Svenska Cupen 2020 - Rond 4

Spelperiod: 05 Aug - 01 Sep

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (6)Jönköpings läns BF (2)Upplands BF (6)
Dalabridgen (5)Medelpads BF (1)Värmland-Dals BF (3)
Gotlands BF (3)Mälardalens BF (6)Västerbottens BF (5)
Gävleborgs BF (5)Norrbottens BF (2)Västergötlands BF (8)
Göteborgs BF (7)Skånes BF (14)Ångermanlands BF (2)
Hallands BF (9)Stockholms BF (14)Örebro läns BF (8)
Jämtland-Härjedalen (3)Sydöstra Sveriges BF (8)Östra Mellansvenska(13)
130 matcher

Bohuslän-Dals BF

Lille Skutt Lille Skutt vs. Out of Bounds Spelort
Strömstad
Out of Bounds
Kungshamns Sega Gubbar Kungshamns Sega Gubbar vs. LÅMM Spelort
Kungshamn
LÅMM
Gråberg Gråberg vs. VBG Spelort
Vänersborg
VBG
Glamm Glamm vs. BUCK Spelort
Vänersborg
BUCK
Toftapak Toftapak vs. Axen Spelort
Ellös
Axen
Sten a sund Sten a sund vs. Trumfa ut Spelort
Stenungsund
Trumfa ut
Välj distrikt

Dalabridgen

Malungs BK Janne Malungs BK Janne vs. Prego Spelort
Mora
Prego
Malung Malung vs. Hälls änglar Spelort
Malung
Hälls änglar
PJO PJO vs. Falu United Spelort
Borlänge
Falu United
Siwwes Straffdubblare W.O Siwwes Straffdubblare vs. Hagfors BK Styrelsen Siwwes Straffdubblare Spelort
Ludvika
Hagfors BK Styrelsen
FC Ludvika FC Ludvika vs. De sista entusiasterna Spelort
Ludvika
De sista entusiasterna
Välj distrikt

Gotlands BF

Totobeja Totobeja vs. Sudret Spelort
Visby
Sudret
Sudret
Stånga
Forsmark o Roslund
Forsmark o Roslund
Visby
Totobeja
Välj distrikt

Gävleborgs BF

BK Hudik BK Hudik vs. Råsjökross Spelort
Hudiksvall
Råsjökross
GEMM GEMM vs. Fridens liljor Spelort
Skutskär
Fridens liljor
Zmrzlina Zmrzlina vs. Snipers Spelort
Gävle
Snipers
canape canape vs. Hit a Worm Spelort
Sandviken
Hit a Worm
Kreti och Pleti Kreti och Pleti vs. BULL Spelort
Gävle
BULL
Välj distrikt

Göteborgs BF

BAKA BAKA vs. Orust Spelort
Hisings Kärra
Orust
Kungsbacka HELG Kungsbacka HELG vs. Vilda Västern Spelort
Kungsbacka
Vilda Västern
Morebid Morebid vs. Strubbe Spelort
Göteborg
Strubbe
Loftus Road Loftus Road vs. Trollmors Nissar Spelort
Göteborg
Trollmors Nissar
Västanvinden Västanvinden vs. Doh Wah Diddy Diddy Spelort
Askim
Doh Wah Diddy Diddy
Bende Bende vs. Sjöman med Båt Spelort
Göteborg
Sjöman med Båt
Cosmos W.O Cosmos vs. Blå brickan Cosmos Spelort
Göteborg
Blå brickan
Välj distrikt

Hallands BF

Larsson o compani Larsson o compani vs. Kungsbacka EMUK Spelort
Åsa
Kungsbacka EMUK
Kungsbacka Mixed Kungsbacka Mixed vs. Löftaskog Spelort
Onsala
Löftaskog
Albrekts Harley Albrekts Harley vs. Albrekts Aina rush Spelort
Varberg
Albrekts Aina rush
LGs Redubblare LGs Redubblare vs. Albrekts BMW Spelort
Varberg
Albrekts BMW
Regina Regina vs. Albrekts T-Bone Spelort
Ätran
Albrekts T-Bone
Skaparna Skaparna vs. Nissan Spelort
Halmstad
Nissan
IMPPossible IMPPossible vs. Allians MGB Spelort
Halmstad
Allians MGB
Rockfolket Rockfolket vs. Kapten klöver Spelort
Torup
Kapten klöver
Anderstorps kungar Anderstorps kungar vs. Anderstorp Spelort
Långaryd
Anderstorp
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Ingrid Ingrid vs. Team Ångsta Spelort
Krokom
Team Ångsta
Narre Narre vs. Goof Troop II Spelort
Östersund
Goof Troop II
Fanbyn Fanbyn vs. Winge Boys Spelort
Gällö
Winge Boys
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Jönköping Jönköping vs. Lom Kao Spelort
Jönköping
Lom Kao
collryd collryd vs. Team Högland Spelort
Forsheda
Team Högland
Välj distrikt

Medelpads BF

Lazy Jacks Lazy Jacks vs. Staffans stalledrängar Spelort
Sundsvall
Staffans stalledrängar
Välj distrikt

Mälardalens BF

kriBBA kriBBA vs. ABB 21 Spelort
Västerås
ABB 21
ABB Jupiter W.O ABB Jupiter vs. ABB Old Guys ABB Jupiter Spelort
Västerås
ABB Old Guys
Dream Team 77 Dream Team vs. LagOmBud Dream Team Spelort
Västerås
LagOmBud 47
ABB 1001 ABB 1001 vs. ABB Tomas Spelort
Västerås
ABB Tomas
St Eskil St Eskil vs. Särnberg Spelort
Eskilstuna
Särnberg
Strängnäs BK gripen 5 Strängnäs BK gripen 5 vs. Bibi och grabbarna Spelort
Strängnäs
Bibi och grabbarna
Välj distrikt

Norrbottens BF

Klöver två Klöver två vs. Mad Molly Spelort
Luleå
Mad Molly
Team Paper Moon Team Paper Moon vs. Optimisterna Spelort
Boden
Optimisterna
Välj distrikt

Skånes BF

Grönt Ljus Grönt Ljus vs. Zonett Spelort
Höllviken
Zonett
BK Zonen Junited BK Zonen Junited vs. Team Thelma Spelort
Trelleborg
Team Thelma
Släkten Släkten vs. JJ och Co Spelort
Yngsjö
JJ och Co
Åhus BK Åhus BK vs. 5 ess Spelort
Åhus
5 ess
Österbergs Österbergs vs. De fyras gäng Spelort
Hässleholm
De fyras gäng
Runes Rökta Runes Rökta vs. Jannes Gäng Spelort
Kristianstad
Jannes Gäng
Munka 2 Ruter Munka 2 Ruter vs. Munka RULJ Spelort
Hjärnarp
Munka RULJ
LAMUNK LAMUNK vs. Kullabygden 4 Spelort
Ängelholm
Kullabygden 4
Bk Tre Sang Leif Bk Tre Sang Leif vs. GöteHelsing Spelort
Helsingborg
GöteHelsing
55 med omnejd 55 med omnejd vs. Yes Spelort
Hjärup
Yes
Stuxa Stuxa vs. Kullabygdens BK Spelort
Barsebäck
Kullabygdens BK
YNWA YNWA vs. Lunds BK Spelort
Genarp
Lunds BK
GPS H GPS H vs. Nilsson Spelort
Malmö
Nilsson
Tootsie Tootsie vs. Pasodoble Spelort
Malmö
Pasodoble
Välj distrikt

Stockholms BF

Transfer Magic Transfer Magic vs. Trapoula Spelort
Vallentuna
Trapoula
Forell Forell vs. Norrorts Bridge Kort och Gott Spelort
Åkersberga
Norrorts Bridge Kort och Gott
Wiikings Wiikings vs. Bengans lärjungar Spelort
Sorunda
Bengans lärjungar
Syson Syson vs. Outsiders Spelort
Gustavsberg
Outsiders
Trio med Birgitta Trio med Birgitta vs. Huljan Spelort
Älta
Huljan
PLOJ PLOJ vs. Lanssons blandning Spelort
Stockholm
Lanssons blandning
BridgeBertheau BridgeBertheau vs. Anna Spelort
Täby
Anna
Alberget 4A Alberget 4A vs. På Tur Spelort
Järfälla
På Tur
Golddiggers Golddiggers vs. Sansa Warriors Spelort
Bromma
Sansa Warriors
Perula Perula vs. Ludde Spelort
Stockholm
Ludde
Lag ABC Lag ABC vs. Oak Spelort
Stockholm
Oak
Glada Miner Glada Miner vs. Forza Spelort
Ekerö
Forza
Janne Janne vs. Revoke Spelort
Stockholm
Revoke
Stefan A Stefan A vs. Mission Impossible Spelort
Enskede Gård
Mission Impossible
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

BKK 1 BKK 1 vs. Helvic Spelort
Sturkö
Helvic
Emmaboda Emmaboda vs. Åskeshamn Spelort
Emmaboda
Åskeshamn
Spader Kung Spader Kung vs. Prefabsystem Syd Spelort
Växjö
Prefabsystem Syd
Silvermaskarna Silvermaskarna vs. Hebbes gäng Spelort
Växjö
Hebbes gäng
Vilse Vilse vs. Schalin Spelort
Karlshamn
Schalin
Stagge 108 Stagge vs. Diamant Stagge Spelort
Sölvesborg
Diamant 34
Slumpen Slumpen vs. Kusinerna Spelort
Sölvesborg
Kusinerna
Växjö södra Växjö södra vs. Lag Älwö Spelort
Ingelstad
Lag Älwö
Välj distrikt

Upplands BF

Kortjoxarna Kortjoxarna vs. Väddö Spelort
Norrtälje
Väddö
Rimbo Rimbo vs. Strix Spelort
Rimbo
Strix
Värsta sidan Värsta sidan vs. Granarna Spelort
Uppsala
Granarna
Havtorn Havtorn vs. Skalman Spelort
Uppsala
Skalman
Greven Greven vs. Winston Spelort
Uppsala
Winston
Mira Mira vs. Yellow Gold Spelort
Uppsala
Yellow Gold
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

FBS Birgitta FBS Birgitta vs. FBS Bruno Spelort
Sysslebäck
FBS Bruno
Rörets Röra Rörets Röra vs. Skogsbridgarna Spelort
Arvika
Skogsbridgarna
Zingo Zingo vs. Åmål Hulta Spelort
Karlstad
Åmål Hulta
Välj distrikt

Västerbottens BF

FOTO FOTO vs. BOBB Spelort
Skellefteå
BOBB
Kamraterna Kamraterna vs. The Eagles Spelort
Umeå
The Eagles
Görans lärjungar Görans lärjungar vs. Berqvist Spelort
Umeå
Berqvist
Glopson Glopson vs. JILL Spelort
Umeå
JILL
Lag Lerner Lag Lerner vs. Öbergs Spelort
Umeå
Öbergs
Välj distrikt

Västergötlands BF

Otterbäcken 1 Otterbäcken 1 vs. BK Ruter Mixed Spelort
Otterbäcken
BK Ruter Mixed
Marytown Marytown vs. Bussahgarna Spelort
Mariestad
Bussahgarna
Murr Murr vs. Mofalla Spelort
Falköping
Mofalla
Gullvi Gullvi vs. Smurfhits Spelort
Lidköping
Smurfhits
Lantz med Vingar Lantz med Vingar vs. Team G-son Spelort
Timmele
Team G-son
Borås BA Borås BA vs. Bunk Spelort
Borås
Bunk
Uport Uport vs. Borås BA 1 Spelort
Vårgårda
Borås BA 1
Aspanäs C Aspanäs C vs. GAFI Spelort
Borås
GAFI
Välj distrikt

Ångermanlands BF

Västra Elit Västra Elit vs. Tjejligan Spelort
Näsåker
Tjejligan
AJ AJ vs. Westman Spelort
Sollefteå
Westman
Välj distrikt

Örebro läns BF

Visst nappar det Visst nappar det vs. Proteserna Spelort
Hällefors
Proteserna
Nora BK K-G Nora BK K-G vs. EKLUT Spelort
Nora
EKLUT
Lag X Lag X vs. Sjusovarna Spelort
Karlskoga
Sjusovarna
Den långa vägen Den långa vägen vs. Tur och Retur Spelort
Askersund
Tur och Retur
Indianerna Indianerna vs. KBA Klöver Spelort
Kumla
KBA Klöver
Maskarna Maskarna vs. Björnligan light Spelort
Fjugesta
Björnligan light
Jaha Jaha vs. Dong Spelort
Örebro
Dong
Mamma Mu Mamma Mu vs. BK gröna kvistar Spelort
Örebro
BK gröna kvistar
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Gnesta BK Jan Gnesta BK Jan vs. Världens Ände Kent Spelort
Gnesta
Världens Ände Kent
Andrzej Andrzej vs. Gnesta BK Roger Spelort
Trosa
Gnesta BK Roger
Gnesta BK Fredrik 22 Gnesta BK Fredrik vs. Skvismästarn Skvismästarn Spelort
Gnesta
Skvismästarn 85
Hot Iron Hot Iron vs. Vikingarna Spelort
Gryt
Vikingarna
Stolpskott Stolpskott vs. Nyköpings gästabud Spelort
Oxelösund
Nyköpings gästabud
Wisth Wisth vs. Fredriks drängar Spelort
Åby
Fredriks drängar
västervik västervik vs. Kisa BS SAS Spelort
Västervik
Kisa BS SAS
Överums Schäfer Överums Schäfer vs. 1 Ruter XX Spelort
Gamleby
1 Ruter XX
Lirarna Lirarna vs. Team Zang Spelort
Linköping
Team Zang
San Sac San Sac vs. Peking Spelort
Linköping
Peking
Norrköping City Norrköping City vs. Björling Spelort
Norrköping
Björling
Onde gode fule o Peter Onde gode fule o Peter vs. Motala Spelort
Motala
Motala
MotAlla MotAlla vs. Frissan Spelort
Motala
Frissan
Välj distrikt