Onsdag em hcp
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
13 | 134,2 | 43,00 | Anita Larsson - Lars-Einar Larsson | Anita Larsson Lars-Einar Larsson | -2,8 | BK Tre Sang, Helsingborg | BK Tre Sang, Helsingborg |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 4, som N-S, mot Roland Stjernfeldt - Demitrius Berg | Rond 4, som N-S, mot Roland Stjernfeldt - Demitrius Berg |
1 | 6♥ | V | = | ♦10 | -980 | 1 | 8 | 8 | ♠Dkn1086♥K4♦10975♣32 | ♠K9732♥8♦kn3♣D8765 | ♠Dkn1086♥K4♦10975♣32 | 1 | 8,33 | 1 |
2 | 3NT | V | = | ♠10 | -400 | 2 | 17 | 17 | ♠E10976♥9♦1053♣D654 | ♠32♥D652♦986♣EK73 | ♠E10976♥9♦1053♣D654 | 3 | 12,50 | 3 |
Rond 5, som Ö-V, mot Maj-Christin Friberg - Barbro Linde | Rond 5, som Ö-V, mot Maj-Christin Friberg - Barbro Linde |
3 | 3NT | N | +1 | ♦5 | 430 | 8 | 67 | 67 | ♠D643♥1062♦Dkn95♣76 | ♠K1087♥kn5♦732♣Kkn93 | ♠D643♥1062♦Dkn95♣76 | 11 | 30,56 | 11 |
4 | 4♠ | V | +1 | ♣5 | -650 | 12 | 100 | 100 | ♠E872♥K654♦D97♣Dkn | ♠Kkn963♥D♦Kkn8♣E962 | ♠E872♥K654♦D97♣Dkn | 23 | 47,92 | 23 |
Rond 3, som Ö-V, mot Ulla Lantz - Lars Sundelöf | Rond 3, som Ö-V, mot Ulla Lantz - Lars Sundelöf |
5 | 6NT | N | = | ♠10 | 1440 | 4 | 33 | 33 | ♠D10975♥kn105♦4♣9865 | ♠kn643♥7643♦652♣E4 | ♠D10975♥kn105♦4♣9865 | 27 | 45,00 | 27 |
6 | 3NT | V | = | ♠4 | -600 | 3 | 25 | 25 | ♠7♥Ekn832♦ED94♣EK7 | ♠KD965♥104♦76♣Dkn95 | ♠7♥Ekn832♦ED94♣EK7 | 30 | 41,67 | 30 |
Rond 10, som Ö-V, mot Gertrud Lindahl - Mette Boiesen | Rond 10, som Ö-V, mot Gertrud Lindahl - Mette Boiesen |
7 | 3♥ | V | = | ♦3 | -140 | 2 | 17 | 17 | ♠Kkn764♥98♦5♣EK762 | ♠8♥EDkn107543♦kn2♣93 | ♠Kkn764♥98♦5♣EK762 | 32 | 38,10 | 32 |
8 | 2♣ | N | +1 | ♦9 | 110 | 11 | 92 | 92 | ♠K96♥K95♦98654♣KD | ♠E104♥kn764♦kn732♣76 | ♠K96♥K95♦98654♣KD | 43 | 44,79 | 43 |
Rond 7, som N-S, mot Claes Ripa - Gerd Ripa | Rond 7, som N-S, mot Claes Ripa - Gerd Ripa |
9 | 6♣ | Ö | –3 | ♥E | 300 | 12 | 100 | 100 | ♠7653♥97♦Kkn107♣1065 | ♠K1092♥EK643♦D632♣- | ♠7653♥97♦Kkn107♣1065 | 55 | 50,93 | 55 |
10 | 3♠ | Ö | +1 | ♣10 | -170 | 8 | 67 | 67 | ♠D5♥KD742♦D43♣E53 | ♠108♥E109♦Ekn985♣1092 | ♠D5♥KD742♦D43♣E53 | 63 | 52,50 | 63 |
Rond 11, som Ö-V, mot Ragnar Stenbert - Inger Stenbert | Rond 11, som Ö-V, mot Ragnar Stenbert - Inger Stenbert |
11 | 4♣ | N | = | ♠E | 130 | 2 | 17 | 17 | ♠Ekn2♥kn1082♦943♣D83 | ♠K108643♥K97♦K1065♣- | ♠Ekn2♥kn1082♦943♣D83 | 65 | 49,24 | 65 |
12 | 4♠ | S | –1 | ♥E | -100 | 9 | 75 | 75 | ♠kn86♥ED1074♦10653♣E | ♠32♥Kkn983♦7♣K10743 | ♠kn86♥ED1074♦10653♣E | 74 | 51,39 | 74 |
Rond 8, som Ö-V, mot Birgit Johnson - Leif Persson | Rond 8, som Ö-V, mot Birgit Johnson - Leif Persson |
