Tisdag förmiddag, partävling för dem med högre hcp. Föranmälan
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 266,9 | 55,60 | Hans-Olof Hakenmyr - Sonny Wiklund | Hans-Olof Hakenmyr Sonny Wiklund | 16,9 | Lerums BK | Lerums BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 4, som N-S, mot Arne Edberg - Inga Edberg | Rond 4, som N-S, mot Arne Edberg - Inga Edberg |
1 | 3NT | Ö | –1 | ♦6 | 50 | 14 | 70 | 70 | ♠E72♥D98♦95♣D10832 | ♠D103♥72♦KD76♣K975 | ♠E72♥D98♦95♣D10832 | 14 | 70,00 | 14 |
2 | 4♥ | Ö | = | ♦2 | -420 | 10 | 50 | 50 | ♠10642♥-♦E7653♣D987 | ♠873♥Kkn73♦kn2♣kn543 | ♠10642♥-♦E7653♣D987 | 24 | 60,00 | 24 |
Rond 5, som N-S, mot Monika Morander - Jan Berg | Rond 5, som N-S, mot Monika Morander - Jan Berg |
3 | 4♥ | N | = | ♣E | 420 | 20 | 100 | 100 | ♠K93♥EKD43♦86♣K105 | ♠ED82♥10752♦72♣874 | ♠K93♥EKD43♦86♣K105 | 44 | 73,33 | 44 |
4 | 3NT | Ö | +1 | ♦6 | -630 | 1 | 5 | 5 | ♠kn9862♥74♦EK4♣985 | ♠107♥E10863♦kn106♣D64 | ♠kn9862♥74♦EK4♣985 | 45 | 56,25 | 45 |
Rond 6, som N-S, mot Christina Dahlberg Norlin - Linnea Edvardsson | Rond 6, som N-S, mot Christina Dahlberg Norlin - Linnea Edvardsson |
5 | 4♥x | N | +2 | ♠9 | 1190 | 20 | 100 | 100 | ♠Ekn72♥K743♦62♣Kkn4 | ♠-♥EDkn8♦D84♣E109852 | ♠Ekn72♥K743♦62♣Kkn4 | 65 | 65,00 | 65 |
6 | 3♣ | N | = | ♥10 | 110 | 11 | 55 | 55 | ♠kn932♥K7♦K♣EKD854 | ♠K6♥8542♦D10876♣kn10 | ♠kn932♥K7♦K♣EKD854 | 76 | 63,33 | 76 |
Rond 7, som Ö-V, mot Britt Frödell - Ullasara Peterson | Rond 7, som Ö-V, mot Britt Frödell - Ullasara Peterson |
7 | 3♣ | V | –1 | ♥7 | 100 | 9 | 45 | 45 | ♠K1032♥85♦D9762♣E9 | ♠kn6♥K6♦K4♣KDkn10742 | ♠K1032♥85♦D9762♣E9 | 85 | 60,71 | 85 |
8 | 4♥ | Ö | –1 | ♦D | 50 | 10 | 50 | 50 | ♠D8♥Kkn1073♦8♣Ekn976 | ♠Ekn1062♥E65♦K32♣83 | ♠D8♥Kkn1073♦8♣Ekn976 | 95 | 59,38 | 95 |
Rond 8, som Ö-V, mot Irene Hedström - Lars-Göran Hedström | Rond 8, som Ö-V, mot Irene Hedström - Lars-Göran Hedström |
9 | 4♠ | V | = | ♥E | -620 | 13 | 65 | 65 | ♠D1095♥72♦KD1098♣E6 | ♠EKkn643♥kn10♦62♣Kkn2 | ♠D1095♥72♦KD1098♣E6 | 108 | 60,00 | 108 |
10 | 1NT | V | +3 | ♦2 | -180 | 2 | 10 | 10 | ♠E8♥K8543♦kn105♣K109 | ♠KDkn3♥ED9♦K83♣E43 | ♠E8♥K8543♦kn105♣K109 | 110 | 55,00 | 110 |
Rond 9, som Ö-V, mot Ingela Särnhagen - Gunilla Fagerberg | Rond 9, som Ö-V, mot Ingela Särnhagen - Gunilla Fagerberg |
11 | 3♥ | Ö | –2 | ♦3 | 100 | 6 | 30 | 30 | ♠kn8♥EKkn9♦kn9♣ED1093 | ♠EK932♥1075♦82♣752 | ♠kn8♥EKkn9♦kn9♣ED1093 | 116 | 52,73 | 116 |
12 | 2NT | S | +1 | ♣E | 150 | 9 | 45 | 45 | ♠E10653♥753♦kn10965♣- | ♠K9♥8642♦74♣EK876 | ♠E10653♥753♦kn10965♣- | 125 | 52,08 | 125 |
Rond 10, som N-S, mot Britt Dahlgren - Margit Björnson | Rond 10, som N-S, mot Britt Dahlgren - Margit Björnson |
13 | 3♦ | N | –2 | ♥5 | -200 | 0 | 0 | 0 | ♠K983♥3♦D987♣EKD4 | ♠-♥ED10974♦E103♣kn1092 | ♠K983♥3♦D987♣EKD4 | 125 | 48,08 | 125 |
14 | 3NT | Ö | = | ♦7 | -400 | 6 | 30 | 30 | ♠kn752♥Ekn3♦10952♣E4 | ♠863♥964♦E87♣kn965 | ♠kn752♥Ekn3♦10952♣E4 | 131 | 46,79 | 131 |
Rond 11, som N-S, mot Ingela Terbrant - Agneta Björklund | Rond 11, som N-S, mot Ingela Terbrant - Agneta Björklund |
15 | 5♦ | V | –1 | ♣E | 50 | 14 | 70 | 70 | ♠-♥kn10642♦K5♣EK10965 | ♠kn10853♥KD85♦6♣kn83 | ♠-♥kn10642♦K5♣EK10965 | 145 | 48,33 | 145 |
16 | 3NT | V | –1 | ♥E | 100 | 18 | 90 | 90 | ♠107♥E65♦kn873♣10973 | ♠E943♥K92♦D542♣kn5 | ♠107♥E65♦kn873♣10973 | 163 | 50,94 | 163 |
Rond 12, som Ö-V, mot Eva Sulz - Britta Persson | Rond 12, som Ö-V, mot Eva Sulz - Britta Persson |
17 | 3NT | N | –1 | ♣kn | -50 | 14 | 70 | 70 | ♠E6♥10764♦D104♣KDkn5 | ♠D842♥D8♦kn82♣7632 | ♠E6♥10764♦D104♣KDkn5 | 177 | 52,06 | 177 |
18 | 5♥ | Ö | +2 | ♦kn | -510 | 15 | 75 | 75 | ♠kn1064♥EKDkn1042♦-♣D4 | ♠ED972♥95♦92♣E862 | ♠kn1064♥EKDkn1042♦-♣D4 | 192 | 53,33 | 192 |
Rond 1, som N-S, mot Bitte Wendel - Anders Wendel | Rond 1, som N-S, mot Bitte Wendel - Anders Wendel |
19 | 2NT | Ö | +1 | ♠9 | -150 | 8 | 40 | 40 | ♠75♥962♦E92♣kn10862 | ♠D109642♥D3♦KD♣D94 | ♠75♥962♦E92♣kn10862 | 200 | 52,63 | 200 |
20 | 3NT | Ö | = | ♠2 | -600 | 9 | 45 | 45 | ♠6♥EK86♦108643♣843 | ♠E7432♥92♦95♣D965 | ♠6♥EK86♦108643♣843 | 209 | 52,25 | 209 |
Rond 2, som N-S, mot Lars Åkeson - Eliza Åkeson | Rond 2, som N-S, mot Lars Åkeson - Eliza Åkeson |
21 | 4♦ | S | –3 | ♥E | -300 | 2 | 10 | 10 | ♠K865♥984♦52♣Ekn87 | ♠kn32♥D3♦EDkn1093♣102 | ♠K865♥984♦52♣Ekn87 | 211 | 50,24 | 211 |
22 | 3♦ | N | +1 | ♣9 | 130 | 14 | 70 | 70 | ♠KDkn9♥8♦EK10654♣53 | ♠1064♥EK942♦Dkn♣kn72 | ♠KDkn9♥8♦EK10654♣53 | 225 | 51,14 | 225 |
Rond 3, som N-S, mot Lotta Åsberg - Lennart Åsberg | Rond 3, som N-S, mot Lotta Åsberg - Lennart Åsberg |
23 | 3♦ | S | +1 | ♣6 | 130 | 8 | 40 | 40 | ♠10543♥E6♦Kkn62♣1072 | ♠96♥K97♦ED85♣EK95 | ♠10543♥E6♦Kkn62♣1072 | 233 | 50,65 | 233 |
24 | 4♥ | Ö | –1 | ♦9 | 50 | 17 | 85 | 85 | ♠1098♥2♦K1082♣Kkn974 | ♠kn65♥E1054♦kn973♣106 | ♠1098♥2♦K1082♣Kkn974 | 250 | 52,08 | 250 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior