Svenska Cupen 2017 - Rond 1

Spelperiod: 01 Feb - 26 Feb

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (10) Jönköpings läns BF (4) Upplands BF (9)
Dalabridgen (6) Medelpads BF (2) Värmland-Dals BF (6)
Gotlands BF (3) Mälardalens BF (13) Västerbottens BF (7)
Gävleborgs BF (9) Norrbottens BF (6) Västergötlands BF (14)
Göteborgs BF (14) Skånes BF (27) Ångermanlands BF (5)
Hallands BF (17) Stockholms BF (19) Örebro läns BF (10)
Jämtland-Härjedalen (5) S-Ö. Sveriges BF (18) Ö. M-svenska BF (21)

Bohuslän-Dals BF

Lille Skutt 86 Lille Skutt vs. Norske og små Lille Skutt Spelort
Strömstad
Norske og små 50
LIMA 10 LIMA vs. Team Väjern Team Väjern Spelort
Smögen
Team Väjern 20
Uddevalla Mikael 28 Uddevalla Mikael vs. Kungshamns sega gubbar Kungshamns sega gubbar Spelort
Uddevalla
Kungshamns sega gubbar 103
LAMM 24 LAMM vs. Björnligan Björnligan Spelort
Vänersborg
Björnligan 106
BUCK 42 BUCK vs. BALL BALL Spelort
Vänersborg
BALL 62
4M 16 4M vs. Quadriga Aurea Quadriga Aurea Spelort
Vänersborg
Quadriga Aurea 104
lolo 26 lolo vs. Tofta Gård Tofta Gård Spelort
Svanesund
Tofta Gård 64
Bronsdag 47 Bronsdag vs. Alfred E Neuman Bronsdag Spelort
Skärhamn
Alfred E Neuman 45
Petrapak 50 Petrapak vs. Orust Bengt Orust Bengt Spelort
Svenshögen
Orust Bengt 62
KGB 18 KGB vs. Sten a sund Sten a sund Spelort
Jörlanda
Sten a sund 121
Välj distrikt

Dalabridgen

Zarabustor 65 Zarabustor vs. Tomtarna Zarabustor Spelort
Mora
Tomtarna 62
BK Dalom 44 BK Dalom vs. Knätofs BK Dalom Spelort
Leksand
Knätofs 40
BBK Håkan 54 BBK Håkan vs. Hälls änglar BBK Håkan Spelort
Borlänge
Hälls änglar 26
PJO 23 PJO vs. Falun United Falun United Spelort
Borlänge
Falun United 63
MACK 18 MACK vs. IL PEJOMA IL PEJOMA Spelort
Borlänge
IL PEJOMA 32
Hedemora BS - WCHF 99 Hedemora BS - WCHF vs. De sista entusiasterna Hedemora BS - WCHF Spelort
Hedemora
De sista entusiasterna 32
Välj distrikt

Gotlands BF

Sudret 66 Sudret vs. HALLA Spelort
Stånga
HALLA 14
HALLA 50
Romakloster
Spader Madame 62
Spader Madame 50
Visby
Sudret 55
Välj distrikt

Gävleborgs BF

Sofie samt småpojkar 38 Sofie samt småpojkar vs. Trepos Trepos Spelort
Bollnäs
Trepos 70
Rochrimani 104 Rochrimani vs. Acktjära Rochrimani Spelort
Bollnäs
Acktjära 28
Lag Linder 44 Lag Linder vs. BK Hudik 99 BK Hudik 99 Spelort
Söderhamn
BK Hudik 99 75
Reverse 71 Reverse vs. Eriksson Glad Reverse Spelort
Årsunda
Eriksson Glad 44
SNIPERS 104 SNIPERS vs. Jokrarna SNIPERS Spelort
Gävle
Jokrarna 22
dubbelkjell 2 dubbelkjell vs. Hit a Worm Hit a Worm Spelort
Gävle
Hit a Worm 93
Gavlupp 84 Gavlupp vs. Sandviken BK Bertil Gavlupp Spelort
Gävle
Sandviken BK Bertil 63
Klöver 8 35 Klöver 8 vs. JERNIS JERNIS Spelort
Gävle
JERNIS 73
Skönheten och odjuren 34 Skönheten och odjuren vs. ZMRZLINA ZMRZLINA Spelort
Gävle
ZMRZLINA 63
Välj distrikt

Göteborgs BF

Kungälv - Bertil 39 Kungälv - Bertil vs. Partille Blå Partille Blå Spelort
Kungälv
Partille Blå 57
Kungälv - Ronny 48 Kungälv - Ronny vs. Trollmors nissar Trollmors nissar Spelort
Kungälv
Trollmors nissar 50
Vilda Västern 70 Vilda Västern vs. BS 53 Vilda Västern Spelort
Mölndal
BS 53 67
Deadwood Lerum 61 Deadwood Lerum vs. XX Deadwood Lerum Spelort
Stenkullen
XX 34
Andreasson 24 Andreasson vs. Skrömta Skrömta Spelort
Västra Frölunda
Skrömta 86
Kungsbacka HELG 54 Kungsbacka HELG vs. Kungsbacka Sten-Sture Kungsbacka Sten-Sture Spelort
Kungsbacka
Kungsbacka Sten-Sture 61
Fyrtalet i Kungsbacka 21 Fyrtalet i Kungsbacka vs. BK Lyx Bunk BK Lyx Bunk Spelort
Kungsbacka
BK Lyx Bunk 52
Frölunda 3 54 Frölunda 3 vs. Englunds vänner Frölunda 3 Spelort
Hovås
Englunds vänner 53
Morebid 31 Morebid vs. Aspanäs C Aspanäs C Spelort
Göteborg
Aspanäs C 35
Farmers 54 Farmers vs. 99an 99an Spelort
Göteborg
99an 77
Kungens vänner 38 Kungens vänner vs. Fem stoppar spöktåget Fem stoppar spöktåget Spelort
Göteborg
Fem stoppar spöktåget 61
KRKA 43 KRKA vs. Westerlund Westerlund Spelort
Hisings Kärra
Westerlund 68
JAMN 35 JAMN vs. Petersen Petersen Spelort
Göteborg
Petersen 100
Kungsbacka NO PASS 26 Kungsbacka NO PASS vs. KALL KALL Spelort
Kungsbacka
KALL 62
Välj distrikt

Hallands BF

Kungsbacka mixed 49 Kungsbacka mixed vs. Elisabeths Änglar Kungsbacka mixed Spelort
Onsala
Elisabeths Änglar 18
Värö Clubs 58 Värö Clubs vs. Latmaskarna Värö Clubs Spelort
Väröbacka
Latmaskarna 27
Albrekts BMW 60 Albrekts BMW vs. Albekts kids Albrekts BMW Spelort
Varberg
Albekts kids 5
ALBREKTS RACKE 97 ALBREKTS RACKE vs. Alberks Gillet ALBREKTS RACKE Spelort
Varberg
Alberks Gillet 34
Albrekts Seniorer 66 Albrekts Seniorer vs. Tuppen Albrekts Seniorer Spelort
Varberg
Tuppen 29
Albrekts bruttor 13 Albrekts bruttor vs. Albrekts Callenberg Albrekts Callenberg Spelort
Varberg
Albrekts Callenberg 105
Albrekts Grimeton 117 Albrekts Grimeton vs. Albrekts Maggan Albrekts Grimeton Spelort
Varberg
Albrekts Maggan 19
Albrekts Blanda o Ge 35 Albrekts Blanda o Ge vs. Albrekts Svang Albrekts Svang Spelort
Varberg
Albrekts Svang 47
Albrekts Team BL 11 Albrekts Team BL vs. Albrekts Washindi Albrekts Washindi Spelort
Varberg
Albrekts Washindi 51
Albrekts Donna 19 Albrekts Donna vs. Albrekts GUBE Albrekts GUBE Spelort
Varberg
Albrekts GUBE 68
Albrekts klöver 23 Albrekts klöver vs. Ramble Tamble Albrekts klöver Spelort
Varberg
Ramble Tamble 19
Regina 60 Regina vs. Albrekts Lewinskys Regina Spelort
Ätran
Albrekts Lewinskys 40
Team Vesterhavet 72 Team Vesterhavet vs. lag Anders Team Vesterhavet Spelort
Falkenberg
lag Anders 42
Nissan 58 Nissan vs. Alltid dubbelt Nissan Spelort
Halmstad
Alltid dubbelt 57
Halland 101 Halland vs. Skaparna Halland Spelort
Gullbrandstorp
Skaparna 18
Laholmsbukten W.O Laholmsbukten vs. Allians MGB Laholmsbukten Spelort
Mellbystrand
Allians MGB
Ohlsenbanden 77 Ohlsenbanden vs. SIGG Ohlsenbanden Spelort
Laholm
SIGG 70
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Svegspojkarna med den svaga länken 61 Svegspojkarna med den svaga länken vs. Team Barbro Svegspojkarna med den svaga länken Spelort
Sveg
Team Barbro 39
Goof Troop II 78 Goof Troop II vs. Winge Boys Goof Troop II Spelort
Frösön
Winge Boys 31
Pocket 26 Pocket vs. Ingrid Ingrid Spelort
Frösön
Ingrid 85
Fanbyn 72 Fanbyn vs. Hede-Vemdalen BK Fanbyn Spelort
Östersund
Hede-Vemdalen BK 25
Eldh och Lågor 18 Eldh och Lågor vs. Narre Narre Spelort
Bräcke
Narre 122
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Team Jonas 43 Team Jonas vs. Kapten klöver Team Jonas Spelort
Anderstorp
Kapten klöver 33
Team Rosa 51 Team Rosa vs. Collryd Collryd Spelort
Värnamo
Collryd 68
Jönköping 42 Jönköping vs. Fråga Jörgen Fråga Jörgen Spelort
Jönköping
Fråga Jörgen 53
Eksjö 15 Eksjö vs. Sävsjö Topstar Sävsjö Topstar Spelort
Nässjö
Sävsjö Topstar 66
Välj distrikt

Medelpads BF

Not so Lazy Jacks 65 Not so Lazy Jacks vs. Westman Westman Spelort
Sundsvall
Westman 85
Sundsvall 50 Sundsvall vs. BK Hudik Lag Surprise Sundsvall Spelort
Sundsvall
BK Hudik Lag Surprise 26
Välj distrikt

Mälardalens BF

Bängvalls 54 Bängvalls vs. FC Ludvika FC Ludvika Spelort
Norberg
FC Ludvika 91
Norberg 70 Norberg vs. Sang Frois Norberg Spelort
Norberg
Sang Frois 52
Virsbo 39 Virsbo vs. Lillslam Lillslam Spelort
Virsbo
Lillslam 58
Mastjoka 52 Mastjoka vs. BK Gripen 1 Strängnäs BK Gripen 1 Strängnäs Spelort
Strängnäs
BK Gripen 1 Strängnäs 65
Åkers BK 85 Åkers BK vs. GRIPTAG Åkers BK Spelort
Strängnäs
GRIPTAG 7
ABB 21 37 ABB 21 vs. ABB Tomas ABB Tomas Spelort
Västerås
ABB Tomas 77
ABB Blåbär -76 135 ABB Blåbär -76 vs. ABB Kvartetten ABB Blåbär -76 Spelort
Västerås
ABB Kvartetten 17
Plock 61 Plock vs. ABB BK Old Guys Plock Spelort
Västerås
ABB BK Old Guys 58
SnABB 25 SnABB vs. Yellow Yellow Spelort
Västerås
Yellow 73
ABB Dream Team 37 ABB Dream Team vs. Utsocknes Utsocknes Spelort
Västerås
Utsocknes 78
St Eskil 52 St Eskil vs. The B Kings St Eskil Spelort
Eskilstuna
The B Kings 43
Inwefoni 36 Inwefoni vs. Torshälla Blandning Torshälla Blandning Spelort
Arboga
Torshälla Blandning 78
Bibi och grabbarna 69 Bibi och grabbarna vs. Fröarb Bibi och grabbarna Spelort
Köping
Fröarb 34
Välj distrikt

Norrbottens BF

Erules 88 Erules vs. Luleå BK Kalle Erules Spelort
Luleå
Luleå BK Kalle 19
Zoltans Adapter 126 Zoltans Adapter vs. Universitetstjejerna Zoltans Adapter Spelort
Luleå
Universitetstjejerna 2
Bertil 20 Bertil vs. Blandat Blandat Spelort
Gammelstad
Blandat 103
Zorro 30 Zorro vs. I Tredje Hand I Tredje Hand Spelort
Luleå
I Tredje Hand 65
Hjul 15 Hjul vs. Lag Petter Lag Petter Spelort
Luleå
Lag Petter 106
Optimisterna 58 Optimisterna vs. KEJ Optimisterna Spelort
Piteå
KEJ 48
Välj distrikt

Skånes BF

Ystads Kungar 35 Ystads Kungar vs. Ystad Ystad Spelort
Ystad
Ystad 66
YBS Estimera YBS Estimera vs. Dahlbergs Dahlbergs Spelort
Ystad
Dahlbergs W.O
Jannes Gäng 51 Jannes Gäng vs. Österbergs Dragoner Jannes Gäng Spelort
Hässleholm
Österbergs Dragoner 43
Sonjas pågar Kristianstads BK 75 Sonjas pågar Kristianstads BK vs. Kristianstads BK CHROM Sonjas pågar Kristianstads BK Spelort
Kristianstad
Kristianstads BK CHROM 9
kristianstad tommy 73 kristianstad tommy vs. Samma Blandning kristianstad tommy Spelort
Kristianstad
Samma Blandning 40
TVÅ par 48 TVÅ par vs. Åhus BK Åhus BK Spelort
Fjälkinge
Åhus BK 54
Västra Bjäre - BV-boys 28 Västra Bjäre - BV-boys vs. Västra Bjäre BK - Norman Västra Bjäre BK - Norman Spelort
Båstad
Västra Bjäre BK - Norman 76
Munka Andreas 59 Munka Andreas vs. Pillertrillarna Munka Andreas Spelort
Örkelljunga
Pillertrillarna 44
Kullabygdens Bk 62 Kullabygdens Bk vs. Munka Jens Kullabygdens Bk Spelort
Viken
Munka Jens 61
BK Tre Sang Foursome 61 BK Tre Sang Foursome vs. Kullabygden 4 Kullabygden 4 Spelort
Helsingborg
Kullabygden 4 64
GöteHelsing 54 GöteHelsing vs. Morris Morris Spelort
Helsingborg
Morris 58
Tre Sang Game Over 48 Tre Sang Game Over vs. BK Tre Sang Rövarna BK Tre Sang Rövarna Spelort
Råå
BK Tre Sang Rövarna 57
Yes 37 Yes vs. Landskrona Landskrona Spelort
Helsingborg
Landskrona 46
BK Zonen Kellander 85 BK Zonen Kellander vs. Zonen Zonett BK Zonen Kellander Spelort
Trelleborg
Zonen Zonett 42
Zonen Skumparp 66 Zonen Skumparp vs. ZONEN JUNITED Zonen Skumparp Spelort
Trelleborg
ZONEN JUNITED 41
Zonen Rosell 23 Zonen Rosell vs. PriBri Helvic PriBri Helvic Spelort
Trelleborg
PriBri Helvic 57
Lunds BK LUCK 72 Lunds BK LUCK vs. Lunds BK Herr Larsson Lunds BK LUCK Spelort
Lund
Lunds BK Herr Larsson 37
Lunds BK superninjas of doom 86 Lunds BK superninjas of doom vs. Multi Lunds BK superninjas of doom Spelort
Lund
Multi 73
Christer Christer vs. 50 med omnejd 50 med omnejd Spelort
Lund
50 med omnejd W.O
Gems 19 Gems vs. Lunds BK Genarp Lunds BK Genarp Spelort
Staffanstorp
Lunds BK Genarp 104
Guldfeber 87 Guldfeber vs. Aktiv Guldfeber Spelort
Malmö
Aktiv 47
Lottas Bästa Boys 50 Lottas Bästa Boys vs. BBBC BBBC Spelort
Malmö
BBBC 68
Nilsson 71 Nilsson vs. Staywoman Nilsson Spelort
Arlöv
Staywoman 66
ESSEN 23 ESSEN vs. Lunds BK Team ABA Lunds BK Team ABA Spelort
Malmö
Lunds BK Team ABA 24
Pri-Bris Reserver 30 Pri-Bris Reserver vs. MUCK MUCK Spelort
Limhamn
MUCK 95
HEEG W.O HEEG vs. Scania HEEG Spelort
Malmö
Scania
HASP 52 HASP vs. Malmö BK Ollaboja Malmö BK Ollaboja Spelort
Falsterbo
Malmö BK Ollaboja 99
Välj distrikt

Stockholms BF

Forell 41 Forell vs. Klipp trissing Klipp trissing Spelort
Täby
Klipp trissing 60
Transfer Magic 18 Transfer Magic vs. Bridgebertheau Bridgebertheau Spelort
Vallentuna
Bridgebertheau 98
ANNA 75 ANNA vs. Anki ANNA Spelort
Sundbyberg
Anki 22
SOL 40 SOL vs. På Tur På Tur Spelort
Solna
På Tur 53
Hammershark 53 Hammershark vs. Golddiggers Hammershark Spelort
Spånga
Golddiggers 45
Glada Miner 55 Glada Miner vs. Strandgänget Glada Miner Spelort
Ekerö
Strandgänget 40
Silow 41 Silow vs. REVOKE REVOKE Spelort
Bromma
REVOKE 72
Olle Blidholm 73 Olle Blidholm vs. Falkarna Olle Blidholm Spelort
Tyresö
Falkarna 29
Lag ABC 36 Lag ABC vs. Gold Gold Spelort
Stockholm
Gold 52
Kiss my pass 69 Kiss my pass vs. stefan A Kiss my pass Spelort
Stockholm
stefan A 29
Alerts revansch 120 Alerts revansch vs. Swepack Alerts revansch Spelort
Stockholm
Swepack 43
Skalman 61 Skalman vs. IWCO Skalman Spelort
Stockholm
IWCO 24
Gubbröran 50 Gubbröran vs. SYSON Gubbröran Spelort
Stockholm
SYSON 36
Joker 87 Joker vs. Wiklander Joker Spelort
Stockholm
Wiklander 24
PLOJ 55 PLOJ vs. Vivalla Revolution PLOJ Spelort
Stockholm
Vivalla Revolution 28
Hegethorn 28 Hegethorn vs. Lanssons Blandning Lanssons Blandning Spelort
Stockholm
Lanssons Blandning 75
Ludde 51 Ludde vs. Stjärnskotten Ludde Spelort
Stockholm
Stjärnskotten 47
Söder II 62 Söder II vs. Medvind Söder II Spelort
Stockholm
Medvind 36
Mango Chock 32 Mango Chock vs. QQ2 QQ2 Spelort
Täby
QQ2 67
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Solarna 23 Solarna vs. Helvic Helvic Spelort
Färjestaden
Helvic 69
Emmaboda 81 Emmaboda vs. Mäckes gäng Emmaboda Spelort
Emmaboda
Mäckes gäng 79
Zambesi 76 Zambesi vs. WAGN Zambesi Spelort
Kalmar
WAGN 36
Pussi Riot 49 Pussi Riot vs. Malmgren Pussi Riot Spelort
Kalmar
Malmgren 47
BLOMSTER 54 BLOMSTER vs. Bord BLOMSTER Spelort
Blomstermåla
Bord 43
Fallebo 48 Fallebo vs. Ängbacka Fallebo Spelort
Rosenfors
Ängbacka 41
Hur eller hur 40 Hur eller hur vs. Döderhultarna Döderhultarna Spelort
Påskallavik
Döderhultarna 54
Fyra knektar Karlskrona 33 Fyra knektar Karlskrona vs. Schalin Schalin Spelort
Karlskrona
Schalin 69
Singlarna 43 Singlarna vs. Pillemasarna Pillemasarna Spelort
Karlskrona
Pillemasarna 67
Kusinerna från landet 59 Kusinerna från landet vs. Wesbo Kusinerna från landet Spelort
Ronneby
Wesbo 28
Spader Kung 88 Spader Kung vs. Team Högland Spader Kung Spelort
Lammhult
Team Högland 12
GUN HA GUN HA vs. Värnamo Värnamo Spelort
Lammhult
Värnamo W.O
Team MS 26 Team MS vs. Växjö Växjö Spelort
Växjö
Växjö 80
Gagnan 89 Gagnan vs. Växjöbridgen lag Göran Gagnan Spelort
Växjö
Växjöbridgen lag Göran 22
Pias boys 39 Pias boys vs. Hovet Hovet Spelort
Urshult
Hovet 76
5ESS 43 5ESS vs. Stagge Stagge Spelort
Sölvesborg
Stagge 82
7 NT 40 7 NT vs. Lag Älwö Lag Älwö Spelort
Älmhult
Lag Älwö 79
Älmhult BK 54 Älmhult BK vs. EFOS Älmhult BK Spelort
Älmhult
EFOS 49
Välj distrikt

Upplands BF

Östhammar Roos 26 Östhammar Roos vs. Norra Roslagen Norra Roslagen Spelort
Östhammar
Norra Roslagen 64
Lag HÅRT 67 Lag HÅRT vs. Väddö Lag HÅRT Spelort
Norrtälje
Väddö 35
Lag LARS 63 Lag LARS vs. 7NTRD Lag LARS Spelort
Sigtuna
7NTRD 42
Lag Swahn 49 Lag Swahn vs. Fyris Doc Lag Swahn Spelort
Uppsala
Fyris Doc 38
Greven 122 Greven vs. Fjuckby Hellmoppers Greven Spelort
Uppsala
Fjuckby Hellmoppers 44
Cinqetune 45 Cinqetune vs. MACS MACS Spelort
Uppsala
MACS 78
Jo-Jotte 29 Jo-Jotte vs. JAKK JAKK Spelort
Uppsala
JAKK 63
Tre och en halv män 100 Tre och en halv män vs. EU 12 Tre och en halv män Spelort
Uppsala
EU 12 33
Köp En Sol 62 Köp En Sol vs. Big Red Machine Köp En Sol Spelort
Enköping
Big Red Machine 59
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Arvika Peggy 54 Arvika Peggy vs. Libigöev Libigöev Spelort
Arvika
Libigöev 63
Katt-Bridge 42 Katt-Bridge vs. The Splintoz The Splintoz Spelort
Karlstad
The Splintoz 65
The rest of the best 38 The rest of the best vs. Åmål Hulta Åmål Hulta Spelort
Åmål
Åmål Hulta 105
Lite Lättare 46 Lite Lättare vs. Axenbratt Axenbratt Spelort
Åmål
Axenbratt 59
Dubbelt så bra 28 Dubbelt så bra vs. arvika b-laget arvika b-laget Spelort
Sunne
arvika b-laget 113
Liljas for ever 54 Liljas for ever vs. straffpassarna Liljas for ever Spelort
Torsby
straffpassarna 39
Välj distrikt

Västerbottens BF

Lag Lerner 62 Lag Lerner vs. Snucko Lag Lerner Spelort
Umeå
Snucko 13
Öbergs 82 Öbergs vs. G-cab Öbergs Spelort
Umeå
G-cab 41
Alertera Mera 34 Alertera Mera vs. Kamraterna Kamraterna Spelort
Umeå
Kamraterna 64
Komb 39 Komb vs. Bergqvist Bergqvist Spelort
Umeå
Bergqvist 43
BOBB 66 BOBB vs. Kurt Spelort
Skellefteå
Kurt 32
Kurt 68
Skellefteå
Norsjö Bk 62
Norsjö Bk 52
Norsjö
BOBB 57
Välj distrikt

Västergötlands BF

Rutermix 26 Rutermix vs. Lusasken Lusasken Spelort
Otterbäcken
Lusasken 74
EK 94 EK vs. Bussiga EK Spelort
Skövde
Bussiga 17
Västgöta Ryttare 89 Västgöta Ryttare vs. PataPata Västgöta Ryttare Spelort
Skövde
PataPata 28
Höll masken 49 Höll masken vs. Stuteri SanVic Stuteri SanVic Spelort
Skövde
Stuteri SanVic 63
Påhlsson 33 Påhlsson vs. Tibro lag Alice Tibro lag Alice Spelort
Hjo
Tibro lag Alice 46
Arnold 17 Arnold vs. Gullvi Gullvi Spelort
Falköping
Gullvi 63
DHL 20 DHL vs. Texas Oldmen Texas Oldmen Spelort
Svenljunga
Texas Oldmen 55
Borås Seniorerna 85 Borås Seniorerna vs. Borås BA 1 Borås Seniorerna Spelort
Borås
Borås BA 1 21
Antikrundan 29 Antikrundan vs. Alingsås Raset Alingsås Raset Spelort
Alingsås
Alingsås Raset 90
Vårgårda 67 Vårgårda vs. ALINGSÅSARNA Vårgårda Spelort
Alingsås
ALINGSÅSARNA 8
Ulricehamn 71 Ulricehamn vs. AK4-an Ulricehamn Spelort
Ulricehamn
AK4-an 12
K-E Karlsson 55 K-E Karlsson vs. vincent K-E Karlsson Spelort
Stenstorp
vincent 27
LIGA 23 LIGA vs. Murr Murr Spelort
Floby
Murr 68
Fyra Ruterdamer 50 Fyra Ruterdamer vs. Nikita Nikita Spelort
Gullspång
Nikita 65
Välj distrikt

Ångermanlands BF

Tjejligan 64 Tjejligan vs. Onsdagsgänget Tjejligan Spelort
Sollefteå
Onsdagsgänget 19
Näsåker Hotspur 77 Näsåker Hotspur vs. S Mix Näsåker Hotspur Spelort
Näsåker
S Mix 30
Tre gringos och en tomte 50 Tre gringos och en tomte vs. Härnö BS - Acke Härnö BS - Acke Spelort
Örnsköldsvik
Härnö BS - Acke 65
Sjöhästen 31 Sjöhästen vs. Jansson Jansson Spelort
Härnösand
Jansson 105
Nipan 60 Nipan vs. PAAJ PAAJ Spelort
Sollefteå
PAAJ 71
Välj distrikt

Örebro läns BF

En påse nötter 55 En påse nötter vs. Lag Linde En påse nötter Spelort
Frövi
Lag Linde 44
Outsiders 93 Outsiders vs. Den långa vägen Outsiders Spelort
Hammar
Den långa vägen 47
Hallsberg Nästa 71 Hallsberg Nästa vs. JBK JBK Spelort
Hallsberg
JBK 94
Dejo 56 Dejo vs. Bouvin Dejo Spelort
Örebro
Bouvin 34
Alfa Beta Gamma 35 Alfa Beta Gamma vs. Björnligan 1 Björnligan 1 Spelort
Örebro
Björnligan 1 113
Berlin Road 55 Berlin Road vs. NOR Berlin Road Spelort
Örebro
NOR 23
Carambole 34 Carambole vs. BK Gröna Kvistar BK Gröna Kvistar Spelort
Garphyttan
BK Gröna Kvistar 123
Limit 43 Limit vs. Galne Gunnar Galne Gunnar Spelort
Örebro
Galne Gunnar 76
Nora bk Mats 30 Nora bk Mats vs. Örebridgen - Lanna Örebridgen - Lanna Spelort
Örebro
Örebridgen - Lanna 33
Mamma Mu 72 Mamma Mu vs. Annikas gäng Mamma Mu Spelort
Örebro
Annikas gäng 31
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Gnesta BK Rosenknopparna 59 Gnesta BK Rosenknopparna vs. Gnesta BK Lennart Gnesta BK Rosenknopparna Spelort
Gnesta
Gnesta BK Lennart 57
Gnesta BK Fredrik 54 Gnesta BK Fredrik vs. Gnesta BK Jan Gnesta BK Jan Spelort
Gnesta
Gnesta BK Jan 60
Världens Ände Bengt 60 Världens Ände Bengt vs. Världens Ände Kent Världens Ände Bengt Spelort
Trosa
Världens Ände Kent 24
Världens Ände Leif 52 Världens Ände Leif vs. Världen Ände May Världens Ände Leif Spelort
Trosa
Världen Ände May 41
Världens Ände Agneta 27 Världens Ände Agneta vs. Världen Ände Sture Världen Ände Sture Spelort
Trosa
Världen Ände Sture 80
Västervik Christoffer 57 Västervik Christoffer vs. Överums Schäfer Överums Schäfer Spelort
Västervik
Överums Schäfer 73
Peking 37 Peking vs. Team EMA Team EMA Spelort
Norrköping
Team EMA 41
Bråvalla 50 Bråvalla vs. Norrköping City Bråvalla Spelort
Norrköping
Norrköping City 44
Hot Iron 54 Hot Iron vs. Nya Odds Hot Iron Spelort
Gryt
Nya Odds 31
RIKI 44 RIKI vs. Kisa BS SAS RIKI Spelort
Kisa
Kisa BS SAS 40
Mixarna 19 Mixarna vs. San Sac San Sac Spelort
Linköping
San Sac 123
Lirarna 55 Lirarna vs. Motala Lirarna Spelort
Linköping
Motala 52
vintage 38 vintage vs. Filbyters Knektar Filbyters Knektar Spelort
Linköping
Filbyters Knektar 64
ErUs 27 ErUs vs. Team Zang Team Zang Spelort
Linköping
Team Zang 85
Roger Eriksson 36 Roger Eriksson vs. Jamas Jamas Spelort
Gnesta
Jamas 91
Andrzej Gnesta BK-Nyköpings BS 67 Andrzej Gnesta BK-Nyköpings BS vs. Knarr Andrzej Gnesta BK-Nyköpings BS Spelort
Gnesta
Knarr 46
Stolpskott 77 Stolpskott vs. Nyköpings gästabud Stolpskott Spelort
Oxelösund
Nyköpings gästabud 23
Stigtomta 87 Stigtomta vs. Katrineholms BA KBA Klöver Stigtomta Spelort
Nyköping
Katrineholms BA KBA Klöver 63
Wisth 62 Wisth vs. TM Wisth Spelort
Åby
TM 55
Fåglarna 93 Fåglarna vs. Grannen Fåglarna Spelort
Väderstad
Grannen 31
Sangvinikerna 57 Sangvinikerna vs. THE Leech Sangvinikerna Spelort
Motala
THE Leech 30
Välj distrikt