13 | 4♥ | Ö | +2 | ♣6 | -680 | 6 | 50 | 50 | ♠EK76♥kn8432♦D♣Ekn10 | ♠4♥EKD7♦K873♣D842 | ♠EK76♥kn8432♦D♣Ekn10 | 80 | 51,28 | 80 |
14 | 4♠ | Ö | = | ♣5 | -420 | 6 | 50 | 50 | ♠EKD1032♥-♦Kkn6543♣7 | ♠976♥Ekn543♦9♣D1082 | ♠EKD1032♥-♦Kkn6543♣7 | 86 | 51,19 | 86 |
Rond 13, som N-S, mot Werner Thulin - Magnus Dahl | Rond 13, som N-S, mot Werner Thulin - Magnus Dahl |
15 | 4♦ | S | = | ♥E | 130 | 12 | 100 | 100 | ♠Ekn103♥94♦K95♣KD102 | ♠K5♥K3♦Dkn10764♣974 | ♠Ekn103♥94♦K95♣KD102 | 98 | 54,44 | 98 |
16 | 3NT | V | +2 | ♥3 | -660 | 3 | 25 | 25 | ♠73♥Kkn732♦K986♣109 | ♠Dkn982♥985♦Dkn107♣2 | ♠73♥Kkn732♦K986♣109 | 101 | 52,60 | 101 |
Rond 2, som N-S, mot Per Ferm - Anders Löfgren | Rond 2, som N-S, mot Per Ferm - Anders Löfgren |
17 | 4♠ | N | –2 | ♥kn | -100 | 6 | 50 | 50 | ♠10872♥KD♦Kkn72♣E63 | ♠KD654♥4♦963♣Kkn87 | ♠10872♥KD♦Kkn72♣E63 | 107 | 52,45 | 107 |
18 | 4♥ | S | –1 | ♠kn | -100 | 2 | 17 | 17 | ♠K643♥E42♦D97♣ED10 | ♠D5♥Dkn10953♦6♣9753 | ♠K643♥E42♦D97♣ED10 | 109 | 50,46 | 109 |
Rond 6, som N-S, mot Axel Lunsjö - Bo Karlsson | Rond 6, som N-S, mot Axel Lunsjö - Bo Karlsson |
19 | 3NT | V | +1 | ♦3 | -630 | 6 | 50 | 50 | ♠E984♥D853♦kn7543♣- | ♠105♥10742♦2♣Ekn10985 | ♠E984♥D853♦kn7543♣- | 115 | 50,44 | 115 |
20 | 1NT | N | +1 | ♠D | 120 | 5 | 42 | 42 | ♠E874♥E983♦EK♣D107 | ♠K52♥K2♦732♣kn9432 | ♠E874♥E983♦EK♣D107 | 120 | 50,00 | 120 |
Rond 12, som N-S, mot Stina Holm - Barbro Enhörning Ahlström | Rond 12, som N-S, mot Stina Holm - Barbro Enhörning Ahlström |
21 | 3♠ | Ö | –1 | ♣E | 50 | 7 | 58 | 58 | ♠E♥ED6542♦kn876♣kn7 | ♠kn65♥-♦K53♣EK109642 | ♠E♥ED6542♦kn876♣kn7 | 127 | 50,40 | 127 |
22 | 5♣x | S | –3 | ♥6 | -500 | 0 | 0 | 0 | ♠K106♥E3♦Kkn1097♣1094 | ♠87♥kn104♦52♣EDkn853 | ♠K106♥E3♦Kkn1097♣1094 | 127 | 48,11 | 127 |
Rond 1, som Ö-V, mot Karl-Erik Nilsson - Gunvor Leghammar | Rond 1, som Ö-V, mot Karl-Erik Nilsson - Gunvor Leghammar |
23 | 6♠ | N | = | ♥4 | 1430 | 2 | 17 | 17 | ♠-♥K64♦Ekn832♣K9753 | ♠kn3♥10832♦D954♣642 | ♠-♥K64♦Ekn832♣K9753 | 129 | 46,74 | 129 |
24 | 2♣ | N | +2 | ♥D | 130 | 2 | 17 | 17 | ♠K10♥Dkn754♦Kkn42♣98 | ♠D753♥K2♦D1085♣764 | ♠K10♥Dkn754♦Kkn42♣98 | 131 | 45,49 | 131 |
Rond 9, som Ö-V, mot Reino Hirvonen - Shaun Jacobsen | Rond 9, som Ö-V, mot Reino Hirvonen - Shaun Jacobsen |
25 | 2♠ | V | +1 | ♥E | -140 | 5 | 42 | 42 | ♠2♥109654♦Kkn943♣82 | ♠KD10874♥KDkn83♦-♣E9 | ♠2♥109654♦Kkn943♣82 | 136 | 45,33 | 136 |
26 | 1NT | N | = | ♣4 | 90 | 1 | 8 | 8 | ♠765♥K32♦E1073♣K93 | ♠kn1094♥E1054♦K62♣E7 | ♠765♥K32♦E1073♣K93 | 137 | 43,91 | 137 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior