Måndag partävling med hcp 24 brickor TL Anders
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 538,9 | 66,04 | Lena Goldberg - (NO) Lillemor Hjalmarsson | Lena Goldberg (NO) Lillemor Hjalmarsson | -6,1 | SK Hakoah BS | SK Hakoah BS |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Ö-V, mot Ulla Hellqvist - Anne-Cathrine Svenning | Rond 1, som Ö-V, mot Ulla Hellqvist - Anne-Cathrine Svenning |
1 | 3NT | N | +2 | ♥6 | 460 | 0 | 0 | 0 | ♠D1094♥E106♦Dkn4♣D84 | ♠K62♥842♦E532♣1076 | ♠D1094♥E106♦Dkn4♣D84 | 0 | 0,00 | 0 |
2 | 2♦ | S | +2 | ♠2 | 130 | 34 | 100 | 100 | ♠D10843♥E5♦105♣K865 | ♠62♥kn843♦kn82♣10742 | ♠D10843♥E5♦105♣K865 | 34 | 50,00 | 34 |
Rond 7, som N-S, mot Patrik Elofsson - H.O. Thulin | Rond 7, som N-S, mot Patrik Elofsson - H.O. Thulin |
3 | 4♠ | N | +2 | ♦9 | 480 | 18 | 53 | 53 | ♠Kkn10752♥ED8♦-♣KDkn2 | ♠D9♥K976♦Dkn10♣E765 | ♠Kkn10752♥ED8♦-♣KDkn2 | 52 | 50,98 | 52 |
4 | 3NT | V | +3 | ♠3 | -690 | 11 | 32 | 32 | ♠9543♥10987♦D76♣kn7 | ♠D86♥64♦95♣KD9864 | ♠9543♥10987♦D76♣kn7 | 63 | 46,32 | 63 |
Rond 8, som Ö-V, mot Adam Wasserstrom - Karin Eresund | Rond 8, som Ö-V, mot Adam Wasserstrom - Karin Eresund |
5 | 6♥ | V | = | ♦kn | -980 | 20 | 59 | 59 | ♠E62♥9762♦K4♣KD103 | ♠K7♥KDkn103♦ED52♣E6 | ♠E62♥9762♦K4♣KD103 | 83 | 48,82 | 83 |
6 | 1NT | Ö | = | ♥4 | -90 | 15 | 44 | 44 | ♠10♥kn863♦KD76♣D1032 | ♠KD943♥E97♦Ekn10♣96 | ♠10♥kn863♦KD76♣D1032 | 98 | 48,04 | 98 |
Rond 12, som N-S, mot Per-Olof Olehn - Christina Leander | Rond 12, som N-S, mot Per-Olof Olehn - Christina Leander |
7 | 4♠ | S | +2 | ♥10 | 680 | 26 | 76 | 76 | ♠Dkn5♥ED532♦K104♣94 | ♠EK973♥K64♦Dkn96♣5 | ♠Dkn5♥ED532♦K104♣94 | 124 | 52,10 | 124 |
8 | 3NT | S | +1 | ♥10 | 430 | 27 | 79 | 79 | ♠kn3♥3♦EKDkn963♣985 | ♠D10765♥KDkn74♦-♣EK3 | ♠kn3♥3♦EKDkn963♣985 | 151 | 55,51 | 151 |
Rond 11, som Ö-V, mot Britta-Lena Rundcrantz - Bengt Brynell | Rond 11, som Ö-V, mot Britta-Lena Rundcrantz - Bengt Brynell |
9 | 4♠ | Ö | = | ♣E | -620 | 25 | 74 | 74 | ♠E10♥E985♦Kkn64♣Dkn6 | ♠KDkn865♥kn7♦D2♣1087 | ♠E10♥E985♦Kkn64♣Dkn6 | 176 | 57,52 | 176 |
10 | 3♥ | S | = | ♥3 | 140 | 18 | 53 | 53 | ♠KD93♥107♦kn532♣D64 | ♠kn54♥E83♦D74♣E1032 | ♠KD93♥107♦kn532♣D64 | 194 | 57,06 | 194 |
Rond 4, som Ö-V, mot Björn Klefbohm - Stig Unoson | Rond 4, som Ö-V, mot Björn Klefbohm - Stig Unoson |
11 | 7♠ | V | = | ♣kn | -1510 | 33 | 97 | 97 | ♠872♥1072♦ED♣EK864 | ♠EKkn10654♥EKDkn♦52♣- | ♠872♥1072♦ED♣EK864 | 227 | 60,70 | 227 |
12 | 3NT | S | +1 | ♦7 | 630 | 13 | 38 | 38 | ♠kn8532♥D72♦K652♣kn | ♠109♥K1064♦kn987♣K42 | ♠kn8532♥D72♦K652♣kn | 240 | 58,82 | 240 |
Rond 6, som N-S, mot Magnus Friberg - Mats Ryderheim | Rond 6, som N-S, mot Magnus Friberg - Mats Ryderheim |
13 | 3♦ | Ö | –1 | ♥D | 100 | 25 | 74 | 74 | ♠D10♥K109874♦4♣K1086 | ♠K54♥Dkn65♦10985♣kn5 | ♠D10♥K109874♦4♣K1086 | 265 | 59,95 | 265 |
14 | 3NT | N | +2 | ♠6 | 460 | 32 | 94 | 94 | ♠ED10♥ED♦Kkn953♣643 | ♠42♥kn7643♦E76♣E107 | ♠ED10♥ED♦Kkn953♣643 | 297 | 62,39 | 297 |
Rond 3, som Ö-V, mot Marianne Falck - Hanna Söderberg | Rond 3, som Ö-V, mot Marianne Falck - Hanna Söderberg |
15 | 4♠ | V | +2 | ♣5 | -480 | 34 | 100 | 100 | ♠ED1095♥7♦54♣Kkn962 | ♠kn742♥Ekn4♦108♣E1073 | ♠ED1095♥7♦54♣Kkn962 | 331 | 64,90 | 331 |
16 | 4♥ | V | +1 | ♦9 | -650 | 7 | 21 | 21 | ♠EKD643♥Ekn93♦6♣kn2 | ♠9♥K10876♦E1042♣K104 | ♠EKD643♥Ekn93♦6♣kn2 | 338 | 62,13 | 338 |
Rond 5, som Ö-V, mot Håkan Linse - Arne Bojesson | Rond 5, som Ö-V, mot Håkan Linse - Arne Bojesson |
17 | 4♥ | Ö | +1 | ♠4 | -450 | 28 | 82 | 82 | ♠KD98♥K542♦98♣ED5 | ♠E♥E973♦K1072♣9842 | ♠KD98♥K542♦98♣ED5 | 366 | 63,32 | 366 |
18 | 3♦ | V | –1 | ♣5 | 50 | 19 | 56 | 56 | ♠D10984♥E83♦82♣EK9 | ♠K2♥7♦KDkn543♣8642 | ♠D10984♥E83♦82♣EK9 | 385 | 62,91 | 385 |
Rond 2, som Ö-V, mot Christian Frisk - Mona Andersson | Rond 2, som Ö-V, mot Christian Frisk - Mona Andersson |
19 | 4♠x | S | –1 | ♣E | -100 | 24 | 71 | 71 | ♠975♥83♦108754♣kn65 | ♠D♥EDkn1074♦Ekn32♣EK | ♠975♥83♦108754♣kn65 | 409 | 63,31 | 409 |
20 | 2♠ | S | –2 | ♦3 | -200 | 30 | 88 | 88 | ♠Ekn54♥D63♦K108♣1097 | ♠D8♥Ekn875♦D973♣85 | ♠Ekn54♥D63♦K108♣1097 | 439 | 64,56 | 439 |
Rond 10, som Ö-V, mot Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist | Rond 10, som Ö-V, mot Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist |
21 | 3♥ | S | –2 | ♠5 | -200 | 29 | 85 | 85 | ♠EDkn643♥10♦K73♣1086 | ♠5♥K764♦E942♣D952 | ♠EDkn643♥10♦K73♣1086 | 468 | 65,55 | 468 |
22 | 3NT | Ö | = | ♥7 | -600 | 32 | 94 | 94 | ♠E986♥EK105♦92♣Dkn2 | ♠Kkn73♥3♦KDkn854♣109 | ♠E986♥EK105♦92♣Dkn2 | 500 | 66,84 | 500 |
Rond 9, som Ö-V, mot Stefan Ziedén - Marianne Flygare | Rond 9, som Ö-V, mot Stefan Ziedén - Marianne Flygare |
23 | 3♥ | V | +2 | ♣kn | -200 | 11 | 32 | 32 | ♠853♥kn97♦kn♣ED10632 | ♠2♥KD862♦ED943♣K8 | ♠853♥kn97♦kn♣ED10632 | 511 | 65,35 | 511 |
24 | 4♥ | N | –4 | ♠D | -200 | 34 | 100 | 100 | ♠D7♥D64♦D1082♣ED82 | ♠K10853♥872♦kn976♣4 | ♠D7♥D64♦D1082♣ED82 | 545 | 66,79 | 545 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior