Torsdagstävling
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Hcp | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|---|
14 | 122,1 | 39,13 | Inger Sandman - Gunilla von Möller | Inger Sandman Gunilla von Möller | 20,2 | Kullabygdens BK | Kullabygdens BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 10 | Rond 10 |
1 | Frirond | 3,9 | 33 | 33 | ♠KDkn4♥Ekn1084♦975♣kn | ♠E10832♥7♦84♣K8743 | ♠KDkn4♥Ekn1084♦975♣kn | 3,9 | 32,50 | 3,9 |
Rond 10 | Rond 10 |
2 | Frirond | 3,9 | 33 | 33 | ♠82♥K7♦kn842♣E6543 | ♠kn1076543♥108653♦-♣D | ♠82♥K7♦kn842♣E6543 | 7,8 | 32,50 | 7,8 |
Rond 11, som Ö-V, mot Gunilla Söderlind - Bengt Söderlind | Rond 11, som Ö-V, mot Gunilla Söderlind - Bengt Söderlind |
3 | 3♣ | S | +2 | ♠9 | 150 | 2 | 17 | 17 | ♠Dkn1084♥ED83♦109♣73 | ♠K97♥kn104♦K642♣E95 | ♠Dkn1084♥ED83♦109♣73 | 9,8 | 27,22 | 9,8 |
4 | 1NT | S | +3 | ♥9 | 180 | 0 | 0 | 0 | ♠kn7♥103♦K9432♣EK94 | ♠K8643♥K97652♦-♣kn5 | ♠kn7♥103♦K9432♣EK94 | 9,8 | 20,42 | 9,8 |
Rond 1, som N-S, mot Margareta Marcus - Barbro Ceder | Rond 1, som N-S, mot Margareta Marcus - Barbro Ceder |
5 | 2NT | Ö | +1 | ♥8 | -150 | 2 | 17 | 17 | ♠Dkn9♥K105♦108♣D10654 | ♠K1085♥D984♦E76♣kn8 | ♠Dkn9♥K105♦108♣D10654 | 11,8 | 19,67 | 11,8 |
6 | 4♣ | N | +1 | ♠E | 150 | 2 | 17 | 17 | ♠4♥D4♦KD1092♣EKD106 | ♠KD6♥E52♦E73♣kn543 | ♠4♥D4♦KD1092♣EKD106 | 13,8 | 19,17 | 13,8 |
Rond 12, som N-S, mot Gull-Maj Erlandsson - Leif Erlandsson | Rond 12, som N-S, mot Gull-Maj Erlandsson - Leif Erlandsson |
7 | 4♠ | V | = | ♥9 | -620 | 0 | 0 | 0 | ♠E1042♥94♦1074♣10832 | ♠-♥EKDkn72♦9852♣K74 | ♠E1042♥94♦1074♣10832 | 13,8 | 16,43 | 13,8 |
8 | 2♥ | Ö | –1 | ♦E | 50 | 7 | 58 | 58 | ♠ED75♥964♦10864♣98 | ♠kn3♥832♦EKD3♣KD53 | ♠ED75♥964♦10864♣98 | 20,8 | 21,67 | 20,8 |
Rond 4, som Ö-V, mot Marja Hansson - Gudrun Palmquist | Rond 4, som Ö-V, mot Marja Hansson - Gudrun Palmquist |
9 | 4♠ | Ö | +1 | ♦E | -650 | 8 | 67 | 67 | ♠EDkn652♥753♦64♣K2 | ♠K87♥2♦KD8♣Ekn9653 | ♠EDkn652♥753♦64♣K2 | 28,8 | 26,67 | 28,8 |
10 | 3♠ | V | = | ♦E | -140 | 6 | 50 | 50 | ♠ED87♥EK54♦kn5♣D73 | ♠Kkn104♥1082♦1063♣Ekn8 | ♠ED87♥EK54♦kn5♣D73 | 34,8 | 29,00 | 34,8 |
Rond 13, som N-S, mot Britt-Marie Rosenlind - Lars Rosenlind | Rond 13, som N-S, mot Britt-Marie Rosenlind - Lars Rosenlind |
11 | 4♣ | N | = | ♦D | 130 | 12 | 100 | 100 | ♠K♥5♦K942♣KDkn10543 | ♠kn75♥Dkn763♦6♣E762 | ♠K♥5♦K942♣KDkn10543 | 46,8 | 35,45 | 46,8 |
12 | 2♠ | V | = | ♣E | -110 | 2 | 17 | 17 | ♠6♥E♦D542♣ED87532 | ♠Kkn97♥9853♦K97♣K10 | ♠6♥E♦D542♣ED87532 | 48,8 | 33,89 | 48,8 |
Rond 5, som Ö-V, mot Meg Olsson - Åke Loftén | Rond 5, som Ö-V, mot Meg Olsson - Åke Loftén |
13 | 3NT | Ö | –1 | ♣E | 100 | 2 | 17 | 17 | ♠Ekn♥kn32♦D1085♣10765 | ♠D10984♥EK96♦K6♣kn8 | ♠Ekn♥kn32♦D1085♣10765 | 50,8 | 32,56 | 50,8 |
14 | 3♣ | V | –1 | ♦E | 50 | 4 | 33 | 33 | ♠kn1062♥3♦Dkn965♣863 | ♠3♥EKkn985♦4♣Kkn975 | ♠kn1062♥3♦Dkn965♣863 | 54,8 | 32,62 | 54,8 |
Rond 2, som Ö-V, mot Elisabeth Knappe - Ingamaj Forsman | Rond 2, som Ö-V, mot Elisabeth Knappe - Ingamaj Forsman |
15 | 4♥ | S | –2 | ♦E | -200 | 4 | 33 | 33 | ♠kn1095♥5♦KD62♣EKD10 | ♠E7432♥-♦E109♣kn9865 | ♠kn1095♥5♦KD62♣EKD10 | 58,8 | 32,67 | 58,8 |
16 | 3♥ | N | –1 | ♠8 | -50 | 4 | 33 | 33 | ♠98♥10♦EK1085♣KD962 | ♠kn10753♥Dkn86♦kn3♣75 | ♠98♥10♦EK1085♣KD962 | 62,8 | 32,71 | 62,8 |
Rond 9, som Ö-V, mot Solveig Kristiansson - Britt-Marie Rönn | Rond 9, som Ö-V, mot Solveig Kristiansson - Britt-Marie Rönn |
17 | 3NT | Ö | +1 | ♥6 | -430 | 6 | 50 | 50 | ♠EKkn8♥kn82♦KD♣Ekn86 | ♠7652♥K95♦Ekn3♣K103 | ♠EKkn8♥kn82♦KD♣Ekn86 | 68,8 | 33,73 | 68,8 |
18 | 3♥ | Ö | –2 | ♣E | 100 | 9 | 75 | 75 | ♠K♥985432♦754♣953 | ♠D54♥K7♦EK10962♣K4 | ♠K♥985432♦754♣953 | 77,8 | 36,02 | 77,8 |
Rond 3, som N-S, mot Else Holdt - Inger Edström | Rond 3, som N-S, mot Else Holdt - Inger Edström |
19 | 1♠ | S | –1 | ♣6 | -50 | 0 | 0 | 0 | ♠-♥K106♦kn10942♣K8532 | ♠Dkn43♥E♦KD76♣ED107 | ♠-♥K106♦kn10942♣K8532 | 77,8 | 34,12 | 77,8 |
20 | 3NT | Ö | +1 | ♣6 | -630 | 0 | 0 | 0 | ♠E3♥D92♦103♣Kkn10875 | ♠7542♥K64♦KD874♣6 | ♠E3♥D92♦103♣Kkn10875 | 77,8 | 32,42 | 77,8 |
Rond 8, som N-S, mot Stig Nilsson - Kent Karlsson | Rond 8, som N-S, mot Stig Nilsson - Kent Karlsson |
21 | 4♥ | Ö | –2 | ♠6 | 100 | 12 | 100 | 100 | ♠1094♥642♦1094♣K974 | ♠EK872♥D85♦3♣Dkn108 | ♠1094♥642♦1094♣K974 | 89,8 | 35,63 | 89,8 |
22 | 5♦ | V | +1 | ♠D | -620 | 0 | 0 | 0 | ♠Dkn82♥Dkn752♦7♣Kkn3 | ♠K107643♥E4♦8♣D1092 | ♠Dkn82♥Dkn752♦7♣Kkn3 | 89,8 | 34,02 | 89,8 |
Rond 7, som Ö-V, mot Gunilla Fridlund - Britt-Louise Fallenius | Rond 7, som Ö-V, mot Gunilla Fridlund - Britt-Louise Fallenius |
23 | 1♦ | V | +2 | ♣3 | -110 | 6 | 50 | 50 | ♠E532♥D8753♦D97♣K | ♠D106♥K♦EK643♣kn854 | ♠E532♥D8753♦D97♣K | 95,8 | 34,71 | 95,8 |
24 | 4♥ | S | +2 | ♣8 | 480 | 1 | 8 | 8 | ♠kn764♥104♦KD72♣D72 | ♠D108♥kn6♦854♣E9843 | ♠kn764♥104♦KD72♣D72 | 96,8 | 33,61 | 96,8 |
Rond 6, som Ö-V, mot Göran Sandström - Bodil Olsson | Rond 6, som Ö-V, mot Göran Sandström - Bodil Olsson |
25 | 3♣ | S | +1 | ♠4 | 130 | 3 | 25 | 25 | ♠Ekn92♥Kkn10♦Dkn8♣986 | ♠1043♥D9876♦K105♣53 | ♠Ekn92♥Kkn10♦Dkn8♣986 | 99,8 | 33,27 | 99,8 |
26 | 3NT | Ö | +1 | ♠7 | -630 | 2 | 17 | 17 | ♠K♥E106♦KD964♣KD82 | ♠Ekn42♥K75♦E53♣kn104 | ♠K♥E106♦KD964♣KD82 | 101,8 | 32,63 | 101,8 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior