Partävling
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
11 | 109,4 | 42,08 | Olle Eriksson - Erling Lidin | Olle Eriksson Erling Lidin | -18,4 | SPF Njurunda BK | SPF Njurunda BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 4, som N-S, mot Per-Anders Sjögren - Lennart Norling | Rond 4, som N-S, mot Per-Anders Sjögren - Lennart Norling |
1 | 3NT | S | –1 | ♦K | -50 | 2 | 20 | 20 | 2 | 20,00 | 2 |
2 | 3NT | Ö | +2 | ♦8 | -460 | 1 | 10 | 10 | 3 | 15,00 | 3 |
Rond 5, som Ö-V, mot Birgitta Wimmercranz - Evy Wåglöf | Rond 5, som Ö-V, mot Birgitta Wimmercranz - Evy Wåglöf |
3 | 2NT | N | –1 | ♦2 | -50 | 8 | 80 | 80 | 11 | 36,67 | 11 |
4 | 3♠ | V | +2 | ♦E | -200 | 4 | 40 | 40 | 15 | 37,50 | 15 |
Rond 3 | Rond 3 |
5 | Frirond | 4,9 | 49 | 49 | 19,9 | 39,80 | 19,9 |
Rond 3 | Rond 3 |
6 | Frirond | 4,9 | 49 | 49 | 24,8 | 41,33 | 24,8 |
Rond 10, som Ö-V, mot Liane Svensson - Ingemar Svensson | Rond 10, som Ö-V, mot Liane Svensson - Ingemar Svensson |
7 | 1NT | N | +3 | ♠3 | 180 | 4 | 40 | 40 | 28,8 | 41,14 | 28,8 |
8 | 3NT | Ö | = | ♣2 | -400 | 7 | 70 | 70 | 35,8 | 44,75 | 35,8 |
Rond 7, som N-S, mot Leif Andersson - Eva Andersson | Rond 7, som N-S, mot Leif Andersson - Eva Andersson |
9 | 5♣ | S | +1 | ♠6 | 420 | 4 | 40 | 40 | 39,8 | 44,22 | 39,8 |
10 | 3♥ | V | +2 | ♥6 | -200 | 10 | 100 | 100 | 49,8 | 49,80 | 49,8 |
Rond 11, som Ö-V, mot Kerstin Hedehag - Tomas Holmin | Rond 11, som Ö-V, mot Kerstin Hedehag - Tomas Holmin |
11 | 3NT | V | = | ♣2 | -400 | 4 | 40 | 40 | 53,8 | 48,91 | 53,8 |
12 | 3♥ | Ö | –1 | ♠10 | 50 | 6 | 60 | 60 | 59,8 | 49,83 | 59,8 |
Rond 8, som Ö-V, mot Åsa Wallner - Leif Jansson | Rond 8, som Ö-V, mot Åsa Wallner - Leif Jansson |
13 | 4♥ | Ö | –1 | ♦10 | 100 | 2 | 20 | 20 | 61,8 | 47,54 | 61,8 |
14 | 2♥ | V | +2 | ♣5 | -170 | 5 | 50 | 50 | 66,8 | 47,71 | 66,8 |
Rond 13, som N-S, mot Curt Mähler - Christer Svanström | Rond 13, som N-S, mot Curt Mähler - Christer Svanström |
15 | 3♠ | S | –2 | ♦2 | -200 | 3 | 30 | 30 | 69,8 | 46,53 | 69,8 |
16 | 4♠ | S | –2 | ♣3 | -100 | 0 | 0 | 0 | 69,8 | 43,62 | 69,8 |
Rond 2, som N-S, mot Kristin Lundgren - Curt Wallin | Rond 2, som N-S, mot Kristin Lundgren - Curt Wallin |
17 | 3NT | V | +1 | ♣5 | -430 | 5 | 50 | 50 | 74,8 | 44,00 | 74,8 |
18 | 3♦ | Ö | –3 | ♠K | 150 | 6 | 60 | 60 | 80,8 | 44,89 | 80,8 |
Rond 6, som N-S, mot Kerstin Pettersson - Elisabeth Malmgren | Rond 6, som N-S, mot Kerstin Pettersson - Elisabeth Malmgren |
19 | 2♠ | S | –3 | ♥4 | -150 | 8 | 80 | 80 | 88,8 | 46,74 | 88,8 |
20 | 1NT | N | –1 | ♠2 | -100 | 0 | 0 | 0 | 88,8 | 44,40 | 88,8 |
Rond 12, som N-S, mot Johan Arborelius - Lilly Arborelius | Rond 12, som N-S, mot Johan Arborelius - Lilly Arborelius |
21 | 4NT | Ö | –2 | ♣5 | 100 | 10 | 100 | 100 | 98,8 | 47,05 | 98,8 |
22 | 3♦ | S | +1 | ♣kn | 130 | 10 | 100 | 100 | 108,8 | 49,45 | 108,8 |
Rond 1, som Ö-V, mot Jan Berggren - Agneta Boberg | Rond 1, som Ö-V, mot Jan Berggren - Agneta Boberg |
23 | 2♠ | N | = | ♦D | 110 | 0 | 0 | 0 | 108,8 | 47,30 | 108,8 |
24 | 4♣x | N | –2 | ♥10 | -300 | 6 | 60 | 60 | 114,8 | 47,83 | 114,8 |
Rond 9, som Ö-V, mot May-Britt Vesterlund - Margareta Evaldsson | Rond 9, som Ö-V, mot May-Britt Vesterlund - Margareta Evaldsson |
25 | 3♦ | N | +2 | ♠10 | 150 | 7 | 70 | 70 | 121,8 | 48,72 | 121,8 |
26 | 2♥ | S | = | ♠4 | 110 | 6 | 60 | 60 | 127,8 | 49,15 | 127,8 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior