ÖMBF BBO - Partävling med hcp
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
9 | 274,0 | 51,89 | Ros-Mari Koch - Arne Stockman | Ros-Mari Koch Arne Stockman | -10,0 | BK Sang, Oxelösund | BK Sang, Oxelösund |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Margareta Bertilsson - Annica Liewenborg | Rond 1, som N-S, mot Margareta Bertilsson - Annica Liewenborg |
1 | 4♠ | Ö | +2 | ♦2 | -480 | 13 | 59 | 59 | ♠10♥Ekn543♦Kkn10♣kn1062 | ♠985♥K108♦D8762♣95 | ♠10♥Ekn543♦Kkn10♣kn1062 | 13 | 59,09 | 13 |
Rond 2, som N-S, mot Margareta Bertilsson - Annica Liewenborg | Rond 2, som N-S, mot Margareta Bertilsson - Annica Liewenborg |
2 | 4♠ | Ö | –1 | ♥3 | 50 | 12 | 55 | 55 | ♠EK3♥KD10862♦1072♣5 | ♠5♥543♦96543♣K1072 | ♠EK3♥KD10862♦1072♣5 | 25 | 56,82 | 25 |
Rond 3, som N-S, mot Iréne Lindh - Ingebrit Lood | Rond 3, som N-S, mot Iréne Lindh - Ingebrit Lood |
3 | 3NT | S | +2 | ♣10 | 460 | 16 | 73 | 73 | ♠73♥E653♦D♣EKDkn53 | ♠EK94♥kn♦E87653♣42 | ♠73♥E653♦D♣EKDkn53 | 41 | 62,12 | 41 |
Rond 4, som N-S, mot Iréne Lindh - Ingebrit Lood | Rond 4, som N-S, mot Iréne Lindh - Ingebrit Lood |
4 | 4♠ | V | +1 | ♦kn | -650 | 12 | 55 | 55 | ♠Dkn10♥K8432♦kn4♣kn86 | ♠3♥65♦E1097532♣D74 | ♠Dkn10♥K8432♦kn4♣kn86 | 53 | 60,23 | 53 |
Rond 5, som N-S, mot Bo Ytterström - Sven Andersson | Rond 5, som N-S, mot Bo Ytterström - Sven Andersson |
5 | 4♥ | Ö | –2 | ♦E | 100 | 17 | 77 | 77 | ♠-♥Dkn♦KD8643♣109652 | ♠kn852♥E103♦Ekn52♣74 | ♠-♥Dkn♦KD8643♣109652 | 70 | 63,64 | 70 |
Rond 6, som N-S, mot Bo Ytterström - Sven Andersson | Rond 6, som N-S, mot Bo Ytterström - Sven Andersson |
6 | 4♥ | Ö | +1 | ♦9 | -650 | 8 | 36 | 36 | ♠102♥E9♦KD1064♣D1076 | ♠D854♥54♦9875♣952 | ♠102♥E9♦KD1064♣D1076 | 78 | 59,09 | 78 |
Rond 7, som N-S, mot Eva Hydén - Raine Harju | Rond 7, som N-S, mot Eva Hydén - Raine Harju |
7 | 5♦ | S | +1 | ♠3 | 620 | 9 | 41 | 41 | ♠10♥EKD98♦D92♣Dkn97 | ♠64♥72♦EK764♣EK108 | ♠10♥EKD98♦D92♣Dkn97 | 87 | 56,49 | 87 |
Rond 8, som N-S, mot Eva Hydén - Raine Harju | Rond 8, som N-S, mot Eva Hydén - Raine Harju |
8 | 4♥ | V | –1 | ♦9 | 50 | 17 | 77 | 77 | ♠10876♥9♦9843♣D983 | ♠2♥D8652♦kn1075♣EK4 | ♠10876♥9♦9843♣D983 | 104 | 59,09 | 104 |
Rond 9, som N-S, mot Staffan Hed - Mikael Blomqvist | Rond 9, som N-S, mot Staffan Hed - Mikael Blomqvist |
9 | 2NT | S | = | ♠6 | 120 | 2 | 9 | 9 | ♠EK10♥Kkn107♦ED62♣54 | ♠D74♥D82♦74♣ED982 | ♠EK10♥Kkn107♦ED62♣54 | 106 | 53,54 | 106 |
Rond 10, som N-S, mot Staffan Hed - Mikael Blomqvist | Rond 10, som N-S, mot Staffan Hed - Mikael Blomqvist |
10 | 3NT | S | = | ♥6 | 600 | 17 | 77 | 77 | ♠KD2♥EK8♦kn87♣7432 | ♠E104♥kn107♦10943♣EK6 | ♠KD2♥EK8♦kn87♣7432 | 123 | 55,91 | 123 |
Rond 11, som N-S, mot Tommy Övermark - Bosse Wisth | Rond 11, som N-S, mot Tommy Övermark - Bosse Wisth |
11 | 2♣ | N | +1 | ♠kn | 110 | 16 | 73 | 73 | ♠E65♥64♦D7♣ED10875 | ♠942♥Ekn93♦E954♣94 | ♠E65♥64♦D7♣ED10875 | 139 | 57,44 | 139 |
Rond 12, som N-S, mot Tommy Övermark - Bosse Wisth | Rond 12, som N-S, mot Tommy Övermark - Bosse Wisth |
12 | 1NT | V | –1 | ♥K | 50 | 11 | 50 | 50 | ♠E1093♥KDkn7♦52♣753 | ♠D754♥83♦D7♣ED1092 | ♠E1093♥KDkn7♦52♣753 | 150 | 56,82 | 150 |
Rond 13, som N-S, mot Anne Marie Svensson - Dan Svensson | Rond 13, som N-S, mot Anne Marie Svensson - Dan Svensson |
13 | 3♦ | V | = | ♥5 | -110 | 7 | 32 | 32 | ♠Dkn432♥5♦kn5♣EK764 | ♠976♥E10642♦E6♣983 | ♠Dkn432♥5♦kn5♣EK764 | 157 | 54,90 | 157 |
Rond 14, som N-S, mot Anne Marie Svensson - Dan Svensson | Rond 14, som N-S, mot Anne Marie Svensson - Dan Svensson |
14 | 2♦ | Ö | = | ♠4 | -90 | 12 | 55 | 55 | ♠75♥EKD8♦9752♣K83 | ♠kn98642♥973♦4♣E95 | ♠75♥EKD8♦9752♣K83 | 169 | 54,87 | 169 |
Rond 15, som N-S, mot Agneta Nilsson - Kenneth Gällman | Rond 15, som N-S, mot Agneta Nilsson - Kenneth Gällman |
15 | 4♠ | V | = | ♦K | -420 | 12 | 55 | 55 | ♠873♥D82♦KD73♣E96 | ♠95♥K10974♦kn10984♣5 | ♠873♥D82♦KD73♣E96 | 181 | 54,85 | 181 |
Rond 16, som N-S, mot Agneta Nilsson - Kenneth Gällman | Rond 16, som N-S, mot Agneta Nilsson - Kenneth Gällman |
16 | 1NT | V | = | ♦3 | -90 | 9 | 41 | 41 | ♠kn85♥98764♦kn93♣52 | ♠E93♥Ekn2♦KD1076♣93 | ♠kn85♥98764♦kn93♣52 | 190 | 53,98 | 190 |
Rond 17, som Ö-V, mot Lars Edbladh - Per-Olof Andersson | Rond 17, som Ö-V, mot Lars Edbladh - Per-Olof Andersson |
17 | 3♦ | Ö | +1 | ♥10 | -130 | 10 | 45 | 45 | ♠64♥K8♦EK87643♣86 | ♠Ekn10♥D9632♦kn♣ED74 | ♠64♥K8♦EK87643♣86 | 200 | 53,48 | 200 |
Rond 18, som Ö-V, mot Lars Edbladh - Per-Olof Andersson | Rond 18, som Ö-V, mot Lars Edbladh - Per-Olof Andersson |
18 | 4♥ | S | –2 | ♦8 | -200 | 16 | 73 | 73 | ♠98♥63♦Dkn10763♣E32 | ♠KDkn10♥K1074♦85♣kn104 | ♠98♥63♦Dkn10763♣E32 | 216 | 54,55 | 216 |
Rond 19, som Ö-V, mot Lisbeth Lindqvist - Eva Antonsson | Rond 19, som Ö-V, mot Lisbeth Lindqvist - Eva Antonsson |
19 | 3♠ | Ö | +1 | ♦7 | -170 | 11 | 50 | 50 | ♠10875♥kn♦kn982♣Kkn72 | ♠EKD6♥ED104♦E5♣1065 | ♠10875♥kn♦kn982♣Kkn72 | 227 | 54,31 | 227 |
Rond 20, som Ö-V, mot Lisbeth Lindqvist - Eva Antonsson | Rond 20, som Ö-V, mot Lisbeth Lindqvist - Eva Antonsson |
20 | 1♥ | V | = | ♣E | -80 | 4 | 18 | 18 | ♠EK5♥Ekn8♦E876♣1042 | ♠kn82♥D93♦532♣Kkn97 | ♠EK5♥Ekn8♦E876♣1042 | 231 | 52,50 | 231 |
Rond 21, som Ö-V, mot Simon Grandell - Jacob Markström | Rond 21, som Ö-V, mot Simon Grandell - Jacob Markström |
21 | 6♥ | N | –1 | ♦kn | -100 | 21 | 95 | 95 | ♠Kkn972♥kn♦kn10986♣42 | ♠106♥9632♦E32♣KD53 | ♠Kkn972♥kn♦kn10986♣42 | 252 | 54,55 | 252 |
Rond 22, som Ö-V, mot Simon Grandell - Jacob Markström | Rond 22, som Ö-V, mot Simon Grandell - Jacob Markström |
22 | 3NT | N | = | ♥3 | 400 | 9 | 41 | 41 | ♠8♥D9853♦K95♣E542 | ♠Dkn9762♥10742♦7♣D6 | ♠8♥D9853♦K95♣E542 | 261 | 53,93 | 261 |
Rond 23, som Ö-V, mot Britt-Marie Ericson - Eva Klingspor | Rond 23, som Ö-V, mot Britt-Marie Ericson - Eva Klingspor |
23 | 3NT | Ö | –1 | ♣5 | 100 | 7 | 32 | 32 | ♠104♥EKkn104♦K9♣10643 | ♠EKkn75♥7♦10873♣Kkn9 | ♠104♥EKkn104♦K9♣10643 | 268 | 52,96 | 268 |
Rond 24, som Ö-V, mot Britt-Marie Ericson - Eva Klingspor | Rond 24, som Ö-V, mot Britt-Marie Ericson - Eva Klingspor |
24 | 3NT | Ö | +2 | ♦8 | -460 | 16 | 73 | 73 | ♠D76♥9♦Ekn7♣D98762 | ♠Ekn2♥KD72♦K54♣Ekn3 | ♠D76♥9♦Ekn7♣D98762 | 284 | 53,79 | 284 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior