Svenska Cupen 2020 - Rond 6

Spelperiod: 23 Sep - 11 Oct

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (1)Jönköpings läns BFUpplands BF (2)
Dalabridgen (2)Medelpads BF (1)Värmland-Dals BF (1)
Gotlands BFMälardalens BF (1)Västerbottens BF (2)
Gävleborgs BF (1)Norrbottens BFVästergötlands BF
Göteborgs BF (3)Skånes BF (3)Ångermanlands BF
Hallands BF (2)Stockholms BF (4)Örebro läns BF (3)
Jämtland-HärjedalenSydöstra Sveriges BF (3)Östra Mellansvenska (3)
32 matcher

Bohuslän-Dals BF

Kungshamns Sega Gubbar 80 Kungshamns Sega Gubbar vs. Uport Kungshamns Sega Gubbar Spelort
Kungshamn
Uport 50
Välj distrikt

Dalabridgen

FC Ludvika 42 FC Ludvika vs. Fanbyn FC Ludvika Spelort
Ludvika
Fanbyn 41
Siwwes Straffdubblare 23 Siwwes Straffdubblare vs. Malung Malung Spelort
Ludvika
Malung 28
Välj distrikt

Gävleborgs BF

Fridens liljor 19 Fridens liljor vs. Zmrzlina Zmrzlina Spelort
Gävle
Zmrzlina 80
Välj distrikt

Göteborgs BF

Bunk 65 Bunk vs. Toftapak Bunk Spelort
Tollered
Toftapak 29
Strubbe Strubbe vs. Bende Bende Spelort
Göteborg
Bende W.O
Cosmos 99 Cosmos vs. Lantz med Vingar Cosmos Spelort
Göteborg
Lantz med Vingar 10
Välj distrikt

Hallands BF

LGs Redubblare 34 LGs Redubblare vs. Albrekts T-Bone Albrekts T-Bone Spelort
Varberg
Albrekts T-Bone 58
Nissan 34 Nissan vs. Rockfolket Rockfolket Spelort
Halmstad
Rockfolket 59
Välj distrikt

Medelpads BF

Westman 43 Westman vs. Narre Narre Spelort
Sundsvall
Narre 56
Välj distrikt

Mälardalens BF

ABB 21 73 ABB 21 vs. Andrzej ABB 21 Spelort
Västerås
Andrzej 49
Välj distrikt

Skånes BF

YNWA 64 YNWA vs. Zonett Zonett Spelort
Genarp
Zonett 74
LAMUNK 37 LAMUNK vs. Österbergs Österbergs Spelort
Ängelholm
Österbergs 68
Nilsson 40 Nilsson vs. Stuxa Nilsson Spelort
Malmö
Stuxa 27
Välj distrikt

Stockholms BF

Skvismästarn 53 Skvismästarn vs. Outsiders Outsiders Spelort
Huddinge
Outsiders 71
Anna 38 Anna vs. ABB Tomas ABB Tomas Spelort
Sundbyberg
ABB Tomas 56
Janne 77 Janne vs. Mission Impossible Janne Spelort
Stockholm
Mission Impossible 66
Sansa Warriors 34 Sansa Warriors vs. Alberget 4A Alberget 4A Spelort
Solna
Alberget 4A 45
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Lag Älwö 46 Lag Älwö vs. IMPPossible IMPPossible Spelort
Älmhult
IMPPossible 66
Stagge 29 Stagge vs. Kusinerna Kusinerna Spelort
Sölvesborg
Kusinerna 56
Helvic 41 Helvic vs. Hebbes gäng Hebbes gäng Spelort
Färjestaden
Hebbes gäng 58
Välj distrikt

Upplands BF

Greven 52 Greven vs. Väddö Greven Spelort
Uppsala
Väddö 27
Skalman 89 Skalman vs. Granarna Skalman Spelort
Uppsala
Granarna 21
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Åmål Hulta 76 Åmål Hulta vs. Rörets Röra Åmål Hulta Spelort
Säffle
Rörets Röra 30
Välj distrikt

Västerbottens BF

The Eagles 36 The Eagles vs. Team Paper Moon Team Paper Moon Spelort
Malå
Team Paper Moon 52
Glopson 62 Glopson vs. Lazy Jacks Glopson Spelort
Umeå
Lazy Jacks 30
Välj distrikt

Örebro läns BF

Proteserna W.O Proteserna vs. Bibi och grabbarna Proteserna Spelort
Nora
Bibi och grabbarna
BK gröna kvistar 68 BK gröna kvistar vs. Bussahgarna BK gröna kvistar Spelort
Örebro
Bussahgarna 12
Jaha 52 Jaha vs. Björnligan light Jaha Spelort
Örebro
Björnligan light 43
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Wisth 47 Wisth vs. Björling Wisth Spelort
Åby
Björling 39
Peking 48 Peking vs. Nyköpings gästabud Peking Spelort
Norrköping
Nyköpings gästabud 38
Team Zang 52 Team Zang vs. Jönköping Team Zang Spelort
Linköping
Jönköping 42
Välj distrikt