DM-kval par omg.1
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
15 | 136 | 40,48 | Hans Eklund - Lars Hammarström | Hans Eklund Lars Hammarström | Gnesta BK | Gnesta BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 7, som N-S, mot Tomas Gustavsson - Carina Heinlo | Rond 7, som N-S, mot Tomas Gustavsson - Carina Heinlo |
1 | 3NT | Ö | +1 | ♦10 | -430 | 0 | 0 | 0 | ♠Kkn2♥9876♦ED86♣106 | ♠10763♥KD4♦10972♣K4 | ♠Kkn2♥9876♦ED86♣106 | 0 | 0,00 | 0 |
2 | 4♥ | V | = | ♠K | -420 | 3 | 21 | 21 | ♠KD9842♥-♦8432♣Kkn3 | ♠E75♥1065♦Ekn97♣1052 | ♠KD9842♥-♦8432♣Kkn3 | 3 | 10,71 | 3 |
Rond 1, som Ö-V, mot Lennart Stenkvist - Kerstin Persson | Rond 1, som Ö-V, mot Lennart Stenkvist - Kerstin Persson |
3 | 4♠ | N | +1 | ♦6 | 450 | 8 | 57 | 57 | ♠95♥K862♦kn108♣K987 | ♠104♥ED43♦653♣10432 | ♠95♥K862♦kn108♣K987 | 11 | 26,19 | 11 |
4 | 4♠ | N | –1 | ♦4 | -100 | 10 | 71 | 71 | ♠32♥E1093♦Kkn94♣1086 | ♠kn96♥Kkn86♦E1063♣94 | ♠32♥E1093♦Kkn94♣1086 | 21 | 37,50 | 21 |
Rond 12, som N-S, mot Gunhild Heinlo - Fredrik Flink | Rond 12, som N-S, mot Gunhild Heinlo - Fredrik Flink |
5 | 1NT | Ö | +1 | ♠4 | -120 | 9 | 64 | 64 | ♠kn3♥D85♦D632♣K652 | ♠ED874♥9762♦K10♣108 | ♠kn3♥D85♦D632♣K652 | 30 | 42,86 | 30 |
6 | 3♥ | V | = | ♦2 | -140 | 0 | 0 | 0 | ♠E9♥3♦K10752♣Kkn1052 | ♠K652♥D7642♦D8♣86 | ♠E9♥3♦K10752♣Kkn1052 | 30 | 35,71 | 30 |
Rond 9, som Ö-V, mot Torsten Karlsson - Folke Persson | Rond 9, som Ö-V, mot Torsten Karlsson - Folke Persson |
7 | 2♠ | N | +1 | ♥10 | 140 | 9 | 64 | 64 | ♠1072♥1032♦10754♣E109 | ♠kn9♥KDkn97♦E63♣kn74 | ♠1072♥1032♦10754♣E109 | 39 | 39,80 | 39 |
8 | 3NT | N | –3 | ♦10 | -150 | 12 | 86 | 86 | ♠kn2♥109873♦98♣D984 | ♠ED109♥E♦K1076♣10763 | ♠kn2♥109873♦98♣D984 | 51 | 45,54 | 51 |
Rond 3, som Ö-V, mot Peggy Forsberg - Gunilla Larsson | Rond 3, som Ö-V, mot Peggy Forsberg - Gunilla Larsson |
9 | 2♥ | Ö | = | ♣E | -110 | 2 | 14 | 14 | ♠K10♥Dkn8632♦D104♣KD | ♠Ekn65♥K109♦52♣kn975 | ♠K10♥Dkn8632♦D104♣KD | 53 | 42,06 | 53 |
10 | 1♠ | Ö | +1 | ♣kn | -110 | 6 | 43 | 43 | ♠E765♥Kkn4♦D86♣K107 | ♠Kkn10♥D952♦kn52♣432 | ♠E765♥Kkn4♦D86♣K107 | 59 | 42,14 | 59 |
Rond 11, som N-S, mot Arne Johansson - Örjan Svensson | Rond 11, som N-S, mot Arne Johansson - Örjan Svensson |
11 | 5♠ | Ö | = | ♣D | -450 | 11 | 79 | 79 | ♠K83♥10♦8732♣E10854 | ♠952♥8532♦D1065♣D2 | ♠K83♥10♦8732♣E10854 | 70 | 45,45 | 70 |
12 | 2♠ | N | +1 | ♦10 | 140 | 3 | 21 | 21 | ♠EK1093♥E64♦D876♣K | ♠D874♥kn82♦E♣kn8653 | ♠EK1093♥E64♦D876♣K | 73 | 43,45 | 73 |
Rond 2, som Ö-V, mot Berndt-Åke Timan - Andrzej Tracewski | Rond 2, som Ö-V, mot Berndt-Åke Timan - Andrzej Tracewski |
13 | 3NT | Ö | +2 | ♣kn | -660 | 7 | 50 | 50 | ♠EKD♥104♦EK83♣KD53 | ♠98♥Ekn9♦kn10654♣876 | ♠EKD♥104♦EK83♣KD53 | 80 | 43,96 | 80 |
14 | 4♠ | Ö | +1 | ♦7 | -450 | 8 | 57 | 57 | ♠E9632♥D72♦8♣E1032 | ♠K87♥EKkn6♦D76♣Dkn6 | ♠E9632♥D72♦8♣E1032 | 88 | 44,90 | 88 |
Rond 8, som Ö-V, mot Jaan Heinlo - Jan Geiborg | Rond 8, som Ö-V, mot Jaan Heinlo - Jan Geiborg |
15 | 4♠ | S | = | ♥E | 620 | 1 | 7 | 7 | ♠K43♥852♦10854♣763 | ♠7♥EK10976♦D3♣Kkn52 | ♠K43♥852♦10854♣763 | 89 | 42,38 | 89 |
16 | 3NT | V | –1 | ♠kn | 100 | 2 | 14 | 14 | ♠EK72♥KD543♦92♣102 | ♠865♥E10♦K865♣EKkn3 | ♠EK72♥KD543♦92♣102 | 91 | 40,62 | 91 |
Rond 5, som Ö-V, mot Christer Öhman - Georg Larsson | Rond 5, som Ö-V, mot Christer Öhman - Georg Larsson |
17 | 2♣ | V | +2 | ♣7 | -130 | 4 | 29 | 29 | ♠K5♥D82♦D10742♣1064 | ♠ED98♥E109♦6♣EKDkn2 | ♠K5♥D82♦D10742♣1064 | 95 | 39,92 | 95 |
18 | 4♠ | V | +2 | ♣K | -480 | 4 | 29 | 29 | ♠652♥EKDkn♦1062♣E62 | ♠EKD1043♥74♦E7♣1073 | ♠652♥EKDkn♦1062♣E62 | 99 | 39,29 | 99 |
Rond 4, som Ö-V, mot David Gottfridsson - Ulf Frimodig | Rond 4, som Ö-V, mot David Gottfridsson - Ulf Frimodig |
19 | 3NT | S | –2 | ♥9 | -100 | 13 | 93 | 93 | ♠K3♥Ekn654♦864♣K72 | ♠E984♥932♦Ekn3♣1065 | ♠K3♥Ekn654♦864♣K72 | 112 | 42,11 | 112 |
20 | 4♠ | S | +2 | ♦7 | 680 | 6 | 43 | 43 | ♠Kkn♥E72♦D1064♣K1063 | ♠863♥103♦9753♣kn842 | ♠Kkn♥E72♦D1064♣K1063 | 118 | 42,14 | 118 |
Rond 6, som N-S, mot Eric Sundelin - Roger Eriksson | Rond 6, som N-S, mot Eric Sundelin - Roger Eriksson |
21 | 1NT | V | +1 | ♦2 | -120 | 5 | 36 | 36 | ♠kn952♥75♦E1072♣K85 | ♠K107♥kn864♦843♣ED4 | ♠kn952♥75♦E1072♣K85 | 123 | 41,84 | 123 |
22 | 3♠ | S | –1 | ♦D | -50 | 8 | 57 | 57 | ♠ED5♥EK96♦kn92♣E96 | ♠987643♥kn54♦3♣Dkn7 | ♠ED5♥EK96♦kn92♣E96 | 131 | 42,53 | 131 |
Rond 10, som N-S, mot Sune Sundholm - Ingvar Holmér | Rond 10, som N-S, mot Sune Sundholm - Ingvar Holmér |
23 | 3NT | Ö | +3 | ♥5 | -690 | 0 | 0 | 0 | ♠9872♥96♦kn8♣E8532 | ♠1063♥kn7543♦E5♣kn107 | ♠9872♥96♦kn8♣E8532 | 131 | 40,68 | 131 |
24 | 3♠ | N | –1 | ♦10 | -50 | 5 | 36 | 36 | ♠KD106♥1076♦54♣KD74 | ♠7532♥K♦EKDkn63♣95 | ♠KD106♥1076♦54♣KD74 | 136 | 40,48 | 136 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior