Svenska Cupen 2020 - Rond 2

Spelperiod: 27 Feb - 22 Apr

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (2)Jönköpings läns BFUpplands BF (3)
Dalabridgen (1)Medelpads BFVärmland-Dals BF (2)
(*)   Gotlands BFMälardalens BF (3)Västerbottens BF
Gävleborgs BFNorrbottens BF (1)Västergötlands BF (1)
Göteborgs BF (6)Skånes BF (11)Ångermanlands BF (1)
Hallands BF (6)Stockholms BF (7)Örebro läns BF (1)
Jämtland-Härjedalen (1)Sydöstra Sveriges BF (6)Östra Mellansvenska (7)
59 matcher
(*)
 
Vissa år krävs speciallösningar för Gotland i rond 1-3.
Då kan du klicka på rond 1 i menyn ovan för att se matcherna.

Bohuslän-Dals BF

Sista minuten Sista minuten vs. Lille Skutt Spelort
Vänersborg
Lille Skutt
XX XX vs. Trumfa ut Spelort
Stenungsund
Trumfa ut
Välj distrikt

Dalabridgen

FC Ludvika FC Ludvika vs. Hedemora BS Holmgång Spelort
Ludvika
Hedemora BS Holmgång
Välj distrikt

Göteborgs BF

Västanvinden Västanvinden vs. Kungsbacka Mixed Spelort
Askim
Kungsbacka Mixed
Frölunda 1 Frölunda 1 vs. Vilda Västern Spelort
Västra Frölunda
Vilda Västern
Trollmors Nissar Trollmors Nissar vs. Sjöman med Båt Spelort
Göteborg
Sjöman med Båt
Doh Wah Diddy Diddy Doh Wah Diddy Diddy vs. Bende Spelort
Göteborg
Bende
Carlsons Kumpaner Carlsons Kumpaner vs. Surplus Spelort
Västra Frölunda
Surplus
Bolaget Bolaget vs. Morebid Spelort
Göteborg
Morebid
Välj distrikt

Hallands BF

Albrekts BMW Albrekts BMW vs. Albrekts Grimeton Spelort
Varberg
Albrekts Grimeton
Albrekts Harley Albrekts Harley vs. LGs Redubblare Spelort
Varberg
LGs Redubblare
Värö Bengt Värö Bengt vs. Albrekts T-Bone Spelort
Åskloster
Albrekts T-Bone
Allians MGB Allians MGB vs. RIKK Spelort
Veinge
RIKK
Peterson Albrekts Peterson Albrekts vs. Albrekts Gertat Spelort
Varberg
Albrekts Gertat
Åskloster Åskloster vs. Kungsbacka EMUK Spelort
Åskloster
Kungsbacka EMUK
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Team Ångsta Team Ångsta vs. Fanbyn Spelort
Östersund
Fanbyn
Välj distrikt

Mälardalens BF

EKLUT EKLUT vs. Bibi och grabbarna Spelort
Arboga
Bibi och grabbarna
Lillslam Lillslam vs. ABB 1001 Spelort
Hallstahammar
ABB 1001
Plock Plock vs. ABB Jupiter Spelort
Västerås
ABB Jupiter
Välj distrikt

Norrbottens BF

Varför inte Varför inte vs. Mad Molly Spelort
Luleå
Mad Molly
Välj distrikt

Skånes BF

Jannes Gäng Jannes Gäng vs. De fyras gäng Spelort
Hässleholm
De fyras gäng
Åhus BK Åhus BK vs. Släkten Spelort
Åhus
Släkten
YNWA YNWA vs. Nilsson Spelort
Genarp
Nilsson
Pasodoble Pasodoble vs. Team Thelma Spelort
Malmö
Team Thelma
Bk Tre Sang Leif Bk Tre Sang Leif vs. Kullabygden 4 Spelort
Helsingborg
Kullabygden 4
LAMUNK LAMUNK vs. Munka 2 Ruter Spelort
Ängelholm
Munka 2 Ruter
JJ och Co JJ och Co vs. Sonjas pågar Spelort
Åhus
Sonjas pågar
SENA laget SENA laget vs. Spader Kristianstad Spelort
Kristianstad
Spader Kristianstad
GPS H GPS H vs. Skåne - Check Spelort
Malmö
Skåne - Check
BK Tre Sang Rövarna BK Tre Sang Rövarna vs. 55 med omnejd Spelort
Helsingborg
55 med omnejd
H-H gänget H-H gänget vs. GöteHelsing Spelort
Viken
GöteHelsing
Välj distrikt

Stockholms BF

BridgeBertheau BridgeBertheau vs. Alberget 4A Spelort
Täby
Alberget 4A
Trio med Birgitta Trio med Birgitta vs. Outsiders Spelort
Älta
Outsiders
Lanssons blandning Lanssons blandning vs. Skvismästarn Spelort
Hägersten
Skvismästarn
STOP STOP vs. Norrorts Bridge Kort och Gott Spelort
Täby
Norrorts Bridge Kort och Gott
Valle Valle vs. Transfer Magic Spelort
Solna
Transfer Magic
Svenska Puckon Svenska Puckon vs. Stefan A Spelort
Hägersten
Stefan A
Söder III Söder III vs. Perula Spelort
Stockholm
Perula
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

BKK 1 BKK 1 vs. Vilse Spelort
Sturkö
Vilse
Älmhults BK Älmhults BK vs. 5 ess Spelort
Älmhult
5 ess
Stagge Stagge vs. Slumpen Spelort
Sölvesborg
Slumpen
Emmaboda Emmaboda vs. Blomster Spelort
Emmaboda
Blomster
Pillemasarna Pillemasarna vs. Schalin Spelort
Karlskrona
Schalin
Diamant Diamant vs. Orange Spelort
Sölvesborg
Orange
Välj distrikt

Upplands BF

Strix Strix vs. Kortjoxarna Spelort
Norrtälje
Kortjoxarna
Granarna Granarna vs. Yellow Gold Spelort
Uppsala
Yellow Gold
Havtorn Havtorn vs. Kjell och Company Spelort
Uppsala
Kjell och Company
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

FBS Kjell FBS Kjell vs. FBS Birgitta Spelort
Sysslebäck
FBS Birgitta
FBS Kent FBS Kent vs. FBS Bruno Spelort
Sysslebäck
FBS Bruno
Välj distrikt

Västergötlands BF

Uport Uport vs. Lantz med Vingar Spelort
Vårgårda
Lantz med Vingar
Välj distrikt

Ångermanlands BF

Härnö BS Härnö BS vs. Staffans stalledrängar Spelort
Härnösand
Staffans stalledrängar
Välj distrikt

Örebro läns BF

Tur och Retur Tur och Retur vs. Indianerna Spelort
Hallsberg
Indianerna
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Världens Ände Bengt Världens Ände Bengt vs. Wiikings Spelort
Trosa
Wiikings
Gnesta BK Fredrik Gnesta BK Fredrik vs. Gnesta BK Jan Spelort
Gnesta
Gnesta BK Jan
Överums Schäfer Överums Schäfer vs. västervik Spelort
Gamleby
västervik
Peking Peking vs. Norrköping City Spelort
Norrköping
Norrköping City
Gnesta BK Roger Gnesta BK Roger vs. Gnesta BK Marianne Spelort
Gnesta
Gnesta BK Marianne
Frissan Frissan vs. Blandat Spelort
Linköping
Blandat
1 Ruter XX 1 Ruter XX vs. Road 40 Spelort
Kisa
Road 40
Välj distrikt