Svenska Cupen 2020 - Rond 4

Spelperiod: 05 Aug - 01 Sep

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (6)Jönköpings läns BF (2)Upplands BF (6)
Dalabridgen (5)Medelpads BF (1)Värmland-Dals BF (3)
Gotlands BF (3)Mälardalens BF (6)Västerbottens BF (5)
Gävleborgs BF (5)Norrbottens BF (2)Västergötlands BF (8)
Göteborgs BF (7)Skånes BF (14)Ångermanlands BF (2)
Hallands BF (9)Stockholms BF (14)Örebro läns BF (8)
Jämtland-Härjedalen (3)Sydöstra Sveriges BF (8)Östra Mellansvenska(13)
130 matcher

Bohuslän-Dals BF

Lille Skutt 75 Lille Skutt vs. Out of Bounds Lille Skutt Spelort
Strömstad
Out of Bounds 16
Kungshamns Sega Gubbar 92 Kungshamns Sega Gubbar vs. LÅMM Kungshamns Sega Gubbar Spelort
Kungshamn
LÅMM 52
Gråberg W.O Gråberg vs. VBG Gråberg Spelort
Vänersborg
VBG
Glamm 37 Glamm vs. BUCK BUCK Spelort
Vänersborg
BUCK 49
Toftapak W.O Toftapak vs. Axen Toftapak Spelort
Ellös
Axen
Sten a sund 68 Sten a sund vs. Trumfa ut Sten a sund Spelort
Stenungsund
Trumfa ut 37
Välj distrikt

Dalabridgen

Malungs BK Janne 58 Malungs BK Janne vs. Prego Malungs BK Janne Spelort
Mora
Prego 43
Malung 66 Malung vs. Hälls änglar Malung Spelort
Malung
Hälls änglar 45
PJO 56 PJO vs. Falu United PJO Spelort
Borlänge
Falu United 43
Siwwes Straffdubblare W.O Siwwes Straffdubblare vs. Hagfors BK Styrelsen Siwwes Straffdubblare Spelort
Ludvika
Hagfors BK Styrelsen
FC Ludvika 62 FC Ludvika vs. De sista entusiasterna FC Ludvika Spelort
Ludvika
De sista entusiasterna 44
Välj distrikt

Gotlands BF

Totobeja 83 Totobeja vs. Sudret Spelort
Visby
Sudret 26
Sudret 59
Stånga
Forsmark o Roslund 45
Forsmark o Roslund 53
Visby
Totobeja 47
Välj distrikt

Gävleborgs BF

BK Hudik 48 BK Hudik vs. Råsjökross Råsjökross Spelort
Hudiksvall
Råsjökross 68
GEMM 38 GEMM vs. Fridens liljor Fridens liljor Spelort
Skutskär
Fridens liljor 101
Zmrzlina 71 Zmrzlina vs. Snipers Zmrzlina Spelort
Gävle
Snipers 40
canape 47 canape vs. Hit a Worm Hit a Worm Spelort
Sandviken
Hit a Worm 55
Kreti och Pleti 48 Kreti och Pleti vs. BULL Kreti och Pleti Spelort
Gävle
BULL 38
Välj distrikt

Göteborgs BF

BAKA W.O BAKA vs. Orust BAKA Spelort
Hisings Kärra
Orust
Kungsbacka HELG 41 Kungsbacka HELG vs. Vilda Västern Vilda Västern Spelort
Kungsbacka
Vilda Västern 49
Morebid 15 Morebid vs. Strubbe Strubbe Spelort
Göteborg
Strubbe 54
Loftus Road W.O Loftus Road vs. Trollmors Nissar Loftus Road Spelort
Göteborg
Trollmors Nissar
Västanvinden 47 Västanvinden vs. Doh Wah Diddy Diddy Doh Wah Diddy Diddy Spelort
Askim
Doh Wah Diddy Diddy 49
Bende 67 Bende vs. Sjöman med Båt Bende Spelort
Göteborg
Sjöman med Båt 28
Cosmos W.O Cosmos vs. Blå brickan Cosmos Spelort
Göteborg
Blå brickan
Välj distrikt

Hallands BF

Larsson o compani 62 Larsson o compani vs. Kungsbacka EMUK Larsson o compani Spelort
Åsa
Kungsbacka EMUK 40
Kungsbacka Mixed Kungsbacka Mixed vs. Löftaskog Löftaskog Spelort
Onsala
Löftaskog W.O
Albrekts Harley 54 Albrekts Harley vs. Albrekts Aina rush Albrekts Aina rush Spelort
Varberg
Albrekts Aina rush 57
LGs Redubblare 53 LGs Redubblare vs. Albrekts BMW LGs Redubblare Spelort
Varberg
Albrekts BMW 38
Regina 32 Regina vs. Albrekts T-Bone Albrekts T-Bone Spelort
Ätran
Albrekts T-Bone 54
Skaparna 41 Skaparna vs. Nissan Nissan Spelort
Halmstad
Nissan 74
IMPPossible W.O IMPPossible vs. Allians MGB IMPPossible Spelort
Halmstad
Allians MGB
Rockfolket 89 Rockfolket vs. Kapten klöver Rockfolket Spelort
Torup
Kapten klöver 37
Anderstorps kungar 99 Anderstorps kungar vs. Anderstorp Anderstorps kungar Spelort
Långaryd
Anderstorp 28
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Ingrid 61 Ingrid vs. Team Ångsta Ingrid Spelort
Krokom
Team Ångsta 39
Narre 89 Narre vs. Goof Troop II Narre Spelort
Östersund
Goof Troop II 44
Fanbyn 84 Fanbyn vs. Winge Boys Fanbyn Spelort
Gällö
Winge Boys 16
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Jönköping 93 Jönköping vs. Lom Kao Jönköping Spelort
Jönköping
Lom Kao 49
collryd 13 collryd vs. Team Högland Team Högland Spelort
Forsheda
Team Högland 78
Välj distrikt

Medelpads BF

Lazy Jacks W.O Lazy Jacks vs. Staffans stalledrängar Lazy Jacks Spelort
Sundsvall
Staffans stalledrängar
Välj distrikt

Mälardalens BF

kriBBA 41 kriBBA vs. ABB 21 ABB 21 Spelort
Västerås
ABB 21 42
ABB Jupiter W.O ABB Jupiter vs. ABB Old Guys ABB Jupiter Spelort
Västerås
ABB Old Guys
Dream Team 77 Dream Team vs. LagOmBud Dream Team Spelort
Västerås
LagOmBud 47
ABB 1001 28 ABB 1001 vs. ABB Tomas ABB Tomas Spelort
Västerås
ABB Tomas 91
St Eskil 83 St Eskil vs. Särnberg St Eskil Spelort
Eskilstuna
Särnberg 50
Strängnäs BK gripen 5 39 Strängnäs BK gripen 5 vs. Bibi och grabbarna Bibi och grabbarna Spelort
Strängnäs
Bibi och grabbarna 65
Välj distrikt

Norrbottens BF

Klöver två 39 Klöver två vs. Mad Molly Mad Molly Spelort
Luleå
Mad Molly 59
Team Paper Moon W.O Team Paper Moon vs. Optimisterna Team Paper Moon Spelort
Boden
Optimisterna
Välj distrikt

Skånes BF

Grönt Ljus 10 Grönt Ljus vs. Zonett Zonett Spelort
Höllviken
Zonett 20
BK Zonen Junited 43 BK Zonen Junited vs. Team Thelma Team Thelma Spelort
Trelleborg
Team Thelma 44
Släkten 105 Släkten vs. JJ och Co Släkten Spelort
Yngsjö
JJ och Co 19
Åhus BK Åhus BK vs. 5 ess 5 ess Spelort
Åhus
5 ess W.O
Österbergs 48 Österbergs vs. De fyras gäng Österbergs Spelort
Hässleholm
De fyras gäng 26
Runes Rökta Runes Rökta vs. Jannes Gäng Jannes Gäng Spelort
Kristianstad
Jannes Gäng W.O
Munka 2 Ruter 44 Munka 2 Ruter vs. Munka RULJ Munka RULJ Spelort
Hjärnarp
Munka RULJ 56
LAMUNK 64 LAMUNK vs. Kullabygden 4 LAMUNK Spelort
Ängelholm
Kullabygden 4 15
Bk Tre Sang Leif 28 Bk Tre Sang Leif vs. GöteHelsing GöteHelsing Spelort
Helsingborg
GöteHelsing 85
55 med omnejd W.O 55 med omnejd vs. Yes 55 med omnejd Spelort
Hjärup
Yes
Stuxa W.O Stuxa vs. Kullabygdens BK Stuxa Spelort
Barsebäck
Kullabygdens BK
YNWA 71 YNWA vs. Lunds BK YNWA Spelort
Genarp
Lunds BK 39
GPS H 51 GPS H vs. Nilsson Nilsson Spelort
Malmö
Nilsson 88
Tootsie 52 Tootsie vs. Pasodoble Pasodoble Spelort
Malmö
Pasodoble 54
Välj distrikt

Stockholms BF

Transfer Magic 57 Transfer Magic vs. Trapoula Trapoula Spelort
Vallentuna
Trapoula 64
Forell 56 Forell vs. Norrorts Bridge Kort och Gott Norrorts Bridge Kort och Gott Spelort
Åkersberga
Norrorts Bridge Kort och Gott 59
Wiikings 76 Wiikings vs. Bengans lärjungar Wiikings Spelort
Sorunda
Bengans lärjungar 27
Syson Syson vs. Outsiders Outsiders Spelort
Gustavsberg
Outsiders W.O
Trio med Birgitta 21 Trio med Birgitta vs. Huljan Huljan Spelort
Älta
Huljan 48
PLOJ 42 PLOJ vs. Lanssons blandning Lanssons blandning Spelort
Stockholm
Lanssons blandning 45
BridgeBertheau 45 BridgeBertheau vs. Anna Anna Spelort
Täby
Anna 80
Alberget 4A 55 Alberget 4A vs. På Tur Alberget 4A Spelort
Järfälla
På Tur 54
Golddiggers 7 Golddiggers vs. Sansa Warriors Sansa Warriors Spelort
Bromma
Sansa Warriors 106
Perula 83 Perula vs. Ludde Perula Spelort
Stockholm
Ludde 46
Lag ABC 35 Lag ABC vs. Oak Oak Spelort
Stockholm
Oak 108
Glada Miner 97 Glada Miner vs. Forza Glada Miner Spelort
Ekerö
Forza 23
Janne 55 Janne vs. Revoke Janne Spelort
Stockholm
Revoke 47
Stefan A 17 Stefan A vs. Mission Impossible Mission Impossible Spelort
Enskede Gård
Mission Impossible 90
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

BKK 1 22 BKK 1 vs. Helvic Helvic Spelort
Sturkö
Helvic 70
Emmaboda 42 Emmaboda vs. Åskeshamn Emmaboda Spelort
Emmaboda
Åskeshamn 35
Spader Kung 25 Spader Kung vs. Prefabsystem Syd Prefabsystem Syd Spelort
Växjö
Prefabsystem Syd 67
Silvermaskarna 43 Silvermaskarna vs. Hebbes gäng Hebbes gäng Spelort
Växjö
Hebbes gäng 62
Vilse 48 Vilse vs. Schalin Vilse Spelort
Karlshamn
Schalin 22
Stagge 108 Stagge vs. Diamant Stagge Spelort
Sölvesborg
Diamant 34
Slumpen 42 Slumpen vs. Kusinerna Kusinerna Spelort
Sölvesborg
Kusinerna 51
Växjö södra 34 Växjö södra vs. Lag Älwö Lag Älwö Spelort
Ingelstad
Lag Älwö 39
Välj distrikt

Upplands BF

Kortjoxarna 38 Kortjoxarna vs. Väddö Väddö Spelort
Norrtälje
Väddö 103
Rimbo 27 Rimbo vs. Strix Strix Spelort
Rimbo
Strix 59
Värsta sidan 36 Värsta sidan vs. Granarna Granarna Spelort
Uppsala
Granarna 44
Havtorn 12 Havtorn vs. Skalman Skalman Spelort
Uppsala
Skalman 102
Greven 44 Greven vs. Winston Greven Spelort
Uppsala
Winston 19
Mira 28 Mira vs. Yellow Gold Yellow Gold Spelort
Uppsala
Yellow Gold 85
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

FBS Birgitta 52 FBS Birgitta vs. FBS Bruno FBS Bruno Spelort
Sysslebäck
FBS Bruno 59
Rörets Röra 80 Rörets Röra vs. Skogsbridgarna Rörets Röra Spelort
Arvika
Skogsbridgarna 37
Zingo 20 Zingo vs. Åmål Hulta Åmål Hulta Spelort
Karlstad
Åmål Hulta 30
Välj distrikt

Västerbottens BF

FOTO 19 FOTO vs. BOBB BOBB Spelort
Skellefteå
BOBB 93
Kamraterna 39 Kamraterna vs. The Eagles The Eagles Spelort
Umeå
The Eagles 61
Görans lärjungar W.O Görans lärjungar vs. Berqvist Görans lärjungar Spelort
Umeå
Berqvist
Glopson 132 Glopson vs. JILL Glopson Spelort
Umeå
JILL 27
Lag Lerner 38 Lag Lerner vs. Öbergs Öbergs Spelort
Umeå
Öbergs 58
Välj distrikt

Västergötlands BF

Otterbäcken 1 42 Otterbäcken 1 vs. BK Ruter Mixed BK Ruter Mixed Spelort
Otterbäcken
BK Ruter Mixed 67
Marytown 33 Marytown vs. Bussahgarna Bussahgarna Spelort
Mariestad
Bussahgarna 49
Murr 92 Murr vs. Mofalla Murr Spelort
Falköping
Mofalla 51
Gullvi 57 Gullvi vs. Smurfhits Gullvi Spelort
Lidköping
Smurfhits 49
Lantz med Vingar 58 Lantz med Vingar vs. Team G-son Lantz med Vingar Spelort
Timmele
Team G-son 24
Borås BA 29 Borås BA vs. Bunk Bunk Spelort
Borås
Bunk 55
Uport 109 Uport vs. Borås BA 1 Uport Spelort
Vårgårda
Borås BA 1 14
Aspanäs C 58 Aspanäs C vs. GAFI GAFI Spelort
Borås
GAFI 93
Välj distrikt

Ångermanlands BF

Västra Elit 106 Västra Elit vs. Tjejligan Västra Elit Spelort
Näsåker
Tjejligan 33
AJ 18 AJ vs. Westman Westman Spelort
Sollefteå
Westman 60
Välj distrikt

Örebro läns BF

Visst nappar det 38 Visst nappar det vs. Proteserna Proteserna Spelort
Hällefors
Proteserna 59
Nora BK K-G 68 Nora BK K-G vs. EKLUT Nora BK K-G Spelort
Nora
EKLUT 32
Lag X W.O Lag X vs. Sjusovarna Lag X Spelort
Karlskoga
Sjusovarna
Den långa vägen 61 Den långa vägen vs. Tur och Retur Den långa vägen Spelort
Askersund
Tur och Retur 40
Indianerna 63 Indianerna vs. KBA Klöver Indianerna Spelort
Kumla
KBA Klöver 50
Maskarna 33 Maskarna vs. Björnligan light Björnligan light Spelort
Fjugesta
Björnligan light 76
Jaha 84 Jaha vs. Dong Jaha Spelort
Örebro
Dong 6
Mamma Mu 34 Mamma Mu vs. BK gröna kvistar BK gröna kvistar Spelort
Örebro
BK gröna kvistar 87
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Gnesta BK Jan 128 Gnesta BK Jan vs. Världens Ände Kent Gnesta BK Jan Spelort
Gnesta
Världens Ände Kent 22
Andrzej W.O Andrzej vs. Gnesta BK Roger Andrzej Spelort
Trosa
Gnesta BK Roger
Gnesta BK Fredrik 22 Gnesta BK Fredrik vs. Skvismästarn Skvismästarn Spelort
Gnesta
Skvismästarn 85
Hot Iron 28 Hot Iron vs. Vikingarna Vikingarna Spelort
Gryt
Vikingarna 85
Stolpskott 28 Stolpskott vs. Nyköpings gästabud Nyköpings gästabud Spelort
Oxelösund
Nyköpings gästabud 56
Wisth 61 Wisth vs. Fredriks drängar Wisth Spelort
Åby
Fredriks drängar 20
västervik W.O västervik vs. Kisa BS SAS västervik Spelort
Västervik
Kisa BS SAS
Överums Schäfer 67 Överums Schäfer vs. 1 Ruter XX Överums Schäfer Spelort
Gamleby
1 Ruter XX 43
Lirarna 55 Lirarna vs. Team Zang Team Zang Spelort
Linköping
Team Zang 72
San Sac 33 San Sac vs. Peking Peking Spelort
Linköping
Peking 45
Norrköping City Norrköping City vs. Björling Björling Spelort
Norrköping
Björling W.O
Onde gode fule o Peter 62 Onde gode fule o Peter vs. Motala Onde gode fule o Peter Spelort
Motala
Motala 43
MotAlla W.O MotAlla vs. Frissan MotAlla Spelort
Motala
Frissan
Välj distrikt