Svenska Cupen 2017 - Rond 6

Spelperiod: 30 Aug - 24 Sep

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (1) Jönköpings läns BF (0) Upplands BF (0)
Dalabridgen (2) Medelpads BF (1) Värmland-Dals BF (1)
Gotlands BF (0) Mälardalens BF (1) Västerbottens BF (1)
Gävleborgs BF (1) Norrbottens BF (1) Västergötlands BF (2)
Göteborgs BF (2) Skånes BF (4) Ångermanlands BF (0)
Hallands BF (2) Stockholms BF (5) Örebro läns BF (4)
Jämtland-Härjedalen (0) S-Ö. Sveriges BF (3) Ö. M-svenska BF (1)

Bohuslän-Dals BF

Kungshamns sega gubbar 69 Kungshamns sega gubbar vs. Petrapak Kungshamns sega gubbar Spelort
Kungshamn
Petrapak 25
Välj distrikt

Dalabridgen

Zarabustor 25 Zarabustor vs. Narre Narre Spelort
Mora
Narre 76
Hälls änglar 35 Hälls änglar vs. ZMRZLINA ZMRZLINA Spelort
Borlänge
ZMRZLINA 44
Välj distrikt

Gävleborgs BF

SNIPERS 66 SNIPERS vs. Lag Swahn SNIPERS Spelort
Gävle
Lag Swahn 15
Välj distrikt

Göteborgs BF

BK Lyx Bunk 20 BK Lyx Bunk vs. Westerlund Westerlund Spelort
Billdal
Westerlund 61
KRKA 63 KRKA vs. Elisabeths Änglar KRKA Spelort
Hisings Kärra
Elisabeths Änglar 33
Välj distrikt

Hallands BF

Albrekts BMW 48 Albrekts BMW vs. Halland Halland Spelort
Varberg
Halland 69
ALBREKTS RACKE 56 ALBREKTS RACKE vs. Skaparna ALBREKTS RACKE Spelort
Varberg
Skaparna 46
Välj distrikt

Medelpads BF

Not so Lazy Jacks 44 Not so Lazy Jacks vs. Fanbyn Fanbyn Spelort
Sundsvall
Fanbyn 51
Välj distrikt

Mälardalens BF

ABB 21 48 ABB 21 vs. Yellow Yellow Spelort
Västerås
Yellow 62
Välj distrikt

Norrbottens BF

Lag Petter 26 Lag Petter vs. Lag Lerner Lag Lerner Spelort
Luleå
Lag Lerner 46
Välj distrikt

Skånes BF

Västra Bjäre BK - Norman 25 Västra Bjäre BK - Norman vs. Landskrona Landskrona Spelort
Torekov
Landskrona 66
Jannes Gäng 59 Jannes Gäng vs. Lunds BK superninjas of doom Lunds BK superninjas of doom Spelort
Hässleholm
Lunds BK superninjas of doom 65
50 med omnejd 50 50 med omnejd vs. Zonen Skumparp 50 med omnejd Spelort
Hjärup
Zonen Skumparp 39
MUCK 48 MUCK vs. Nilsson MUCK Spelort
Malmö
Nilsson 39
Välj distrikt

Stockholms BF

ANNA 119 ANNA vs. EU 12 ANNA Spelort
Sundbyberg
EU 12 37
Glada Miner 52 Glada Miner vs. Andrzej Gnesta BK-Nyköpings BS Glada Miner Spelort
Ekerö
Andrzej Gnesta BK-Nyköpings BS 16
SYSON 56 SYSON vs. Bridgebertheau SYSON Spelort
Gustavsberg
Bridgebertheau 54
Gold 61 Gold vs. Skalman Gold Spelort
Stockholm
Skalman 19
På Tur 35 På Tur vs. Tre och en halv män Tre och en halv män Spelort
Solna
Tre och en halv män 78
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Fallebo 47 Fallebo vs. Mäckes gäng Mäckes gäng Spelort
Rosenfors
Mäckes gäng 79
Växjö 99 Växjö vs. Värnamo Växjö Spelort
Växjö
Värnamo 23
Team MS 19 Team MS vs. Kusinerna från landet Kusinerna från landet Spelort
Växjö
Kusinerna från landet 81
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Åmål Hulta 66 Åmål Hulta vs. arvika b-laget Åmål Hulta Spelort
Åmål
arvika b-laget 26
Välj distrikt

Västerbottens BF

Kamraterna 28 Kamraterna vs. Öbergs Öbergs Spelort
Umeå
Öbergs 53
Välj distrikt

Västergötlands BF

Murr 25 Murr vs. Borås Seniorerna Borås Seniorerna Spelort
Falköping
Borås Seniorerna 58
Gullvi 26 Gullvi vs. 99an 99an Spelort
Vara
99an 39
Välj distrikt

Örebro läns BF

Lag Linde 46 Lag Linde vs. Norberg Lag Linde Spelort
Lindesberg
Norberg 45
Galne Gunnar 66 Galne Gunnar vs. Annikas gäng Galne Gunnar Spelort
Örebro
Annikas gäng 20
BK Gröna Kvistar W.O BK Gröna Kvistar vs. San Sac BK Gröna Kvistar Spelort
Örebro
San Sac
Den långa vägen 91 Den långa vägen vs. Västgöta Ryttare Den långa vägen Spelort
Askersund
Västgöta Ryttare 23
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Nyköpings gästabud 26 Nyköpings gästabud vs. Team Zang Team Zang Spelort
Nyköping
Team Zang 54
Välj distrikt