KM Par Omgång 2, Måndag, Scratch, Föranmälan
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
7 | 175 | 52,08 | Agneta Edbergh - Anders Olsson | Agneta Edbergh Anders Olsson | Västra Bjäre BK | Västra Bjäre BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 8, som N-S, mot Karin Nilsson - Bert Gustavsson | Rond 8, som N-S, mot Karin Nilsson - Bert Gustavsson |
1 | 3NT | V | +1 | ♥2 | -430 | 1 | 7 | 7 | ♠D7♥K8532♦872♣952 | ♠K1095♥E106♦10954♣E8 | ♠D7♥K8532♦872♣952 | 1 | 7,14 | 1 |
2 | 2♥ | N | –2 | ♠6 | -200 | 2 | 14 | 14 | ♠103♥ED64♦763♣KD54 | ♠EKkn98♥3♦K10982♣E6 | ♠103♥ED64♦763♣KD54 | 3 | 10,71 | 3 |
Rond 12, som N-S, mot Kristina Sahlin - Rolf Runquist | Rond 12, som N-S, mot Kristina Sahlin - Rolf Runquist |
3 | 4♠ | Ö | +1 | ♣D | -650 | 6 | 43 | 43 | ♠532♥43♦D10953♣E98 | ♠8♥102♦E84♣Dkn107632 | ♠532♥43♦D10953♣E98 | 9 | 21,43 | 9 |
4 | 3♠ | S | = | ♥kn | 140 | 14 | 100 | 100 | ♠Kkn10♥85♦E986♣K964 | ♠D862♥ED♦kn73♣D1032 | ♠Kkn10♥85♦E986♣K964 | 23 | 41,07 | 23 |
Rond 9, som N-S, mot Göran Johansson - Jan Jönsson | Rond 9, som N-S, mot Göran Johansson - Jan Jönsson |
5 | 4♠ | N | –1 | ♥10 | -100 | 6 | 43 | 43 | ♠Ekn6♥Dkn32♦84♣EK109 | ♠K9532♥854♦EKkn7♣4 | ♠Ekn6♥Dkn32♦84♣EK109 | 29 | 41,43 | 29 |
6 | 4♠ | S | –1 | ♣5 | -50 | 0 | 0 | 0 | ♠93♥K♦K864♣KD10932 | ♠EK642♥D1085♦Ekn7♣E | ♠93♥K♦K864♣KD10932 | 29 | 34,52 | 29 |
Rond 3, som N-S, mot Anders Persson - Ola Ström | Rond 3, som N-S, mot Anders Persson - Ola Ström |
7 | 3♣ | S | –3 | ♥E | -300 | 0 | 0 | 0 | ♠9♥Kkn9754♦D963♣K10 | ♠kn8743♥106♦Kkn♣Ekn72 | ♠9♥Kkn9754♦D963♣K10 | 29 | 29,59 | 29 |
8 | 1♠ | N | +3 | ♣E | 170 | 13 | 93 | 93 | ♠EDkn105♥ED♦K864♣32 | ♠K9♥kn8♦107532♣kn964 | ♠EDkn105♥ED♦K864♣32 | 42 | 37,50 | 42 |
Rond 2, som Ö-V, mot Greger Sundgren - Lars-Eric Thedeby | Rond 2, som Ö-V, mot Greger Sundgren - Lars-Eric Thedeby |
9 | 4♠ | S | –1 | ♠3 | -50 | 14 | 100 | 100 | ♠1098♥73♦Kkn762♣K83 | ♠3♥K952♦ED93♣Ekn76 | ♠1098♥73♦Kkn762♣K83 | 56 | 44,44 | 56 |
10 | 4♥ | S | +1 | ♠E | 650 | 8 | 57 | 57 | ♠872♥72♦kn863♣Dkn105 | ♠E10543♥-♦954♣E9742 | ♠872♥72♦kn863♣Dkn105 | 64 | 45,71 | 64 |
Rond 11, som Ö-V, mot Dan Andersson - Maria Andreasson | Rond 11, som Ö-V, mot Dan Andersson - Maria Andreasson |
11 | 4♥ | Ö | –2 | ♠E | 100 | 5 | 36 | 36 | ♠Dkn5♥EK764♦D93♣107 | ♠K♥1085♦K754♣KDkn53 | ♠Dkn5♥EK764♦D93♣107 | 69 | 44,81 | 69 |
12 | 3NT | N | = | ♥kn | 600 | 12 | 86 | 86 | ♠kn1052♥kn109♦E106♣1073 | ♠73♥K874♦873♣kn985 | ♠kn1052♥kn109♦E106♣1073 | 81 | 48,21 | 81 |
Rond 5, som Ö-V, mot Lennart Nordberg - Sven-Erik Persson | Rond 5, som Ö-V, mot Lennart Nordberg - Sven-Erik Persson |
13 | 3NT | N | +1 | ♣9 | 630 | 7 | 50 | 50 | ♠D7♥1043♦762♣K10974 | ♠6542♥ED875♦K43♣6 | ♠D7♥1043♦762♣K10974 | 88 | 48,35 | 88 |
14 | 3NT | Ö | +1 | ♠5 | -430 | 11 | 79 | 79 | ♠E7♥ED43♦EDkn2♣K75 | ♠KD432♥K87♦K7♣kn102 | ♠E7♥ED43♦EDkn2♣K75 | 99 | 50,51 | 99 |
Rond 1, som N-S, mot Tommy Johansson - Sabina Sahlin | Rond 1, som N-S, mot Tommy Johansson - Sabina Sahlin |
15 | 3NT | S | = | ♣2 | 600 | 11 | 79 | 79 | ♠K5♥98754♦64♣Dkn107 | ♠E1042♥EDkn♦ED73♣K3 | ♠K5♥98754♦64♣Dkn107 | 110 | 52,38 | 110 |
16 | 3NT | N | –2 | ♥6 | -100 | 2 | 14 | 14 | ♠D64♥E95♦D752♣ED2 | ♠E1097♥KD74♦K108♣43 | ♠D64♥E95♦D752♣ED2 | 112 | 50,00 | 112 |
Rond 4, som Ö-V, mot Kerstin Trydell - Jörgen Persson | Rond 4, som Ö-V, mot Kerstin Trydell - Jörgen Persson |
17 | 2♣ | Ö | +2 | ♦5 | -130 | 14 | 100 | 100 | ♠763♥E532♦E8♣E976 | ♠E82♥D84♦D102♣Dkn102 | ♠763♥E532♦E8♣E976 | 126 | 52,94 | 126 |
18 | 4♥ | Ö | –1 | ♠E | 50 | 12 | 86 | 86 | ♠KD9863♥ED732♦-♣E10 | ♠kn10♥98654♦976♣853 | ♠KD9863♥ED732♦-♣E10 | 138 | 54,76 | 138 |
Rond 10, som Ö-V, mot Ib Jensen - Jan Gustavsson | Rond 10, som Ö-V, mot Ib Jensen - Jan Gustavsson |
19 | 4♠ | N | +1 | ♣10 | 450 | 6 | 43 | 43 | ♠104♥kn108♦E1083♣10983 | ♠E8♥63♦kn9654♣K542 | ♠104♥kn108♦E1083♣10983 | 144 | 54,14 | 144 |
20 | 1NT | Ö | = | ♦D | -90 | 7 | 50 | 50 | ♠Kkn♥98763♦52♣Kkn105 | ♠E652♥E54♦K73♣E72 | ♠Kkn♥98763♦52♣Kkn105 | 151 | 53,93 | 151 |
Rond 7, som Ö-V, mot Ulf Backman - Maria Ohlsson | Rond 7, som Ö-V, mot Ulf Backman - Maria Ohlsson |
21 | 4♥ | Ö | = | ♠10 | -420 | 10 | 71 | 71 | ♠6♥EKDkn105♦kn75♣1097 | ♠EKkn542♥86♦1093♣E5 | ♠6♥EKDkn105♦kn75♣1097 | 161 | 54,76 | 161 |
22 | 6NT | N | +1 | ♣kn | 1020 | 0 | 0 | 0 | ♠D642♥8♦832♣kn10985 | ♠107♥kn1042♦964♣6432 | ♠D642♥8♦832♣kn10985 | 161 | 52,27 | 161 |
Rond 6, som Ö-V, mot Eva Lena Glimne - Maud Brink | Rond 6, som Ö-V, mot Eva Lena Glimne - Maud Brink |
23 | 1NT | V | +4 | ♥8 | -210 | 10 | 71 | 71 | ♠1086♥E53♦K♣Dkn9863 | ♠ED93♥D102♦D1082♣E5 | ♠1086♥E53♦K♣Dkn9863 | 171 | 53,11 | 171 |
24 | 3♥x | V | –1 | ♣D | 100 | 4 | 29 | 29 | ♠87♥ED7654♦kn765♣6 | ♠kn1093♥kn983♦K103♣K4 | ♠87♥ED7654♦kn765♣6 | 175 | 52,08 | 175 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior