Partävling BBO VIII
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
12 | 102,3 | 42,63 | Ulla Söderberg - Kristina Nordenstam | Ulla Söderberg Kristina Nordenstam | 12,8 | Ljungskile BK - Tjörns BK | Ljungskile BK Tjörns BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Ö-V, mot Arne Bauhr - Kenneth Blomgren | Rond 1, som Ö-V, mot Arne Bauhr - Kenneth Blomgren |
1 | 2♠ | Ö | +1 | ♣kn | -140 | 8 | 80 | 80 | ♠E108652♥K6♦E3♣E94 | ♠93♥Ekn1075♦75♣D752 | ♠E108652♥K6♦E3♣E94 | 8 | 80,00 | 8 |
Rond 2, som Ö-V, mot Arne Bauhr - Kenneth Blomgren | Rond 2, som Ö-V, mot Arne Bauhr - Kenneth Blomgren |
2 | 3♥ | N | –1 | ♣E | -100 | 3 | 30 | 30 | ♠K52♥K9♦K654♣EKD5 | ♠109876♥D1082♦kn9♣93 | ♠K52♥K9♦K654♣EKD5 | 11 | 55,00 | 11 |
Rond 3, som Ö-V, mot Kerstin Tidlund - Birgitta Isacson | Rond 3, som Ö-V, mot Kerstin Tidlund - Birgitta Isacson |
3 | 3♥ | S | +1 | ♠kn | 170 | 4 | 40 | 40 | ♠ED652♥E32♦D108♣63 | ♠kn743♥976♦E75♣1084 | ♠ED652♥E32♦D108♣63 | 15 | 50,00 | 15 |
Rond 4, som Ö-V, mot Kerstin Tidlund - Birgitta Isacson | Rond 4, som Ö-V, mot Kerstin Tidlund - Birgitta Isacson |
4 | 3♥ | N | = | ♦K | 140 | 7 | 70 | 70 | ♠63♥K5♦KD642♣K853 | ♠kn9842♥9762♦Ekn5♣9 | ♠63♥K5♦KD642♣K853 | 22 | 55,00 | 22 |
Rond 5, som N-S, mot Allan Eriksson - Alf Törmä | Rond 5, som N-S, mot Allan Eriksson - Alf Törmä |
5 | 6♥ | Ö | +1 | ♠9 | -1010 | 1 | 10 | 10 | ♠104♥kn3♦Ekn10♣kn76543 | ♠kn987632♥86♦D985♣- | ♠104♥kn3♦Ekn10♣kn76543 | 23 | 46,00 | 23 |
Rond 6, som N-S, mot Allan Eriksson - Alf Törmä | Rond 6, som N-S, mot Allan Eriksson - Alf Törmä |
6 | 3♣ | N | +2 | ♦E | 150 | 7 | 70 | 70 | ♠kn♥Ekn8♦D72♣EKDkn105 | ♠D62♥D764♦K10954♣7 | ♠kn♥Ekn8♦D72♣EKDkn105 | 30 | 50,00 | 30 |
Rond 7, som N-S, mot Lise-Lotte Grape - Barbro Gärdéus | Rond 7, som N-S, mot Lise-Lotte Grape - Barbro Gärdéus |
7 | 5NT | N | +1 | ♠10 | 690 | 1 | 10 | 10 | ♠K942♥Ekn♦E973♣K43 | ♠-♥KD1062♦K86♣ED1065 | ♠K942♥Ekn♦E973♣K43 | 31 | 44,29 | 31 |
Rond 8, som N-S, mot Lise-Lotte Grape - Barbro Gärdéus | Rond 8, som N-S, mot Lise-Lotte Grape - Barbro Gärdéus |
8 | 4♥ | V | = | ♦E | -420 | 1 | 10 | 10 | ♠K964♥4♦E9654♣D52 | ♠1053♥D862♦KD♣10964 | ♠K964♥4♦E9654♣D52 | 32 | 40,00 | 32 |
Rond 9, som N-S, mot Ingrid Hasselgren - Elisabeth Bryngelsson | Rond 9, som N-S, mot Ingrid Hasselgren - Elisabeth Bryngelsson |
9 | 3♥ | N | –1 | ♦4 | -50 | 3 | 30 | 30 | ♠kn1063♥E653♦9♣Ekn92 | ♠D752♥KD2♦D87♣K64 | ♠kn1063♥E653♦9♣Ekn92 | 35 | 38,89 | 35 |
Rond 10, som N-S, mot Ingrid Hasselgren - Elisabeth Bryngelsson | Rond 10, som N-S, mot Ingrid Hasselgren - Elisabeth Bryngelsson |
10 | 4♥ | S | +2 | ♠6 | 680 | 1 | 10 | 10 | ♠EK♥975♦Ekn8♣EDkn83 | ♠D108♥ED842♦K5♣K106 | ♠EK♥975♦Ekn8♣EDkn83 | 36 | 36,00 | 36 |
Rond 11, som N-S, mot Ingegerd Nordwall - Annika Hugosson | Rond 11, som N-S, mot Ingegerd Nordwall - Annika Hugosson |
11 | 2♠ | S | +1 | ♣E | 140 | 4 | 40 | 40 | ♠53♥KD75♦E2♣Kkn765 | ♠EKDkn104♥kn2♦985♣103 | ♠53♥KD75♦E2♣Kkn765 | 40 | 36,36 | 40 |
Rond 12, som N-S, mot Ingegerd Nordwall - Annika Hugosson | Rond 12, som N-S, mot Ingegerd Nordwall - Annika Hugosson |
12 | Pass | 4 | 40 | 40 | ♠D63♥ED652♦kn97♣kn4 | ♠87♥Kkn107♦E64♣K932 | ♠D63♥ED652♦kn97♣kn4 | 44 | 36,67 | 44 |
Rond 13, som N-S, mot Göta Håkansson - Britt-Inger Ryding Johansson | Rond 13, som N-S, mot Göta Håkansson - Britt-Inger Ryding Johansson |
13 | 4♠ | N | = | ♣E | 620 | 8 | 80 | 80 | ♠D8654♥K4♦KD109♣K3 | ♠Ekn102♥Dkn107♦E65♣84 | ♠D8654♥K4♦KD109♣K3 | 52 | 40,00 | 52 |
Rond 14, som N-S, mot Göta Håkansson - Britt-Inger Ryding Johansson | Rond 14, som N-S, mot Göta Håkansson - Britt-Inger Ryding Johansson |
14 | 2♥ | N | = | ♦D | 110 | 2 | 20 | 20 | ♠3♥E10654♦E3♣EK875 | ♠D7542♥98♦K74♣Dkn9 | ♠3♥E10654♦E3♣EK875 | 54 | 38,57 | 54 |
Rond 15 | Rond 15 |
15 | Frirond | 3,7 | 37 | 37 | ♠85♥KD73♦K975♣E85 | ♠10642♥kn96♦Dkn842♣kn | ♠85♥KD73♦K975♣E85 | 57,7 | 38,47 | 57,7 |
Rond 16 | Rond 16 |
16 | Frirond | 3,7 | 37 | 37 | ♠D96♥9873♦D10542♣kn | ♠Kkn7♥ED2♦kn8763♣K8 | ♠D96♥9873♦D10542♣kn | 61,4 | 38,38 | 61,4 |
Rond 17, som Ö-V, mot Kjell Berg - Bengt Nordström | Rond 17, som Ö-V, mot Kjell Berg - Bengt Nordström |
17 | 4♥ | N | +1 | ♦E | 450 | 5 | 50 | 50 | ♠kn10762♥-♦ED1043♣1032 | ♠ED9843♥75♦97♣Dkn5 | ♠kn10762♥-♦ED1043♣1032 | 66,4 | 39,06 | 66,4 |
Rond 18, som Ö-V, mot Kjell Berg - Bengt Nordström | Rond 18, som Ö-V, mot Kjell Berg - Bengt Nordström |
18 | 4♥ | V | –2 | ♦8 | 100 | 1 | 10 | 10 | ♠Dkn5♥3♦E107♣D87654 | ♠EK10♥KD9854♦D92♣kn | ♠Dkn5♥3♦E107♣D87654 | 67,4 | 37,44 | 67,4 |
Rond 19, som Ö-V, mot Bengt Adielsson - Florence Fridén | Rond 19, som Ö-V, mot Bengt Adielsson - Florence Fridén |
19 | 3♥ | Ö | –2 | ♦9 | 200 | 2 | 20 | 20 | ♠kn1074♥Ekn72♦72♣E84 | ♠K52♥D965♦KD♣K1076 | ♠kn1074♥Ekn72♦72♣E84 | 69,4 | 36,53 | 69,4 |
Rond 20, som Ö-V, mot Bengt Adielsson - Florence Fridén | Rond 20, som Ö-V, mot Bengt Adielsson - Florence Fridén |
20 | 4♥ | V | = | ♠8 | -620 | 5 | 50 | 50 | ♠D1096♥D72♦E963♣kn6 | ♠EK♥Ekn864♦kn10♣EK107 | ♠D1096♥D72♦E963♣kn6 | 74,4 | 37,20 | 74,4 |
Rond 21, som Ö-V, mot Sylve Larsen - Lennart Johansson | Rond 21, som Ö-V, mot Sylve Larsen - Lennart Johansson |
21 | 4♠ | N | = | ♦E | 620 | 0 | 0 | 0 | ♠8♥654♦E1085♣kn10654 | ♠D9432♥D107♦Kkn62♣7 | ♠8♥654♦E1085♣kn10654 | 74,4 | 35,43 | 74,4 |
Rond 22, som Ö-V, mot Sylve Larsen - Lennart Johansson | Rond 22, som Ö-V, mot Sylve Larsen - Lennart Johansson |
22 | 4♥ | N | +1 | ♦E | 450 | 5 | 50 | 50 | ♠E54♥10♦EDkn3♣K8654 | ♠7632♥87♦9875♣kn93 | ♠E54♥10♦EDkn3♣K8654 | 79,4 | 36,09 | 79,4 |
Rond 23, som Ö-V, mot Britt-Inger Bauhr - Gull-Britt Sved | Rond 23, som Ö-V, mot Britt-Inger Bauhr - Gull-Britt Sved |
23 | 2♠ | Ö | +4 | ♥6 | -230 | 2 | 20 | 20 | ♠EK10965♥53♦EKkn5♣E | ♠D4♥EK♦97♣kn1087543 | ♠EK10965♥53♦EKkn5♣E | 81,4 | 35,39 | 81,4 |
Rond 24, som Ö-V, mot Britt-Inger Bauhr - Gull-Britt Sved | Rond 24, som Ö-V, mot Britt-Inger Bauhr - Gull-Britt Sved |
24 | 5♣ | N | +1 | ♦3 | 420 | 8 | 80 | 80 | ♠D73♥10842♦K1032♣95 | ♠8542♥E73♦kn864♣64 | ♠D73♥10842♦K1032♣95 | 89,4 | 37,25 | 89,4 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior