onsdag, Max Ruter 9 med tema
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
9 | 189,0 | 52,50 | Anne Hägglund - Rhea Alsén Arnör | Anne Hägglund Rhea Alsén Arnör | Norrorts Bridge | Norrorts Bridge |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 4, som Ö-V, mot Gunnel Andersson - Maud Nordahl | Rond 4, som Ö-V, mot Gunnel Andersson - Maud Nordahl |
1 | 2NT | N | –1 | ♦D | -50 | 9 | 50 | 50 | ♠kn1052♥Kkn2♦Dkn7♣K106 | ♠64♥103♦E5432♣E984 | ♠kn1052♥Kkn2♦Dkn7♣K106 | 9 | 50,00 | 9 |
2 | 2♥ | N | = | ♠5 | 110 | 2,3 | 13 | 13 | ♠1075♥kn84♦962♣E875 | ♠EK86♥1076♦K103♣K92 | ♠1075♥kn84♦962♣E875 | 11,3 | 31,39 | 11,3 |
Rond 10, som Ö-V, mot Lotta Söderberg - Jonas Sjöberg | Rond 10, som Ö-V, mot Lotta Söderberg - Jonas Sjöberg |
3 | 1NT | S | = | ♠2 | 90 | 17,9 | 99 | 99 | ♠kn53♥8642♦E85♣kn52 | ♠K872♥Dkn7♦96♣E863 | ♠kn53♥8642♦E85♣kn52 | 29,2 | 54,07 | 29,2 |
4 | 2♠ | N | +2 | ♣10 | 170 | 0,1 | 1 | 1 | ♠7♥kn10532♦52♣Ekn1072 | ♠EK4♥ED8♦9743♣653 | ♠7♥kn10532♦52♣Ekn1072 | 29,3 | 40,69 | 29,3 |
Rond 5, som N-S, mot Torbjörn Lundgren - Thomas Möller | Rond 5, som N-S, mot Torbjörn Lundgren - Thomas Möller |
5 | 2♠ | S | = | ♣kn | 110 | 13,4 | 75 | 75 | ♠Kkn10♥74♦Kkn872♣963 | ♠D743♥KD♦D♣ED10842 | ♠Kkn10♥74♦Kkn872♣963 | 42,7 | 47,44 | 42,7 |
6 | 2♥ | S | = | ♦4 | 110 | 9 | 50 | 50 | ♠Dkn1053♥5♦KD9♣ED65 | ♠K64♥K106432♦kn♣kn72 | ♠Dkn1053♥5♦KD9♣ED65 | 51,7 | 47,87 | 51,7 |
Rond 6 | Rond 6 |
9 | Frirond | 9,5 | 53 | 53 | ♠Dkn752♥kn943♦E9♣D10 | ♠K109♥K8♦K10853♣K62 | ♠Dkn752♥kn943♦E9♣D10 | 61,2 | 48,57 | 61,2 |
Rond 6 | Rond 6 |
10 | Frirond | 9,5 | 53 | 53 | ♠K8654♥E1096♦kn5♣D10 | ♠Ekn7♥D52♦10743♣765 | ♠K8654♥E1096♦kn5♣D10 | 70,7 | 49,10 | 70,7 |
Rond 1, som Ö-V, mot Gunnar Dahlstedt - Anders Dahlstedt | Rond 1, som Ö-V, mot Gunnar Dahlstedt - Anders Dahlstedt |
11 | 3NT | V | = | ♠3 | -400 | 12,3 | 69 | 69 | ♠K976♥Ekn3♦K4♣K732 | ♠Dkn4♥D106♦E763♣E96 | ♠K976♥Ekn3♦K4♣K732 | 83 | 51,23 | 83 |
12 | 2♥ | V | –1 | ♦2 | 50 | 9 | 50 | 50 | ♠D742♥9♦EK1076♣962 | ♠kn103♥EDkn84♦543♣KD | ♠D742♥9♦EK1076♣962 | 92 | 51,11 | 92 |
Rond 7, som Ö-V, mot Inger Revoniemi - Louise Falconer | Rond 7, som Ö-V, mot Inger Revoniemi - Louise Falconer |
13 | 2NT | N | –1 | ♥10 | -100 | 15,7 | 87 | 87 | ♠K94♥1082♦ED72♣632 | ♠102♥Kkn7653♦kn65♣K7 | ♠K94♥1082♦ED72♣632 | 107,7 | 54,39 | 107,7 |
14 | 2♥ | N | +1 | ♠K | 140 | 11,2 | 62 | 62 | ♠KD94♥Dkn52♦932♣95 | ♠10765♥K♦Kkn65♣kn743 | ♠KD94♥Dkn52♦932♣95 | 118,9 | 55,05 | 118,9 |
Rond 2, som N-S, mot Lars Hallsten - Ann-Marie Hallsten | Rond 2, som N-S, mot Lars Hallsten - Ann-Marie Hallsten |
15 | 3♦ | Ö | = | ♠K | -110 | 4,6 | 25 | 25 | ♠104♥K10874♦75♣10973 | ♠KD732♥63♦D2♣EK85 | ♠104♥K10874♦75♣10973 | 123,5 | 52,78 | 123,5 |
16 | 3NT | N | +2 | ♥kn | 460 | 15,7 | 87 | 87 | ♠3♥EK3♦ED10762♣D106 | ♠K1062♥D2♦K95♣K543 | ♠3♥EK3♦ED10762♣D106 | 139,2 | 55,24 | 139,2 |
Rond 8, som Ö-V, mot Gunnar Hedlund - Bo Rudemalm | Rond 8, som Ö-V, mot Gunnar Hedlund - Bo Rudemalm |
17 | 1NT | N | +4 | ♦6 | 210 | 9 | 50 | 50 | ♠1075♥865♦E7653♣K5 | ♠Dkn94♥Kkn972♦2♣kn83 | ♠1075♥865♦E7653♣K5 | 148,2 | 54,89 | 148,2 |
18 | 2♠ | S | –2 | ♥K | -200 | 14,6 | 81 | 81 | ♠10742♥Ekn732♦E73♣kn | ♠65♥K106♦K6♣1098752 | ♠10742♥Ekn732♦E73♣kn | 162,8 | 56,53 | 162,8 |
Rond 3, som N-S, mot Lisa Bäcklund - Jan Bäcklund | Rond 3, som N-S, mot Lisa Bäcklund - Jan Bäcklund |
19 | 3NT | Ö | = | ♣2 | -600 | 12 | 67 | 67 | ♠kn963♥E7653♦kn8♣kn5 | ♠1074♥2♦E742♣D10982 | ♠kn963♥E7653♦kn8♣kn5 | 174,8 | 57,12 | 174,8 |
20 | 2♦ | V | +3 | ♠4 | -150 | 3 | 17 | 17 | ♠K642♥kn987♦74♣E42 | ♠109♥EK1052♦963♣kn87 | ♠K642♥kn987♦74♣E42 | 177,8 | 54,88 | 177,8 |
Rond 9, som Ö-V, mot Birgitta Heyman - Beryl Flygelholm | Rond 9, som Ö-V, mot Birgitta Heyman - Beryl Flygelholm |
21 | 2NT | S | +4 | ♣6 | 240 | 9 | 50 | 50 | ♠kn9862♥kn10♦432♣kn54 | ♠43♥9873♦106♣EK986 | ♠kn9862♥kn10♦432♣kn54 | 186,8 | 54,62 | 186,8 |
22 | 4♥ | S | +1 | ♦6 | 450 | 2,3 | 13 | 13 | ♠D943♥96♦K1032♣953 | ♠kn1075♥kn54♦D6♣D1084 | ♠D943♥96♦K1032♣953 | 189,1 | 52,53 | 189,1 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior