Partävling BBO VI
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 169,2 | 58,75 | Ingela Sollid - Ulla-Brith Johansson | Ingela Sollid Ulla-Brith Johansson | 13,2 | Tjörns BK - Stenungsunds BK | Tjörns BK Stenungsunds BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Ö-V, mot Annike Larsson - Stig Ljungqvist | Rond 1, som Ö-V, mot Annike Larsson - Stig Ljungqvist |
1 | 4♥ | V | = | ♦4 | -420 | 9 | 75 | 75 | ♠86♥D106♦KD1075♣kn63 | ♠1073♥EK974♦E3♣ED2 | ♠86♥D106♦KD1075♣kn63 | 9 | 75,00 | 9 |
Rond 2, som Ö-V, mot Annike Larsson - Stig Ljungqvist | Rond 2, som Ö-V, mot Annike Larsson - Stig Ljungqvist |
2 | 3♥ | N | –1 | ♠E | -100 | 8 | 67 | 67 | ♠ED765♥108♦63♣Dkn82 | ♠Kkn103♥75♦Dkn1092♣E7 | ♠ED765♥108♦63♣Dkn82 | 17 | 70,83 | 17 |
Rond 3, som Ö-V, mot Anders Dellien - Lennart Johansson | Rond 3, som Ö-V, mot Anders Dellien - Lennart Johansson |
3 | 3♥ | Ö | = | ♣5 | -140 | 10 | 83 | 83 | ♠EK93♥kn8532♦E42♣6 | ♠Dkn2♥ED4♦kn1087♣K102 | ♠EK93♥kn8532♦E42♣6 | 27 | 75,00 | 27 |
Rond 4, som Ö-V, mot Anders Dellien - Lennart Johansson | Rond 4, som Ö-V, mot Anders Dellien - Lennart Johansson |
4 | 3♦ | N | –2 | ♠8 | -200 | 7 | 58 | 58 | ♠8♥E65♦K973♣87643 | ♠E109652♥D987♦E5♣9 | ♠8♥E65♦K973♣87643 | 34 | 70,83 | 34 |
Rond 5, som Ö-V, mot Kerstin Tidlund - Birgitta Isacson | Rond 5, som Ö-V, mot Kerstin Tidlund - Birgitta Isacson |
5 | 3NT | V | –2 | ♣5 | 100 | 3 | 25 | 25 | ♠Dkn1098♥D432♦ED6♣kn | ♠53♥EK7♦K1095♣K843 | ♠Dkn1098♥D432♦ED6♣kn | 37 | 61,67 | 37 |
Rond 6, som Ö-V, mot Kerstin Tidlund - Birgitta Isacson | Rond 6, som Ö-V, mot Kerstin Tidlund - Birgitta Isacson |
6 | 3♠ | V | = | ♦kn | -140 | 7 | 58 | 58 | ♠EK♥8643♦75♣kn10982 | ♠kn87432♥K7♦K106♣EK | ♠EK♥8643♦75♣kn10982 | 44 | 61,11 | 44 |
Rond 7, som Ö-V, mot Bengt Adielsson - Jan-Olof Zetterup | Rond 7, som Ö-V, mot Bengt Adielsson - Jan-Olof Zetterup |
7 | 4♥ | N | –1 | ♦7 | -100 | 8 | 67 | 67 | ♠kn754♥E83♦7♣Ekn753 | ♠E1086♥-♦kn98652♣862 | ♠kn754♥E83♦7♣Ekn753 | 52 | 61,90 | 52 |
Rond 8, som Ö-V, mot Bengt Adielsson - Jan-Olof Zetterup | Rond 8, som Ö-V, mot Bengt Adielsson - Jan-Olof Zetterup |
8 | 3♠ | Ö | +1 | ♦E | -170 | 1 | 8 | 8 | ♠kn975♥102♦K7♣EKkn103 | ♠E832♥EK86♦kn6♣987 | ♠kn975♥102♦K7♣EKkn103 | 53 | 55,21 | 53 |
Rond 9 | Rond 9 |
9 | Frirond | 6,5 | 54 | 54 | ♠9♥kn765♦EK8♣EK982 | ♠873♥ED♦107643♣1054 | ♠9♥kn765♦EK8♣EK982 | 59,5 | 55,09 | 59,5 |
Rond 10 | Rond 10 |
10 | Frirond | 6,5 | 54 | 54 | ♠EKD1096♥kn9♦1084♣82 | ♠52♥E72♦D9763♣D64 | ♠EKD1096♥kn9♦1084♣82 | 66 | 55,00 | 66 |
Rond 11, som Ö-V, mot Lena Zetterup - Florence Fridén | Rond 11, som Ö-V, mot Lena Zetterup - Florence Fridén |
11 | 3♣ | S | –2 | ♦8 | -100 | 10 | 83 | 83 | ♠8♥ED1063♦EK973♣84 | ♠D1076432♥K7♦8♣kn109 | ♠8♥ED1063♦EK973♣84 | 76 | 57,58 | 76 |
Rond 12, som Ö-V, mot Lena Zetterup - Florence Fridén | Rond 12, som Ö-V, mot Lena Zetterup - Florence Fridén |
12 | 2♥ | Ö | –1 | ♣7 | 50 | 3 | 25 | 25 | ♠8♥K8643♦ED63♣EK4 | ♠kn1093♥7♦Kkn87♣kn862 | ♠8♥K8643♦ED63♣EK4 | 79 | 54,86 | 79 |
Rond 13, som Ö-V, mot Lena Norlin - P-G Norlin | Rond 13, som Ö-V, mot Lena Norlin - P-G Norlin |
13 | 1NT | S | +1 | ♥4 | 120 | 6 | 50 | 50 | ♠82♥Kkn653♦EK5♣964 | ♠E964♥104♦kn1072♣kn103 | ♠82♥Kkn653♦EK5♣964 | 85 | 54,49 | 85 |
Rond 14, som Ö-V, mot Lena Norlin - P-G Norlin | Rond 14, som Ö-V, mot Lena Norlin - P-G Norlin |
14 | 4♠ | Ö | = | ♦9 | -420 | 3 | 25 | 25 | ♠Ekn54♥1064♦Ekn75♣76 | ♠10732♥EK8♦D♣ED954 | ♠Ekn54♥1064♦Ekn75♣76 | 88 | 52,38 | 88 |
Rond 15, som Ö-V, mot Allan Eriksson - Alf Törmä | Rond 15, som Ö-V, mot Allan Eriksson - Alf Törmä |
15 | 6♥ | S | = | ♣10 | 1430 | 3 | 25 | 25 | ♠Kkn87654♥D♦9543♣kn | ♠1032♥K3♦108♣D109543 | ♠Kkn87654♥D♦9543♣kn | 91 | 50,56 | 91 |
Rond 16, som Ö-V, mot Allan Eriksson - Alf Törmä | Rond 16, som Ö-V, mot Allan Eriksson - Alf Törmä |
16 | 4♥ | V | +1 | ♠2 | -650 | 9 | 75 | 75 | ♠53♥KD82♦D1063♣K104 | ♠Kkn9♥Ekn763♦K2♣E72 | ♠53♥KD82♦D1063♣K104 | 100 | 52,08 | 100 |
Rond 17, som N-S, mot Britt-Inger Bauhr - Gull-Britt Sved | Rond 17, som N-S, mot Britt-Inger Bauhr - Gull-Britt Sved |
17 | 2♠ | Ö | = | ♣D | -110 | 2 | 17 | 17 | ♠kn♥E87♦1042♣EK7654 | ♠D954♥kn954♦K95♣D8 | ♠kn♥E87♦1042♣EK7654 | 102 | 50,00 | 102 |
Rond 18, som N-S, mot Britt-Inger Bauhr - Gull-Britt Sved | Rond 18, som N-S, mot Britt-Inger Bauhr - Gull-Britt Sved |
18 | 4♠ | S | +3 | ♦10 | 710 | 10 | 83 | 83 | ♠kn76♥kn108653♦-♣ED103 | ♠EK98432♥K9♦ED♣kn6 | ♠kn76♥kn108653♦-♣ED103 | 112 | 51,85 | 112 |
Rond 19, som N-S, mot Ingrid Hasselgren - Elisabeth Bryngelsson | Rond 19, som N-S, mot Ingrid Hasselgren - Elisabeth Bryngelsson |
19 | 4♠ | N | = | ♦9 | 420 | 7 | 58 | 58 | ♠ED109872♥Dkn6♦10♣E5 | ♠K54♥-♦Dkn876♣Dkn976 | ♠ED109872♥Dkn6♦10♣E5 | 119 | 52,19 | 119 |
Rond 20, som N-S, mot Ingrid Hasselgren - Elisabeth Bryngelsson | Rond 20, som N-S, mot Ingrid Hasselgren - Elisabeth Bryngelsson |
20 | 4♥ | N | +1 | ♠E | 650 | 12 | 100 | 100 | ♠kn65♥E543♦EK8♣Ekn8 | ♠32♥KD97♦kn962♣D74 | ♠kn65♥E543♦EK8♣Ekn8 | 131 | 54,58 | 131 |
Rond 21, som N-S, mot Ingegerd Nordwall - Annika Hugosson | Rond 21, som N-S, mot Ingegerd Nordwall - Annika Hugosson |
21 | 3NT | N | +3 | ♠4 | 690 | 12 | 100 | 100 | ♠ED92♥Kkn1076♦65♣K4 | ♠6♥E9♦EDkn972♣D963 | ♠ED92♥Kkn1076♦65♣K4 | 143 | 56,75 | 143 |
Rond 22, som N-S, mot Ingegerd Nordwall - Annika Hugosson | Rond 22, som N-S, mot Ingegerd Nordwall - Annika Hugosson |
22 | 3NT | V | +2 | ♦9 | -660 | 4 | 33 | 33 | ♠kn1073♥98♦E1097♣K64 | ♠962♥Dkn52♦K642♣98 | ♠kn1073♥98♦E1097♣K64 | 147 | 55,68 | 147 |
Rond 23, som N-S, mot Ulla Söderberg - Kristina Nordenstam | Rond 23, som N-S, mot Ulla Söderberg - Kristina Nordenstam |
23 | 5♥ | V | +1 | ♣E | -680 | 4 | 33 | 33 | ♠109875♥82♦106♣EKD3 | ♠K632♥D4♦kn95♣kn982 | ♠109875♥82♦106♣EKD3 | 151 | 54,71 | 151 |
Rond 24, som N-S, mot Ulla Söderberg - Kristina Nordenstam | Rond 24, som N-S, mot Ulla Söderberg - Kristina Nordenstam |
24 | 2NT | Ö | –2 | ♠kn | 100 | 5 | 42 | 42 | ♠E96♥Dkn8♦10732♣D96 | ♠kn1043♥E1062♦K8♣K102 | ♠E96♥Dkn8♦10732♣D96 | 156 | 54,17 | 156 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior