Svenska Cupen 2022 - Rond 5

Spelperiod: 16 Jun - 21 Aug

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BFJönköpings läns BF (2)Upplands BF (2)
Dalabridgen (1)Medelpads BFVärmland-Dals BF
Gotlands BFMälardalens BF (1)Västerbottens BF (1)
Gävleborgs BF (1)Norrbottens BFVästergötlands BF
Göteborgs BF (2)Skånes BF (4)Ångermanlands BF
Hallands BF (2)Stockholms BF (6)Örebro läns BF (1)
Jämtland-Härjedalen (1)Sydöstra Sveriges BF (1)Östra Mellansvenska (4)
29 matcher

Dalabridgen

Hedemora kingen Hedemora kingen vs. Ludvikautfyllnad Spelort
Säter
Ludvikautfyllnad
Välj distrikt

Gävleborgs BF

Zmrzlina Zmrzlina vs. Kapten Kork med matroser Spelort
Gävle
Kapten Kork med matroser
Välj distrikt

Göteborgs BF

Deadwood Deadwood vs. Lonley heart club team Spelort
Stenkullen
Lonley heart club team
BK Lyx Bunk BK Lyx Bunk vs. Cosmos Spelort
Billdal
Cosmos
Välj distrikt

Hallands BF

Ätran Regina Ätran Regina vs. Kung Sune Spelort
Ätran
Kung Sune
Värö Bengt Värö Bengt vs. Albrekts LEK Spelort
Åskloster
Albrekts LEK
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Narre Narre vs. Winge Boys Spelort
Östersund
Winge Boys
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Team G-son Team G-son vs. Team Zang Spelort
Visingsö
Team Zang
Hällabäck Hällabäck vs. Jönköping Spelort
Anderstorp
Jönköping
Välj distrikt

Mälardalens BF

Dream Team Dream Team vs. St Eskil Spelort
Västerås
St Eskil
Välj distrikt

Skånes BF

GöteHelsing GöteHelsing vs. Yes Spelort
Helsingborg
Yes
Lunds BK Lunds BK vs. YNWA Spelort
Malmö
YNWA
Lucky bandana Lucky bandana vs. Skåne-Check Spelort
Malmö
Skåne-Check
Le special de munka Le special de munka vs. Imppossible Spelort
Hjärnarp
Imppossible
Välj distrikt

Stockholms BF

Forrell Forrell vs. No Johnny Cash Spelort
Djursholm
No Johnny Cash
Forza Forza vs. Banjanas Spelort
Stockholm
Banjanas
Glada Miner Glada Miner vs. Spintop Spelort
Ekerö
Spintop
Magic Magic vs. Hött och bött Spelort
Stockholm
Hött och bött
Top bridge Top bridge vs. På Tur Spelort
Stockholm
På Tur
Ludde Ludde vs. Sudret Spelort
Stockholm
Sudret
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Karlskrona 1 Karlskrona 1 vs. Helvic Spelort
Sturkö
Helvic
Välj distrikt

Upplands BF

Köpensol Köpensol vs. Arnbergs Team Spelort
Enköping
Arnbergs Team
Skalman Skalman vs. Ice-cold Jägermeister Spelort
Uppsala
Ice-cold Jägermeister
Välj distrikt

Västerbottens BF

Bazinga Bazinga vs. Westman Spelort
Umeå
Westman
Välj distrikt

Örebro läns BF

Mappa Bu Mappa Bu vs. The Splintoz Spelort
Hasselfors
The Splintoz
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Överums Schäfer Överums Schäfer vs. Lirarna Spelort
Gamleby
Lirarna
Stigtomta korthajar Stigtomta korthajar vs. BK Sang Spelort
Nyköping
BK Sang
Gnesta BK Roger Gnesta BK Roger vs. Världens Ände Bengt Spelort
Gnesta
Världens Ände Bengt
Gnesta BK Jaan Gnesta BK Jaan vs. Nyköpings Gästabud Spelort
Gnesta
Nyköpings Gästabud
Välj distrikt