Stormästarträffen
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
15 | 709,2 | 52,00 | Bo Ericson | Bo Ericson | Gävle BK | Gävle BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Nord, med Lars-Göran Niklasson, mot Heikki Seppänen - Anders Freij | Rond 1, som Nord, med Lars-Göran Niklasson, mot Heikki Seppänen - Anders Freij |
1 | 3NT | V | = | ♣E | -400 | 22 | 100 | 100 | ♠974♥D73♦1092♣EKkn2 | ♠653♥1082♦D87♣9875 | ♠974♥D73♦1092♣EKkn2 | 22 | 100,0 | 22 |
2 | 2♠ | S | = | ♣5 | 110 | 20 | 91 | 91 | ♠K106♥E953♦2♣EK962 | ♠9542♥1074♦Ekn103♣87 | ♠K106♥E953♦2♣EK962 | 42 | 95,45 | 42 |
Rond 2, som Nord, med Kjell Holmgren, mot Gun Karlsson - Jan Troberg | Rond 2, som Nord, med Kjell Holmgren, mot Gun Karlsson - Jan Troberg |
3 | 4♥ | N | –2 | ♦E | -100 | 1 | 5 | 5 | ♠6♥EK93♦10843♣EK98 | ♠Ekn104♥kn1042♦9652♣2 | ♠6♥EK93♦10843♣EK98 | 43 | 65,15 | 43 |
4 | 3♥ | V | –2 | ♠3 | 200 | 17 | 77 | 77 | ♠kn432♥2♦E96♣97653 | ♠E1065♥Kkn53♦8742♣E | ♠kn432♥2♦E96♣97653 | 60 | 68,18 | 60 |
Rond 3, som Väst, med Per Clarin, mot Claes Bodin - Lennart Rehle | Rond 3, som Väst, med Per Clarin, mot Claes Bodin - Lennart Rehle |
5 | 1NT | S | = | ♥4 | 90 | 17 | 77 | 77 | ♠852♥K942♦Ekn108♣76 | ♠EK106♥D107♦43♣9532 | ♠852♥K942♦Ekn108♣76 | 77 | 70,00 | 77 |
6 | 4♠ | Ö | +2 | ♥9 | -680 | 21 | 95 | 95 | ♠kn108542♥K8♦984♣82 | ♠KD9♥Ekn7♦D2♣EKkn75 | ♠kn108542♥K8♦984♣82 | 98 | 74,24 | 98 |
Rond 4, som Nord, med Mats Qviberg, mot Gunila Langius - Torbjörn Gustavsson | Rond 4, som Nord, med Mats Qviberg, mot Gunila Langius - Torbjörn Gustavsson |
7 | 2NT | N | = | ♦3 | 120 | 15 | 68 | 68 | ♠ED96♥E54♦D753♣D6 | ♠432♥K1073♦4♣E10832 | ♠ED96♥E54♦D753♣D6 | 113 | 73,38 | 113 |
8 | 4♠ | N | = | ♣D | 420 | 12 | 55 | 55 | ♠9532♥kn9♦K106♣E952 | ♠EK74♥K73♦Ekn542♣6 | ♠9532♥kn9♦K106♣E952 | 125 | 71,02 | 125 |
Rond 5, som Nord, med Michael Lemborn, mot Heikki Seppänen - Vidar Wahlestedt | Rond 5, som Nord, med Michael Lemborn, mot Heikki Seppänen - Vidar Wahlestedt |
9 | 3NT | Ö | –1 | ♥8 | 100 | 11 | 50 | 50 | ♠753♥K743♦kn2♣9652 | ♠KD8♥E9852♦85♣1043 | ♠753♥K743♦kn2♣9652 | 136 | 68,69 | 136 |
10 | 4♠ | S | +1 | ♣E | 650 | 22 | 100 | 100 | ♠D83♥kn973♦84♣Kkn62 | ♠Ekn109742♥K6♦Kkn3♣3 | ♠D83♥kn973♦84♣Kkn62 | 158 | 71,82 | 158 |
Rond 6, som Syd, med Lars-Göran Larsson, mot Hans Svidén - Leif Linder | Rond 6, som Syd, med Lars-Göran Larsson, mot Hans Svidén - Leif Linder |
11 | 3NT | N | +2 | ♠7 | 460 | 8 | 36 | 36 | ♠K2♥10♦ED98♣K98642 | ♠Ekn83♥K752♦Kkn♣kn75 | ♠K2♥10♦ED98♣K98642 | 166 | 68,60 | 166 |
12 | 4♠ | N | +2 | ♦10 | 680 | 10 | 45 | 45 | ♠kn842♥KD1052♦D♣K75 | ♠EK1065♥Ekn9♦74♣E103 | ♠kn842♥KD1052♦D♣K75 | 176 | 66,67 | 176 |
Rond 7, som Syd, med Bengt Bergstén, mot Jan Malmström - Thomas Therkelson | Rond 7, som Syd, med Bengt Bergstén, mot Jan Malmström - Thomas Therkelson |
13 | 3NT | Ö | +2 | ♠3 | -660 | 2 | 9 | 9 | ♠K53♥97542♦kn7♣K107 | ♠982♥kn8♦K985♣9863 | ♠K53♥97542♦kn7♣K107 | 178 | 62,24 | 178 |
14 | 6♣ | Ö | –3 | ♠E | 150 | 13 | 59 | 59 | ♠E5♥6542♦K853♣943 | ♠K9743♥EDkn1087♦9♣8 | ♠E5♥6542♦K853♣943 | 191 | 62,01 | 191 |
Rond 8, som Öst, med Hans-Olof Hallén, mot Britt-Marie Ödlund - Erik Franzén | Rond 8, som Öst, med Hans-Olof Hallén, mot Britt-Marie Ödlund - Erik Franzén |
15 | 4♥ | S | +2 | ♥3 | 680 | 1 | 5 | 5 | ♠KD84♥764♦K63♣976 | ♠kn6♥1052♦kn9742♣D52 | ♠KD84♥764♦K63♣976 | 192 | 58,18 | 192 |
16 | 6NT | Ö | –2 | ♠10 | 200 | 3 | 14 | 14 | ♠EK973♥EKkn7♦74♣96 | ♠Dkn8♥854♦KD3♣EK104 | ♠EK973♥EKkn7♦74♣96 | 195 | 55,40 | 195 |
Rond 9, som Väst, med Georg Bratell, mot Michael Lemborn - Mats Bud | Rond 9, som Väst, med Georg Bratell, mot Michael Lemborn - Mats Bud |
17 | 3♠ | N | +1 | ♥E | 170 | 5 | 23 | 23 | ♠D53♥Kkn97♦D4♣E985 | ♠64♥E532♦E10865♣kn6 | ♠D53♥Kkn97♦D4♣E985 | 200 | 53,48 | 200 |
18 | 5♥ | V | –1 | ♦K | 50 | 7 | 32 | 32 | ♠E9♥Kkn10876♦65♣EDkn | ♠KDkn108♥E53♦kn83♣K3 | ♠E9♥Kkn10876♦65♣EDkn | 207 | 52,27 | 207 |
Rond 10, som Öst, med Jan Troberg, mot Lars-Göran Niklasson - Birgitta Elfvik | Rond 10, som Öst, med Jan Troberg, mot Lars-Göran Niklasson - Birgitta Elfvik |
19 | 3NT | S | –1 | ♦5 | -50 | 18 | 82 | 82 | ♠kn1085♥85♦D73♣K1085 | ♠42♥D1076♦Kkn85♣763 | ♠kn1085♥85♦D73♣K1085 | 225 | 53,83 | 225 |
20 | 4♠ | V | = | ♦K | -620 | 20 | 91 | 91 | ♠D8♥E54♦kn87♣EDkn42 | ♠kn106432♥D2♦E♣10765 | ♠D8♥E54♦kn87♣EDkn42 | 245 | 55,68 | 245 |
Rond 11, som Öst, med Jan Malmström, mot Mats Qviberg - Mats Pettersson | Rond 11, som Öst, med Jan Malmström, mot Mats Qviberg - Mats Pettersson |
21 | 2♥ | V | +2 | ♣8 | -170 | 12 | 55 | 55 | ♠109842♥KD6♦Ekn93♣6 | ♠D6♥E10842♦K54♣K94 | ♠109842♥KD6♦Ekn93♣6 | 257 | 55,63 | 257 |
22 | 3NT | N | –1 | ♥3 | -50 | 15 | 68 | 68 | ♠E76♥7642♦D65♣752 | ♠Dkn854♥93♦kn4♣Kkn96 | ♠E76♥7642♦D65♣752 | 272 | 56,20 | 272 |
Rond 12, som Väst, med Sten-Åke Ahlgren, mot Bengt Bergstén - Thord Lindberg | Rond 12, som Väst, med Sten-Åke Ahlgren, mot Bengt Bergstén - Thord Lindberg |
23 | 2♠ | N | = | ♦5 | 110 | 9 | 41 | 41 | ♠10985♥73♦754♣Ekn97 | ♠Kkn7♥Dkn82♦D10832♣D | ♠10985♥73♦754♣Ekn97 | 281 | 55,53 | 281 |
24 | 1NT | Ö | –1 | ♥5 | 50 | 9 | 41 | 41 | ♠9532♥D954♦6♣Kkn63 | ♠Kkn7♥kn832♦ED9♣E95 | ♠9532♥D954♦6♣Kkn63 | 290 | 54,92 | 290 |
Rond 13, som Syd, med Thomas Therkelson, mot Kent Karlsson - Britt-Marie Ödlund | Rond 13, som Syd, med Thomas Therkelson, mot Kent Karlsson - Britt-Marie Ödlund |
25 | 4♠x | N | –4 | ♣E | -800 | 2 | 9 | 9 | ♠95♥Kkn53♦KD9543♣9 | ♠D1087632♥E842♦-♣103 | ♠95♥Kkn53♦KD9543♣9 | 292 | 53,09 | 292 |
26 | 3♣ | N | +2 | ♥3 | 150 | 6 | 27 | 27 | ♠E9♥9862♦ED63♣E92 | ♠Dkn843♥3♦kn♣KDkn765 | ♠E9♥9862♦ED63♣E92 | 298 | 52,10 | 298 |
Rond 14, som Väst, med Mats Häll, mot Patrick Jourdain - Yngve Nilsson | Rond 14, som Väst, med Mats Häll, mot Patrick Jourdain - Yngve Nilsson |
27 | 2♥ | V | –2 | ♠K | 100 | 11 | 50 | 50 | ♠D86♥EKD8♦ED7♣D65 | ♠1042♥10954♦kn108♣1098 | ♠D86♥EKD8♦ED7♣D65 | 309 | 52,02 | 309 |
28 | 3NT | Ö | –1 | ♦3 | 50 | 13 | 59 | 59 | ♠D93♥EKD8♦EK6♣kn54 | ♠42♥kn3♦Dkn95♣D9762 | ♠D93♥EKD8♦EK6♣kn54 | 322 | 52,27 | 322 |
Rond 15, som Öst, med Mats Bud, mot Mats Qviberg - Lars-Åke Gustafsson | Rond 15, som Öst, med Mats Bud, mot Mats Qviberg - Lars-Åke Gustafsson |
29 | 1NT | N | +2 | ♠kn | 150 | 0 | 0 | 0 | ♠kn1097♥D86♦kn873♣ED | ♠542♥72♦ED4♣Kkn1097 | ♠kn1097♥D86♦kn873♣ED | 322 | 50,47 | 322 |
30 | 2NT | S | –1 | ♣9 | -50 | 8 | 36 | 36 | ♠K972♥KD85♦6♣D1082 | ♠43♥Ekn♦Kkn10742♣974 | ♠K972♥KD85♦6♣D1082 | 330 | 50,00 | 330 |
Rond 16, som Öst, med Vidar Wahlestedt, mot Sture Rundgren - Gun Karlsson | Rond 16, som Öst, med Vidar Wahlestedt, mot Sture Rundgren - Gun Karlsson |
31 | 2♣ | Ö | –1 | ♦2 | 50 | 18 | 82 | 82 | ♠K43♥Ekn107♦107653♣2 | ♠107♥96♦ED8♣Kkn10873 | ♠K43♥Ekn107♦107653♣2 | 348 | 51,03 | 348 |
32 | 4♥x | S | –4 | ♦9 | -800 | 19 | 86 | 86 | ♠1082♥Ekn862♦kn6♣943 | ♠ED543♥-♦D10954♣K72 | ♠1082♥Ekn862♦kn6♣943 | 367 | 52,13 | 367 |
Rond 17, som Öst, med Lars Bjersten, mot Claes Bodin - Anders Freij | Rond 17, som Öst, med Lars Bjersten, mot Claes Bodin - Anders Freij |
33 | 4♥ | Ö | = | ♦10 | -420 | 18,6 | 85 | 85 | ♠52♥KD109♦97♣K6543 | ♠Ekn83♥7532♦EK♣Ekn10 | ♠52♥KD109♦97♣K6543 | 385,6 | 53,11 | 385,6 |
34 | 4♠ | Ö | –2 | ♦K | 100 | 1,2 | 5 | 5 | ♠KDkn108♥9♦E97♣7542 | ♠E764♥Kkn102♦543♣K6 | ♠KDkn108♥9♦E97♣7542 | 386,8 | 51,71 | 386,8 |
Rond 18, som Nord, med Gunnar Andersson, mot Bo Appelqvist - Torbjörn Gustavsson | Rond 18, som Nord, med Gunnar Andersson, mot Bo Appelqvist - Torbjörn Gustavsson |
35 | M+/M+ | 13,2 | 60 | 60 | ♠kn108752♥103♦-♣EDkn98 | ♠E♥E974♦852♣K6542 | ♠kn108752♥103♦-♣EDkn98 | 400 | 51,95 | 400 |
Rond 18, som Öst, med Torbjörn Gustavsson, mot Bo Appelqvist - Gunnar Andersson | Rond 18, som Öst, med Torbjörn Gustavsson, mot Bo Appelqvist - Gunnar Andersson |
36 | M+/M+ | 13,2 | 60 | 60 | ♠6♥EK92♦kn9743♣Ekn4 | ♠D54♥1074♦ED65♣K109 | ♠6♥EK92♦kn9743♣Ekn4 | 413,2 | 52,17 | 413,2 |
Rond 19, som Syd, med Gunnar Andersson, mot Bernt Sigvardsson - Hans-Olof Hallén | Rond 19, som Syd, med Gunnar Andersson, mot Bernt Sigvardsson - Hans-Olof Hallén |
37 | 5♣ | N | –1 | ♥E | -100 | 7 | 32 | 32 | ♠KD♥3♦Kkn732♣EKkn103 | ♠kn852♥K985♦4♣D972 | ♠KD♥3♦Kkn732♣EKkn103 | 420,2 | 51,62 | 420,2 |
38 | 4♥ | Ö | +1 | ♦5 | -650 | 6 | 27 | 27 | ♠D8♥D85♦8753♣Dkn103 | ♠1072♥kn7♦EKD1096♣75 | ♠D8♥D85♦8753♣Dkn103 | 426,2 | 50,98 | 426,2 |
Rond 20, som Öst, med Sture Rundgren, mot Lars-Göran Niklasson - Gabor Barath | Rond 20, som Öst, med Sture Rundgren, mot Lars-Göran Niklasson - Gabor Barath |
39 | 2♠ | Ö | = | ♣5 | -110 | 18 | 82 | 82 | ♠E986♥63♦1085♣K986 | ♠D753♥E984♦D3♣Ekn3 | ♠E986♥63♦1085♣K986 | 444,2 | 51,77 | 444,2 |
40 | 3NT | Ö | = | ♠K | -400 | 7 | 32 | 32 | ♠1097♥K3♦E9532♣KD9 | ♠Ekn4♥D106♦Kkn106♣kn87 | ♠1097♥K3♦E9532♣KD9 | 451,2 | 51,27 | 451,2 |
Rond 21, som Nord, med Yngve Nilsson, mot Max Ödlund - Gabor Barath | Rond 21, som Nord, med Yngve Nilsson, mot Max Ödlund - Gabor Barath |
41 | 4♥ | Ö | = | ♠7 | -620 | 3 | 14 | 14 | ♠kn982♥753♦Ekn93♣82 | ♠75♥108♦K76♣EDkn943 | ♠kn982♥753♦Ekn93♣82 | 454,2 | 50,35 | 454,2 |
42 | 3♣ | V | = | ♠K | -110 | 10 | 45 | 45 | ♠KDkn♥Dkn1085♦Kkn652♣- | ♠109432♥E4♦D97♣974 | ♠KDkn♥Dkn1085♦Kkn652♣- | 464,2 | 50,24 | 464,2 |
Rond 22, som Väst, med Patrick Jourdain, mot Lars-Göran Larsson - Lars Bjersten | Rond 22, som Väst, med Patrick Jourdain, mot Lars-Göran Larsson - Lars Bjersten |
43 | 4♥ | Ö | = | ♦E | -420 | 18 | 82 | 82 | ♠kn2♥KD7543♦D93♣Ekn | ♠93♥E862♦Kkn2♣K754 | ♠kn2♥KD7543♦D93♣Ekn | 482,2 | 50,97 | 482,2 |
44 | 2♠ | N | = | ♣6 | 110 | 0 | 0 | 0 | ♠K4♥E108♦K1092♣K952 | ♠E83♥kn9752♦E86♣64 | ♠K4♥E108♦K1092♣K952 | 482,2 | 49,81 | 482,2 |
Rond 23, som Syd, med Käte Runeberg, mot Kjell Holmgren - Lars-Åke Gustafsson | Rond 23, som Syd, med Käte Runeberg, mot Kjell Holmgren - Lars-Åke Gustafsson |
45 | 4♠ | S | –2 | ♦K | -200 | 8 | 36 | 36 | ♠kn94♥EDkn10♦872♣Ekn3 | ♠KD10652♥53♦3♣D764 | ♠kn94♥EDkn10♦872♣Ekn3 | 490,2 | 49,52 | 490,2 |
46 | 3♠ | Ö | –2 | ♥10 | 100 | 17 | 77 | 77 | ♠Ekn8♥108♦ED532♣D102 | ♠K♥ED9432♦kn9♣8743 | ♠Ekn8♥108♦ED532♣D102 | 507,2 | 50,12 | 507,2 |
Rond 24, som Väst, med Krister Persson, mot Kjell Holmgren - Michael Lemborn | Rond 24, som Väst, med Krister Persson, mot Kjell Holmgren - Michael Lemborn |
47 | 2♠ | V | +1 | ♦2 | -140 | 22 | 100 | 100 | ♠EK98542♥kn8♦K9♣D8 | ♠D73♥D4♦kn10875♣Kkn4 | ♠EK98542♥kn8♦K9♣D8 | 529,2 | 51,18 | 529,2 |
48 | 3♣ | V | –3 | ♥K | 300 | 2 | 9 | 9 | ♠D53♥643♦1053♣D952 | ♠Ekn84♥E9♦KD92♣K73 | ♠D53♥643♦1053♣D952 | 531,2 | 50,30 | 531,2 |
Rond 25, som Öst, med Bo Sivelind, mot Käte Runeberg - Birgitta Elfvik | Rond 25, som Öst, med Bo Sivelind, mot Käte Runeberg - Birgitta Elfvik |
49 | 3NT | Ö | +2 | ♣4 | -460 | 20 | 91 | 91 | ♠EK108♥764♦KD97♣EK | ♠9532♥Ekn3♦E106♣953 | ♠EK108♥764♦KD97♣EK | 551,2 | 51,13 | 551,2 |
50 | 2♠ | V | –2 | ♣E | 100 | 12 | 55 | 55 | ♠E82♥K1086♦EK105♣63 | ♠Kkn753♥54♦kn32♣872 | ♠E82♥K1086♦EK105♣63 | 563,2 | 51,20 | 563,2 |
Rond 26, som Väst, med Lennart Rehle, mot Bo Petersson - Max Ödlund | Rond 26, som Väst, med Lennart Rehle, mot Bo Petersson - Max Ödlund |
51 | 6♥ | S | –2 | ♣E | -100 | 22 | 100 | 100 | ♠Dkn98432♥105♦-♣E843 | ♠-♥kn♦87654♣Dkn107652 | ♠Dkn98432♥105♦-♣E843 | 585,2 | 52,16 | 585,2 |
52 | 4♥ | S | +1 | ♦E | 650 | 3 | 14 | 14 | ♠E87♥63♦E862♣K1054 | ♠D1054♥Dkn♦kn543♣963 | ♠E87♥63♦E862♣K1054 | 588,2 | 51,42 | 588,2 |
Rond 27, som Nord, med Bo Petersson, mot Bo Appelqvist - Gunnar Andersson | Rond 27, som Nord, med Bo Petersson, mot Bo Appelqvist - Gunnar Andersson |
53 | 1NT | N | +2 | ♦4 | 150 | 15 | 68 | 68 | ♠kn1082♥109♦EK65♣EK6 | ♠E94♥D54♦D102♣10543 | ♠kn1082♥109♦EK65♣EK6 | 603,2 | 51,73 | 603,2 |
54 | 1NT | S | –1 | ♦6 | -50 | 10 | 45 | 45 | ♠532♥872♦107♣K10985 | ♠K106♥Kkn1096♦KD♣E64 | ♠532♥872♦107♣K10985 | 613,2 | 51,62 | 613,2 |
Rond 28, som Syd, med Roger Andersson, mot Mats Bud - Hans-Olof Hallén | Rond 28, som Syd, med Roger Andersson, mot Mats Bud - Hans-Olof Hallén |
55 | 3♦ | N | –3 | ♠E | -300 | 10 | 45 | 45 | ♠D8♥D9842♦-♣ED10983 | ♠754♥106♦EK98753♣5 | ♠D8♥D9842♦-♣ED10983 | 623,2 | 51,50 | 623,2 |
56 | 4♠ | N | –1 | ♥10 | -50 | 14 | 64 | 64 | ♠E986♥63♦K♣Ekn7652 | ♠KD53♥742♦D862♣KD | ♠E986♥63♦K♣Ekn7652 | 637,2 | 51,72 | 637,2 |
Rond 29, som Öst, med Birgitta Elfvik, mot Sture Rundgren - Jan Troberg | Rond 29, som Öst, med Birgitta Elfvik, mot Sture Rundgren - Jan Troberg |
57 | 3NT | S | +1 | ♥3 | 430 | 7 | 32 | 32 | ♠E875♥6♦Kkn73♣9873 | ♠D9♥K87532♦985♣kn5 | ♠E875♥6♦Kkn73♣9873 | 644,2 | 51,37 | 644,2 |
58 | 3NT | Ö | +2 | ♣8 | -660 | 22 | 100 | 100 | ♠E6542♥1064♦Kkn6♣EK | ♠KD10♥kn872♦D9542♣10 | ♠E6542♥1064♦Kkn6♣EK | 666,2 | 52,21 | 666,2 |
Rond 30, som Syd, med Britt-Marie Ödlund, mot Bo Appelqvist - Hans Svidén | Rond 30, som Syd, med Britt-Marie Ödlund, mot Bo Appelqvist - Hans Svidén |
59 | 3♦x | Ö | –1 | ♣6 | 100 | 2 | 9 | 9 | ♠108♥E106♦Ekn103♣Dkn73 | ♠K9732♥D954♦-♣K864 | ♠108♥E106♦Ekn103♣Dkn73 | 668,2 | 51,48 | 668,2 |
60 | 1NT | S | +5 | ♣6 | 240 | 17 | 77 | 77 | ♠ED6♥872♦D109♣D1092 | ♠32♥EDkn5♦Ekn543♣kn5 | ♠ED6♥872♦D109♣D1092 | 685,2 | 51,91 | 685,2 |
Rond 31, som Syd, med Bo Appelqvist, mot Per Clarin - Lennart Rehle | Rond 31, som Syd, med Bo Appelqvist, mot Per Clarin - Lennart Rehle |
61 | 4NT | V | = | ♦E | -630 | 2 | 9 | 9 | ♠EDkn9742♥765♦1075♣- | ♠6♥Dkn9842♦EK93♣107 | ♠EDkn9742♥765♦1075♣- | 687,2 | 51,21 | 687,2 |
62 | 4NT | Ö | +2 | ♠8 | -490 | 22 | 100 | 100 | ♠83♥kn1042♦E942♣K93 | ♠9754♥953♦85♣7542 | ♠83♥kn1042♦E942♣K93 | 709,2 | 51,99 | 709,2 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior