Div 2 - med hcp

Matcherna spelas över 20 brickor sista torsdagen i varje månad. Resultaten räknas enligt Svensk Bridge handikappberäkning. Totalt deltar 10 lag.

Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Team Bräcke
Team Bräcke
Arne Johansson [93014]
Kjell Österhof [3981]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Gunnar Bernhardsson [6155]
Siv Bernhardsson [6156]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Kjell Lindholm [35594]
Sören Olofsson [41182]
Kjell Eklid [42132]
Susanne Söderlund [54490]
Bartek Szulc [54990]
Szymon Szulc [55090]
Mikael Jonsson [60751]
Laila Pettersson [89174]
Arne Håll [7179]
Arne Johansson 9 7-1-1 701 - 352 1,991 141,22
2 Kortlapparna
Kortlapparna
Marianne Jonsberg [84972]
Leif Allonen [26354]
Barbro Jonsson [87196]
Robert Myrin [165]
Sten Norman [26385]
Viktoria Norén [27650]
Sigrund Sörensen [34761]
Sören Svedberg [35467]
Anita Bohlin [81357]
Lars Sandberg [91894]
Birgitta Luksepp [8780]
Marianne Jonsberg 9 8-0-1 589 - 386 1,526 130,36
3 Slamkryparna
Slamkryparna
Pia Karlstedt [46313]
Britt-Marie Dolenius [11538]
Per-Olov Lidgren [33336]
Astrid Lidgren [33337]
Eva Ekendahl [83572]
Mia Breding [87116]
Pia Karlstedt 9 4-4-1 444 - 352 1,261 110,54
4 Sol
Sol
Carina Sollander [34758]
Eva Johansson [12410]
Stern Sundqvist [24680]
Margareta Sjöberg [24704]
Monica Sollander [26355]
Viktoria Norén [27650]
Monika Sundin [37878]
Lena Svedevall [41473]
Margareta Ringdahl [46316]
Bo Jonsson [47392]
Eivor Bjurström [78448]
Barbro Jonsson [87196]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Göran Kullberg [11942]
Carina Sollander 9 4-3-2 454 - 429 1,058 102,41
5 SLOW
SLOW
Björn Sthengel [82740]
Marianne Lundstedt [78446]
Ulf Lundstedt [78447]
Gillis Olofsson [82735]
Elsa-Berit Olofsson [82736]
Maj-Britt Sthengel [82741]
Jan Westin [82742]
Karin Westin [82743]
Björn Sthengel 9 2-5-2 445 - 423 1,052 92,69
6 BALL
BALL
Lennart Sivertsson [12395]
Alf Norman [59569]
Viktoria Norén [27650]
Bo Jonsson [47392]
Börje Nilsson [37919]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Leif Westergren [59568]
Margareta Sjöberg [84160]
Göran Kullberg [11942]
Teresa Johansson [87123]
Evy Melander [8328]
Lennart Sivertsson 9 3-1-5 436 - 499 0,874 78,52
7 7 NT
7 NT
Agneta Nordin-Svensson [28590]
Britt-Marie Hebbel [27268]
Margareta Pettersson [52399]
Bernt Giden [52398]
Gunhild Höglund [47043]
Karin Westin [82743]
Agneta Nordin-Svensson 9 3-1-5 436 - 533 0,818 70,52
8 Spadermadam
Spadermadam
Helge Söderman [55239]
Solveig Åsén [59562]
Elisabet Ekerlid [31800]
Birger Ekerlid [33588]
Kjell-Åke Pettersson [44214]
Bernt Giden [52398]
Margareta Pettersson [52399]
Marianne Söderman [55238]
Ingegerd Mahlberg [93107]
Birgitta Luksepp [8780]
Agneta Olsson [84012]
Marie-Louise Åsell [18774]
Margareta Ringdahl [46316]
Helge Söderman 9 1-2-6 366 - 512 0,715 59,49
9 Team Bettan
Team Bettan
Lisbet Sivertsen [46318]
Christine Mellgren [61821]
Olof Söderström [61822]
Ewa Nilsson [63696]
Majvor Enström [63700]
Birgitta Molin [82745]
Greta Edlund [62987]
Lisbet Sivertsen 9 2-1-6 420 - 592 0,709 58,46
10 Fyrklövern
Fyrklövern
Solveig Åsén [59562]
Viktoria Norén [27650]
Eva Malmberg [41440]
Gunhild Höglund [47043]
Eva Kilander [57427]
Ingegerd Bergvall Wiik [57428]
Mona Nyberg [57429]
Börje Nilsson [37919]
Bo Jonsson [47392]
Solveig Åsén 9 1-2-6 384 - 597 0,643 55,79
Rond 1 2018-09-27
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Sol
Sol
Carina Sollander [34758]
Eva Johansson [12410]
Stern Sundqvist [24680]
Margareta Sjöberg [24704]
Monica Sollander [26355]
Viktoria Norén [27650]
Monika Sundin [37878]
Lena Svedevall [41473]
Margareta Ringdahl [46316]
Bo Jonsson [47392]
Eivor Bjurström [78448]
Barbro Jonsson [87196]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Göran Kullberg [11942]
Team Bettan
Team Bettan
Lisbet Sivertsen [46318]
Christine Mellgren [61821]
Olof Söderström [61822]
Ewa Nilsson [63696]
Majvor Enström [63700]
Birgitta Molin [82745]
Greta Edlund [62987]
49‑78
Halvlek 1: 26‑46
Halvlek 2: 23‑32
3,92 ‑ 16,08
2 Kortlapparna
Kortlapparna
Marianne Jonsberg [84972]
Leif Allonen [26354]
Barbro Jonsson [87196]
Robert Myrin [165]
Sten Norman [26385]
Viktoria Norén [27650]
Sigrund Sörensen [34761]
Sören Svedberg [35467]
Anita Bohlin [81357]
Lars Sandberg [91894]
Birgitta Luksepp [8780]
7 NT
7 NT
Agneta Nordin-Svensson [28590]
Britt-Marie Hebbel [27268]
Margareta Pettersson [52399]
Bernt Giden [52398]
Gunhild Höglund [47043]
Karin Westin [82743]
82‑53
Halvlek 1: 43‑7
Halvlek 2: 39‑46
16,08 ‑ 3,92
3 SLOW
SLOW
Björn Sthengel [82740]
Marianne Lundstedt [78446]
Ulf Lundstedt [78447]
Gillis Olofsson [82735]
Elsa-Berit Olofsson [82736]
Maj-Britt Sthengel [82741]
Jan Westin [82742]
Karin Westin [82743]
Team Bräcke
Team Bräcke
Arne Johansson [93014]
Kjell Österhof [3981]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Gunnar Bernhardsson [6155]
Siv Bernhardsson [6156]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Kjell Lindholm [35594]
Sören Olofsson [41182]
Kjell Eklid [42132]
Susanne Söderlund [54490]
Bartek Szulc [54990]
Szymon Szulc [55090]
Mikael Jonsson [60751]
Laila Pettersson [89174]
Arne Håll [7179]
42‑58
Halvlek 1: 21‑29
Halvlek 2: 21‑29
6,19 ‑ 13,81
4 Slamkryparna
Slamkryparna
Pia Karlstedt [46313]
Britt-Marie Dolenius [11538]
Per-Olov Lidgren [33336]
Astrid Lidgren [33337]
Eva Ekendahl [83572]
Mia Breding [87116]
Spadermadam
Spadermadam
Helge Söderman [55239]
Solveig Åsén [59562]
Elisabet Ekerlid [31800]
Birger Ekerlid [33588]
Kjell-Åke Pettersson [44214]
Bernt Giden [52398]
Margareta Pettersson [52399]
Marianne Söderman [55238]
Ingegerd Mahlberg [93107]
Birgitta Luksepp [8780]
Agneta Olsson [84012]
Marie-Louise Åsell [18774]
Margareta Ringdahl [46316]
40‑33
Halvlek 1: 23‑7
Halvlek 2: 17‑26
11,83 ‑ 8,17
5 BALL
BALL
Lennart Sivertsson [12395]
Alf Norman [59569]
Viktoria Norén [27650]
Bo Jonsson [47392]
Börje Nilsson [37919]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Leif Westergren [59568]
Margareta Sjöberg [84160]
Göran Kullberg [11942]
Teresa Johansson [87123]
Evy Melander [8328]
Fyrklövern
Fyrklövern
Solveig Åsén [59562]
Viktoria Norén [27650]
Eva Malmberg [41440]
Gunhild Höglund [47043]
Eva Kilander [57427]
Ingegerd Bergvall Wiik [57428]
Mona Nyberg [57429]
Börje Nilsson [37919]
Bo Jonsson [47392]
49‑72
Halvlek 1: 30‑25
Halvlek 2: 19‑47
4,89 ‑ 15,11
Rond 2 2018-10-25
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Kortlapparna
Kortlapparna
Marianne Jonsberg [84972]
Leif Allonen [26354]
Barbro Jonsson [87196]
Robert Myrin [165]
Sten Norman [26385]
Viktoria Norén [27650]
Sigrund Sörensen [34761]
Sören Svedberg [35467]
Anita Bohlin [81357]
Lars Sandberg [91894]
Birgitta Luksepp [8780]
Sol
Sol
Carina Sollander [34758]
Eva Johansson [12410]
Stern Sundqvist [24680]
Margareta Sjöberg [24704]
Monica Sollander [26355]
Viktoria Norén [27650]
Monika Sundin [37878]
Lena Svedevall [41473]
Margareta Ringdahl [46316]
Bo Jonsson [47392]
Eivor Bjurström [78448]
Barbro Jonsson [87196]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Göran Kullberg [11942]
41‑75
Halvlek 1: 12‑44
Halvlek 2: 29‑31
3,20 ‑ 16,80
2 SLOW
SLOW
Björn Sthengel [82740]
Marianne Lundstedt [78446]
Ulf Lundstedt [78447]
Gillis Olofsson [82735]
Elsa-Berit Olofsson [82736]
Maj-Britt Sthengel [82741]
Jan Westin [82742]
Karin Westin [82743]
Team Bettan
Team Bettan
Lisbet Sivertsen [46318]
Christine Mellgren [61821]
Olof Söderström [61822]
Ewa Nilsson [63696]
Majvor Enström [63700]
Birgitta Molin [82745]
Greta Edlund [62987]
62‑24
Halvlek 1: 10‑11
Halvlek 2: 52‑13
17,32 ‑ 2,68
3 Slamkryparna
Slamkryparna
Pia Karlstedt [46313]
Britt-Marie Dolenius [11538]
Per-Olov Lidgren [33336]
Astrid Lidgren [33337]
Eva Ekendahl [83572]
Mia Breding [87116]
7 NT
7 NT
Agneta Nordin-Svensson [28590]
Britt-Marie Hebbel [27268]
Margareta Pettersson [52399]
Bernt Giden [52398]
Gunhild Höglund [47043]
Karin Westin [82743]
50‑32
Halvlek 1: 20‑0
Halvlek 2: 30‑32
14,20 ‑ 5,80
4 Fyrklövern
Fyrklövern
Solveig Åsén [59562]
Viktoria Norén [27650]
Eva Malmberg [41440]
Gunhild Höglund [47043]
Eva Kilander [57427]
Ingegerd Bergvall Wiik [57428]
Mona Nyberg [57429]
Börje Nilsson [37919]
Bo Jonsson [47392]
Team Bräcke
Team Bräcke
Arne Johansson [93014]
Kjell Österhof [3981]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Gunnar Bernhardsson [6155]
Siv Bernhardsson [6156]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Kjell Lindholm [35594]
Sören Olofsson [41182]
Kjell Eklid [42132]
Susanne Söderlund [54490]
Bartek Szulc [54990]
Szymon Szulc [55090]
Mikael Jonsson [60751]
Laila Pettersson [89174]
Arne Håll [7179]
31‑112
Halvlek 1: 10‑69
Halvlek 2: 21‑43
0,00 ‑ 20,00
5 Spadermadam
Spadermadam
Helge Söderman [55239]
Solveig Åsén [59562]
Elisabet Ekerlid [31800]
Birger Ekerlid [33588]
Kjell-Åke Pettersson [44214]
Bernt Giden [52398]
Margareta Pettersson [52399]
Marianne Söderman [55238]
Ingegerd Mahlberg [93107]
Birgitta Luksepp [8780]
Agneta Olsson [84012]
Marie-Louise Åsell [18774]
Margareta Ringdahl [46316]
BALL
BALL
Lennart Sivertsson [12395]
Alf Norman [59569]
Viktoria Norén [27650]
Bo Jonsson [47392]
Börje Nilsson [37919]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Leif Westergren [59568]
Margareta Sjöberg [84160]
Göran Kullberg [11942]
Teresa Johansson [87123]
Evy Melander [8328]
27‑55
Halvlek 1: 9‑42
Halvlek 2: 18‑13
4,07 ‑ 15,93
Rond 3 2018-11-29
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 SLOW
SLOW
Björn Sthengel [82740]
Marianne Lundstedt [78446]
Ulf Lundstedt [78447]
Gillis Olofsson [82735]
Elsa-Berit Olofsson [82736]
Maj-Britt Sthengel [82741]
Jan Westin [82742]
Karin Westin [82743]
Kortlapparna
Kortlapparna
Marianne Jonsberg [84972]
Leif Allonen [26354]
Barbro Jonsson [87196]
Robert Myrin [165]
Sten Norman [26385]
Viktoria Norén [27650]
Sigrund Sörensen [34761]
Sören Svedberg [35467]
Anita Bohlin [81357]
Lars Sandberg [91894]
Birgitta Luksepp [8780]
52‑65
Halvlek 1: 35‑29
Halvlek 2: 17‑36
6,80 ‑ 13,20
2 Slamkryparna
Slamkryparna
Pia Karlstedt [46313]
Britt-Marie Dolenius [11538]
Per-Olov Lidgren [33336]
Astrid Lidgren [33337]
Eva Ekendahl [83572]
Mia Breding [87116]
Sol
Sol
Carina Sollander [34758]
Eva Johansson [12410]
Stern Sundqvist [24680]
Margareta Sjöberg [24704]
Monica Sollander [26355]
Viktoria Norén [27650]
Monika Sundin [37878]
Lena Svedevall [41473]
Margareta Ringdahl [46316]
Bo Jonsson [47392]
Eivor Bjurström [78448]
Barbro Jonsson [87196]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Göran Kullberg [11942]
30‑40
Halvlek 1: 16‑12
Halvlek 2: 14‑28
7,47 ‑ 12,53
3 Fyrklövern
Fyrklövern
Solveig Åsén [59562]
Viktoria Norén [27650]
Eva Malmberg [41440]
Gunhild Höglund [47043]
Eva Kilander [57427]
Ingegerd Bergvall Wiik [57428]
Mona Nyberg [57429]
Börje Nilsson [37919]
Bo Jonsson [47392]
Team Bettan
Team Bettan
Lisbet Sivertsen [46318]
Christine Mellgren [61821]
Olof Söderström [61822]
Ewa Nilsson [63696]
Majvor Enström [63700]
Birgitta Molin [82745]
Greta Edlund [62987]
49‑37
Halvlek 1: 28‑15
Halvlek 2: 21‑22
12,98 ‑ 7,02
4 Spadermadam
Spadermadam
Helge Söderman [55239]
Solveig Åsén [59562]
Elisabet Ekerlid [31800]
Birger Ekerlid [33588]
Kjell-Åke Pettersson [44214]
Bernt Giden [52398]
Margareta Pettersson [52399]
Marianne Söderman [55238]
Ingegerd Mahlberg [93107]
Birgitta Luksepp [8780]
Agneta Olsson [84012]
Marie-Louise Åsell [18774]
Margareta Ringdahl [46316]
7 NT
7 NT
Agneta Nordin-Svensson [28590]
Britt-Marie Hebbel [27268]
Margareta Pettersson [52399]
Bernt Giden [52398]
Gunhild Höglund [47043]
Karin Westin [82743]
43‑60
Halvlek 1: 20‑26
Halvlek 2: 23‑34
5,99 ‑ 14,01
5 BALL
BALL
Lennart Sivertsson [12395]
Alf Norman [59569]
Viktoria Norén [27650]
Bo Jonsson [47392]
Börje Nilsson [37919]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Leif Westergren [59568]
Margareta Sjöberg [84160]
Göran Kullberg [11942]
Teresa Johansson [87123]
Evy Melander [8328]
Team Bräcke
Team Bräcke
Arne Johansson [93014]
Kjell Österhof [3981]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Gunnar Bernhardsson [6155]
Siv Bernhardsson [6156]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Kjell Lindholm [35594]
Sören Olofsson [41182]
Kjell Eklid [42132]
Susanne Söderlund [54490]
Bartek Szulc [54990]
Szymon Szulc [55090]
Mikael Jonsson [60751]
Laila Pettersson [89174]
Arne Håll [7179]
23‑88
Halvlek 1: 0‑51
Halvlek 2: 23‑37
0,14 ‑ 19,86
Rond 4 2018-12-27
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Slamkryparna
Slamkryparna
Pia Karlstedt [46313]
Britt-Marie Dolenius [11538]
Per-Olov Lidgren [33336]
Astrid Lidgren [33337]
Eva Ekendahl [83572]
Mia Breding [87116]
SLOW
SLOW
Björn Sthengel [82740]
Marianne Lundstedt [78446]
Ulf Lundstedt [78447]
Gillis Olofsson [82735]
Elsa-Berit Olofsson [82736]
Maj-Britt Sthengel [82741]
Jan Westin [82742]
Karin Westin [82743]
41‑30
Halvlek 1: 15‑22
Halvlek 2: 26‑8
12,76 ‑ 7,24
2 Fyrklövern
Fyrklövern
Solveig Åsén [59562]
Viktoria Norén [27650]
Eva Malmberg [41440]
Gunhild Höglund [47043]
Eva Kilander [57427]
Ingegerd Bergvall Wiik [57428]
Mona Nyberg [57429]
Börje Nilsson [37919]
Bo Jonsson [47392]
Kortlapparna
Kortlapparna
Marianne Jonsberg [84972]
Leif Allonen [26354]
Barbro Jonsson [87196]
Robert Myrin [165]
Sten Norman [26385]
Viktoria Norén [27650]
Sigrund Sörensen [34761]
Sören Svedberg [35467]
Anita Bohlin [81357]
Lars Sandberg [91894]
Birgitta Luksepp [8780]
28‑68
Halvlek 1: 8‑29
Halvlek 2: 20‑39
2,44 ‑ 17,56
3 Spadermadam
Spadermadam
Helge Söderman [55239]
Solveig Åsén [59562]
Elisabet Ekerlid [31800]
Birger Ekerlid [33588]
Kjell-Åke Pettersson [44214]
Bernt Giden [52398]
Margareta Pettersson [52399]
Marianne Söderman [55238]
Ingegerd Mahlberg [93107]
Birgitta Luksepp [8780]
Agneta Olsson [84012]
Marie-Louise Åsell [18774]
Margareta Ringdahl [46316]
Sol
Sol
Carina Sollander [34758]
Eva Johansson [12410]
Stern Sundqvist [24680]
Margareta Sjöberg [24704]
Monica Sollander [26355]
Viktoria Norén [27650]
Monika Sundin [37878]
Lena Svedevall [41473]
Margareta Ringdahl [46316]
Bo Jonsson [47392]
Eivor Bjurström [78448]
Barbro Jonsson [87196]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Göran Kullberg [11942]
30‑46
Halvlek 1: 18‑23
Halvlek 2: 12‑23
6,19 ‑ 13,81
4 Team Bräcke
Team Bräcke
Arne Johansson [93014]
Kjell Österhof [3981]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Gunnar Bernhardsson [6155]
Siv Bernhardsson [6156]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Kjell Lindholm [35594]
Sören Olofsson [41182]
Kjell Eklid [42132]
Susanne Söderlund [54490]
Bartek Szulc [54990]
Szymon Szulc [55090]
Mikael Jonsson [60751]
Laila Pettersson [89174]
Arne Håll [7179]
Team Bettan
Team Bettan
Lisbet Sivertsen [46318]
Christine Mellgren [61821]
Olof Söderström [61822]
Ewa Nilsson [63696]
Majvor Enström [63700]
Birgitta Molin [82745]
Greta Edlund [62987]
94‑43
Halvlek 1: 47‑17
Halvlek 2: 47‑26
18,73 ‑ 1,27
5 7 NT
7 NT
Agneta Nordin-Svensson [28590]
Britt-Marie Hebbel [27268]
Margareta Pettersson [52399]
Bernt Giden [52398]
Gunhild Höglund [47043]
Karin Westin [82743]
BALL
BALL
Lennart Sivertsson [12395]
Alf Norman [59569]
Viktoria Norén [27650]
Bo Jonsson [47392]
Börje Nilsson [37919]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Leif Westergren [59568]
Margareta Sjöberg [84160]
Göran Kullberg [11942]
Teresa Johansson [87123]
Evy Melander [8328]
42‑80
Halvlek 1: 24‑38
Halvlek 2: 18‑42
2,68 ‑ 17,32
Rond 5 2019-01-31
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Fyrklövern
Fyrklövern
Solveig Åsén [59562]
Viktoria Norén [27650]
Eva Malmberg [41440]
Gunhild Höglund [47043]
Eva Kilander [57427]
Ingegerd Bergvall Wiik [57428]
Mona Nyberg [57429]
Börje Nilsson [37919]
Bo Jonsson [47392]
Slamkryparna
Slamkryparna
Pia Karlstedt [46313]
Britt-Marie Dolenius [11538]
Per-Olov Lidgren [33336]
Astrid Lidgren [33337]
Eva Ekendahl [83572]
Mia Breding [87116]
35‑71
Halvlek 1: 2‑30
Halvlek 2: 33‑41
2,94 ‑ 17,06
2 Spadermadam
Spadermadam
Helge Söderman [55239]
Solveig Åsén [59562]
Elisabet Ekerlid [31800]
Birger Ekerlid [33588]
Kjell-Åke Pettersson [44214]
Bernt Giden [52398]
Margareta Pettersson [52399]
Marianne Söderman [55238]
Ingegerd Mahlberg [93107]
Birgitta Luksepp [8780]
Agneta Olsson [84012]
Marie-Louise Åsell [18774]
Margareta Ringdahl [46316]
SLOW
SLOW
Björn Sthengel [82740]
Marianne Lundstedt [78446]
Ulf Lundstedt [78447]
Gillis Olofsson [82735]
Elsa-Berit Olofsson [82736]
Maj-Britt Sthengel [82741]
Jan Westin [82742]
Karin Westin [82743]
56‑53
Halvlek 1: 32‑22
Halvlek 2: 24‑31
10,82 ‑ 9,18
3 Team Bräcke
Team Bräcke
Arne Johansson [93014]
Kjell Österhof [3981]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Gunnar Bernhardsson [6155]
Siv Bernhardsson [6156]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Kjell Lindholm [35594]
Sören Olofsson [41182]
Kjell Eklid [42132]
Susanne Söderlund [54490]
Bartek Szulc [54990]
Szymon Szulc [55090]
Mikael Jonsson [60751]
Laila Pettersson [89174]
Arne Håll [7179]
Kortlapparna
Kortlapparna
Marianne Jonsberg [84972]
Leif Allonen [26354]
Barbro Jonsson [87196]
Robert Myrin [165]
Sten Norman [26385]
Viktoria Norén [27650]
Sigrund Sörensen [34761]
Sören Svedberg [35467]
Anita Bohlin [81357]
Lars Sandberg [91894]
Birgitta Luksepp [8780]
43‑63
Halvlek 1: 19‑48
Halvlek 2: 24‑15
5,42 ‑ 14,58
4 7 NT
7 NT
Agneta Nordin-Svensson [28590]
Britt-Marie Hebbel [27268]
Margareta Pettersson [52399]
Bernt Giden [52398]
Gunhild Höglund [47043]
Karin Westin [82743]
Sol
Sol
Carina Sollander [34758]
Eva Johansson [12410]
Stern Sundqvist [24680]
Margareta Sjöberg [24704]
Monica Sollander [26355]
Viktoria Norén [27650]
Monika Sundin [37878]
Lena Svedevall [41473]
Margareta Ringdahl [46316]
Bo Jonsson [47392]
Eivor Bjurström [78448]
Barbro Jonsson [87196]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Göran Kullberg [11942]
50‑82
Halvlek 1: 16‑48
Halvlek 2: 34‑34
3,48 ‑ 16,52
5 BALL
BALL
Lennart Sivertsson [12395]
Alf Norman [59569]
Viktoria Norén [27650]
Bo Jonsson [47392]
Börje Nilsson [37919]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Leif Westergren [59568]
Margareta Sjöberg [84160]
Göran Kullberg [11942]
Teresa Johansson [87123]
Evy Melander [8328]
Team Bettan
Team Bettan
Lisbet Sivertsen [46318]
Christine Mellgren [61821]
Olof Söderström [61822]
Ewa Nilsson [63696]
Majvor Enström [63700]
Birgitta Molin [82745]
Greta Edlund [62987]
73‑45
Halvlek 1: 51‑0
Halvlek 2: 22‑45
15,93 ‑ 4,07
Rond 6 2019-02-28
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Spadermadam
Spadermadam
Helge Söderman [55239]
Solveig Åsén [59562]
Elisabet Ekerlid [31800]
Birger Ekerlid [33588]
Kjell-Åke Pettersson [44214]
Bernt Giden [52398]
Margareta Pettersson [52399]
Marianne Söderman [55238]
Ingegerd Mahlberg [93107]
Birgitta Luksepp [8780]
Agneta Olsson [84012]
Marie-Louise Åsell [18774]
Margareta Ringdahl [46316]
Fyrklövern
Fyrklövern
Solveig Åsén [59562]
Viktoria Norén [27650]
Eva Malmberg [41440]
Gunhild Höglund [47043]
Eva Kilander [57427]
Ingegerd Bergvall Wiik [57428]
Mona Nyberg [57429]
Börje Nilsson [37919]
Bo Jonsson [47392]
63‑49
Halvlek 1: 40‑26
Halvlek 2: 23‑23
13,41 ‑ 6,59
2 Team Bräcke
Team Bräcke
Arne Johansson [93014]
Kjell Österhof [3981]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Gunnar Bernhardsson [6155]
Siv Bernhardsson [6156]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Kjell Lindholm [35594]
Sören Olofsson [41182]
Kjell Eklid [42132]
Susanne Söderlund [54490]
Bartek Szulc [54990]
Szymon Szulc [55090]
Mikael Jonsson [60751]
Laila Pettersson [89174]
Arne Håll [7179]
Slamkryparna
Slamkryparna
Pia Karlstedt [46313]
Britt-Marie Dolenius [11538]
Per-Olov Lidgren [33336]
Astrid Lidgren [33337]
Eva Ekendahl [83572]
Mia Breding [87116]
42‑54
Halvlek 1: 21‑23
Halvlek 2: 21‑31
7,02 ‑ 12,98
3 7 NT
7 NT
Agneta Nordin-Svensson [28590]
Britt-Marie Hebbel [27268]
Margareta Pettersson [52399]
Bernt Giden [52398]
Gunhild Höglund [47043]
Karin Westin [82743]
SLOW
SLOW
Björn Sthengel [82740]
Marianne Lundstedt [78446]
Ulf Lundstedt [78447]
Gillis Olofsson [82735]
Elsa-Berit Olofsson [82736]
Maj-Britt Sthengel [82741]
Jan Westin [82742]
Karin Westin [82743]
35‑47
Halvlek 1: 16‑9
Halvlek 2: 19‑38
7,02 ‑ 12,98
4 Team Bettan
Team Bettan
Lisbet Sivertsen [46318]
Christine Mellgren [61821]
Olof Söderström [61822]
Ewa Nilsson [63696]
Majvor Enström [63700]
Birgitta Molin [82745]
Greta Edlund [62987]
Kortlapparna
Kortlapparna
Marianne Jonsberg [84972]
Leif Allonen [26354]
Barbro Jonsson [87196]
Robert Myrin [165]
Sten Norman [26385]
Viktoria Norén [27650]
Sigrund Sörensen [34761]
Sören Svedberg [35467]
Anita Bohlin [81357]
Lars Sandberg [91894]
Birgitta Luksepp [8780]
35‑94
Halvlek 1: 0‑43
Halvlek 2: 35‑51
0,59 ‑ 19,41
5 Sol
Sol
Carina Sollander [34758]
Eva Johansson [12410]
Stern Sundqvist [24680]
Margareta Sjöberg [24704]
Monica Sollander [26355]
Viktoria Norén [27650]
Monika Sundin [37878]
Lena Svedevall [41473]
Margareta Ringdahl [46316]
Bo Jonsson [47392]
Eivor Bjurström [78448]
Barbro Jonsson [87196]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Göran Kullberg [11942]
BALL
BALL
Lennart Sivertsson [12395]
Alf Norman [59569]
Viktoria Norén [27650]
Bo Jonsson [47392]
Börje Nilsson [37919]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Leif Westergren [59568]
Margareta Sjöberg [84160]
Göran Kullberg [11942]
Teresa Johansson [87123]
Evy Melander [8328]
37‑33
Halvlek 1: 29‑15
Halvlek 2: 8‑18
11,08 ‑ 8,92
Rond 7 2019-03-28
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Team Bräcke
Team Bräcke
Arne Johansson [93014]
Kjell Österhof [3981]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Gunnar Bernhardsson [6155]
Siv Bernhardsson [6156]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Kjell Lindholm [35594]
Sören Olofsson [41182]
Kjell Eklid [42132]
Susanne Söderlund [54490]
Bartek Szulc [54990]
Szymon Szulc [55090]
Mikael Jonsson [60751]
Laila Pettersson [89174]
Arne Håll [7179]
Spadermadam
Spadermadam
Helge Söderman [55239]
Solveig Åsén [59562]
Elisabet Ekerlid [31800]
Birger Ekerlid [33588]
Kjell-Åke Pettersson [44214]
Bernt Giden [52398]
Margareta Pettersson [52399]
Marianne Söderman [55238]
Ingegerd Mahlberg [93107]
Birgitta Luksepp [8780]
Agneta Olsson [84012]
Marie-Louise Åsell [18774]
Margareta Ringdahl [46316]
80‑40
Halvlek 1: 44‑12
Halvlek 2: 36‑28
17,56 ‑ 2,44
2 7 NT
7 NT
Agneta Nordin-Svensson [28590]
Britt-Marie Hebbel [27268]
Margareta Pettersson [52399]
Bernt Giden [52398]
Gunhild Höglund [47043]
Karin Westin [82743]
Fyrklövern
Fyrklövern
Solveig Åsén [59562]
Viktoria Norén [27650]
Eva Malmberg [41440]
Gunhild Höglund [47043]
Eva Kilander [57427]
Ingegerd Bergvall Wiik [57428]
Mona Nyberg [57429]
Börje Nilsson [37919]
Bo Jonsson [47392]
73‑21
Halvlek 1: 44‑9
Halvlek 2: 29‑12
18,82 ‑ 1,18
3 Team Bettan
Team Bettan
Lisbet Sivertsen [46318]
Christine Mellgren [61821]
Olof Söderström [61822]
Ewa Nilsson [63696]
Majvor Enström [63700]
Birgitta Molin [82745]
Greta Edlund [62987]
Slamkryparna
Slamkryparna
Pia Karlstedt [46313]
Britt-Marie Dolenius [11538]
Per-Olov Lidgren [33336]
Astrid Lidgren [33337]
Eva Ekendahl [83572]
Mia Breding [87116]
58‑78
Halvlek 1: 20‑40
Halvlek 2: 38‑38
5,42 ‑ 14,58
4 Sol
Sol
Carina Sollander [34758]
Eva Johansson [12410]
Stern Sundqvist [24680]
Margareta Sjöberg [24704]
Monica Sollander [26355]
Viktoria Norén [27650]
Monika Sundin [37878]
Lena Svedevall [41473]
Margareta Ringdahl [46316]
Bo Jonsson [47392]
Eivor Bjurström [78448]
Barbro Jonsson [87196]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Göran Kullberg [11942]
SLOW
SLOW
Björn Sthengel [82740]
Marianne Lundstedt [78446]
Ulf Lundstedt [78447]
Gillis Olofsson [82735]
Elsa-Berit Olofsson [82736]
Maj-Britt Sthengel [82741]
Jan Westin [82742]
Karin Westin [82743]
40‑31
Halvlek 1: 26‑13
Halvlek 2: 14‑18
12,30 ‑ 7,70
5 BALL
BALL
Lennart Sivertsson [12395]
Alf Norman [59569]
Viktoria Norén [27650]
Bo Jonsson [47392]
Börje Nilsson [37919]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Leif Westergren [59568]
Margareta Sjöberg [84160]
Göran Kullberg [11942]
Teresa Johansson [87123]
Evy Melander [8328]
Kortlapparna
Kortlapparna
Marianne Jonsberg [84972]
Leif Allonen [26354]
Barbro Jonsson [87196]
Robert Myrin [165]
Sten Norman [26385]
Viktoria Norén [27650]
Sigrund Sörensen [34761]
Sören Svedberg [35467]
Anita Bohlin [81357]
Lars Sandberg [91894]
Birgitta Luksepp [8780]
42‑61
Halvlek 1: 9‑33
Halvlek 2: 33‑28
5,61 ‑ 14,39
Rond 8 2019-04-25
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 7 NT
7 NT
Agneta Nordin-Svensson [28590]
Britt-Marie Hebbel [27268]
Margareta Pettersson [52399]
Bernt Giden [52398]
Gunhild Höglund [47043]
Karin Westin [82743]
Team Bräcke
Team Bräcke
Arne Johansson [93014]
Kjell Österhof [3981]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Gunnar Bernhardsson [6155]
Siv Bernhardsson [6156]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Kjell Lindholm [35594]
Sören Olofsson [41182]
Kjell Eklid [42132]
Susanne Söderlund [54490]
Bartek Szulc [54990]
Szymon Szulc [55090]
Mikael Jonsson [60751]
Laila Pettersson [89174]
Arne Håll [7179]
37‑89
Halvlek 1: 5‑41
Halvlek 2: 32‑48
1,18 ‑ 18,82
2 Team Bettan
Team Bettan
Lisbet Sivertsen [46318]
Christine Mellgren [61821]
Olof Söderström [61822]
Ewa Nilsson [63696]
Majvor Enström [63700]
Birgitta Molin [82745]
Greta Edlund [62987]
Spadermadam
Spadermadam
Helge Söderman [55239]
Solveig Åsén [59562]
Elisabet Ekerlid [31800]
Birger Ekerlid [33588]
Kjell-Åke Pettersson [44214]
Bernt Giden [52398]
Margareta Pettersson [52399]
Marianne Söderman [55238]
Ingegerd Mahlberg [93107]
Birgitta Luksepp [8780]
Agneta Olsson [84012]
Marie-Louise Åsell [18774]
Margareta Ringdahl [46316]
61‑39
Halvlek 1: 13‑24
Halvlek 2: 48‑15
14,94 ‑ 5,06
3 Sol
Sol
Carina Sollander [34758]
Eva Johansson [12410]
Stern Sundqvist [24680]
Margareta Sjöberg [24704]
Monica Sollander [26355]
Viktoria Norén [27650]
Monika Sundin [37878]
Lena Svedevall [41473]
Margareta Ringdahl [46316]
Bo Jonsson [47392]
Eivor Bjurström [78448]
Barbro Jonsson [87196]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Göran Kullberg [11942]
Fyrklövern
Fyrklövern
Solveig Åsén [59562]
Viktoria Norén [27650]
Eva Malmberg [41440]
Gunhild Höglund [47043]
Eva Kilander [57427]
Ingegerd Bergvall Wiik [57428]
Mona Nyberg [57429]
Börje Nilsson [37919]
Bo Jonsson [47392]
66‑41
Halvlek 1: 31‑24
Halvlek 2: 35‑17
15,45 ‑ 4,55
4 Kortlapparna
Kortlapparna
Marianne Jonsberg [84972]
Leif Allonen [26354]
Barbro Jonsson [87196]
Robert Myrin [165]
Sten Norman [26385]
Viktoria Norén [27650]
Sigrund Sörensen [34761]
Sören Svedberg [35467]
Anita Bohlin [81357]
Lars Sandberg [91894]
Birgitta Luksepp [8780]
Slamkryparna
Slamkryparna
Pia Karlstedt [46313]
Britt-Marie Dolenius [11538]
Per-Olov Lidgren [33336]
Astrid Lidgren [33337]
Eva Ekendahl [83572]
Mia Breding [87116]
47‑23
Halvlek 1: 31‑12
Halvlek 2: 16‑11
15,28 ‑ 4,72
5 SLOW
SLOW
Björn Sthengel [82740]
Marianne Lundstedt [78446]
Ulf Lundstedt [78447]
Gillis Olofsson [82735]
Elsa-Berit Olofsson [82736]
Maj-Britt Sthengel [82741]
Jan Westin [82742]
Karin Westin [82743]
BALL
BALL
Lennart Sivertsson [12395]
Alf Norman [59569]
Viktoria Norén [27650]
Bo Jonsson [47392]
Börje Nilsson [37919]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Leif Westergren [59568]
Margareta Sjöberg [84160]
Göran Kullberg [11942]
Teresa Johansson [87123]
Evy Melander [8328]
70‑46
Halvlek 1: 37‑39
Halvlek 2: 33‑7
15,28 ‑ 4,72
Rond 9 2019-05-16
Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Team Bettan
Team Bettan
Lisbet Sivertsen [46318]
Christine Mellgren [61821]
Olof Söderström [61822]
Ewa Nilsson [63696]
Majvor Enström [63700]
Birgitta Molin [82745]
Greta Edlund [62987]
7 NT
7 NT
Agneta Nordin-Svensson [28590]
Britt-Marie Hebbel [27268]
Margareta Pettersson [52399]
Bernt Giden [52398]
Gunhild Höglund [47043]
Karin Westin [82743]
39‑54
Halvlek 1: 18‑37
Halvlek 2: 21‑17
6,39 ‑ 13,61
2 Sol
Sol
Carina Sollander [34758]
Eva Johansson [12410]
Stern Sundqvist [24680]
Margareta Sjöberg [24704]
Monica Sollander [26355]
Viktoria Norén [27650]
Monika Sundin [37878]
Lena Svedevall [41473]
Margareta Ringdahl [46316]
Bo Jonsson [47392]
Eivor Bjurström [78448]
Barbro Jonsson [87196]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Göran Kullberg [11942]
Team Bräcke
Team Bräcke
Arne Johansson [93014]
Kjell Österhof [3981]
Tommy Larsson [5349]
Jan-Erik Gresseth [6147]
Gunnar Bernhardsson [6155]
Siv Bernhardsson [6156]
Rolf Nilsson [12397]
Margaretha Nilsson [17991]
Kjell Lindholm [35594]
Sören Olofsson [41182]
Kjell Eklid [42132]
Susanne Söderlund [54490]
Bartek Szulc [54990]
Szymon Szulc [55090]
Mikael Jonsson [60751]
Laila Pettersson [89174]
Arne Håll [7179]
19‑95
Halvlek 1: 0‑51
Halvlek 2: 19‑44
0,00 ‑ 20,00
3 Kortlapparna
Kortlapparna
Marianne Jonsberg [84972]
Leif Allonen [26354]
Barbro Jonsson [87196]
Robert Myrin [165]
Sten Norman [26385]
Viktoria Norén [27650]
Sigrund Sörensen [34761]
Sören Svedberg [35467]
Anita Bohlin [81357]
Lars Sandberg [91894]
Birgitta Luksepp [8780]
Spadermadam
Spadermadam
Helge Söderman [55239]
Solveig Åsén [59562]
Elisabet Ekerlid [31800]
Birger Ekerlid [33588]
Kjell-Åke Pettersson [44214]
Bernt Giden [52398]
Margareta Pettersson [52399]
Marianne Söderman [55238]
Ingegerd Mahlberg [93107]
Birgitta Luksepp [8780]
Agneta Olsson [84012]
Marie-Louise Åsell [18774]
Margareta Ringdahl [46316]
68‑35
Halvlek 1: 36‑9
Halvlek 2: 32‑26
16,66 ‑ 3,34
4 SLOW
SLOW
Björn Sthengel [82740]
Marianne Lundstedt [78446]
Ulf Lundstedt [78447]
Gillis Olofsson [82735]
Elsa-Berit Olofsson [82736]
Maj-Britt Sthengel [82741]
Jan Westin [82742]
Karin Westin [82743]
Fyrklövern
Fyrklövern
Solveig Åsén [59562]
Viktoria Norén [27650]
Eva Malmberg [41440]
Gunhild Höglund [47043]
Eva Kilander [57427]
Ingegerd Bergvall Wiik [57428]
Mona Nyberg [57429]
Börje Nilsson [37919]
Bo Jonsson [47392]
58‑58
Halvlek 1: 43‑5
Halvlek 2: 15‑53
10,00 ‑ 10,00
5 BALL
BALL
Lennart Sivertsson [12395]
Alf Norman [59569]
Viktoria Norén [27650]
Bo Jonsson [47392]
Börje Nilsson [37919]
Maj-Britt Gunnarsson [87400]
Leif Westergren [59568]
Margareta Sjöberg [84160]
Göran Kullberg [11942]
Teresa Johansson [87123]
Evy Melander [8328]
Slamkryparna
Slamkryparna
Pia Karlstedt [46313]
Britt-Marie Dolenius [11538]
Per-Olov Lidgren [33336]
Astrid Lidgren [33337]
Eva Ekendahl [83572]
Mia Breding [87116]
35‑57
Halvlek 1: 18‑31
Halvlek 2: 17‑26
5,06 ‑ 14,94