Partävling med Hcp ( Föranmälan )
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 146,1 | 56,18 | Christer Nameus - Åke Ståhl | Christer Nameus Åke Ståhl | -12,8 | Åhus BK | Åhus BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 3, som Ö-V, mot Tommy Berntsson - Agneta Pergård | Rond 3, som Ö-V, mot Tommy Berntsson - Agneta Pergård |
1 | 4♥ | N | +2 | ♦K | 480 | 0 | 0 | 0 | ♠Kkn10♥874♦K976♣kn95 | ♠D963♥K2♦Dkn10542♣6 | ♠Kkn10♥874♦K976♣kn95 | 0 | 0,00 | 0 |
2 | 3NT | S | = | ♦5 | 600 | 10 | 100 | 100 | ♠108732♥K7♦K4♣8743 | ♠96♥6532♦E108765♣6 | ♠108732♥K7♦K4♣8743 | 10 | 50,00 | 10 |
Rond 11, som Ö-V, mot Jan Nilsson - Anita Nilsson | Rond 11, som Ö-V, mot Jan Nilsson - Anita Nilsson |
3 | 3NT | V | +2 | ♦7 | -660 | 10 | 100 | 100 | ♠Dkn109♥KD108♦Dkn4♣84 | ♠E862♥Ekn72♦K82♣E9 | ♠Dkn109♥KD108♦Dkn4♣84 | 20 | 66,67 | 20 |
4 | 3NT | N | +1 | ♦K | 630 | 2 | 20 | 20 | ♠63♥kn10853♦EK105♣108 | ♠Dkn1087♥642♦6♣kn532 | ♠63♥kn10853♦EK105♣108 | 22 | 55,00 | 22 |
Rond 6, som N-S, mot Rune Veneke - Susanne Andersson | Rond 6, som N-S, mot Rune Veneke - Susanne Andersson |
5 | 2♠ | Ö | –2 | ♥10 | 100 | 9 | 90 | 90 | ♠ED97♥D5432♦83♣kn6 | ♠K6♥109♦Kkn764♣E1095 | ♠ED97♥D5432♦83♣kn6 | 31 | 62,00 | 31 |
6 | 3♠ | S | = | ♥kn | 140 | 9 | 90 | 90 | ♠D53♥K4♦E952♣Kkn84 | ♠E9642♥9♦10864♣ED2 | ♠D53♥K4♦E952♣Kkn84 | 40 | 66,67 | 40 |
Rond 7, som Ö-V, mot Glenn Johansson - Bo Strömvall | Rond 7, som Ö-V, mot Glenn Johansson - Bo Strömvall |
7 | 6♥ | Ö | –1 | ♦7 | 100 | 3 | 30 | 30 | ♠Kkn108642♥72♦D63♣10 | ♠E♥EKDkn84♦8♣EDkn84 | ♠Kkn108642♥72♦D63♣10 | 43 | 61,43 | 43 |
8 | 3♥ | Ö | = | ♣8 | -140 | 7 | 70 | 70 | ♠D5♥K9643♦Ekn87♣kn6 | ♠1063♥Dkn7♦104♣EK1054 | ♠D5♥K9643♦Ekn87♣kn6 | 50 | 62,50 | 50 |
Rond 5 | Rond 5 |
9 | Frirond | 6,1 | 61 | 61 | ♠EK1052♥D94♦75♣1092 | ♠9873♥K87♦KDkn3♣76 | ♠EK1052♥D94♦75♣1092 | 56,1 | 62,33 | 56,1 |
Rond 5 | Rond 5 |
10 | Frirond | 6,1 | 61 | 61 | ♠63♥EKD2♦E107♣9874 | ♠E105♥876♦Kkn♣KD532 | ♠63♥EKD2♦E107♣9874 | 62,2 | 62,20 | 62,2 |
Rond 12, som Ö-V, mot Nils Torstensson - Ingrid Torstensson | Rond 12, som Ö-V, mot Nils Torstensson - Ingrid Torstensson |
11 | 2NT | Ö | = | ♦5 | -120 | 2 | 20 | 20 | ♠K5♥kn972♦E962♣Dkn10 | ♠D10874♥K65♦8♣E764 | ♠K5♥kn972♦E962♣Dkn10 | 64,2 | 58,36 | 64,2 |
12 | 5♦ | S | = | ♥6 | 600 | 10 | 100 | 100 | ♠10864♥K106♦D4♣D432 | ♠D932♥kn52♦953♣1087 | ♠10864♥K106♦D4♣D432 | 74,2 | 61,83 | 74,2 |
Rond 9, som N-S, mot Lars Haglund - Otto Albrektsson | Rond 9, som N-S, mot Lars Haglund - Otto Albrektsson |
13 | 4♠ | V | –2 | ♣9 | 200 | 9 | 90 | 90 | ♠3♥E6432♦E105♣9743 | ♠D10987♥5♦98764♣kn6 | ♠3♥E6432♦E105♣9743 | 83,2 | 64,00 | 83,2 |
14 | 4♠ | V | = | ♣9 | -420 | 4 | 40 | 40 | ♠3♥Kkn108♦10854♣9632 | ♠Kkn54♥D963♦3♣10875 | ♠3♥Kkn108♦10854♣9632 | 87,2 | 62,29 | 87,2 |
Rond 13, som Ö-V, mot Laila Adolfsson - Allan Jakobsson | Rond 13, som Ö-V, mot Laila Adolfsson - Allan Jakobsson |
15 | 4♠ | Ö | +1 | ♣E | -450 | 8 | 80 | 80 | ♠KD3♥E3♦Dkn76♣KDkn6 | ♠E98762♥D9764♦3♣10 | ♠KD3♥E3♦Dkn76♣KDkn6 | 95,2 | 63,47 | 95,2 |
16 | 2♥ | S | = | ♠kn | 110 | 2,6 | 26 | 26 | ♠KD52♥kn4♦kn42♣E532 | ♠kn63♥10953♦E9♣D987 | ♠KD52♥kn4♦kn42♣E532 | 97,8 | 61,12 | 97,8 |
Rond 10, som Ö-V, mot Karl Sjöborg - Jan Andersson | Rond 10, som Ö-V, mot Karl Sjöborg - Jan Andersson |
17 | 3♠ | S | –1 | ♦E | -50 | 4 | 40 | 40 | ♠64♥107♦kn10854♣K1053 | ♠kn108♥Kkn5432♦EKD♣D | ♠64♥107♦kn10854♣K1053 | 101,8 | 59,88 | 101,8 |
18 | 1NT | Ö | –2 | ♥5 | 100 | 9 | 90 | 90 | ♠kn98♥1062♦KD542♣108 | ♠EK3♥D97♦987♣KD42 | ♠kn98♥1062♦KD542♣108 | 110,8 | 61,56 | 110,8 |
Rond 2, som N-S, mot Jan Stellinger - Hans Henrik Ramel | Rond 2, som N-S, mot Jan Stellinger - Hans Henrik Ramel |
19 | 3♠ | N | +1 | ♣E | 170 | 3 | 30 | 30 | ♠EK9753♥104♦E109♣104 | ♠kn62♥EK973♦53♣876 | ♠EK9753♥104♦E109♣104 | 113,8 | 59,89 | 113,8 |
20 | 4♠ | V | = | ♥6 | -620 | 5 | 50 | 50 | ♠109♥6432♦Kkn2♣E964 | ♠32♥105♦E9765♣KD102 | ♠109♥6432♦Kkn2♣E964 | 118,8 | 59,40 | 118,8 |
Rond 4, som N-S, mot Sten Olsson - Elisabeth Olsson | Rond 4, som N-S, mot Sten Olsson - Elisabeth Olsson |
21 | 2NT | S | –1 | ♥5 | -100 | 5 | 50 | 50 | ♠Dkn9542♥72♦D7♣864 | ♠103♥KD6♦EK1082♣KD2 | ♠Dkn9542♥72♦D7♣864 | 123,8 | 58,95 | 123,8 |
22 | 3♥ | N | = | ♦E | 140 | 6 | 60 | 60 | ♠KD♥Ekn1095♦10984♣kn6 | ♠10763♥K842♦kn♣E1073 | ♠KD♥Ekn1095♦10984♣kn6 | 129,8 | 59,00 | 129,8 |
Rond 8, som N-S, mot Birgitta Gromark - Ulf Niléhn | Rond 8, som N-S, mot Birgitta Gromark - Ulf Niléhn |
23 | 2♣ | Ö | +4 | ♠9 | -170 | 10 | 100 | 100 | ♠Kkn1075♥D4♦EK6♣862 | ♠963♥102♦1098732♣kn3 | ♠Kkn1075♥D4♦EK6♣862 | 139,8 | 60,78 | 139,8 |
24 | 3NT | S | +4 | ♦6 | 520 | 10 | 100 | 100 | ♠EKkn74♥Dkn8632♦-♣D10 | ♠D2♥-♦ED932♣EK8762 | ♠EKkn74♥Dkn8632♦-♣D10 | 149,8 | 62,42 | 149,8 |
Rond 1, som N-S, mot Jörgen Ohlin - Kenneth Svensson | Rond 1, som N-S, mot Jörgen Ohlin - Kenneth Svensson |
25 | 3NT | Ö | +4 | ♦D | -720 | 0 | 0 | 0 | ♠109432♥E84♦876♣93 | ♠kn5♥kn72♦Dkn943♣876 | ♠109432♥E84♦876♣93 | 149,8 | 59,92 | 149,8 |
26 | 4♠ | Ö | –3 | ♣7 | 300 | 9 | 90 | 90 | ♠7♥kn7♦Ekn963♣Kkn1082 | ♠9632♥ED982♦10♣754 | ♠7♥kn7♦Ekn963♣Kkn1082 | 158,8 | 61,08 | 158,8 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior