lite Lättare Lite Lättare Spelort
Vänersborg
Lite Lättare 94
Team Väjern 36 Team Väjern vs. Norske og små Norske og små Spelort
Kungshamn
Norske og små 63
Orust Bengt 59 Orust Bengt vs. Alfred E Neuman Orust Bengt Spelort
Spekeröd
Alfred E Neuman 56
Välj distrikt

Dalabridgen

BBK Håkan 65 BBK Håkan vs. BK Dalom BK Dalom Spelort
Borlänge
BK Dalom 67
Välj distrikt

Gotlands BF

Sudret 55 Sudret vs. Spader Madame Sudret Spelort
Stånga
Spader Madame 29
Välj distrikt

Gävleborgs BF

Trepos 53 Trepos vs. Acktjära Acktjära Spelort
Bollnäs
Acktjära 58
Klöver 8 24 Klöver 8 vs. Reverse Reverse Spelort
Gävle
Reverse 98
Eriksson Glad 54 Eriksson Glad vs. dubbelkjell Eriksson Glad Spelort
Sandviken
dubbelkjell 35
Välj distrikt

Göteborgs BF

Kungälv - Bertil 42 Kungälv - Bertil vs. Bronsdag Bronsdag Spelort
Kungälv
Bronsdag 55
Partille Blå 35 Partille Blå vs. KRKA KRKA Spelort
Älvängen
KRKA 52
Frölunda 3 35 Frölunda 3 vs. Petersen Petersen Spelort
Hovås
Petersen 87
Välj distrikt

Hallands BF

KALL 43 KALL vs. Kungsbacka mixed Kungsbacka mixed Spelort
Kullavik
Kungsbacka mixed 58
Elisabeths Änglar 37 Elisabeths Änglar vs. Kungsbacka NO PASS Elisabeths Änglar Spelort
Fjärås
Kungsbacka NO PASS 31
Albrekts bruttor 27 Albrekts bruttor vs. Albrekts Blanda o Ge Albrekts Blanda o Ge Spelort
Varberg
Albrekts Blanda o Ge 78
Albrekts Team BL 32 Albrekts Team BL vs. Albrekts klöver Albrekts klöver Spelort
Varberg
Albrekts klöver 54
Albrekts GUBE 48 Albrekts GUBE vs. Albrekts Maggan Albrekts GUBE Spelort
Varberg
Albrekts Maggan 26
Regina 72 Regina vs. Tuppen Tuppen Spelort
Ätran
Tuppen 74
Alltid dubbelt 83 Alltid dubbelt vs. Laholmsbukten Alltid dubbelt Spelort
Halmstad
Laholmsbukten 61
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Hede-Vemdalen BK 42 Hede-Vemdalen BK vs. Winge Boys Winge Boys Spelort
Vemdalen
Winge Boys 47
Svegspojkarna med den svaga länken 46 Svegspojkarna med den svaga länken vs. Goof Troop II Goof Troop II Spelort
Sveg
Goof Troop II 97
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Sävsjö Topstar 10 Sävsjö Topstar vs. Spader Kung Spader Kung Spelort
Sävsjö
Spader Kung 43
Kapten klöver 69 Kapten klöver vs. Collryd Kapten klöver Spelort
Bredaryd
Collryd 41
Jönköping 45 Jönköping vs. Team Högland Jönköping Spelort
Jönköping
Team Högland 40
Välj distrikt

Medelpads BF

Sundsvall 73 Sundsvall vs. Lag Linder Sundsvall Spelort
Sundsvall
Lag Linder 20
Välj distrikt

Mälardalens BF

Norberg 99 Norberg vs. De sista entusiasterna Norberg Spelort
Norberg
De sista entusiasterna 47
Torshälla Blandning 40 Torshälla Blandning vs. Mastjoka Torshälla Blandning Spelort
Eskilstuna
Mastjoka 36
Plock 119 Plock vs. ABB Blåbär -76 Plock Spelort
Västerås
ABB Blåbär -76 33
Lillslam 56 Lillslam vs. ABB Dream Team Lillslam Spelort
Hallstahammar
ABB Dream Team 47
Välj distrikt

Norrbottens BF

I Tredje Hand 75 I Tredje Hand vs. Blandat I Tredje Hand Spelort
Luleå
Blandat 33
Optimisterna 55 Optimisterna vs. Hjul Optimisterna Spelort
Piteå
Hjul 40
Universitetstjejerna 43 Universitetstjejerna vs. Zorro Zorro Spelort
Luleå
Zorro 78
Välj distrikt

Skånes BF

Kristianstads BK CHROM 45 Kristianstads BK CHROM vs. kristianstad tommy kristianstad tommy Spelort
Kristianstad
kristianstad tommy 65
Zonen Zonett 66 Zonen Zonett vs. Ystad Zonen Zonett Spelort
Beddingestrand
Ystad 39
ZONEN JUNITED 35 ZONEN JUNITED vs. PriBri Helvic ZONEN JUNITED Spelort
Trelleborg
PriBri Helvic 32
Morris 35 Morris vs. Tre Sang Game Over Tre Sang Game Over Spelort
Helsingborg
Tre Sang Game Over 88
BK Tre Sang Foursome 68 BK Tre Sang Foursome vs. BK Tre Sang Rövarna BK Tre Sang Foursome Spelort
Helsingborg
BK Tre Sang Rövarna 66
HASP 67 HASP vs. BBBC HASP Spelort
Falsterbo
BBBC 57
Multi 71 Multi vs. Guldfeber Multi Spelort
Lund
Guldfeber 21
HEEG 68 HEEG vs. Staywoman HEEG Spelort
Malmö
Staywoman 37
Välj distrikt

Stockholms BF

Anki 42 Anki vs. REVOKE REVOKE Spelort
Solna
REVOKE 51
Strandgänget 85 Strandgänget vs. Söder II Strandgänget Spelort
Bromma
Söder II 36
IWCO 43 IWCO vs. stefan A stefan A Spelort
Lidingö
stefan A 48
Lag ABC 34 Lag ABC vs. Forell Forell Spelort
Stockholm
Forell 98
Gubbröran 63 Gubbröran vs. QQ2 Gubbröran Spelort
Stockholm
QQ2 36
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Hur eller hur 59 Hur eller hur vs. Överums Schäfer Hur eller hur Spelort
Påskallavik
Överums Schäfer 49
Pussi Riot 54 Pussi Riot vs. WAGN Pussi Riot Spelort
Kalmar
WAGN 30
Zambesi 30 Zambesi vs. Pillemasarna Pillemasarna Spelort
Kalmar
Pillemasarna 56
Wesbo W.O Wesbo vs. Åhus BK Wesbo Spelort
Karlshamn
Åhus BK
Älmhult BK 38 Älmhult BK vs. EFOS Älmhult BK Spelort
Älmhult
EFOS 32
Team MS 63 Team MS vs. Gagnan Team MS Spelort
Växjö
Gagnan 44
Välj distrikt

Upplands BF

Norra Roslagen 24 Norra Roslagen vs. MACS MACS Spelort
Gimo
MACS 43
Östhammar Roos 21 Östhammar Roos vs. Jo-Jotte Jo-Jotte Spelort
Östhammar
Jo-Jotte 62
Cinqetune 45 Cinqetune vs. BK Gripen 1 Strängnäs BK Gripen 1 Strängnäs Spelort
Uppsala
BK Gripen 1 Strängnäs 53
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

The Splintoz 95 The Splintoz vs. Libigöev The Splintoz Spelort
Karlstad
Libigöev 23
Arvika Peggy 50 Arvika Peggy vs. straffpassarna Arvika Peggy Spelort
Arvika
straffpassarna 36
Välj distrikt

Västerbottens BF

BOBB 77 BOBB vs. KEJ BOBB Spelort
Skellefteå
KEJ 49
Snucko 47 Snucko vs. Tre gringos och en tomte Snucko Spelort
Umeå
Tre gringos och en tomte 19
Välj distrikt

Västergötlands BF

Lusasken 117 Lusasken vs. Fyra Ruterdamer Lusasken Spelort
Otterbäcken
Fyra Ruterdamer 34
Påhlsson 47 Påhlsson vs. K-E Karlsson K-E Karlsson Spelort
Hjo
K-E Karlsson 48
Arnold 35 Arnold vs. ALINGSÅSARNA ALINGSÅSARNA Spelort
Falköping
ALINGSÅSARNA 46
Aspanäs C 58 Aspanäs C vs. DHL Aspanäs C Spelort
Borås
DHL 26
Välj distrikt

Ångermanlands BF

S Mix 17 S Mix vs. PAAJ PAAJ Spelort
Sollefteå
PAAJ 134
Nipan 94 Nipan vs. Näsåker Hotspur Nipan Spelort
Sollefteå
Näsåker Hotspur 41
Välj distrikt

Örebro läns BF

Lag Linde 80 Lag Linde vs. Limit Lag Linde Spelort
Lindesberg
Limit 51
Hallsberg Nästa 63 Hallsberg Nästa vs. Nora bk Mats Hallsberg Nästa Spelort
Hallsberg
Nora bk Mats 45
Örebridgen - Lanna 17 Örebridgen - Lanna vs. Annikas gäng Annikas gäng Spelort
Örebro
Annikas gäng 77
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Världens Ände Kent 115 Världens Ände Kent vs. Gnesta BK Rosenknopparna Världens Ände Kent Spelort
Trosa
Gnesta BK Rosenknopparna 30
Roger Eriksson 91 Roger Eriksson vs. Världens Ände Leif Roger Eriksson Spelort
Gnesta
Världens Ände Leif 23
Världen Ände Sture 14 Världen Ände Sture vs. Gnesta BK Fredrik Gnesta BK Fredrik Spelort
Trosa
Gnesta BK Fredrik 96
Stolpskott 22 Stolpskott vs. Stigtomta Stigtomta Spelort
Oxelösund
Stigtomta 62
TM 41 TM vs. Norrköping City Norrköping City Spelort
Norrköping
Norrköping City 109
Bråvalla 52 Bråvalla vs. Filbyters Knektar Filbyters Knektar Spelort
Norrköping
Filbyters Knektar 64
RIKI 46 RIKI vs. ErUs ErUs Spelort
Kisa
ErUs 48
Fåglarna 27 Fåglarna vs. THE Leech THE Leech Spelort
Väderstad
THE Leech 109
Kisa BS SAS 53 Kisa BS SAS vs. Sangvinikerna Sangvinikerna Spelort
Kisa
Sangvinikerna 65
Välj distrikt