Par hcp, priser
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
9 | 135,5 | 47,06 | Sara Andersson - Maj-Britt Sjöberg | Sara Andersson Maj-Britt Sjöberg | -1,5 | Mariestads BS | Mariestads BS |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 7, som Ö-V, mot Roger Persson - Kjell Persson | Rond 7, som Ö-V, mot Roger Persson - Kjell Persson |
1 | 4♠ | S | +2 | ♦7 | 480 | 5 | 42 | 42 | ♠K♥D9862♦kn62♣kn1043 | ♠87♥kn1075♦7♣EKD987 | ♠K♥D9862♦kn62♣kn1043 | 5 | 41,67 | 5 |
2 | 3NT | V | +1 | ♠3 | -430 | 11 | 92 | 92 | ♠10854♥4♦Ekn743♣kn92 | ♠KD62♥EK10♦92♣EKD8 | ♠10854♥4♦Ekn743♣kn92 | 16 | 66,67 | 16 |
Rond 9, som N-S, mot Birgitta Frisk - Kerstin Persson | Rond 9, som N-S, mot Birgitta Frisk - Kerstin Persson |
3 | 3♠ | Ö | –1 | ♣K | 100 | 0 | 0 | 0 | ♠D82♥Dkn102♦Kkn76♣K2 | ♠5♥E74♦103♣ED98753 | ♠D82♥Dkn102♦Kkn76♣K2 | 16 | 44,44 | 16 |
4 | 3NT | N | = | ♦8 | 600 | 10 | 83 | 83 | ♠Kkn4♥1076♦D6♣EKD82 | ♠E105♥Kkn8♦kn742♣kn94 | ♠Kkn4♥1076♦D6♣EKD82 | 26 | 54,17 | 26 |
Rond 1, som N-S, mot Sigbritt Tibblin - Eva Rittsel Nyström | Rond 1, som N-S, mot Sigbritt Tibblin - Eva Rittsel Nyström |
5 | 2♠ | S | = | ♦9 | 110 | 11 | 92 | 92 | ♠10♥ED76♦K10732♣865 | ♠EKD932♥kn5♦kn65♣D4 | ♠10♥ED76♦K10732♣865 | 37 | 61,67 | 37 |
6 | 3NT | Ö | +3 | ♥D | -690 | 2 | 17 | 17 | ♠EK954♥K875♦84♣108 | ♠kn1076♥Dkn932♦963♣3 | ♠EK954♥K875♦84♣108 | 39 | 54,17 | 39 |
Rond 10, som N-S, mot Rolf Billström - Stefan Håkansson | Rond 10, som N-S, mot Rolf Billström - Stefan Håkansson |
7 | 4♦ | N | +1 | ♠2 | 150 | 6 | 50 | 50 | ♠E4♥kn2♦EKD10843♣109 | ♠-♥E109763♦kn9♣Kkn742 | ♠E4♥kn2♦EKD10843♣109 | 45 | 53,57 | 45 |
8 | 1♥ | N | +2 | ♣5 | 140 | 9 | 75 | 75 | ♠K106♥Kkn7654♦E4♣EK | ♠74♥108♦kn875♣Dkn984 | ♠K106♥Kkn7654♦E4♣EK | 54 | 56,25 | 54 |
Rond 4, som Ö-V, mot Ingela Fägerlind - Irene Edvardsson | Rond 4, som Ö-V, mot Ingela Fägerlind - Irene Edvardsson |
9 | 3NT | Ö | = | ♠10 | -600 | 8 | 67 | 67 | ♠KD32♥KDkn3♦E85♣K5 | ♠-♥E1096♦Dkn63♣kn8742 | ♠KD32♥KDkn3♦E85♣K5 | 62 | 57,41 | 62 |
10 | 3NT | N | –1 | ♦2 | -100 | 8 | 67 | 67 | ♠873♥D97♦EKkn52♣64 | ♠D1065♥kn106♦84♣D983 | ♠873♥D97♦EKkn52♣64 | 70 | 58,33 | 70 |
Rond 3, som N-S, mot Gerd Stylander - Göran Stylander | Rond 3, som N-S, mot Gerd Stylander - Göran Stylander |
11 | 3NT | Ö | +2 | ♣2 | -460 | 0 | 0 | 0 | ♠95♥E984♦D105♣K654 | ♠D86♥1052♦kn98♣D832 | ♠95♥E984♦D105♣K654 | 70 | 53,03 | 70 |
12 | 3♣ | V | –2 | ♦10 | 100 | 6 | 50 | 50 | ♠Ekn106♥1043♦1096♣K83 | ♠D85♥Dkn2♦KDkn32♣E6 | ♠Ekn106♥1043♦1096♣K83 | 76 | 52,78 | 76 |
Rond 12, som Ö-V, mot Ewa Smedberg - Morgan Wärn | Rond 12, som Ö-V, mot Ewa Smedberg - Morgan Wärn |
13 | 2♥ | N | –4 | ♦E | -400 | 8 | 67 | 67 | ♠K943♥9875♦EK10♣E9 | ♠ED10♥kn64♦7632♣KD10 | ♠K943♥9875♦EK10♣E9 | 84 | 53,85 | 84 |
14 | 3NT | S | +4 | ♦5 | 520 | 7 | 58 | 58 | ♠1098432♥kn103♦kn9♣94 | ♠6♥D8765♦K10853♣Dkn | ♠1098432♥kn103♦kn9♣94 | 91 | 54,17 | 91 |
Rond 6, som Ö-V, mot Bengt-Ove Wallenstein - Carl-Åke Frisk | Rond 6, som Ö-V, mot Bengt-Ove Wallenstein - Carl-Åke Frisk |
15 | 1NT | S | +1 | ♦5 | 120 | 2 | 17 | 17 | ♠E5♥932♦843♣EDkn87 | ♠D1094♥E5♦Ekn105♣653 | ♠E5♥932♦843♣EDkn87 | 93 | 51,67 | 93 |
16 | 2♥ | V | +2 | ♦10 | -170 | 5 | 42 | 42 | ♠109♥K1085♦Kkn4♣D743 | ♠D75♥E97432♦E87♣kn | ♠109♥K1085♦Kkn4♣D743 | 98 | 51,04 | 98 |
Rond 2, som N-S, mot Lars Frändberg - Christer Ottosson | Rond 2, som N-S, mot Lars Frändberg - Christer Ottosson |
17 | 4♥ | Ö | = | ♣kn | -420 | 5 | 42 | 42 | ♠9843♥-♦EK987♣K852 | ♠752♥109752♦532♣kn4 | ♠9843♥-♦EK987♣K852 | 103 | 50,49 | 103 |
18 | 3NT | V | +1 | ♣7 | -430 | 4 | 33 | 33 | ♠K542♥64♦-♣ED107432 | ♠10963♥K10532♦532♣6 | ♠K542♥64♦-♣ED107432 | 107 | 49,54 | 107 |
Rond 5, som Ö-V, mot Leif Karlsson - Björn Johansson | Rond 5, som Ö-V, mot Leif Karlsson - Björn Johansson |
19 | 3♠ | V | –1 | ♥9 | 100 | 4 | 33 | 33 | ♠Kkn82♥kn52♦D2♣K1072 | ♠E763♥KD1076♦107♣D9 | ♠Kkn82♥kn52♦D2♣K1072 | 111 | 48,68 | 111 |
20 | 2♦ | S | –1 | ♥E | -100 | 4 | 33 | 33 | ♠EK♥109862♦kn9♣K765 | ♠10872♥EK♦1085♣Ekn108 | ♠EK♥109862♦kn9♣K765 | 115 | 47,92 | 115 |
Rond 11, som Ö-V, mot Mats Sunesson - Paul de Beurs | Rond 11, som Ö-V, mot Mats Sunesson - Paul de Beurs |
21 | 3♦ | S | –2 | ♠kn | -200 | 12 | 100 | 100 | ♠K874♥109♦97♣K9875 | ♠kn5♥KD76♦E862♣Dkn3 | ♠K874♥109♦97♣K9875 | 127 | 50,40 | 127 |
22 | 1♥ | S | = | ♦E | 80 | 5 | 42 | 42 | ♠Dkn76♥2♦kn93♣E10875 | ♠109♥10743♦EKD106♣D9 | ♠Dkn76♥2♦kn93♣E10875 | 132 | 50,00 | 132 |
Rond 8, som N-S, mot Ann-Britt Henningson - Anitha Lampinen | Rond 8, som N-S, mot Ann-Britt Henningson - Anitha Lampinen |
23 | 5♠ | V | = | ♣5 | -650 | 2 | 17 | 17 | ♠864♥kn984♦kn10976♣5 | ♠1092♥EK♦3♣D986432 | ♠864♥kn984♦kn10976♣5 | 134 | 48,55 | 134 |
24 | 4♣ | V | –1 | ♠E | 50 | 3 | 25 | 25 | ♠EK7532♥93♦D1082♣3 | ♠kn86♥8542♦95♣D1094 | ♠EK7532♥93♦D1082♣3 | 137 | 47,57 | 137 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior