Partävling HCP
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
3 | 186,0 | 55,35 | Rolf Palmquist - Annika Thunman | Rolf Palmquist Annika Thunman | 17,0 | Hököpinge BK | Hököpinge BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 12, som Ö-V, mot Staffan Waldemar - Per-Erik Larsson | Rond 12, som Ö-V, mot Staffan Waldemar - Per-Erik Larsson |
1 | 4♠ | Ö | –1 | ♣E | 50 | 6 | 43 | 43 | ♠Kkn9863♥93♦Ekn9♣72 | ♠D42♥EDkn10♦104♣kn1084 | ♠Kkn9863♥93♦Ekn9♣72 | 6 | 42,86 | 6 |
2 | 1♠ | S | +3 | ♣3 | 170 | 8 | 57 | 57 | ♠104♥D86♦Ekn65♣10654 | ♠kn862♥K103♦D732♣K3 | ♠104♥D86♦Ekn65♣10654 | 14 | 50,00 | 14 |
Rond 11, som N-S, mot Lilian Olsson - Eva-Britt Bergman | Rond 11, som N-S, mot Lilian Olsson - Eva-Britt Bergman |
3 | 2♠ | Ö | = | ♥8 | -110 | 7 | 50 | 50 | ♠E♥K10532♦1092♣K984 | ♠D104♥8♦K8763♣kn1032 | ♠E♥K10532♦1092♣K984 | 21 | 50,00 | 21 |
4 | 4♠ | V | –1 | ♥4 | 100 | 14 | 100 | 100 | ♠543♥4♦KD987♣Kkn107 | ♠-♥10987♦kn6543♣E952 | ♠543♥4♦KD987♣Kkn107 | 35 | 62,50 | 35 |
Rond 8, som Ö-V, mot Bente Erlandsson - Björn Lundin | Rond 8, som Ö-V, mot Bente Erlandsson - Björn Lundin |
5 | 4♠ | N | –1 | ♦E | -100 | 8 | 57 | 57 | ♠109832♥K7♦Ekn75♣108 | ♠4♥ED2♦D108632♣765 | ♠109832♥K7♦Ekn75♣108 | 43 | 61,43 | 43 |
6 | 2♥ | S | +2 | ♠2 | 170 | 2 | 14 | 14 | ♠kn109♥52♦E65♣KDkn104 | ♠K8432♥D♦KD7♣9875 | ♠kn109♥52♦E65♣KDkn104 | 45 | 53,57 | 45 |
Rond 2, som Ö-V, mot Evert Lilja - Monica Lilja | Rond 2, som Ö-V, mot Evert Lilja - Monica Lilja |
7 | 3♦ | S | +1 | ♥2 | 130 | 8 | 57 | 57 | ♠ED986♥93♦102♣K972 | ♠kn10743♥K10752♦4♣kn10 | ♠ED986♥93♦102♣K972 | 53 | 54,08 | 53 |
8 | 1NT | N | +2 | ♥4 | 150 | 0 | 0 | 0 | ♠kn4♥kn9864♦D642♣76 | ♠K976♥532♦E3♣EDkn3 | ♠kn4♥kn9864♦D642♣76 | 53 | 47,32 | 53 |
Rond 10, som N-S, mot Göte Jönsson - Ingrid Bengtsson | Rond 10, som N-S, mot Göte Jönsson - Ingrid Bengtsson |
9 | 3♠ | S | –3 | ♦E | -150 | 1 | 7 | 7 | ♠105♥EK2♦943♣Ekn532 | ♠Ekn432♥kn43♦D7♣D87 | ♠105♥EK2♦943♣Ekn532 | 54 | 42,86 | 54 |
10 | 4♠ | S | +2 | ♥8 | 680 | 12 | 86 | 86 | ♠1094♥EDkn♦E72♣kn1085 | ♠EKD732♥7♦kn65♣KD4 | ♠1094♥EDkn♦E72♣kn1085 | 66 | 47,14 | 66 |
Rond 1, som Ö-V, mot Stig Linke - Bertil Claesson | Rond 1, som Ö-V, mot Stig Linke - Bertil Claesson |
11 | 3♦ | Ö | +1 | ♥E | -130 | 11 | 79 | 79 | ♠K95♥-♦ED8754♣ED108 | ♠643♥Dkn1063♦Kkn2♣32 | ♠K95♥-♦ED8754♣ED108 | 77 | 50,00 | 77 |
12 | 2♥ | N | +2 | ♠E | 170 | 3 | 21 | 21 | ♠E543♥87♦KD74♣D74 | ♠K62♥Ekn♦92♣Kkn8632 | ♠E543♥87♦KD74♣D74 | 80 | 47,62 | 80 |
Rond 7, som Ö-V, mot Karin Henborn - Sven Schön | Rond 7, som Ö-V, mot Karin Henborn - Sven Schön |
13 | 3♥ | V | –1 | ♦K | 100 | 5 | 36 | 36 | ♠E1097♥Dkn6♦1076♣EK8 | ♠54♥109532♦E85♣D64 | ♠E1097♥Dkn6♦1076♣EK8 | 85 | 46,70 | 85 |
14 | 2♥ | Ö | +1 | ♠7 | -140 | 12 | 86 | 86 | ♠kn102♥EKD74♦D♣D843 | ♠K94♥9852♦K853♣Kkn | ♠kn102♥EKD74♦D♣D843 | 97 | 49,49 | 97 |
Rond 4, som N-S, mot Göran Sjöström - Lena Derbring | Rond 4, som N-S, mot Göran Sjöström - Lena Derbring |
15 | 3NT | S | +1 | ♣3 | 630 | 11 | 79 | 79 | ♠E4♥763♦ED983♣D87 | ♠Dkn95♥KD102♦K♣EKkn2 | ♠E4♥763♦ED983♣D87 | 108 | 51,43 | 108 |
16 | 1NT | Ö | +2 | ♥K | -150 | 8 | 57 | 57 | ♠E82♥953♦D98♣E982 | ♠96♥KD1086♦kn432♣74 | ♠E82♥953♦D98♣E982 | 116 | 51,79 | 116 |
Rond 3, som Ö-V, mot Kaj Sätervi - Mats Olsson | Rond 3, som Ö-V, mot Kaj Sätervi - Mats Olsson |
17 | 4♠ | S | –1 | ♥4 | -50 | 13 | 93 | 93 | ♠kn64♥EKD93♦3♣K1043 | ♠5♥kn64♦Dkn962♣kn976 | ♠kn64♥EKD93♦3♣K1043 | 129 | 54,20 | 129 |
18 | 3♥ | N | +1 | ♣kn | 170 | 12 | 86 | 86 | ♠KD109♥K3♦KD943♣kn6 | ♠652♥75♦8752♣K754 | ♠KD109♥K3♦KD943♣kn6 | 141 | 55,95 | 141 |
Rond 5, som N-S, mot Lars Strand - Kjell Kumlien | Rond 5, som N-S, mot Lars Strand - Kjell Kumlien |
19 | 1NT | Ö | = | ♥3 | -90 | 3 | 21 | 21 | ♠E104♥K754♦75♣Dkn84 | ♠K76♥D1083♦Ekn6♣1032 | ♠E104♥K754♦75♣Dkn84 | 144 | 54,14 | 144 |
20 | 3♦ | S | –3 | ♣3 | -300 | 2 | 14 | 14 | ♠kn10953♥kn983♦-♣E1054 | ♠KD♥E62♦EK9865♣92 | ♠kn10953♥kn983♦-♣E1054 | 146 | 52,14 | 146 |
Rond 9, som N-S, mot Gunhild Karlsson - Kjell Ahlberg | Rond 9, som N-S, mot Gunhild Karlsson - Kjell Ahlberg |
21 | 3NT | N | –3 | ♦3 | -300 | 0 | 0 | 0 | ♠Dkn109♥Kkn832♦E10♣84 | ♠762♥E7♦92♣KDkn762 | ♠Dkn109♥Kkn832♦E10♣84 | 146 | 49,66 | 146 |
22 | 5♦ | V | = | ♣E | -600 | 4 | 29 | 29 | ♠D8♥K1086♦985♣EK94 | ♠632♥Dkn93♦K2♣10752 | ♠D8♥K1086♦985♣EK94 | 150 | 48,70 | 150 |
Rond 6, som N-S, mot P-G Mattsson - Jan Öhman | Rond 6, som N-S, mot P-G Mattsson - Jan Öhman |
23 | 2NT | V | +2 | ♦3 | -180 | 5 | 36 | 36 | ♠652♥EDkn4♦9853♣E8 | ♠D987♥1082♦742♣K54 | ♠652♥EDkn4♦9853♣E8 | 155 | 48,14 | 155 |
24 | 3NT | V | –2 | ♠2 | 100 | 14 | 100 | 100 | ♠K10842♥10652♦KD8♣9 | ♠kn7♥kn984♦65♣Kkn875 | ♠K10842♥10652♦KD8♣9 | 169 | 50,30 | 169 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior