Partävling hcp
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 283,8 | 53,75 | Ruth Andersson - Kristina Kinnman Stark | Ruth Andersson Kristina Kinnman Stark | 18,8 | Lomma BK - Bjärreds BK | Lomma BK Bjärreds BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 4, som N-S, mot Rita Bergman - Margareta Welander | Rond 4, som N-S, mot Rita Bergman - Margareta Welander |
1 | 3♠ | Ö | –1 | ♣E | 50 | 8 | 33 | 33 | ♠D1076♥10732♦E85♣107 | ♠-♥Dkn95♦K1096♣Ekn943 | ♠D1076♥10732♦E85♣107 | 8 | 33,33 | 8 |
2 | 3♥ | N | –1 | ♦4 | -100 | 7 | 29 | 29 | ♠1032♥KDkn654♦E52♣D | ♠EDkn94♥98♦93♣K874 | ♠1032♥KDkn654♦E52♣D | 15 | 31,25 | 15 |
Rond 8, som N-S, mot Bertil Petersson - Marianne Petersson | Rond 8, som N-S, mot Bertil Petersson - Marianne Petersson |
3 | 3♠ | N | –1 | ♥10 | -50 | 14 | 58 | 58 | ♠KDkn74♥6♦ED10♣10532 | ♠932♥K7532♦8♣Ekn98 | ♠KDkn74♥6♦ED10♣10532 | 29 | 40,28 | 29 |
4 | 5♦ | V | = | ♣E | -600 | 9 | 38 | 38 | ♠10765♥Dkn542♦-♣EKkn6 | ♠kn3♥E63♦1087♣D9532 | ♠10765♥Dkn542♦-♣EKkn6 | 38 | 39,58 | 38 |
Rond 10, som N-S, mot Peter Aspe - Bertil Molin | Rond 10, som N-S, mot Peter Aspe - Bertil Molin |
5 | 4♠ | V | –1 | ♣6 | 50 | 21 | 88 | 88 | ♠D♥E10532♦kn2♣Dkn965 | ♠K106♥K98♦9654♣K107 | ♠D♥E10532♦kn2♣Dkn965 | 59 | 49,17 | 59 |
6 | 3♣ | S | +1 | ♦4 | 130 | 10 | 42 | 42 | ♠5♥D1063♦EKDkn86♣104 | ♠E10♥K8♦109♣ED98762 | ♠5♥D1063♦EKDkn86♣104 | 69 | 47,92 | 69 |
Rond 5, som Ö-V, mot Margareta Börjesson - Agneta Paradis | Rond 5, som Ö-V, mot Margareta Börjesson - Agneta Paradis |
7 | 3♣ | V | = | ♠2 | -110 | 17 | 71 | 71 | ♠Dkn3♥32♦K873♣E654 | ♠1084♥Ekn8♦E96♣Kkn87 | ♠Dkn3♥32♦K873♣E654 | 86 | 51,19 | 86 |
8 | 2♣ | S | +1 | ♥3 | 110 | 4 | 17 | 17 | ♠kn842♥K964♦EKkn♣97 | ♠D963♥Dkn3♦987♣E106 | ♠kn842♥K964♦EKkn♣97 | 90 | 46,88 | 90 |
Rond 11, som Ö-V, mot Marie Möncke - Sonja Bergqvist | Rond 11, som Ö-V, mot Marie Möncke - Sonja Bergqvist |
9 | 3NT | N | +2 | ♥6 | 460 | 3 | 13 | 13 | ♠9♥kn762♦E93♣109654 | ♠107654♥E108♦10762♣7 | ♠9♥kn762♦E93♣109654 | 93 | 43,06 | 93 |
10 | 3♦ | Ö | +2 | ♣E | -150 | 10 | 42 | 42 | ♠KD94♥E2♦KD643♣Dkn | ♠E53♥103♦E1072♣8532 | ♠KD94♥E2♦KD643♣Dkn | 103 | 42,92 | 103 |
Rond 6, som Ö-V, mot Eva Nordh - Margareta Karrman | Rond 6, som Ö-V, mot Eva Nordh - Margareta Karrman |
11 | 3NT | V | = | ♠6 | -400 | 20 | 83 | 83 | ♠E72♥Ekn3♦976♣10743 | ♠D53♥D107♦E82♣EKkn9 | ♠E72♥Ekn3♦976♣10743 | 123 | 46,59 | 123 |
12 | 3♥ | Ö | = | ♦3 | -140 | 16 | 67 | 67 | ♠D643♥EKkn42♦K♣D32 | ♠kn7♥10953♦D1084♣Kkn10 | ♠D643♥EKkn42♦K♣D32 | 139 | 48,26 | 139 |
Rond 1, som N-S, mot Anders Möller - Trygve Fahlstedt | Rond 1, som N-S, mot Anders Möller - Trygve Fahlstedt |
13 | 4♠ | Ö | –1 | ♦7 | 100 | 20 | 83 | 83 | ♠E52♥6532♦D4♣K542 | ♠98♥E1074♦K87♣D987 | ♠E52♥6532♦D4♣K542 | 159 | 50,96 | 159 |
14 | 4♠ | Ö | +1 | ♦9 | -450 | 9 | 38 | 38 | ♠Kkn73♥-♦KDkn865♣kn93 | ♠-♥D107652♦92♣D10754 | ♠Kkn73♥-♦KDkn865♣kn93 | 168 | 50,00 | 168 |
Rond 2, som Ö-V, mot Kjell-Åke Lundh - Gert Sjölin | Rond 2, som Ö-V, mot Kjell-Åke Lundh - Gert Sjölin |
15 | 3NT | V | +1 | ♦3 | -430 | 15 | 63 | 63 | ♠84♥EKDkn86♦107♣kn98 | ♠Ekn97♥9♦K42♣EK653 | ♠84♥EKDkn86♦107♣kn98 | 183 | 50,83 | 183 |
16 | 2♣ | N | +2 | ♦7 | 130 | 8 | 33 | 33 | ♠D52♥Ekn10♦kn872♣954 | ♠843♥KD763♦D10♣832 | ♠D52♥Ekn10♦kn872♣954 | 191 | 49,74 | 191 |
Rond 7, som Ö-V, mot Gunnar Jönsson - Siv Jönsson | Rond 7, som Ö-V, mot Gunnar Jönsson - Siv Jönsson |
17 | 4♥ | Ö | +3 | ♦9 | -510 | 10 | 42 | 42 | ♠kn7♥EKkn108♦Dkn♣Ekn87 | ♠EK10952♥D9542♦E♣6 | ♠kn7♥EKkn108♦Dkn♣Ekn87 | 201 | 49,26 | 201 |
18 | 4♠ | N | = | ♥10 | 620 | 9 | 38 | 38 | ♠83♥Dkn10763♦9862♣K | ♠K92♥952♦KD5♣7653 | ♠83♥Dkn10763♦9862♣K | 210 | 48,61 | 210 |
Rond 3, som Ö-V, mot Lydia Rosberg - Ulf Ekman | Rond 3, som Ö-V, mot Lydia Rosberg - Ulf Ekman |
19 | 1♣ | S | –2 | ♥3 | -100 | 4 | 17 | 17 | ♠EK9♥E82♦kn63♣K965 | ♠D4♥KD63♦E984♣kn102 | ♠EK9♥E82♦kn63♣K965 | 214 | 46,93 | 214 |
20 | 2♦ | N | +4 | ♠9 | 170 | 20 | 83 | 83 | ♠Dkn943♥D7♦D72♣954 | ♠876♥kn842♦63♣Ekn76 | ♠Dkn943♥D7♦D72♣954 | 234 | 48,75 | 234 |
Rond 9, som N-S, mot Annika Thunman - Rolf Palmquist | Rond 9, som N-S, mot Annika Thunman - Rolf Palmquist |
21 | 4♥ | N | –1 | ♣E | -100 | 10 | 42 | 42 | ♠E852♥EKD6♦E7♣D108 | ♠6♥9852♦K104♣K9542 | ♠E852♥EKD6♦E7♣D108 | 244 | 48,41 | 244 |
22 | 3♠ | Ö | –2 | ♣3 | 200 | 21 | 88 | 88 | ♠4♥Ekn972♦65♣Ekn1076 | ♠E1097♥D85♦D1094♣93 | ♠4♥Ekn972♦65♣Ekn1076 | 265 | 50,19 | 265 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior