Svenska Cupen 2017 - Rond 5

Spelperiod: 14 Jun - 27 Aug

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (3) Jönköpings läns BF (1) Upplands BF (3)
Dalabridgen (1) Medelpads BF (2) Värmland-Dals BF (2)
Gotlands BF (1) Mälardalens BF (4) Västerbottens BF (2)
Gävleborgs BF (3) Norrbottens BF (1) Västergötlands BF (4)
Göteborgs BF (3) Skånes BF (8) Ångermanlands BF (1)
Hallands BF (5) Stockholms BF (5) Örebro läns BF (4)
Jämtland-Härjedalen (1) S-Ö. Sveriges BF (4) Ö. M-svenska BF (6)

Bohuslän-Dals BF

Kungshamns sega gubbar 99 Kungshamns sega gubbar vs. BALL Kungshamns sega gubbar Spelort
Kungshamn
BALL 28
Petrapak 59 Petrapak vs. Tofta Gård Petrapak Spelort
Svenshögen
Tofta Gård 35
Bronsdag 35 Bronsdag vs. KRKA KRKA Spelort
Skärhamn
KRKA 55
Välj distrikt

Dalabridgen

Zarabustor 50 Zarabustor vs. PJO Zarabustor Spelort
Mora
PJO 44
Välj distrikt

Gotlands BF

Sudret 28 Sudret vs. Gold Gold Spelort
Stånga
Gold 85
Välj distrikt

Gävleborgs BF

Eriksson Glad 38 Eriksson Glad vs. Hälls änglar Hälls änglar Spelort
Sandviken
Hälls änglar 84
ZMRZLINA 82 ZMRZLINA vs. Hit a Worm ZMRZLINA Spelort
Gävle
Hit a Worm 48
SNIPERS 23 SNIPERS vs. Gavlupp SNIPERS Spelort
Gävle
Gavlupp 22
Välj distrikt

Göteborgs BF

99an 84 99an vs. Deadwood Lerum 99an Spelort
Göteborg
Deadwood Lerum 33
Westerlund 57 Westerlund vs. Englunds vänner Westerlund Spelort
Göteborg
Englunds vänner 42
Kungens vänner 40 Kungens vänner vs. BK Lyx Bunk BK Lyx Bunk Spelort
Göteborg
BK Lyx Bunk 59
Välj distrikt

Hallands BF

Elisabeths Änglar 55 Elisabeths Änglar vs. Albrekts Seniorer Elisabeths Änglar Spelort
Fjärås
Albrekts Seniorer 53
Kungsbacka mixed 54 Kungsbacka mixed vs. Albrekts BMW Albrekts BMW Spelort
Onsala
Albrekts BMW 65
Albrekts klöver 24 Albrekts klöver vs. ALBREKTS RACKE ALBREKTS RACKE Spelort
Varberg
ALBREKTS RACKE 91
Albrekts Grimeton 19 Albrekts Grimeton vs. Skaparna Skaparna Spelort
Varberg
Skaparna 59
Halland W.O Halland vs. Team Vesterhavet Halland Spelort
Gullbrandstorp
Team Vesterhavet
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Ingrid 28 Ingrid vs. Fanbyn Fanbyn Spelort
Krokom
Fanbyn 62
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Team Jonas 40 Team Jonas vs. Värnamo Värnamo Spelort
Anderstorp
Värnamo 57
Välj distrikt

Medelpads BF

Westman 32 Westman vs. Narre Narre Spelort
Sundsvall
Narre 83
Jansson 31 Jansson vs. Not so Lazy Jacks Not so Lazy Jacks Spelort
Ankarsvik
Not so Lazy Jacks 47
Välj distrikt

Mälardalens BF

Yellow 100 Yellow vs. ABB Tomas Yellow Spelort
Västerås
ABB Tomas 18
Norberg 67 Norberg vs. Plock Norberg Spelort
Norberg
Plock 64
St Eskil St Eskil vs. ABB 21 ABB 21 Spelort
Eskilstuna
ABB 21 W.O
The B Kings 40 The B Kings vs. Galne Gunnar Galne Gunnar Spelort
Eskilstuna
Galne Gunnar 61
Välj distrikt

Norrbottens BF

Lag Petter 67 Lag Petter vs. Zoltans Adapter Lag Petter Spelort
Luleå
Zoltans Adapter 45
Välj distrikt

Skånes BF

Jannes Gäng 47 Jannes Gäng vs. Stagge Jannes Gäng Spelort
Hässleholm
Stagge 29
Österbergs Dragoner 36 Österbergs Dragoner vs. Landskrona Landskrona Spelort
Hässleholm
Landskrona 60
Pillertrillarna 41 Pillertrillarna vs. Västra Bjäre BK - Norman Västra Bjäre BK - Norman Spelort
Båstad
Västra Bjäre BK - Norman 72
Zonen Skumparp 51 Zonen Skumparp vs. Dahlbergs Zonen Skumparp Spelort
Trelleborg
Dahlbergs 47
Yes 37 Yes vs. Lunds BK superninjas of doom Lunds BK superninjas of doom Spelort
Helsingborg
Lunds BK superninjas of doom 100
Nilsson 84 Nilsson vs. Lunds BK Genarp Nilsson Spelort
Arlöv
Lunds BK Genarp 66
50 med omnejd 58 50 med omnejd vs. BK Zonen Kellander 50 med omnejd Spelort
Hjärup
BK Zonen Kellander 36
MUCK 78 MUCK vs. Malmö BK Ollaboja MUCK Spelort
Malmö
Malmö BK Ollaboja 50
Välj distrikt

Stockholms BF

Bridgebertheau 120 Bridgebertheau vs. Alerts revansch Bridgebertheau Spelort
Täby
Alerts revansch 16
SYSON 62 SYSON vs. stefan A SYSON Spelort
Gustavsberg
stefan A 9
Ludde 44 Ludde vs. ANNA ANNA Spelort
Stockholm
ANNA 48
Glada Miner 65 Glada Miner vs. Vivalla Revolution Glada Miner Spelort
Ekerö
Vivalla Revolution 41
Forell 36 Forell vs. Skalman Skalman Spelort
Täby
Skalman 94
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Mäckes gäng 86 Mäckes gäng vs. BLOMSTER Mäckes gäng Spelort
Kalmar
BLOMSTER 36
Wesbo 42 Wesbo vs. Team MS Team MS Spelort
Karlshamn
Team MS 62
Växjö 76 Växjö vs. Pias boys Växjö Spelort
Växjö
Pias boys 37
Kusinerna från landet 71 Kusinerna från landet vs. Emmaboda Kusinerna från landet Spelort
Ronneby
Emmaboda 36
Välj distrikt

Upplands BF

Köp En Sol 33 Köp En Sol vs. Lag Swahn Lag Swahn Spelort
Enköping
Lag Swahn 77
EU 12 64 EU 12 vs. MACS EU 12 Spelort
Grillby
MACS 58
Greven 40 Greven vs. Tre och en halv män Tre och en halv män Spelort
Uppsala
Tre och en halv män 81
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Liljas for ever 25 Liljas for ever vs. arvika b-laget arvika b-laget Spelort
Torsby
arvika b-laget 104
Åmål Hulta 44 Åmål Hulta vs. Axenbratt Åmål Hulta Spelort
Åmål
Axenbratt 42
Välj distrikt

Västerbottens BF

Bergqvist 21 Bergqvist vs. Öbergs Öbergs Spelort
Umeå
Öbergs 29
Lag Lerner 52 Lag Lerner vs. Optimisterna Lag Lerner Spelort
Umeå
Optimisterna 28
Välj distrikt

Västergötlands BF

EK 15 EK vs. Västgöta Ryttare Västgöta Ryttare Spelort
Skövde
Västgöta Ryttare 37
Texas Oldmen 30 Texas Oldmen vs. Borås Seniorerna Borås Seniorerna Spelort
Svenljunga
Borås Seniorerna 91
Murr 62 Murr vs. Ulricehamn Murr Spelort
Falköping
Ulricehamn 31
Vårgårda 20 Vårgårda vs. Gullvi Gullvi Spelort
Alingsås
Gullvi 38
Välj distrikt

Ångermanlands BF

Nipan 25 Nipan vs. Kamraterna Kamraterna Spelort
Sollefteå
Kamraterna 56
Välj distrikt

Örebro läns BF

Den långa vägen 46 Den långa vägen vs. THE Leech Den långa vägen Spelort
Askersund
THE Leech 43
Annikas gäng 70 Annikas gäng vs. Lusasken Annikas gäng Spelort
Örebro
Lusasken 61
BK Gröna Kvistar 72 BK Gröna Kvistar vs. En påse nötter BK Gröna Kvistar Spelort
Örebro
En påse nötter 35
Lag Linde 43 Lag Linde vs. Mamma Mu Lag Linde Spelort
Lindesberg
Mamma Mu 31
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Västervik Christoffer 46 Västervik Christoffer vs. Fallebo Fallebo Spelort
Västervik
Fallebo 56
Gnesta BK Fredrik 34 Gnesta BK Fredrik vs. På Tur På Tur Spelort
Gnesta
På Tur 57
Roger Eriksson 31 Roger Eriksson vs. Andrzej Gnesta BK-Nyköpings BS Andrzej Gnesta BK-Nyköpings BS Spelort
Gnesta
Andrzej Gnesta BK-Nyköpings BS 53
Nyköpings gästabud 81 Nyköpings gästabud vs. Team EMA Nyköpings gästabud Spelort
Nyköping
Team EMA 26
Motala 44 Motala vs. San Sac San Sac Spelort
Linköping
San Sac 60
Norrköping City 34 Norrköping City vs. Team Zang Team Zang Spelort
Norrköping
Team Zang 83
Välj distrikt