tisdag med hcp
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | 132,9 | 51,10 | Pierre Carbonnier - Rolf Karlsson | Pierre Carbonnier Rolf Karlsson | -30,7 | Lunds BK - LUCK | Lunds BK LUCK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 4, som N-S, mot Barbro Wiremyr - Janet Andreasson | Rond 4, som N-S, mot Barbro Wiremyr - Janet Andreasson |
1 | 4♠ | N | –1 | ♣4 | -50 | 0 | 0 | 0 | ♠Dkn107♥ED72♦kn74♣92 | ♠E642♥1093♦E2♣ED103 | ♠Dkn107♥ED72♦kn74♣92 | 0 | 0,00 | 0 |
2 | 3♠ | N | +1 | ♥E | 170 | 10 | 100 | 100 | ♠Ekn63♥1042♦8532♣D8 | ♠K854♥3♦EDkn109♣K92 | ♠Ekn63♥1042♦8532♣D8 | 10 | 50,00 | 10 |
Rond 5, som Ö-V, mot Stig Nedavaska - Inger Holmqvist | Rond 5, som Ö-V, mot Stig Nedavaska - Inger Holmqvist |
3 | 3NT | Ö | +1 | ♣5 | -630 | 9 | 90 | 90 | ♠E952♥E4♦KD95♣ED6 | ♠D74♥kn7653♦E873♣4 | ♠E952♥E4♦KD95♣ED6 | 19 | 63,33 | 19 |
4 | 4♠ | N | = | ♣K | 620 | 10 | 100 | 100 | ♠D4♥kn863♦kn9875♣K3 | ♠72♥54♦1042♣ED8742 | ♠D4♥kn863♦kn9875♣K3 | 29 | 72,50 | 29 |
Rond 3, som Ö-V, mot Karsten Willén - Åke Lindström | Rond 3, som Ö-V, mot Karsten Willén - Åke Lindström |
5 | 3NT | N | +3 | ♥kn | 690 | 2 | 20 | 20 | ♠964♥kn1042♦kn62♣D74 | ♠kn85♥ED963♦D73♣53 | ♠964♥kn1042♦kn62♣D74 | 31 | 62,00 | 31 |
6 | 3♥ | S | = | ♦K | 140 | 6 | 60 | 60 | ♠98543♥kn2♦E843♣108 | ♠ED♥1063♦KD105♣kn752 | ♠98543♥kn2♦E843♣108 | 37 | 61,67 | 37 |
Rond 10, som Ö-V, mot Adam Wasserstrom - Teresa Holmberg | Rond 10, som Ö-V, mot Adam Wasserstrom - Teresa Holmberg |
7 | 2♥ | Ö | = | ♠2 | -110 | 2 | 20 | 20 | ♠10874♥K♦EK10♣Ekn853 | ♠K♥D6532♦D64♣10642 | ♠10874♥K♦EK10♣Ekn853 | 39 | 55,71 | 39 |
8 | 3♥ | S | = | ♦K | 140 | 2 | 20 | 20 | ♠Dkn76♥D7♦982♣K1076 | ♠E1094♥9854♦KD6♣94 | ♠Dkn76♥D7♦982♣K1076 | 41 | 51,25 | 41 |
Rond 7 | Rond 7 |
9 | Frirond | 6,3 | 63 | 63 | ♠10952♥832♦Dkn76♣D7 | ♠D743♥10♦432♣EKkn65 | ♠10952♥832♦Dkn76♣D7 | 47,3 | 52,56 | 47,3 |
Rond 7 | Rond 7 |
10 | Frirond | 6,3 | 63 | 63 | ♠KD92♥1064♦EDkn♣D73 | ♠E4♥9872♦K32♣Ekn54 | ♠KD92♥1064♦EDkn♣D73 | 53,6 | 53,60 | 53,6 |
Rond 11, som Ö-V, mot Lars Andersson - Jill Franssohn | Rond 11, som Ö-V, mot Lars Andersson - Jill Franssohn |
11 | 4♥ | V | = | ♠8 | -420 | 9 | 90 | 90 | ♠Ekn9543♥92♦E5♣E76 | ♠K♥KD8543♦D972♣D10 | ♠Ekn9543♥92♦E5♣E76 | 62,6 | 56,91 | 62,6 |
12 | 3NT | V | –1 | ♣7 | 50 | 2 | 20 | 20 | ♠KD10♥10973♦EDkn5♣E5 | ♠873♥E84♦K974♣D62 | ♠KD10♥10973♦EDkn5♣E5 | 64,6 | 53,83 | 64,6 |
Rond 8, som Ö-V, mot Robert Berg - Hans Jönsson | Rond 8, som Ö-V, mot Robert Berg - Hans Jönsson |
13 | 4♠ | S | = | ♣8 | 620 | 4 | 40 | 40 | ♠E♥K872♦kn1072♣9754 | ♠9832♥1096♦E864♣86 | ♠E♥K872♦kn1072♣9754 | 68,6 | 52,77 | 68,6 |
14 | 2♠ | Ö | +2 | ♣10 | -170 | 10 | 100 | 100 | ♠D754♥E87♦KD♣kn743 | ♠Kkn93♥52♦10862♣EK6 | ♠D754♥E87♦KD♣kn743 | 78,6 | 56,14 | 78,6 |
Rond 13, som N-S, mot Anton Berben - Ulla Lundström | Rond 13, som N-S, mot Anton Berben - Ulla Lundström |
15 | 3♥ | N | = | ♣K | 140 | 9 | 90 | 90 | ♠E4♥KD97653♦5♣kn63 | ♠kn92♥Ekn10♦D63♣9852 | ♠E4♥KD97653♦5♣kn63 | 87,6 | 58,40 | 87,6 |
16 | 3♠ | V | –2 | ♥E | 200 | 8 | 80 | 80 | ♠4♥EK1043♦10932♣E93 | ♠K8632♥kn6♦KD87♣86 | ♠4♥EK1043♦10932♣E93 | 95,6 | 59,75 | 95,6 |
Rond 2, som N-S, mot Britt Lindberg - Anita Olofsson | Rond 2, som N-S, mot Britt Lindberg - Anita Olofsson |
17 | 3♣ | N | = | ♦6 | 110 | 10 | 100 | 100 | ♠KD10♥ED72♦ED32♣65 | ♠9643♥1093♦-♣Ekn10874 | ♠KD10♥ED72♦ED32♣65 | 105,6 | 62,12 | 105,6 |
18 | 5♦ | V | –2 | ♠D | 100 | 9 | 90 | 90 | ♠Dkn7♥98762♦E5♣1085 | ♠E986532♥E10♦6♣Ekn3 | ♠Dkn7♥98762♦E5♣1085 | 114,6 | 63,67 | 114,6 |
Rond 6, som N-S, mot Mats Andersson - H. O. Thulin | Rond 6, som N-S, mot Mats Andersson - H. O. Thulin |
19 | 3♦ | S | +2 | ♣K | 150 | 6 | 60 | 60 | ♠EK7♥E107♦Dkn8752♣E | ♠D103♥8542♦E1096♣kn7 | ♠EK7♥E107♦Dkn8752♣E | 120,6 | 63,47 | 120,6 |
20 | 3♥ | S | –4 | ♦10 | -400 | 1 | 10 | 10 | ♠94♥K♦87532♣KD532 | ♠K10763♥E10754♦E♣107 | ♠94♥K♦87532♣KD532 | 121,6 | 60,80 | 121,6 |
Rond 12, som N-S, mot Severin Grossman - Jan Behrman | Rond 12, som N-S, mot Severin Grossman - Jan Behrman |
21 | 5♥ | N | –1 | ♠2 | -100 | 8 | 80 | 80 | ♠76♥K10986♦1094♣D82 | ♠3♥EDkn74♦Kkn75♣Ekn3 | ♠76♥K10986♦1094♣D82 | 129,6 | 61,71 | 129,6 |
22 | 3NT | Ö | –2 | ♣5 | 200 | 9 | 90 | 90 | ♠1086♥E4♦kn5♣ED9873 | ♠942♥kn8765♦K98♣54 | ♠1086♥E4♦kn5♣ED9873 | 138,6 | 63,00 | 138,6 |
Rond 1, som Ö-V, mot Sven Grahn - Wiveca Lindström | Rond 1, som Ö-V, mot Sven Grahn - Wiveca Lindström |
23 | 4♠ | Ö | +1 | ♦E | -650 | 10 | 100 | 100 | ♠D972♥742♦643♣E85 | ♠EK1053♥-♦K10972♣K43 | ♠D972♥742♦643♣E85 | 148,6 | 64,61 | 148,6 |
24 | 4♥ | Ö | = | ♣10 | -420 | 2 | 20 | 20 | ♠K5♥EDkn109764♦kn♣Dkn | ♠D943♥K3♦KD753♣E6 | ♠K5♥EDkn109764♦kn♣Dkn | 150,6 | 62,75 | 150,6 |
Rond 9, som Ö-V, mot Margita Roth - Annika Sundin | Rond 9, som Ö-V, mot Margita Roth - Annika Sundin |
25 | 3NT | S | +1 | ♥3 | 430 | 3 | 30 | 30 | ♠EDkn8♥985♦ED8♣743 | ♠7543♥kn643♦975♣98 | ♠EDkn8♥985♦ED8♣743 | 153,6 | 61,44 | 153,6 |
26 | 1♠ | Ö | +3 | ♥2 | -170 | 10 | 100 | 100 | ♠EK8765♥D103♦EK2♣3 | ♠9♥Kkn5♦10986♣87652 | ♠EK8765♥D103♦EK2♣3 | 163,6 | 62,92 | 163,6 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior