Individuell tävling
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 91,1 | 63,29 | Dennis Brorsson | Dennis Brorsson | -4,9 | Hunnebostrand-Kungshamns BK | Hunnebostrand-Kungshamns BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 7, som Väst, med Tommy Edvarsson, mot Gerd Karlsson - Catarina Holmer | Rond 7, som Väst, med Tommy Edvarsson, mot Gerd Karlsson - Catarina Holmer |
1 | 6♣ | Ö | = | ♦3 | -920 | 6 | 100 | 100 | ♠EKD653♥-♦97♣EDkn106 | ♠4♥ED74♦KD102♣K985 | ♠EKD653♥-♦97♣EDkn106 | 6 | 100,0 | 6 |
2 | 3♠ | N | = | ♣D | 140 | 6 | 100 | 100 | ♠Dkn6♥kn107652♦8743♣- | ♠94♥983♦1095♣KDkn109 | ♠Dkn6♥kn107652♦8743♣- | 12 | 100,0 | 12 |
Rond 10, som Syd, med Thomas Lindkvister, mot Evy Martinsen - Lena Höij | Rond 10, som Syd, med Thomas Lindkvister, mot Evy Martinsen - Lena Höij |
3 | 3♣ | N | –1 | ♥E | -50 | 2 | 33 | 33 | ♠K85♥kn93♦K1053♣D108 | ♠109♥D102♦D6♣EKkn964 | ♠K85♥kn93♦K1053♣D108 | 14 | 77,78 | 14 |
4 | 3NT | S | +1 | ♥2 | 630 | 6 | 100 | 100 | ♠K106♥Ekn6♦EK1053♣Kkn | ♠7543♥98♦kn8♣ED752 | ♠K106♥Ekn6♦EK1053♣Kkn | 20 | 83,33 | 20 |
Rond 3, som Syd, med Bo-Peter Bergman, mot Jarl Claesson - Harald Martinsen | Rond 3, som Syd, med Bo-Peter Bergman, mot Jarl Claesson - Harald Martinsen |
5 | 2NT | V | –2 | ♠10 | 100 | 4 | 67 | 67 | ♠EDkn2♥kn10832♦74♣kn4 | ♠109843♥ED♦1083♣962 | ♠EDkn2♥kn10832♦74♣kn4 | 24 | 80,00 | 24 |
6 | 2NT | V | –4 | ♦3 | 400 | 6 | 100 | 100 | ♠D4♥EDkn74♦8♣98642 | ♠EK762♥1083♦D1053♣D | ♠D4♥EDkn74♦8♣98642 | 30 | 83,33 | 30 |
Rond 2, som Syd, med Billy Antonsson, mot Margita Lenhoff - Thomas Lindkvister | Rond 2, som Syd, med Billy Antonsson, mot Margita Lenhoff - Thomas Lindkvister |
7 | 2♠ | S | –1 | ♥E | -100 | 0 | 0 | 0 | ♠9532♥D54♦EK9♣Kkn4 | ♠KD♥kn103♦Dkn10♣E8762 | ♠9532♥D54♦EK9♣Kkn4 | 30 | 71,43 | 30 |
8 | 3NT | V | –3 | ♦8 | 150 | 6 | 100 | 100 | ♠10432♥E109♦107♣Dkn84 | ♠K96♥D732♦Ekn985♣9 | ♠10432♥E109♦107♣Dkn84 | 36 | 75,00 | 36 |
Rond 1, som Nord, med Gerd Karlsson, mot Gunnel Olsson - Lena Höij | Rond 1, som Nord, med Gerd Karlsson, mot Gunnel Olsson - Lena Höij |
9 | 3NT | S | = | ♥9 | 400 | 2 | 33 | 33 | ♠K10843♥Ekn72♦73♣Dkn | ♠D76♥K108♦EKkn6♣E107 | ♠K10843♥Ekn72♦73♣Dkn | 38 | 70,37 | 38 |
10 | 6♥ | N | = | ♣E | 1430 | 4 | 67 | 67 | ♠kn8♥ED104♦EKD3♣K104 | ♠ED6♥Kkn63♦10542♣D2 | ♠kn8♥ED104♦EKD3♣K104 | 42 | 70,00 | 42 |
Rond 12, som Nord, med Gunnel Olsson, mot Billy Antonsson - Catarina Holmer | Rond 12, som Nord, med Gunnel Olsson, mot Billy Antonsson - Catarina Holmer |
11 | 4♠ | S | = | ♣E | 420 | 5 | 83 | 83 | ♠E54♥852♦K1032♣865 | ♠KD10862♥EK73♦D7♣9 | ♠E54♥852♦K1032♣865 | 47 | 71,21 | 47 |
12 | 2♦ | N | –3 | ♥4 | -300 | 1 | 17 | 17 | ♠EK64♥kn76♦E10532♣kn | ♠1052♥D9532♦-♣D10632 | ♠EK64♥kn76♦E10532♣kn | 48 | 66,67 | 48 |
Rond 5, som Väst, med Margita Lenhoff, mot Mikael Olsson - Gerd Karlsson | Rond 5, som Väst, med Margita Lenhoff, mot Mikael Olsson - Gerd Karlsson |
13 | 3♠ | V | = | ♥9 | -140 | 6 | 100 | 100 | ♠EDkn1054♥K32♦7♣D42 | ♠763♥ED54♦D1065♣107 | ♠EDkn1054♥K32♦7♣D42 | 54 | 69,23 | 54 |
14 | 3NT | N | +2 | ♣8 | 460 | 0 | 0 | 0 | ♠D92♥Ekn2♦D9542♣43 | ♠E86♥9873♦76♣Dkn108 | ♠D92♥Ekn2♦D9542♣43 | 54 | 64,29 | 54 |
Rond 6, som Nord, med Harald Martinsen, mot Margita Lenhoff - Kåre Traeland | Rond 6, som Nord, med Harald Martinsen, mot Margita Lenhoff - Kåre Traeland |
15 | 2♠ | N | +1 | ♦K | 140 | 6 | 100 | 100 | ♠D4♥E9765♦8♣KD762 | ♠kn109652♥K102♦ED5♣3 | ♠D4♥E9765♦8♣KD762 | 60 | 66,67 | 60 |
16 | 2♥ | N | = | ♠2 | 110 | 6 | 100 | 100 | ♠D♥Ekn10642♦4♣Kkn1054 | ♠1098♥3♦Dkn9873♣E82 | ♠D♥Ekn10642♦4♣Kkn1054 | 66 | 68,75 | 66 |
Rond 9, som Öst, med Lars-Erik Hagbert, mot Bo-Peter Bergman - Jarl Claesson | Rond 9, som Öst, med Lars-Erik Hagbert, mot Bo-Peter Bergman - Jarl Claesson |
17 | 2♠x | S | –1 | ♣K | -100 | 4 | 67 | 67 | ♠KD43♥E54♦83♣Dkn63 | ♠-♥K876♦D1096♣K10874 | ♠KD43♥E54♦83♣Dkn63 | 70 | 68,63 | 70 |
18 | 3♥ | Ö | +1 | ♠K | -170 | 4 | 67 | 67 | ♠D73♥D10743♦742♣K4 | ♠E95♥Ekn65♦D9♣D1093 | ♠D73♥D10743♦742♣K4 | 74 | 68,52 | 74 |
Rond 4, som Nord, med Catarina Holmer, mot Harald Martinsen - Thomas Lindkvister | Rond 4, som Nord, med Catarina Holmer, mot Harald Martinsen - Thomas Lindkvister |
19 | 3NT | N | –1 | ♥K | -50 | 1 | 17 | 17 | ♠K92♥E97♦4♣KD6542 | ♠Dkn108♥D108♦Ekn1092♣8 | ♠K92♥E97♦4♣KD6542 | 75 | 65,79 | 75 |
20 | 2♥ | V | –1 | ♦5 | 100 | 0 | 0 | 0 | ♠Dkn4♥D1032♦5♣E6432 | ♠K76♥K7♦E9863♣D75 | ♠Dkn4♥D1032♦5♣E6432 | 75 | 62,50 | 75 |
Rond 11, som Syd, med Evy Martinsen, mot Bo-Peter Bergman - Billy Antonsson | Rond 11, som Syd, med Evy Martinsen, mot Bo-Peter Bergman - Billy Antonsson |
21 | 4♠ | N | +2 | ♣5 | 680 | 6 | 100 | 100 | ♠Ekn93♥EK643♦84♣104 | ♠KD64♥kn5♦KD107♣EK8 | ♠Ekn93♥EK643♦84♣104 | 81 | 64,29 | 81 |
22 | 2♠ | N | +1 | ♥10 | 140 | 5 | 83 | 83 | ♠K97♥875♦ED84♣1082 | ♠D8543♥K63♦6♣EK43 | ♠K97♥875♦ED84♣1082 | 86 | 65,15 | 86 |
Rond 8, som Öst, med Lena Höij, mot Tommy Edvarsson - Lars-Erik Hagbert | Rond 8, som Öst, med Lena Höij, mot Tommy Edvarsson - Lars-Erik Hagbert |
23 | 1NT | V | +2 | ♦8 | -150 | 4 | 67 | 67 | ♠E954♥EK1043♦K3♣kn4 | ♠Kkn3♥D7♦D1042♣10965 | ♠E954♥EK1043♦K3♣kn4 | 90 | 65,22 | 90 |
24 | 3NT | V | +1 | ♥3 | -430 | 6 | 100 | 100 | ♠EKkn9♥E1065♦D832♣K | ♠D106♥KD9♦K74♣kn1053 | ♠EKkn9♥E1065♦D832♣K | 96 | 66,67 | 96 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior