Individuell barometer HCP
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
16 | 144,0 | 49,99 | Göran Gustavsson | Göran Gustavsson | 25,0 | BK Ruter | BK Ruter |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 1, som Öst, med Lena Claesson, mot Sara Andersson - Ewa Smedberg | Rond 1, som Öst, med Lena Claesson, mot Sara Andersson - Ewa Smedberg |
1 | 4♥ | Ö | +1 | ♠K | -450 | 2 | 17 | 17 | ♠Ekn7♥EK9762♦E9♣K7 | ♠53♥85♦KDkn854♣E94 | ♠Ekn7♥EK9762♦E9♣K7 | 2 | 16,67 | 2 |
2 | 5♣ | Ö | –2 | ♦3 | 100 | 0 | 0 | 0 | ♠KD9♥E652♦9♣EKD65 | ♠kn52♥kn8♦Dkn72♣9432 | ♠KD9♥E652♦9♣EKD65 | 2 | 8,33 | 2 |
Rond 2, som Nord, med Kerstin Persson, mot Anita Gunnarsson - Leif Karlsson | Rond 2, som Nord, med Kerstin Persson, mot Anita Gunnarsson - Leif Karlsson |
3 | 4♥ | V | +1 | ♦5 | -650 | 5 | 42 | 42 | ♠10753♥42♦K7542♣E3 | ♠E962♥8♦103♣D108762 | ♠10753♥42♦K7542♣E3 | 7 | 19,44 | 7 |
4 | 3NT | S | +1 | ♠4 | 630 | 10 | 83 | 83 | ♠E♥kn10973♦kn943♣ED8 | ♠108762♥EK5♦E7♣K106 | ♠E♥kn10973♦kn943♣ED8 | 17 | 35,42 | 17 |
Rond 3, som Väst, med Eva Rittsel, mot Wiveka Johansson - Anitha Lampinen | Rond 3, som Väst, med Eva Rittsel, mot Wiveka Johansson - Anitha Lampinen |
5 | 3NT | V | = | ♠6 | -400 | 9 | 75 | 75 | ♠102♥KD8♦E643♣EK96 | ♠ED85♥E109♦1098♣kn73 | ♠102♥KD8♦E643♣EK96 | 26 | 43,33 | 26 |
6 | 4♥ | S | = | ♦8 | 420 | 8 | 67 | 67 | ♠kn1065♥10965♦kn8♣K85 | ♠K98♥4♦109764♣Dkn42 | ♠kn1065♥10965♦kn8♣K85 | 34 | 47,22 | 34 |
Rond 4, som Öst, med Leif Claesson, mot Evy Esplund - Ingrid Karlsson | Rond 4, som Öst, med Leif Claesson, mot Evy Esplund - Ingrid Karlsson |
7 | 3NT | Ö | +3 | ♠8 | -690 | 9 | 75 | 75 | ♠D104♥EK83♦EK5♣KD2 | ♠K52♥52♦74♣E109853 | ♠D104♥EK83♦EK5♣KD2 | 43 | 51,19 | 43 |
8 | 3NT | N | –1 | ♠9 | -50 | 7 | 58 | 58 | ♠D9863♥K♦E62♣10632 | ♠kn7♥kn10653♦D983♣94 | ♠D9863♥K♦E62♣10632 | 50 | 52,08 | 50 |
Rond 5, som Väst, med Peter Sandörn, mot Ingrid Karlsson - Sigbritt Tibblin | Rond 5, som Väst, med Peter Sandörn, mot Ingrid Karlsson - Sigbritt Tibblin |
9 | 3♦ | N | = | ♠K | 110 | 9 | 75 | 75 | ♠765♥D8765♦-♣D10854 | ♠KD93♥E104♦kn10965♣6 | ♠765♥D8765♦-♣D10854 | 59 | 54,63 | 59 |
10 | 3♠x | V | –4 | ♦E | 1100 | 0 | 0 | 0 | ♠D1097653♥1054♦2♣32 | ♠-♥Ekn986♦843♣Dkn984 | ♠D1097653♥1054♦2♣32 | 59 | 49,17 | 59 |
Rond 6, som Nord, med Evy Esplund, mot Mats Lindgren - Ann-Britt Henningson | Rond 6, som Nord, med Evy Esplund, mot Mats Lindgren - Ann-Britt Henningson |
11 | 2NT | Ö | –1 | ♠6 | 50 | 8 | 67 | 67 | ♠84♥E1074♦EK62♣873 | ♠Ekn965♥K3♦9543♣kn2 | ♠84♥E1074♦EK62♣873 | 67 | 50,76 | 67 |
12 | 2♣ | Ö | = | ♥E | -90 | 7 | 58 | 58 | ♠K92♥9632♦109875♣4 | ♠E1075♥E54♦K6♣Dkn92 | ♠K92♥9632♦109875♣4 | 74 | 51,39 | 74 |
Rond 7, som Väst, med Tomas Dahl, mot Eva Rittsel - Bengt-Ove Wallenstein | Rond 7, som Väst, med Tomas Dahl, mot Eva Rittsel - Bengt-Ove Wallenstein |
13 | 4♠ | S | +1 | ♥E | 650 | 3 | 25 | 25 | ♠8♥EKDkn7653♦K5♣D4 | ♠1062♥2♦kn84♣EK8732 | ♠8♥EKDkn7653♦K5♣D4 | 77 | 49,36 | 77 |
14 | 3♥ | S | +1 | ♦3 | 170 | 0 | 0 | 0 | ♠Ekn82♥D♦kn1073♣Kkn107 | ♠KD♥108♦E9864♣E853 | ♠Ekn82♥D♦kn1073♣Kkn107 | 77 | 45,83 | 77 |
Rond 8, som Syd, med Mats Lindgren, mot Leif Claesson - Sara Andersson | Rond 8, som Syd, med Mats Lindgren, mot Leif Claesson - Sara Andersson |
15 | 3NT | N | +4 | ♦kn | 720 | 6 | 50 | 50 | ♠EKD10874♥D3♦32♣103 | ♠kn9♥E754♦EKD♣ED72 | ♠EKD10874♥D3♦32♣103 | 83 | 46,11 | 83 |
16 | 4♦ | V | –2 | ♦kn | 200 | 11 | 92 | 92 | ♠643♥EKD108♦D1096♣7 | ♠Dkn95♥532♦kn♣Ekn864 | ♠643♥EKD108♦D1096♣7 | 94 | 48,96 | 94 |
Rond 9, som Nord, med Kjell Persson, mot Anitha Lampinen - Leif Claesson | Rond 9, som Nord, med Kjell Persson, mot Anitha Lampinen - Leif Claesson |
17 | 3♣ | N | –2 | ♦E | -100 | 2 | 17 | 17 | ♠KD10♥632♦2♣EDkn1094 | ♠974♥K7♦Kkn1096♣872 | ♠KD10♥632♦2♣EDkn1094 | 96 | 47,06 | 96 |
18 | 4♥ | S | +1 | ♠kn | 650 | 9 | 75 | 75 | ♠E♥Dkn1052♦EK107♣E53 | ♠D♥EK9843♦kn943♣74 | ♠E♥Dkn1052♦EK107♣E53 | 105 | 48,61 | 105 |
Rond 10, som Nord, med Annica Karlsson, mot Sigbritt Tibblin - Lena Claesson | Rond 10, som Nord, med Annica Karlsson, mot Sigbritt Tibblin - Lena Claesson |
19 | 2♠ | N | +2 | ♣6 | 170 | 2 | 17 | 17 | ♠KDkn7653♥Kkn8♦3♣K5 | ♠1092♥E76♦E642♣1084 | ♠KDkn7653♥Kkn8♦3♣K5 | 107 | 46,93 | 107 |
20 | 4♠ | N | = | ♣D | 620 | 0 | 0 | 0 | ♠EKD9874♥kn43♦E♣E6 | ♠kn♥E87♦K108743♣852 | ♠EKD9874♥kn43♦E♣E6 | 107 | 44,58 | 107 |
Rond 11, som Nord, med Helén Vallgren, mot Bengt-Ove Wallenstein - Torsten Bergstrand | Rond 11, som Nord, med Helén Vallgren, mot Bengt-Ove Wallenstein - Torsten Bergstrand |
21 | 3♥ | N | –1 | ♦10 | -100 | 2 | 17 | 17 | ♠Ekn105♥EKD9432♦-♣82 | ♠972♥86♦KD943♣975 | ♠Ekn105♥EKD9432♦-♣82 | 109 | 43,25 | 109 |
22 | 1♥ | Ö | = | ♠5 | -80 | 8 | 67 | 67 | ♠E94♥K85♦954♣K865 | ♠D852♥kn1043♦Ekn3♣kn2 | ♠E94♥K85♦954♣K865 | 117 | 44,32 | 117 |
Rond 12, som Öst, med Gun Pettersson, mot Kerstin Persson - Eva Rittsel | Rond 12, som Öst, med Gun Pettersson, mot Kerstin Persson - Eva Rittsel |
23 | 3♥ | N | = | ♦10 | 140 | 2 | 17 | 17 | ♠ED87♥10♦KD108♣Ekn65 | ♠kn65♥K4♦kn752♣K842 | ♠ED87♥10♦KD108♣Ekn65 | 119 | 43,12 | 119 |
24 | 2NT | Ö | +1 | ♣4 | -150 | 0 | 0 | 0 | ♠E74♥96♦KD107♣KDkn2 | ♠K653♥Ekn853♦Ekn8♣3 | ♠E74♥96♦KD107♣KDkn2 | 119 | 41,32 | 119 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior