Datum för anmälan och spel

På denna sida hittar du sista anmälningsdag, sista betalningsdag, datum för spelperioderna, samt datum för finalspelet.

Sista anmälningsdag

Onsdag 15 januari 2020 (till midnatt). Anmäl lag

Sista betalningsdag

Anmälningsavgiften (500 SEK) måste vara SBF tillhanda på bg 819‑0183 senast onsdag 15 januari 2020 för att ert lag skall beredas plats i tävlingen.

Spelperioder

Tidplanen kan komma att revideras något beroende på antalet deltagande lag. Spelordningen publiceras senast de datum som är angivna nedan.

Omgång Spelordning Antal Spelperiod Rapport
      1 29 jan Alla 31 jan-23 feb 23 feb
      2 26 feb Alla 27 feb-22 mars 22 mar
      3 25 mars 26 mar-26 apr 26 apr
      4 29 apr 256 30 apr-7 juni 7 juni
      5 10 juni 128 11 juni-23 aug 23 aug
      6 26 aug 64 27 aug-20 sep 20 sep
      7 23 sep 32 24 sep-18 okt 18 okt
  Final Se nedan 16 12-15 nov

Finalspelet

12-15 november 2020 på Bridgens Hus i Uppsala.

DatumDagTidHändelse
12-15 nov
Tor
Slutspel i Svenska Cupen
12 nov
Tor
09:45
Lottning visas på Youtube
12 nov
Tor
10:00-14:10
Round of 16 - Segment 1-2
12 nov
Tor
15:30-17:30
Round of 16 - Segment 3
12 nov
Tor
18:00-20:00
Kvartsfinal - Segment 1
13 nov
Fre
10:00-14:10
Kvartsfinal - Segment 2-3
13 nov
Fre
15:30-19:10
Semifinal - Segment 1-2
14 nov
Lör
09:30-13:10
Semifinal - Segment 3-4
14 nov
Lör
14:00-18:10
Final - Segment 1-2
14 nov
Lör
18:40-20:40
Final - Segment 3
15 nov
Sön
09:30-13:40
Final - Segment 4-5

Samtliga kalenderhändelser

DatumTidHändelse
31 jan
- 23 feb
Svenska Cupen - Omgång 1
27 feb
- 22 mar
Svenska Cupen - Omgång 2
26 mar
- 26 apr
Svenska Cupen - Omgång 3
30 apr
- 7 juni
Svenska Cupen - Omgång 4
11 juni
- 23 aug
Svenska Cupen - Omgång 5
27 aug
- 20 sep
Svenska Cupen - Omgång 6
26 sep
- 18 okt
Svenska Cupen - Omgång 7
12-15 nov
Slutspel i Svenska Cupen
12 nov
09:45
Lottning visas på Youtube
12 nov
10:00-14:10
Round of 16 - Segment 1-2
12 nov
15:30-17:30
Round of 16 - Segment 3
12 nov
18:00-20:00
Kvartsfinal - Segment 1
13 nov
10:00-14:10
Kvartsfinal - Segment 2-3
13 nov
15:30-19:10
Semifinal - Segment 1-2
14 nov
09:30-13:10
Semifinal - Segment 3-4
14 nov
14:00-18:10
Final - Segment 1-2
14 nov
18:40-20:40
Final - Segment 3
15 nov
09:30-13:40
Final - Segment 4-5