Allsvenskan div 3 preliminär serieindelning 2020

Observera att detta bara är ett preliminärt förslag för div 3. Synpunkter skall skickas till >>e-post senast 9 April

DIV 3 Norra Norrland

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
Skellefteå BK Vikström Skellefteå Luleå Luleå
Skellefteå BK Kjell Skellefteå Luleå Luleå
Norsjö BK Skellefteå Luleå Luleå
Skellefteå BK Lofo Skellefteå Luleå Luleå
Älvsbyn BK Luleå Luleå Luleå
Luleå BK I Tredje Hand Luleå Luleå Luleå
Luleå BK Nordchark Luleå Luleå Luleå
Luleå BK Burp Luleå Luleå Luleå
Boden-Sävast BS Thord Luleå Luleå Luleå
Luleå BK Lag Klöverkung Luleå Luleå Luleå

DIV 3 Mellersta Norrland

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
Bräcke BK Östersund Umeå Umeå
Svegs BK Östersund Umeå Umeå
Alnö BK Östersund Umeå Umeå
Storsjöbygdens BK, Johan Östersund Umeå Umeå
Sollefteå Jerry Umeå Umeå Umeå
Bk Björken Bergkvist Umeå Umeå Umeå
BK Björken Bazinga Umeå Umeå Umeå
BK Björken Lerner Umeå Umeå Umeå
BK Björken Stokka Umeå Umeå Umeå
BK Björken Tetris Umeå Umeå Umeå

DIV 3 Gävleborg

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
Uppsalabridgen Schackalerna Uppsala Uppsala Gävle
Uppsalabridgen 40 Uppsala Uppsala Gävle
Bollnäs BK Sofie Bollnäs Uppsala Gävle
BK Hudik Surprise Bollnäs Uppsala Gävle
Gävle BK Laban Uppsala Uppsala Gävle
Gävle BK Paltkoma Bollnäs Uppsala Gävle
Uppsalabridgen Nödbud Uppsala Uppsala Gävle
BK Hudik Bollnäs Uppsala Gävle
Gävle BK Snipers Bollnäs Uppsala Gävle
Bollnäs BK Prego Bollnäs Uppsala Gävle

DIV 3 Norra Svealand

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
Lindesbergs BS Ludvika Ludvika Ludvika
Rättviks BS Stig Ludvika Ludvika Ludvika
Ludvikabygdens BK Barkskog Ludvika Ludvika Ludvika
Fagersta BS Ludvika Ludvika Ludvika
Hedemora BS Ludvika Ludvika Ludvika
Malungs BK Ludvika Ludvika Ludvika
Hällefors BK Ludvika Ludvika Ludvika
Mora BK Ludvika Ludvika Ludvika
Borlänge BK Håkan Ludvika Ludvika Ludvika
Falu BK United Ludvika Ludvika Ludvika

DIV 3 Mälardalen

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
BK S:t Erik Ludde Västerås Västerås Västerås
Folkare Västerås Västerås Västerås
Rimbo BK Västerås Västerås Västerås
Norrorts bridge Västerås Västerås Västerås
Uppsalabridgen Magnum Västerås Västerås Västerås
ABB BK Hans Västerås Västerås Västerås
ABB BK Lars-Erik Västerås Västerås Västerås
Åkers BK Västerås Västerås Västerås
Uppsalabridgen Gubbs Västerås Västerås Västerås
Enköping BS Röd Västerås Västerås Västerås

DIV 3 Stockholm

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
BK S:t Erik Team Sur Mer Stockholm Stockholm Stockholm
Visby BS,Ika Stockholm Stockholm Stockholm
Norrtälje BK Stockholm Stockholm Stockholm
BK S:t Erik Gevalia Stockholm Stockholm Stockholm
BK S:t Erik Forza Stockholm Stockholm Stockholm
BK S:t Erik På Kryss Stockholm Stockholm Stockholm
Visby BS Limestone Stockholm Stockholm Stockholm
BK Stjärnskotten Stockholm Stockholm Stockholm
BK S:t Erik Spader 8 Stockholm Stockholm Stockholm
BK S:t Erik På håret Stockholm Stockholm Stockholm

DIV 3 Södra Svealand

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
Smedstadens BK Eskil Örebro Örebro Örebro
Nora BK Shrek Örebro Örebro Örebro
Örebridgen Bengt Örebro Örebro Örebro
Örebridgen DEJO Örebro Örebro Örebro
Smedstadens BK 2 Örebro Örebro Örebro
Lindesbergs Jansson Örebro Örebro Örebro
Lindesbergs BS Lars Örebro Örebro Örebro
Köpings BS Örebro Örebro Örebro
Katrineholms BA Klöver Örebro Örebro Örebro
Arboga BK II Örebro Örebro Örebro

DIV 3 Norra Götaland

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
Filbyter Bridge Lirarna Linköping Linköping Linköping
Trosa BS Skärborgarna Linköping Linköping Linköping
Kisa BS SAS Linköping Linköping Linköping
Filbyter Bridge Stigbert Linköping Linköping Linköping
Valdemarsviks BS LAS Vikas Linköping Linköping Linköping
Överum Schäfer Linköping Linköping Linköping
Norrköpingsbridgen IMPossible Linköping Linköping Linköping
Katrineholms BA Pass Linköping Linköping Linköping
Nyköpings BS Bosse Linköping Linköping Linköping
Gnesta BK Jan Linköping Linköping Linköping

DIV 3 Västergötland

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
Falköping BS Sten Skövde Skövde Skövde
Skara BS Bo Skövde Skövde Skövde
Skövde BA Leifson Skövde Skövde Skövde
Lidköpings BS Iren Skövde Skövde Skövde
Skövde BA SanVic Skövde Skövde Skövde
Örebrobridgen AFTA Skövde Skövde Skövde
BK Ruter Bertil Skövde Skövde Skövde
Skövde BA Vasastan Skövde Skövde Skövde
Skövde BA Leif Skövde Skövde Skövde
Hjo BK Åke Skövde Skövde Skövde

DIV 3 Värmland

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
Karlstads BK Jerry Karlstad Karlstad Arvika
Arvika BS Peggy Arvika Karlstad Arvika
Arvika BS Thomas Arvika Karlstad Arvika
Åmåls BS Håkan Arvika Karlstad Arvika
Solstabridgen Karlstad Karlstad Arvika
Arvika BS B-laget Arvika Karlstad Arvika
Hagfors BK Arvika Karlstad Arvika
Billeruds BK Jan Karlstad Karlstad Arvika
Åmåls BS Göran Arvika Karlstad Arvika
Hammarö BK June Karlstad Karlstad Arvika

DIV 3 Bohuslän

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
Ljungskile BK Vänersborg Vänersborg Vänersborg
Uddevalla BF BENKÅ Vänersborg Vänersborg Vänersborg
Kungshamns BK Hunnebo-K-hamn Väjern Vänersborg Vänersborg Vänersborg
Vänersborgs BS Mimmi Vänersborg Vänersborg Vänersborg
Vänersborgs BS Buck Vänersborg Vänersborg Vänersborg
Hunnebo-K-hamn Gunnel Vänersborg Vänersborg Vänersborg
Uddevalla BF Färgelanda Vänersborg Vänersborg Vänersborg
Strömstads BK Strömstads BK Vänersborg Vänersborg Vänersborg
Vänersborgs BS Blomhuset Vänersborg Vänersborg Vänersborg
Åmål BS Sven-Olov Vänersborg Vänersborg Vänersborg

DIV 3 Göteborg

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
BK Everfresh Göteborg Göteborg Göteborg
Alingsås BS Karin Göteborg Göteborg Göteborg
Bredaryds BK Gislander Göteborg Göteborg Göteborg
Lerums BK Deadwood Göteborg Göteborg Göteborg
Vårgårda BS Rasmus Göteborg Göteborg Göteborg
Alingsås BS Raset Göteborg Göteborg Göteborg
Orust BK Göteborg Göteborg Göteborg
Borås BA Janne Göteborg Göteborg Göteborg
Borås BA Aspanäs Göteborg Göteborg Göteborg
Tjörns BK Bea Göteborg Göteborg Göteborg

DIV 3 Halland

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
BK Albrekts Callenberg Varberg Varberg Varberg
Askims BK SW4 Varberg Varberg Varberg
BK Allians, Halmstad Wicke Varberg Varberg Varberg
BK Allians, Halmstad Essh Varberg Varberg Varberg
BK Albrekts BO Varberg Varberg Varberg
Åsa Frillesås BK Varberg Varberg Varberg
Onsdagsklubben LÅG Varberg Varberg Varberg
BK Albrekts WHAL Varberg Varberg Varberg
Kungsbacka BS Hans Varberg Varberg Varberg
BK Lyx Mischmasch Varberg Varberg Varberg

DIV 3 Småland

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
Värnamo Curt Växjö Jönköping Växjö
Växjöbridgen 6 Växjö Jönköping Växjö
Växjöbridgen Svahn Växjö Jönköping Växjö
Hovmanatorps BK Isaksson Växjö Jönköping Växjö
Sävsjö BK Team Högland Växjö Jönköping Växjö
Oskarshamns BK Bo Växjö Jönköping Växjö
Eksjö BK Lagerqvist Växjö Jönköping Växjö
Blomstermåla BK Växjö Jönköping Växjö
Hultsfred/Mållila BK Haman Växjö Jönköping Växjö
Hultsfred/Mållila BK Växjö Jönköping Växjö

DIV 3 Sydöstra

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
Emmaboda BK Karlskrona Karlskrona Karlskrona
IFK Karlskrona Bernt Karlskrona Karlskrona Karlskrona
BK Karlskrona Ågren Karlskrona Karlskrona Karlskrona
Kalmarsunds BK Micael Karlskrona Karlskrona Karlskrona
Växjöbridgen Inge Karlskrona Karlskrona Karlskrona
Kalmarsunds BK Johan Karlskrona Karlskrona Karlskrona
Bridgekamraterna Nybro Karlskrona Karlskrona Karlskrona
BK Karlskrona Karlsson Karlskrona Karlskrona Karlskrona
Ryds BK Ågren Karlskrona Karlskrona Karlskrona
BK Karlskrona Samuelsson Karlskrona Karlskrona Karlskrona

DIV 3 Skåne

Lag Omg 1 Omg 2 Omg 3
LUCK Essén Malmö Malmö Malmö
Malmö BK HOH Malmö Malmö Malmö
BK Tre Sang, Helsingborg Landskrona Malmö Malmö Malmö
Ystads BS Tjolpe Malmö Malmö Malmö
Malmö BK Ollaboja Malmö Malmö Malmö
Hässleholms BK II Malmö Malmö Malmö
Ryds BK Malmö Malmö Malmö
Höörs BK Malmö Malmö Malmö
Malmö BK Ghostbusters Malmö Malmö Malmö
Kullabygdens BK Malmö Malmö Malmö