Partävling Tisdag, Hcp, Föranmälan
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | 159,8 | 55,48 | Mona Joleby - Per-Åke Bengtsson | Mona Joleby Per-Åke Bengtsson | 11,8 | Laholms BK | Laholms BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 9, som N-S, mot Anders Persson - Benny Nilsson | Rond 9, som N-S, mot Anders Persson - Benny Nilsson |
1 | 5♣ | Ö | –2 | ♥4 | 100 | 5 | 42 | 42 | ♠KD105♥EKD10965♦-♣92 | ♠963♥kn4♦109863♣D103 | ♠KD105♥EKD10965♦-♣92 | 5 | 41,67 | 5 |
2 | 3♦ | V | = | ♣7 | -110 | 5 | 42 | 42 | ♠K753♥kn10532♦3♣K107 | ♠D92♥4♦9864♣EDkn93 | ♠K753♥kn10532♦3♣K107 | 10 | 41,67 | 10 |
Rond 2, som Ö-V, mot Hans Ulver - Gunilla Ulver | Rond 2, som Ö-V, mot Hans Ulver - Gunilla Ulver |
3 | 3♣ | Ö | +2 | ♥E | -150 | 9 | 75 | 75 | ♠kn75♥K9♦D♣EDkn8762 | ♠K2♥D764♦K72♣K1094 | ♠kn75♥K9♦D♣EDkn8762 | 19 | 52,78 | 19 |
4 | 4♣ | V | +1 | ♠3 | -150 | 10 | 83 | 83 | ♠kn975♥kn43♦6♣K10953 | ♠10♥D1087♦EKkn♣EDkn76 | ♠kn975♥kn43♦6♣K10953 | 29 | 60,42 | 29 |
Rond 12, som N-S, mot Andreas Carlsson - Ulf Persson | Rond 12, som N-S, mot Andreas Carlsson - Ulf Persson |
5 | 1NT | Ö | = | ♠9 | -90 | 7 | 58 | 58 | ♠83♥EK107♦8752♣D52 | ♠kn10972♥kn83♦K9♣E76 | ♠83♥EK107♦8752♣D52 | 36 | 60,00 | 36 |
6 | 3♦ | N | +1 | ♥E | 130 | 8 | 67 | 67 | ♠D9♥6432♦9742♣E54 | ♠E74♥K♦EKD8♣K8632 | ♠D9♥6432♦9742♣E54 | 44 | 61,11 | 44 |
Rond 11, som Ö-V, mot Kjell Fredriksson - Mats Svensson | Rond 11, som Ö-V, mot Kjell Fredriksson - Mats Svensson |
7 | 3♣ | N | +2 | ♠E | 150 | 7 | 58 | 58 | ♠EK7♥kn84♦D103♣8764 | ♠Dkn832♥532♦Kkn985♣- | ♠EK7♥kn84♦D103♣8764 | 51 | 60,71 | 51 |
8 | 4♠ | N | +1 | ♥3 | 450 | 2 | 17 | 17 | ♠96♥ED83♦K865♣653 | ♠1083♥106♦ED973♣974 | ♠96♥ED83♦K865♣653 | 53 | 55,21 | 53 |
Rond 3, som Ö-V, mot Kerstin Trydell - Agneta Hägerström | Rond 3, som Ö-V, mot Kerstin Trydell - Agneta Hägerström |
9 | 2♦ | N | = | ♠3 | 90 | 2 | 17 | 17 | ♠D93♥D973♦84♣E532 | ♠EK764♥Kkn♦kn1093♣K7 | ♠D93♥D973♦84♣E532 | 55 | 50,93 | 55 |
10 | 4♥ | S | = | ♣kn | 620 | 4 | 33 | 33 | ♠Kkn7♥E92♦kn83♣10875 | ♠D863♥108♦K109764♣kn | ♠Kkn7♥E92♦kn83♣10875 | 59 | 49,17 | 59 |
Rond 4, som N-S, mot Göran Carlsson - Arne Persson | Rond 4, som N-S, mot Göran Carlsson - Arne Persson |
11 | 2♥ | Ö | = | ♠7 | -110 | 5 | 42 | 42 | ♠ED85♥kn8♦KD84♣1042 | ♠K97♥54♦kn962♣KD98 | ♠ED85♥kn8♦KD84♣1042 | 64 | 48,48 | 64 |
12 | 3♥ | S | –2 | ♠6 | -200 | 4 | 33 | 33 | ♠73♥8♦EK10985♣Ekn86 | ♠942♥EDkn975♦7♣952 | ♠73♥8♦EK10985♣Ekn86 | 68 | 47,22 | 68 |
Rond 1, som Ö-V, mot Lars Pålsson - Kenneth Augustsson | Rond 1, som Ö-V, mot Lars Pålsson - Kenneth Augustsson |
13 | 2♠ | S | = | ♦8 | 110 | 2 | 17 | 17 | ♠E32♥K10985♦E5♣1063 | ♠K8♥62♦Dkn10983♣K87 | ♠E32♥K10985♦E5♣1063 | 70 | 44,87 | 70 |
14 | 2♥ | S | = | ♠9 | 110 | 2 | 17 | 17 | ♠Kkn1042♥D73♦E103♣E5 | ♠D9♥94♦D972♣kn10974 | ♠Kkn1042♥D73♦E103♣E5 | 72 | 42,86 | 72 |
Rond 5, som Ö-V, mot Ann-Christin Wallin - Solveig Svensson | Rond 5, som Ö-V, mot Ann-Christin Wallin - Solveig Svensson |
15 | 4♠ | S | +1 | ♣E | 650 | 0 | 0 | 0 | ♠-♥K10987♦kn82♣D9743 | ♠K♥Dkn432♦E1073♣E52 | ♠-♥K10987♦kn82♣D9743 | 72 | 40,00 | 72 |
16 | 4♥ | S | –3 | ♣kn | -150 | 12 | 100 | 100 | ♠kn1097♥K9863♦6♣1083 | ♠K8543♥-♦kn84♣KDkn97 | ♠kn1097♥K9863♦6♣1083 | 84 | 43,75 | 84 |
Rond 8, som Ö-V, mot Rolf Nilsson - Matts Idoffsson | Rond 8, som Ö-V, mot Rolf Nilsson - Matts Idoffsson |
17 | 3NT | Ö | +2 | ♠7 | -460 | 7 | 58 | 58 | ♠EK4♥EKkn5♦K♣E10642 | ♠D98♥6♦E97432♣Kkn8 | ♠EK4♥EKkn5♦K♣E10642 | 91 | 44,61 | 91 |
18 | 2♦ | S | = | ♣E | 90 | 4 | 33 | 33 | ♠kn1098♥9653♦8♣kn876 | ♠E654♥E104♦Dkn92♣E4 | ♠kn1098♥9653♦8♣kn876 | 95 | 43,98 | 95 |
Rond 6, som Ö-V, mot Sven-Erik Persson - Ulla Skärberg | Rond 6, som Ö-V, mot Sven-Erik Persson - Ulla Skärberg |
19 | 2♠ | Ö | +2 | ♥4 | -170 | 5 | 42 | 42 | ♠ED10753♥52♦E5♣Ekn6 | ♠kn84♥D1086♦K10874♣D | ♠ED10753♥52♦E5♣Ekn6 | 100 | 43,86 | 100 |
20 | 3♥ | N | +2 | ♠3 | 200 | 8 | 67 | 67 | ♠D53♥E3♦10987♣K764 | ♠1086♥K2♦KDkn52♣985 | ♠D53♥E3♦10987♣K764 | 108 | 45,00 | 108 |
Rond 10, som N-S, mot Jan Karlsson - Inga-Maj Baath | Rond 10, som N-S, mot Jan Karlsson - Inga-Maj Baath |
21 | 3NT | N | +3 | ♣D | 690 | 10 | 83 | 83 | ♠Ekn85♥KDkn104♦K8♣E5 | ♠K3♥E73♦Dkn4♣K9832 | ♠Ekn85♥KDkn104♦K8♣E5 | 118 | 46,83 | 118 |
22 | 3NT | S | = | ♣8 | 400 | 9 | 75 | 75 | ♠EKD10♥1092♦1072♣kn52 | ♠76♥Dkn6♦EKkn6♣E943 | ♠EKD10♥1092♦1072♣kn52 | 127 | 48,11 | 127 |
Rond 7, som N-S, mot Agneta Risholm - Ann-Marie Martinsson | Rond 7, som N-S, mot Agneta Risholm - Ann-Marie Martinsson |
23 | 4♥ | S | +1 | ♦3 | 650 | 12 | 100 | 100 | ♠ED1074♥K5♦54♣10974 | ♠-♥EDkn962♦EK87♣D65 | ♠ED1074♥K5♦54♣10974 | 139 | 50,36 | 139 |
24 | 3♥ | S | = | ♠D | 140 | 9 | 75 | 75 | ♠E63♥10953♦kn9♣kn1098 | ♠K7♥KDkn82♦E1063♣73 | ♠E63♥10953♦kn9♣kn1098 | 148 | 51,39 | 148 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior