Svenska Cupen 2020 - Rond 2

Spelperiod: 27 Feb - 22 Apr

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (6)Jönköpings läns BF (6)Upplands BF (8)
Dalabridgen (5)Medelpads BF (1)Värmland-Dals BF (5)
(*)   Gotlands BF (2)Mälardalens BF (4)Västerbottens BF (6)
Gävleborgs BF (6)Norrbottens BF (2)Västergötlands BF (7)
Göteborgs BF (6)Skånes BF (7)Ångermanlands BF (3)
Hallands BF (6)Stockholms BF (12)Örebro läns BF (8)
Jämtland-Härjedalen (3)Sydöstra Sveriges BF (6)Östra Mellansvenska(14)
123 matcher
(*)
 
Vissa år krävs speciallösningar för Gotland i rond 1-3.
Då kan du klicka på rond 1 i menyn ovan för att se matcherna.

Bohuslän-Dals BF

Toftapak 55 Toftapak vs. Kungshamns Sega Gubbar Kungshamns Sega Gubbar Spelort
Ellös
Kungshamns Sega Gubbar 63
BEA 38 BEA vs. Sten a sund Sten a sund Spelort
Skärhamn
Sten a sund 111
Gråberg 91 Gråberg vs. Glamm Gråberg Spelort
Vänersborg
Glamm 27
VBG 47 VBG vs. Gullvi Gullvi Spelort
Vänersborg
Gullvi 66
Orust 50 Orust vs. Kungalv Marstrand Orust Spelort
Spekeröd
Kungalv Marstrand 41
Mimmi 31 Mimmi vs. BUCK BUCK Spelort
Vänersborg
BUCK 37
Välj distrikt

Dalabridgen

Malung 45 Malung vs. Malungs BK Janne Malungs BK Janne Spelort
Malung
Malungs BK Janne 99
De sista entusiasterna 28 De sista entusiasterna vs. Siwwes Straffdubblare Siwwes Straffdubblare Spelort
Avesta
Siwwes Straffdubblare 80
Hälls änglar 86 Hälls änglar vs. PJO Hälls änglar Spelort
Borlänge
PJO 18
Falu United 46 Falu United vs. STAM Falu United Spelort
Falun
STAM 37
Sang Frois 41 Sang Frois vs. ABB Old Guys ABB Old Guys Spelort
Avesta
ABB Old Guys 58
Välj distrikt

Gotlands BF

Sudret 64 Sudret vs. Forsmark o Roslund Sudret Spelort
Stånga
Forsmark o Roslund 44
Halla 51 Halla vs. Totobeja Totobeja Spelort
Romakloster
Totobeja 75
Välj distrikt

Gävleborgs BF

Råsjökross 63 Råsjökross vs. Prego Råsjökross Spelort
Bollnäs
Prego 54
BULL 40 BULL vs. Hit a Worm Hit a Worm Spelort
Sandviken
Hit a Worm 56
Snipers 63 Snipers vs. Fridens liljor Snipers Spelort
Gävle
Fridens liljor 50
Laban 31 Laban vs. Kreti och Pleti Kreti och Pleti Spelort
Gävle
Kreti och Pleti 47
BK Hudik 73 BK Hudik vs. Klöver 8 BK Hudik Spelort
Hudiksvall
Klöver 8 13
Eriksson Glad 26 Eriksson Glad vs. canape canape Spelort
Sandviken
canape 94
Välj distrikt

Göteborgs BF

Blå brickan 37 Blå brickan vs. Bunk Bunk Spelort
Angered
Bunk 72
Strubbe 32 Strubbe vs. Loftus Road Loftus Road Spelort
Göteborg
Loftus Road 90
BAKA 37 BAKA vs. GAFI GAFI Spelort
Hisings Kärra
GAFI 82
Kungsbacka Join 26 Kungsbacka Join vs. Kungsbacka HELG Kungsbacka HELG Spelort
Mölndal
Kungsbacka HELG 53
Viva 73 Viva vs. CBCT Viva Spelort
Göteborg
CBCT 59
Uppställning 19 Uppställning vs. Cosmos Cosmos Spelort
Göteborg
Cosmos 89
Välj distrikt

Hallands BF

Nissan 49 Nissan vs. IMPPossible Nissan Spelort
Halmstad
IMPPossible 48
Rockfolket 44 Rockfolket vs. Anderstorps kungar Anderstorps kungar Spelort
Torup
Anderstorps kungar 64
Löftaskog 47 Löftaskog vs. Larsson o compani Larsson o compani Spelort
Stråvalla
Larsson o compani 49
Skaparna 54 Skaparna vs. Albrekts Sanddalen Skaparna Spelort
Halmstad
Albrekts Sanddalen 52
Albrekts Wildcats 37 Albrekts Wildcats vs. Albrekts Aina rush Albrekts Aina rush Spelort
Varberg
Albrekts Aina rush 40
NJUT 38 NJUT vs. Frillesås fyran Frillesås fyran Spelort
Frillesås
Frillesås fyran 50
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Ingrid 50 Ingrid vs. Narre Narre Spelort
Krokom
Narre 89
Winge Boys 62 Winge Boys vs. Faxe Winge Boys Spelort
Järpen
Faxe 14
Svegspojkarna med den svaga länken 19 Svegspojkarna med den svaga länken vs. Goof Troop II Goof Troop II Spelort
Sveg
Goof Troop II 32
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Team G-son 62 Team G-son vs. Lom Kao Team G-son Spelort
Jönköping
Lom Kao 60
Anderstorp 65 Anderstorp vs. Kapten klöver Anderstorp Spelort
Anderstorp
Kapten klöver 16
Jönköping 79 Jönköping vs. 7 Sang plus 1 Jönköping Spelort
Jönköping
7 Sang plus 1 42
Team Rosa 52 Team Rosa vs. Team Högland Team Rosa Spelort
Värnamo
Team Högland 47
collryd 57 collryd vs. Sävsjö Topstars collryd Spelort
Forsheda
Sävsjö Topstars 34
Smålandsstenars BK 46 Smålandsstenars BK vs. Regina Regina Spelort
Reftele
Regina 72
Välj distrikt

Medelpads BF

Westman 54 Westman vs. Lazy Jacks Westman Spelort
Sundsvall
Lazy Jacks 43
Välj distrikt

Mälardalens BF

Strängnäs BK gripen 5 47 Strängnäs BK gripen 5 vs. LagOmBud LagOmBud Spelort
Strängnäs
LagOmBud 73
ABB Tomas 67 ABB Tomas vs. ABB 21 ABB Tomas Spelort
Västerås
ABB 21 23
Dream Team 85 Dream Team vs. kriBBA Dream Team Spelort
Västerås
kriBBA 37
BeJi JoSj 42 BeJi JoSj vs. KAK-laget KAK-laget Spelort
Arboga
KAK-laget 77
Välj distrikt

Norrbottens BF

Team Paper Moon 57 Team Paper Moon vs. Klöver två Team Paper Moon Spelort
Boden
Klöver två 54
Optimisterna 54 Optimisterna vs. Michaels Optimisterna Spelort
Luleå
Michaels 51
Välj distrikt

Skånes BF

Grönt Ljus 24 Grönt Ljus vs. BK Zonen Junited BK Zonen Junited Spelort
Höllviken
BK Zonen Junited 88
Tootsie 62 Tootsie vs. Stuxa Stuxa Spelort
Malmö
Stuxa 70
Yes 58 Yes vs. Kullabygdens BK Yes Spelort
Helsingborg
Kullabygdens BK 50
Österbergs 51 Österbergs vs. Runes Rökta Österbergs Spelort
Hässleholm
Runes Rökta 36
Zonett 71 Zonett vs. PriBri Hellvic Zonett Spelort
Trelleborg
PriBri Hellvic 52
Lunds BK 64 Lunds BK vs. Hideous Hats with some luck Lunds BK Spelort
Malmö
Hideous Hats with some luck 48
Munka RULJ 74 Munka RULJ vs. Bjärelaget Munka RULJ Spelort
Ängelholm
Bjärelaget 9
Välj distrikt

Stockholms BF

Revoke 42 Revoke vs. Glada Miner Glada Miner Spelort
Bromma
Glada Miner 77
Huljan 58 Huljan vs. Mission Impossible Huljan Spelort
Saltsjö-Boo
Mission Impossible 41
Sansa Warriors 58 Sansa Warriors vs. Anna Sansa Warriors Spelort
Solna
Anna 49
Ludde 47 Ludde vs. Forza Forza Spelort
Stockholm
Forza 78
Janne 108 Janne vs. PLOJ Janne Spelort
Stockholm
PLOJ 3
Bengans lärjungar 83 Bengans lärjungar vs. Fantasilösa lagnamnet Bengans lärjungar Spelort
Huddinge
Fantasilösa lagnamnet 56
Syson 105 Syson vs. Calcutta Syson Spelort
Gustavsberg
Calcutta 62
POE 35 POE vs. Golddiggers Golddiggers Spelort
Bromma
Golddiggers 46
På Tur 59 På Tur vs. Sack På Tur Spelort
Solna
Sack 41
Oak 60 Oak vs. Sangvinikerna Oak Spelort
Stockholm
Sangvinikerna 43
Lag ABC 62 Lag ABC vs. FunBridge Lag ABC Spelort
Stockholm
FunBridge 53
Trapoula 92 Trapoula vs. Queen L Trapoula Spelort
Märsta
Queen L 58
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Åskeshamn 36 Åskeshamn vs. Helvic Helvic Spelort
Påskallavik
Helvic 79
Prefabsystem Syd 52 Prefabsystem Syd vs. Växjö södra Prefabsystem Syd Spelort
Växjö
Växjö södra 37
Hebbes gäng 44 Hebbes gäng vs. Spader Kung Spader Kung Spelort
Växjö
Spader Kung 66
BertilK 48  BertilK vs. Silvermaskarna Silvermaskarna Spelort
Växjö
Silvermaskarna 51
BGÖ 42 BGÖ vs. Lag Älwö Lag Älwö Spelort
Växjö
Lag Älwö 99
Kusinerna 88 Kusinerna vs. Pias Boys Kusinerna Spelort
Svängsta
Pias Boys 30
Välj distrikt

Upplands BF

Norra Roslagen 30 Norra Roslagen vs. Zmrzlina Zmrzlina Spelort
Östhammar
Zmrzlina 63
Greven 45 Greven vs. Skalman Greven Spelort
Uppsala
Skalman 24
Winston 56 Winston vs. Värsta sidan Winston Spelort
Uppsala
Värsta sidan 34
Rimbo 87 Rimbo vs. Forell Rimbo Spelort
Rimbo
Forell 36
Östhammar 43 Östhammar vs. GEMM GEMM Spelort
Östhammar
GEMM 66
Team Åland 23 Team Åland vs. Väddö Väddö Spelort
Norrtälje
Väddö 58
Cinqetune 20 Cinqetune vs. Mira Mira Spelort
Uppsala
Mira 65
Gunde 38 Gunde vs. Särnberg Särnberg Spelort
Enköping
Särnberg 50
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Hagfors BK Styrelsen 12 Hagfors BK Styrelsen vs. Visst nappar det Visst nappar det Spelort
Hagfors
Visst nappar det 74
Out of Bounds 29 Out of Bounds vs. Rörets Röra Rörets Röra Spelort
Årjäng
Rörets Röra 66
Skogsbridgarna 68 Skogsbridgarna vs. Idbäcks Alltjänst Skogsbridgarna Spelort
Hagfors
Idbäcks Alltjänst 33
Blixt och Dunder 67 Blixt och Dunder vs. Åmål Hulta Åmål Hulta Spelort
Arvika
Åmål Hulta 80
Peaky Blinders 52 Peaky Blinders vs. Maskarna Maskarna Spelort
Karlstad
Maskarna 58
Välj distrikt

Västerbottens BF

FOTO 37 FOTO vs. The Eagles The Eagles Spelort
Skellefteå
The Eagles 67
Berqvist 86 Berqvist vs. JILL Berqvist Spelort
Umeå
JILL 39
Öbergs 54 Öbergs vs. Glopson Öbergs Spelort
Umeå
Glopson 46
BOBB 94 BOBB vs. Skell BOBB Spelort
Skellefteå
Skell 19
Umä 28 Umä vs. Lag Lerner Lag Lerner Spelort
Umeå
Lag Lerner 99
Ingalill 38 Ingalill vs. Kamraterna Kamraterna Spelort
Umeå
Kamraterna 109
Välj distrikt

Västergötlands BF

BK Ruter Mixed 70 BK Ruter Mixed vs. Marytown BK Ruter Mixed Spelort
Otterbäcken
Marytown 55
Mofalla 44 Mofalla vs. Bussahgarna Bussahgarna Spelort
Hjo
Bussahgarna 57
Borås BA 1 43 Borås BA 1 vs. Borås BA Borås BA Spelort
Borås
Borås BA 64
Skara Bridge 26 Skara Bridge vs. Murr Murr Spelort
Skara
Murr 54
Smurfhits 71 Smurfhits vs. Murklan Smurfhits Spelort
Skövde
Murklan 16
Otterbäcken 1 94 Otterbäcken 1 vs. Ruterdamer Otterbäcken 1 Spelort
Otterbäcken
Ruterdamer 43
Christer 21 Christer vs. Aspanäs C Aspanäs C Spelort
Borås
Aspanäs C 58
Välj distrikt

Ångermanlands BF

AJ 84 AJ vs. Tjejligan AJ Spelort
Sollefteå
Tjejligan 6
Finnfyrafel 48 Finnfyrafel vs. Görans lärjungar Görans lärjungar Spelort
Örnsköldsvik
Görans lärjungar 78
Nipan 38 Nipan vs. Västra Elit Västra Elit Spelort
Sollefteå
Västra Elit 57
Välj distrikt

Örebro läns BF

Lag X 41 Lag X vs. Zingo Lag X Spelort
Karlskoga
Zingo 35
Jaha 65 Jaha vs. BK gröna kvistar Jaha Spelort
Örebro
BK gröna kvistar 36
Sjusovarna 37 Sjusovarna vs. Nora BK K-G Nora BK K-G Spelort
Örebro
Nora BK K-G 58
Nora 48 Nora vs. Proteserna Proteserna Spelort
Nora
Proteserna 58
Dong W.O Dong vs. Den korta vägen Dong Spelort
Örebro
Den korta vägen
Björnligan light 57 Björnligan light vs. Buma Björnligan light Spelort
Örebro
Buma 52
ABK Singelton International 62 ABK Singelton International vs. Hallsberg nästa ABK Singelton International Spelort
Mariedamm
Hallsberg nästa 43
1921 29 1921 vs. Mamma Mu Mamma Mu Spelort
Kumla
Mamma Mu 52
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Världens Ände Kent 74 Världens Ände Kent vs. Andrzej Världens Ände Kent Spelort
Trosa
Andrzej 56
Fredriks drängar 42 Fredriks drängar vs. Nyköpings gästabud Nyköpings gästabud Spelort
Nyköping
Nyköpings gästabud 66
Kisa BS SAS 70 Kisa BS SAS vs. Björling Kisa BS SAS Spelort
Kisa
Björling 33
Vikingarna 19 Vikingarna vs. Team Zang Team Zang Spelort
Östra Ryd
Team Zang 85
Lirarna 30 Lirarna vs. San Sac San Sac Spelort
Linköping
San Sac 93
MotAlla 16 MotAlla vs. Den långa vägen Den långa vägen Spelort
Motala
Den långa vägen 76
KBA Klöver 53 KBA Klöver vs. St Eskil St Eskil Spelort
Katrineholm
St Eskil 70
Gnesta BK Carina 51 Gnesta BK Carina vs. Världens Ände Svante Gnesta BK Carina Spelort
Gnesta
Världens Ände Svante 32
Världens Ände Leif 64 Världens Ände Leif vs. Världens Ände Else-Maj Världens Ände Leif Spelort
Trosa
Världens Ände Else-Maj 54
Stigtomta 36 Stigtomta vs. Stolpskott Stolpskott Spelort
Stigtomta
Stolpskott 54
IMPossible 26 IMPossible vs. Wisth Wisth Spelort
Norrköping
Wisth 54
Dr Jäkel och Mr Smile Dr Jäkel och Mr Smile vs. Hot Iron Hot Iron Spelort
Västervik
Hot Iron W.O
Mixarna 25 Mixarna vs. Onde gode fule o Peter Onde gode fule o Peter Spelort
Linköping
Onde gode fule o Peter 76
Motala 95 Motala vs. Vintage Motala Spelort
Linköping
Vintage 22
Välj distrikt