Partävling-Måndagar (Föranmälan)
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
14 | 144,7 | 43,06 | Helene Sjöstrand - Åke Sjöstrand | Helene Sjöstrand Åke Sjöstrand | Gamleby BK | Gamleby BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 8, som N-S, mot Nils Olsson - Lars-Göran Lundin | Rond 8, som N-S, mot Nils Olsson - Lars-Göran Lundin |
1 | 1NT | S | +2 | ♥K | 150 | 14 | 100 | 100 | 14 | 100,0 | 14 |
2 | 3NT | V | = | ♣4 | -400 | 1 | 7 | 7 | 15 | 53,57 | 15 |
Rond 12, som N-S, mot Mai Wettermark Hansson - Hans-Erik Hansson | Rond 12, som N-S, mot Mai Wettermark Hansson - Hans-Erik Hansson |
3 | 4♠x | S | –4 | ♥K | -800 | 0 | 0 | 0 | 15 | 35,71 | 15 |
4 | 2NT | Ö | = | ♥K | -120 | 4 | 29 | 29 | 19 | 33,93 | 19 |
Rond 9, som N-S, mot Gun-Britt Österberg - Per-Olof Gabrielsson | Rond 9, som N-S, mot Gun-Britt Österberg - Per-Olof Gabrielsson |
5 | 3♠ | Ö | +1 | ♣K | -170 | 8 | 57 | 57 | 27 | 38,57 | 27 |
6 | 4♥ | S | +1 | ♠K | 450 | 13 | 93 | 93 | 40 | 47,62 | 40 |
Rond 3, som N-S, mot Arne Kristoffersson - Gunnar Schäfer | Rond 3, som N-S, mot Arne Kristoffersson - Gunnar Schäfer |
7 | 3♣ | N | –3 | ♠E | -300 | 2 | 14 | 14 | 42 | 42,86 | 42 |
8 | 2♠ | S | = | ♥K | 110 | 6 | 43 | 43 | 48 | 42,86 | 48 |
Rond 2, som Ö-V, mot Barbro Willner - Bo Andersson | Rond 2, som Ö-V, mot Barbro Willner - Bo Andersson |
9 | 3NT | S | +2 | ♠5 | 460 | 5 | 36 | 36 | 53 | 42,06 | 53 |
10 | 3NT | V | +2 | ♦7 | -660 | 9 | 64 | 64 | 62 | 44,29 | 62 |
Rond 11, som Ö-V, mot Bengt Alriksson - Sven-Erik Österberg | Rond 11, som Ö-V, mot Bengt Alriksson - Sven-Erik Österberg |
11 | 3NT | V | = | ♦4 | -400 | 10 | 71 | 71 | 72 | 46,75 | 72 |
12 | 4♠ | S | +1 | ♣E | 650 | 0 | 0 | 0 | 72 | 42,86 | 72 |
Rond 5, som Ö-V, mot Britt-Marie Bergh - Wivi Andersson | Rond 5, som Ö-V, mot Britt-Marie Bergh - Wivi Andersson |
13 | 2♥ | V | –1 | ♣kn | 100 | 10 | 71 | 71 | 82 | 45,05 | 82 |
14 | 2♠ | V | +1 | ♥K | -140 | 4 | 29 | 29 | 86 | 43,88 | 86 |
Rond 1, som N-S, mot Staffan Nilsson - Ebba von Geijer | Rond 1, som N-S, mot Staffan Nilsson - Ebba von Geijer |
15 | 3NT | V | –2 | ♦2 | 100 | 5 | 36 | 36 | 91 | 43,33 | 91 |
16 | 5♠x | S | –2 | ♥7 | -300 | 1 | 7 | 7 | 92 | 41,07 | 92 |
Rond 4, som Ö-V, mot Rita Ahlstedt - Lars-Bertil Maltheson | Rond 4, som Ö-V, mot Rita Ahlstedt - Lars-Bertil Maltheson |
17 | Pass | 3 | 21 | 21 | 95 | 39,92 | 95 |
18 | 1NT | V | = | ♦6 | -90 | 2 | 14 | 14 | 97 | 38,49 | 97 |
Rond 10, som Ö-V, mot Lars-Gunnar Persson - Göran Holgersson | Rond 10, som Ö-V, mot Lars-Gunnar Persson - Göran Holgersson |
19 | 4♠ | V | +1 | ♣D | -650 | 13,7 | 98 | 98 | 110,7 | 41,62 | 110,7 |
20 | 3♥ | V | = | ♦K | -140 | 11 | 79 | 79 | 121,7 | 43,46 | 121,7 |
Rond 7, som Ö-V, mot Inger Gamelius - Gudrun Bergstedt | Rond 7, som Ö-V, mot Inger Gamelius - Gudrun Bergstedt |
21 | 2NT | N | +1 | ♣K | 150 | 11 | 79 | 79 | 132,7 | 45,14 | 132,7 |
22 | 4♠ | Ö | = | ♣D | -620 | 10 | 71 | 71 | 142,7 | 46,33 | 142,7 |
Rond 6, som Ö-V, mot Britt Järneström - Gunilla Dybvik | Rond 6, som Ö-V, mot Britt Järneström - Gunilla Dybvik |
23 | 3NT | Ö | –1 | ♠3 | 100 | 1 | 7 | 7 | 143,7 | 44,63 | 143,7 |
24 | 4♥ | S | +1 | ♠kn | 450 | 1 | 7 | 7 | 144,7 | 43,07 | 144,7 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior