Blå grupp
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 270 | 64,90 | Britt-Marie Einarsson - Inga-Lis Petersson | Britt-Marie Einarsson Inga-Lis Petersson | Skänninge BK | Skänninge BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 9, som N-S, mot Jeanette Widblom - Tore Edestedt | Rond 9, som N-S, mot Jeanette Widblom - Tore Edestedt |
1 | 4♥ | N | +1 | ♣K | 450 | 16 | 100 | 100 | ♠K3♥EKD1086♦872♣E2 | ♠D74♥95♦E64♣Dkn965 | ♠K3♥EKD1086♦872♣E2 | 16 | 100,0 | 16 |
2 | 2♥ | N | –1 | ♦E | -100 | 14 | 88 | 88 | ♠10♥Ekn9763♦D96♣Dkn4 | ♠Kkn9763♥KD♦743♣65 | ♠10♥Ekn9763♦D96♣Dkn4 | 30 | 93,75 | 30 |
Rond 10, som N-S, mot Inga Berglert - Maj-Britt Johansson | Rond 10, som N-S, mot Inga Berglert - Maj-Britt Johansson |
3 | 1NT | S | +2 | ♣2 | 150 | 16 | 100 | 100 | ♠KD10985♥D♦975♣973 | ♠E63♥K876♦Dkn84♣K4 | ♠KD10985♥D♦975♣973 | 46 | 95,83 | 46 |
4 | 1NT | S | +2 | ♠9 | 150 | 11 | 69 | 69 | ♠E864♥EKkn9♦D63♣105 | ♠kn32♥5♦Kkn1094♣Dkn92 | ♠E864♥EKkn9♦D63♣105 | 57 | 89,06 | 57 |
Rond 11, som N-S, mot Barbro Johansson - Ann-Louise Kåhlin | Rond 11, som N-S, mot Barbro Johansson - Ann-Louise Kåhlin |
5 | 4♦ | N | = | ♠3 | 130 | 7 | 44 | 44 | ♠D♥E♦KD97632♣Kkn108 | ♠10954♥9643♦kn10♣E52 | ♠D♥E♦KD97632♣Kkn108 | 64 | 80,00 | 64 |
6 | 3NT | S | +1 | ♦9 | 430 | 13 | 81 | 81 | ♠E103♥kn♦E762♣Ekn1063 | ♠KD762♥10987♦Dkn10♣K | ♠E103♥kn♦E762♣Ekn1063 | 77 | 80,21 | 77 |
Rond 12, som Ö-V, mot Rune Lavén - Ulla Brodd | Rond 12, som Ö-V, mot Rune Lavén - Ulla Brodd |
7 | 1NT | N | = | ♠10 | 90 | 10 | 63 | 63 | ♠1085♥kn106♦kn9865♣kn10 | ♠EDkn94♥73♦E1032♣E4 | ♠1085♥kn106♦kn9865♣kn10 | 87 | 77,68 | 87 |
8 | 1NT | S | –2 | ♦2 | -100 | 16 | 100 | 100 | ♠D982♥1095♦E105♣E73 | ♠K4♥Dkn3♦Kkn962♣864 | ♠D982♥1095♦E105♣E73 | 103 | 80,47 | 103 |
Rond 13, som Ö-V, mot Margareta Andersson - Gunnar Jernér | Rond 13, som Ö-V, mot Margareta Andersson - Gunnar Jernér |
9 | 4♠ | Ö | +2 | ♣kn | -680 | 9 | 56 | 56 | ♠EKD107♥K10♦E2♣ED85 | ♠985♥D3♦K8543♣K94 | ♠EKD107♥K10♦E2♣ED85 | 112 | 77,78 | 112 |
10 | 2♦ | V | +2 | ♦3 | -130 | 14 | 88 | 88 | ♠D9542♥75♦K75♣D42 | ♠1083♥4♦ED984♣EKkn10 | ♠D9542♥75♦K75♣D42 | 126 | 78,75 | 126 |
Rond 1, som N-S, mot Kjell Gidby - Gunborg Gidby | Rond 1, som N-S, mot Kjell Gidby - Gunborg Gidby |
11 | 3♠ | S | –1 | ♥5 | -50 | 6 | 38 | 38 | ♠52♥932♦kn852♣D1096 | ♠EKD1096♥kn1074♦3♣E2 | ♠52♥932♦kn852♣D1096 | 132 | 75,00 | 132 |
12 | 1NT | S | +3 | ♦4 | 180 | 16 | 100 | 100 | ♠kn10987♥K4♦652♣1064 | ♠KD5♥ED32♦K10♣KD73 | ♠kn10987♥K4♦652♣1064 | 148 | 77,08 | 148 |
Rond 2, som N-S, mot Kent André - Eva Ouist | Rond 2, som N-S, mot Kent André - Eva Ouist |
13 | 2♥ | Ö | +3 | ♦10 | -200 | 12 | 75 | 75 | ♠K1074♥K3♦kn7532♣kn5 | ♠kn98♥D94♦104♣D9643 | ♠K1074♥K3♦kn7532♣kn5 | 160 | 76,92 | 160 |
14 | 3♥ | N | –1 | ♣E | -50 | 7 | 44 | 44 | ♠83♥EDkn973♦108♣K107 | ♠EDkn65♥105♦Ekn96♣54 | ♠83♥EDkn973♦108♣K107 | 167 | 74,55 | 167 |
Rond 3, som N-S, mot Lennart Johansson - Jan-Olov Carlsson | Rond 3, som N-S, mot Lennart Johansson - Jan-Olov Carlsson |
15 | 5♠ | N | = | ♥2 | 650 | 13 | 81 | 81 | ♠Ekn10765♥E4♦K10♣E74 | ♠KD32♥3♦kn542♣K953 | ♠Ekn10765♥E4♦K10♣E74 | 180 | 75,00 | 180 |
16 | 3NT | S | +1 | ♦3 | 430 | 6 | 38 | 38 | ♠86♥ED107♦EK1065♣kn8 | ♠D10973♥K63♦kn97♣EK | ♠86♥ED107♦EK1065♣kn8 | 186 | 72,66 | 186 |
Rond 4, som N-S, mot Per-Anders Jonsson - Gunilla Jonsson | Rond 4, som N-S, mot Per-Anders Jonsson - Gunilla Jonsson |
17 | 3♥ | V | –3 | ♠3 | 150 | 15 | 94 | 94 | ♠3♥862♦D9543♣K765 | ♠KD642♥EDkn10♦7♣D108 | ♠3♥862♦D9543♣K765 | 201 | 73,90 | 201 |
18 | 3♥ | V | +1 | ♦E | -170 | 6 | 38 | 38 | ♠D105♥5♦E10954♣Ekn87 | ♠76432♥984♦D62♣K3 | ♠D105♥5♦E10954♣Ekn87 | 207 | 71,88 | 207 |
Rond 5, som N-S, mot Annike Holmer - Karin Holmer | Rond 5, som N-S, mot Annike Holmer - Karin Holmer |
19 | 4♠ | N | +2 | ♥2 | 480 | 15 | 94 | 94 | ♠EKD74♥10♦Dkn92♣E96 | ♠kn103♥K7♦E10865♣K74 | ♠EKD74♥10♦Dkn92♣E96 | 222 | 73,03 | 222 |
20 | 2NT | V | +1 | ♣6 | -150 | 4 | 25 | 25 | ♠kn753♥1095♦D6♣Kkn86 | ♠KD62♥kn72♦753♣E94 | ♠kn753♥1095♦D6♣Kkn86 | 226 | 70,62 | 226 |
Rond 6, som Ö-V, mot Gun-Inger Eklöf - Solveig Engblom | Rond 6, som Ö-V, mot Gun-Inger Eklöf - Solveig Engblom |
21 | 4♥ | Ö | –1 | ♠K | 50 | 6 | 38 | 38 | ♠D8♥KDkn92♦9♣EKD83 | ♠kn1072♥76♦ED43♣1062 | ♠D8♥KDkn92♦9♣EKD83 | 232 | 69,05 | 232 |
22 | 2NT | S | –1 | ♥2 | -50 | 13 | 81 | 81 | ♠1084♥53♦983♣KDkn32 | ♠K65♥K7642♦D1052♣8 | ♠1084♥53♦983♣KDkn32 | 245 | 69,60 | 245 |
Rond 7, som Ö-V, mot Jan Frode - Violette Olsson | Rond 7, som Ö-V, mot Jan Frode - Violette Olsson |
23 | 3♥ | S | +1 | ♣E | 170 | 9 | 56 | 56 | ♠8542♥6♦Kkn103♣10754 | ♠K63♥753♦ED8765♣E | ♠8542♥6♦Kkn103♣10754 | 254 | 69,02 | 254 |
24 | 4♥ | S | +1 | ♥9 | 450 | 3 | 19 | 19 | ♠EK853♥42♦974♣K75 | ♠kn92♥95♦10853♣D983 | ♠EK853♥42♦974♣K75 | 257 | 66,93 | 257 |
Rond 8, som N-S, mot Kerstin Åberg - Ulla Carlsson | Rond 8, som N-S, mot Kerstin Åberg - Ulla Carlsson |
25 | 3♥ | S | –1 | ♦2 | -50 | 5 | 31 | 31 | ♠Dkn7♥972♦Kkn103♣Kkn8 | ♠E1085♥EDkn84♦765♣9 | ♠Dkn7♥972♦Kkn103♣Kkn8 | 262 | 65,50 | 262 |
26 | 3♠ | S | +3 | ♦4 | 230 | 8 | 50 | 50 | ♠9654♥-♦Dkn9762♣E102 | ♠EKkn102♥842♦K♣D875 | ♠9654♥-♦Dkn9762♣E102 | 270 | 64,90 | 270 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior