Partävling Tisdag, Hcp, Föranmälan
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 191,1 | 56,87 | Eva Lena Glimne - Greger Sundgren | Eva Lena Glimne Greger Sundgren | -21,6 | Laholms BK | Laholms BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 7, som Ö-V, mot Jan Karlsson - Inga-Maj Baath | Rond 7, som Ö-V, mot Jan Karlsson - Inga-Maj Baath |
1 | 4♠ | Ö | –2 | ♣3 | 100 | 6 | 43 | 43 | 6 | 42,86 | 6 |
2 | 5♣ | N | –1 | ♥8 | -100 | 13 | 93 | 93 | 19 | 67,86 | 19 |
Rond 8, som Ö-V, mot Leif Andersson - Conny Johansson | Rond 8, som Ö-V, mot Leif Andersson - Conny Johansson |
3 | 3♠ | V | +1 | ♦E | -170 | 12 | 86 | 86 | 31 | 73,81 | 31 |
4 | 3NT | S | –3 | ♠4 | -300 | 13 | 93 | 93 | 44 | 78,57 | 44 |
Rond 9, som N-S, mot Bengt Larsson - Britt-Marie Bruhn | Rond 9, som N-S, mot Bengt Larsson - Britt-Marie Bruhn |
5 | 3NT | V | –2 | ♠6 | 100 | 6 | 43 | 43 | 50 | 71,43 | 50 |
6 | 3NT | S | +1 | ♠9 | 430 | 13 | 93 | 93 | 63 | 75,00 | 63 |
Rond 10 | Rond 10 |
7 | Frirond | 8,9 | 63 | 63 | 71,9 | 73,37 | 71,9 |
Rond 10 | Rond 10 |
8 | Frirond | 8,9 | 63 | 63 | 80,8 | 72,14 | 80,8 |
Rond 11, som N-S, mot Roland Svensson - Ingalill Svensson | Rond 11, som N-S, mot Roland Svensson - Ingalill Svensson |
9 | 3♠ | S | –2 | ♥K | -100 | 14 | 100 | 100 | 94,8 | 75,24 | 94,8 |
10 | 4♣ | N | +1 | ♥5 | 150 | 2 | 14 | 14 | 96,8 | 69,14 | 96,8 |
Rond 12, som Ö-V, mot Anders Persson - Agneta Risholm | Rond 12, som Ö-V, mot Anders Persson - Agneta Risholm |
11 | 3♠ | N | –1 | ♥3 | -50 | 5 | 36 | 36 | 101,8 | 66,10 | 101,8 |
12 | 4♣ | V | = | ♠E | -130 | 13 | 93 | 93 | 114,8 | 68,33 | 114,8 |
Rond 1, som N-S, mot Diana Avaso - Megan Appelbäck | Rond 1, som N-S, mot Diana Avaso - Megan Appelbäck |
13 | 3NT | S | +1 | ♣4 | 630 | 11 | 79 | 79 | 125,8 | 69,12 | 125,8 |
14 | 4♠ | Ö | = | ♦7 | -420 | 7 | 50 | 50 | 132,8 | 67,76 | 132,8 |
Rond 2, som N-S, mot Ulf Persson - Claes-Göran Ahlgren | Rond 2, som N-S, mot Ulf Persson - Claes-Göran Ahlgren |
15 | 2NT | N | +2 | ♦2 | 180 | 10 | 71 | 71 | 142,8 | 68,00 | 142,8 |
16 | 2♠ | N | +1 | ♥K | 140 | 12 | 86 | 86 | 154,8 | 69,11 | 154,8 |
Rond 3, som N-S, mot Benny Nilsson - Matts Idoffsson | Rond 3, som N-S, mot Benny Nilsson - Matts Idoffsson |
17 | 2♠ | V | = | ♣8 | -110 | 3 | 21 | 21 | 157,8 | 66,30 | 157,8 |
18 | 4♠ | S | +2 | ♦6 | 680 | 8 | 57 | 57 | 165,8 | 65,79 | 165,8 |
Rond 4, som N-S, mot Sven-Erik Persson - Ulla Skärberg | Rond 4, som N-S, mot Sven-Erik Persson - Ulla Skärberg |
19 | 1♦ | V | +1 | ♠K | -90 | 4 | 29 | 29 | 169,8 | 63,83 | 169,8 |
20 | 4♥ | N | +2 | ♦7 | 680 | 14 | 100 | 100 | 183,8 | 65,64 | 183,8 |
Rond 5, som N-S, mot Gull-Britt Johansson - Birgitta Lidén Nilsson | Rond 5, som N-S, mot Gull-Britt Johansson - Birgitta Lidén Nilsson |
21 | 2NT | Ö | –1 | ♦D | 50 | 12 | 86 | 86 | 195,8 | 66,60 | 195,8 |
22 | 3NT | Ö | –3 | ♠K | 300 | 11 | 79 | 79 | 206,8 | 67,14 | 206,8 |
Rond 6, som N-S, mot Christin Larsson - Dick Nilsson | Rond 6, som N-S, mot Christin Larsson - Dick Nilsson |
23 | 3♥ | V | = | ♠9 | -140 | 4 | 29 | 29 | 210,8 | 65,47 | 210,8 |
24 | 4♦ | Ö | –1 | ♠E | 50 | 2 | 14 | 14 | 212,8 | 63,33 | 212,8 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior