BBO-Skåne-Bridgehuset
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | 294,1 | 58,12 | Kjell-Åke Nilsson - Eva Nilsson | Kjell-Åke Nilsson Eva Nilsson | -21 | BK Bridgehuset | BK Bridgehuset |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som N-S, mot Lennart Ek - Anders Freij | Rond 1, som N-S, mot Lennart Ek - Anders Freij |
1 | 3NT | N | +1 | ♥8 | 430 | 19 | 95 | 95 | ♠1097♥ED2♦108♣EK1085 | ♠Ekn6♥654♦E4♣Dkn643 | ♠1097♥ED2♦108♣EK1085 | 19 | 82,61 | 19 |
Rond 1, som N-S, mot Stig Unoson - Thomas Davy | Rond 1, som N-S, mot Stig Unoson - Thomas Davy |
2 | 4♥ | Ö | +1 | ♦K | -450 | 10 | 50 | 50 | ♠E985♥kn76♦54♣10876 | ♠743♥52♦KD1093♣D54 | ♠E985♥kn76♦54♣10876 | 29 | 63,04 | 29 |
Rond 2, som Ö-V, mot Bibi Jönsson - Willy Landgren | Rond 2, som Ö-V, mot Bibi Jönsson - Willy Landgren |
3 | 1NT | V | +2 | ♣4 | -150 | 20 | 100 | 100 | ♠ED10♥1043♦984♣10762 | ♠K843♥95♦EKD♣K983 | ♠ED10♥1043♦984♣10762 | 49 | 71,01 | 49 |
Rond 2, som Ö-V, mot Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson | Rond 2, som Ö-V, mot Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson |
4 | 3NT | N | +1 | ♠5 | 630 | 7 | 35 | 35 | ♠D1052♥kn108543♦kn♣E7 | ♠9863♥7♦E3♣D108532 | ♠D1052♥kn108543♦kn♣E7 | 56 | 60,87 | 56 |
Rond 3, som Ö-V, mot Karin Eresund - Adam Wasserstrom | Rond 3, som Ö-V, mot Karin Eresund - Adam Wasserstrom |
5 | 3♣ | Ö | –2 | ♦10 | 100 | 6 | 30 | 30 | ♠D♥8754♦32♣E109862 | ♠E1082♥Ekn10♦K965♣kn3 | ♠D♥8754♦32♣E109862 | 62 | 53,91 | 62 |
Rond 3, som Ö-V, mot Klas Klementsson - Bertil Ekelund | Rond 3, som Ö-V, mot Klas Klementsson - Bertil Ekelund |
6 | 3♣ | V | +1 | ♣6 | -130 | 19 | 95 | 95 | ♠D72♥D10942♦D♣ED108 | ♠Ekn♥E8♦kn743♣kn7532 | ♠D72♥D10942♦D♣ED108 | 81 | 58,70 | 81 |
Rond 4, som Ö-V, mot Sven-Åke Fädmyr - Arne Hansson | Rond 4, som Ö-V, mot Sven-Åke Fädmyr - Arne Hansson |
7 | 2NT | N | –1 | ♥10 | -100 | 15 | 75 | 75 | ♠K9♥Ekn1076♦Dkn6♣K98 | ♠kn1052♥83♦K732♣1064 | ♠K9♥Ekn1076♦Dkn6♣K98 | 96 | 59,63 | 96 |
Rond 4, som Ö-V, mot Marianne Bengtsson - Anita Larsson | Rond 4, som Ö-V, mot Marianne Bengtsson - Anita Larsson |
8 | 3♠ | S | +1 | ♥5 | 170 | 9 | 45 | 45 | ♠K2♥EDkn73♦K108♣kn42 | ♠653♥10952♦D62♣863 | ♠K2♥EDkn73♦K108♣kn42 | 105 | 57,07 | 105 |
Rond 5, som Ö-V, mot Anders Bark - Ingemar Mårtensson | Rond 5, som Ö-V, mot Anders Bark - Ingemar Mårtensson |
9 | 3NT | Ö | +2 | ♠7 | -660 | 20 | 100 | 100 | ♠K103♥D1094♦E942♣E4 | ♠Ekn98♥K6♦K1063♣kn52 | ♠K103♥D1094♦E942♣E4 | 125 | 60,39 | 125 |
Rond 5, som Ö-V, mot Kjell Åke Nilsson - Peter Moricz | Rond 5, som Ö-V, mot Kjell Åke Nilsson - Peter Moricz |
10 | 2NT | N | –2 | ♥6 | -200 | 16 | 80 | 80 | ♠Kkn106♥65♦E75♣kn965 | ♠954♥10432♦K1098♣E4 | ♠Kkn106♥65♦E75♣kn965 | 141 | 61,30 | 141 |
Rond 6, som Ö-V, mot Eva Persson - Anne-Cathrine Svenning | Rond 6, som Ö-V, mot Eva Persson - Anne-Cathrine Svenning |
11 | 3♠ | S | –1 | ♦E | -50 | 16 | 80 | 80 | ♠52♥KD87642♦D♣D103 | ♠kn76♥-♦Ekn1098652♣K7 | ♠52♥KD87642♦D♣D103 | 157 | 62,06 | 157 |
Rond 6, som Ö-V, mot Anita Narfeldt - Per-Ingemar Nilsson | Rond 6, som Ö-V, mot Anita Narfeldt - Per-Ingemar Nilsson |
12 | 4♥ | Ö | +1 | ♠3 | -450 | 12 | 60 | 60 | ♠865♥KDkn5♦52♣EKD4 | ♠EK2♥E1092♦D1076♣76 | ♠865♥KDkn5♦52♣EKD4 | 169 | 61,23 | 169 |
Rond 7, som Ö-V, mot Bonnie Clementsson - Jan Clementsson | Rond 7, som Ö-V, mot Bonnie Clementsson - Jan Clementsson |
14 | 2♠ | N | = | ♦10 | 110 | 9 | 45 | 45 | ♠932♥kn6543♦104♣Ekn6 | ♠EDkn5♥972♦ED2♣975 | ♠932♥kn6543♦104♣Ekn6 | 178 | 59,53 | 178 |
Rond 8, som N-S, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner | Rond 8, som N-S, mot Boguslaw Wlodarczyk - Nicolae Östner |
15 | 3NT | S | = | ♣3 | 600 | 18 | 90 | 90 | ♠Ekn4♥KD643♦96♣D85 | ♠987♥107♦EK87♣Ekn42 | ♠Ekn4♥KD643♦96♣D85 | 196 | 60,87 | 196 |
Rond 8, som N-S, mot Britten Synnergren - Ann Bellander | Rond 8, som N-S, mot Britten Synnergren - Ann Bellander |
16 | 1NT | Ö | +1 | ♣4 | -120 | 8 | 40 | 40 | ♠62♥K93♦EKkn95♣752 | ♠9543♥742♦6♣ED964 | ♠62♥K93♦EKkn95♣752 | 204 | 59,13 | 204 |
Rond 9, som N-S, mot Bodil Wikström - Gunilla Lundskog | Rond 9, som N-S, mot Bodil Wikström - Gunilla Lundskog |
17 | 1NT | Ö | +1 | ♦kn | -120 | 2 | 10 | 10 | ♠E9763♥83♦K9♣kn976 | ♠K42♥K542♦kn1082♣K5 | ♠E9763♥83♦K9♣kn976 | 206 | 55,98 | 206 |
Rond 9, som N-S, mot Claudia Sjöberg - Christer Ekberg | Rond 9, som N-S, mot Claudia Sjöberg - Christer Ekberg |
18 | 4♥ | Ö | = | ♣E | -420 | 6 | 30 | 30 | ♠9763♥kn♦KD10♣97432 | ♠kn54♥E106♦98762♣E5 | ♠9763♥kn♦KD10♣97432 | 212 | 54,22 | 212 |
Rond 10, som N-S, mot Siv Jönsson - Gunnar Jönsson | Rond 10, som N-S, mot Siv Jönsson - Gunnar Jönsson |
19 | 2♠ | V | = | ♦K | -110 | 13 | 65 | 65 | ♠86♥963♦KDkn86♣1094 | ♠KD94♥842♦42♣EK73 | ♠86♥963♦KDkn86♣1094 | 225 | 54,35 | 225 |
Rond 10, som N-S, mot Marianne Andersson - Eva Dokken | Rond 10, som N-S, mot Marianne Andersson - Eva Dokken |
20 | 1NT | V | +1 | ♠9 | -120 | 4 | 20 | 20 | ♠ED98♥K1075♦D75♣74 | ♠76532♥86♦1062♣KD6 | ♠ED98♥K1075♦D75♣74 | 229 | 52,40 | 229 |
Rond 11, som N-S, mot Christian Frisk - Lars G Svensson | Rond 11, som N-S, mot Christian Frisk - Lars G Svensson |
21 | 3NT | V | –1 | ♠4 | 50 | 17 | 85 | 85 | ♠10743♥D9873♦Dkn72♣- | ♠K5♥kn64♦865♣Kkn542 | ♠10743♥D9873♦Dkn72♣- | 246 | 53,48 | 246 |
Rond 11, som N-S, mot Marianne Wästberg - Pia Katarina Larsson | Rond 11, som N-S, mot Marianne Wästberg - Pia Katarina Larsson |
22 | 3NT | S | = | ♠5 | 400 | 19 | 95 | 95 | ♠kn♥KD732♦ED63♣K102 | ♠D432♥106♦1072♣ED93 | ♠kn♥KD732♦ED63♣K102 | 265 | 54,87 | 265 |
Rond 12, som N-S, mot Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard | Rond 12, som N-S, mot Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard |
23 | 3NT | V | +1 | ♠7 | -630 | 9 | 45 | 45 | ♠E107♥10875♦E1087♣106 | ♠8532♥D64♦kn43♣982 | ♠E107♥10875♦E1087♣106 | 274 | 54,15 | 274 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior