Svenska Cupen 2022 - Rond 2

Spelperiod: 10 Mar - 10 Apr

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (6)Jönköpings läns BF (4)Upplands BF (4)
Dalabridgen (4)Medelpads BF (1)Värmland-Dals BF (3)
(*)   Gotlands BFMälardalens BF (4)Västerbottens BF (3)
Gävleborgs BF (5)Norrbottens BF (1)Västergötlands BF (4)
Göteborgs BF (7)Skånes BF (14)Ångermanlands BF
Hallands BF (9)Stockholms BF (12)Örebro läns BF (5)
Jämtland-Härjedalen (2)Sydöstra Sveriges BF (7)Östra Mellansvenska (9)
104 matcher
(*)
 
Vissa år krävs speciallösningar för Gotland i rond 1-3.
Då kan du klicka på rond 1 i menyn ovan för att se matcherna.

Bohuslän-Dals BF

Lille Skutt 35 Lille Skutt vs. Kungshamns Sega Gubbar Kungshamns Sega Gubbar Spelort
Strömstad
Kungshamns Sega Gubbar 37
Bergs klippor 54 Bergs klippor vs. Lonley heart club team Lonley heart club team Spelort
Stenungsund
Lonley heart club team 64
Gråberg 108 Gråberg vs. BALEK Gråberg Spelort
Vänersborg
BALEK 12
Stenhögen 79 Stenhögen vs. 4 M Stenhögen Spelort
Svenshögen
4 M 10
orust 47 orust vs. Calgary Games Calgary Games Spelort
Spekeröd
Calgary Games 88
HuZet 49 HuZet vs. v HuZet Spelort
Stenungsund
v 12
Välj distrikt

Dalabridgen

Malung Janne 27 Malung Janne vs. Råsjökross Råsjökross Spelort
Mora
Råsjökross 41
Ludvikautfyllnad 37 Ludvikautfyllnad vs. PJO PJO Spelort
Ludvika
PJO 39
JGR Jokern 48 JGR Jokern vs. Köpensol JGR Jokern Spelort
Hedemora
Köpensol 44
Hedemora kingen 70 Hedemora kingen vs. De sista entusiasterna Hedemora kingen Spelort
Säter
De sista entusiasterna 47
Välj distrikt

Gävleborgs BF

Kapten Kork med matroser 32 Kapten Kork med matroser vs. SNIPERS SNIPERS Spelort
Gävle
SNIPERS 37
Jöns 51 Jöns vs. Zmrzlina Jöns Spelort
Sandviken
Zmrzlina 35
Prego 50 Prego vs. BK Hudik BK Hudik Spelort
Bollnäs
BK Hudik 61
Laban 61 Laban vs. Guldjokrarna Laban Spelort
Gävle
Guldjokrarna 37
BULL 47 BULL vs. Canape Canape Spelort
Sandviken
Canape 75
Välj distrikt

Göteborgs BF

Emglunds vänner 53 Emglunds vänner vs. BK Lyx Bunk BK Lyx Bunk Spelort
Askim
BK Lyx Bunk 57
Westerlund 51 Westerlund vs. TTBOYS TTBOYS Spelort
Göteborg
TTBOYS 66
Cosmos W.O Cosmos vs. Carlsons kumpaner Cosmos Spelort
Göteborg
Carlsons kumpaner
Kungsbacka HELG 49 Kungsbacka HELG vs. Frilles Teck Kungsbacka HELG Spelort
Kungsbacka
Frilles Teck 27
Morebid 34 Morebid vs. Bende Bende Spelort
Göteborg
Bende 81
Do Wah Diddy Diddy 60 Do Wah Diddy Diddy vs. 2An Do Wah Diddy Diddy Spelort
Västra Frölunda
2An 35
Delta 51 Delta vs. Aspanäs C Aspanäs C Spelort
Göteborg
Aspanäs C 55
Välj distrikt

Hallands BF

Rockfolket 93 Rockfolket vs. Imppossible Rockfolket Spelort
Torup
Imppossible 18
Ätran Regina 46 Ätran Regina vs. Smålandsstenar BK Ätran Regina Spelort
Ätran
Smålandsstenar BK 42
Löftaskog 36 Löftaskog vs. Värö Bengt Värö Bengt Spelort
Stråvalla
Värö Bengt 76
Albrekts Chikana 45 Albrekts Chikana vs. Bobbo och gnuttarna Bobbo och gnuttarna Spelort
Varberg
Bobbo och gnuttarna 64
Albrekts Wildcats 47 Albrekts Wildcats vs. Albrekts LEK Albrekts Wildcats Spelort
Varberg
Albrekts LEK 46
Nissan 33 Nissan vs. Lamunk Lamunk Spelort
Halmstad
Lamunk 45
Falkenberg KLÖS 26 Falkenberg KLÖS vs. Kung Sune Kung Sune Spelort
Falkenberg
Kung Sune 73
Albrekts T-Bone 62 Albrekts T-Bone vs. Albrekts WHAL Albrekts T-Bone Spelort
Varberg
Albrekts WHAL 31
Frillesås fyran 28 Frillesås fyran vs. Albrekts Damer Albrekts Damer Spelort
Väröbacka
Albrekts Damer 79
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Winge Boys 37 Winge Boys vs. Team Ånsta Team Ånsta Spelort
Järpen
Team Ånsta 61
Alissa 80 Alissa vs. The losers Alissa Spelort
Frösön
The losers 50
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Bredaryd 24 Bredaryd vs. Team Högland Team Högland Spelort
Bredaryd
Team Högland 54
Team G-son 33 Team G-son vs. Lirarna Lirarna Spelort
Visingsö
Lirarna 78
Ett par tveksamma 22 Ett par tveksamma vs. Jönköping Jönköping Spelort
Jönköping
Jönköping 53
Team Rosa 27 Team Rosa vs. Hällabäck Hällabäck Spelort
Värnamo
Hällabäck 55
Välj distrikt

Medelpads BF

Westman 63 Westman vs. Treeab Treeab Spelort
Sundsvall
Treeab 63
Välj distrikt

Mälardalens BF

St Eskil 37 St Eskil vs. Särnberg St Eskil Spelort
Eskilstuna
Särnberg 17
ABB 21 79 ABB 21 vs. BALLT ABB 21 Spelort
Västerås
BALLT 31
Strängnäs BK Gripen 1 28 Strängnäs BK Gripen 1 vs. Dream Team Dream Team Spelort
Strängnäs
Dream Team 40
Arboga BUMA 52 Arboga BUMA vs. Lillslam Lillslam Spelort
Arboga
Lillslam 90
Välj distrikt

Norrbottens BF

Team Paper Moon 65 Team Paper Moon vs. The Eagels Team Paper Moon Spelort
Boden
The Eagels 41
Välj distrikt

Skånes BF

YNWA 39 YNWA vs. 55 med omnejd 55 med omnejd Spelort
Genarp
55 med omnejd 68
Skånemix 65 Skånemix vs. Tootsie Tootsie Spelort
Malmö
Tootsie 72
Hoppet 23 Hoppet vs. Lucky bandana Lucky bandana Spelort
Malmö
Lucky bandana 50
Kullabygdens BK 47 Kullabygdens BK vs. Bk Tre Sang Leif Bk Tre Sang Leif Spelort
Höganäs
Bk Tre Sang Leif 52
BK Tre Sang Sven 43 BK Tre Sang Sven vs. GöteHelsing GöteHelsing Spelort
Helsingborg
GöteHelsing 52
Åhus BK 74 Åhus BK vs. Spader Åhus BK Spelort
Åhus
Spader 23
LURPASSET 61 LURPASSET vs. Le special de munka Le special de munka Spelort
Hästveda
Le special de munka 108
Anatronic 85 Anatronic vs. Junot Anatronic Spelort
Ystad
Junot 4
SMAJL 21 SMAJL vs. Skåne-Check Skåne-Check Spelort
Malmö
Skåne-Check 57
Vink 39 Vink vs. Lunds BK Lunds BK Spelort
Malmö
Lunds BK 43
Lunds BK BANJO 51 Lunds BK BANJO vs. Sonjas pågar Kristianstad Lunds BK BANJO Spelort
Lund
Sonjas pågar Kristianstad 44
C4 1612 19 C4 1612 vs. Carstens Kofötter Carstens Kofötter Spelort
Kristianstad
Carstens Kofötter 54
Surprise Surprise vs. Jannes gäng originalet Jannes gäng originalet Spelort
Knislinge
Jannes gäng originalet W.O
Kullabygden 4 36 Kullabygden 4 vs. Yes Yes Spelort
Domsten
Yes 75
Välj distrikt

Stockholms BF

Gula Bebjabwe 33 Gula Bebjabwe vs. Hött och bött Hött och bött Spelort
Huddinge
Hött och bött 57
Copperfields 43 Copperfields vs. Forza Forza Spelort
Stockholm
Forza 53
Yvonne 41 Yvonne vs. Spintop Yvonne Spelort
Täby
Spintop 38
No Johnny Cash 41 No Johnny Cash vs. Top bridge No Johnny Cash Spelort
Solna
Top bridge 35
På Tur 53 På Tur vs. Valle Valle Spelort
Lidingö
Valle 65
Banjanas 56 Banjanas vs. Magic Banjanas Spelort
Stockholm
Magic 35
Revoke 25 Revoke vs. Arnbergs Team Arnbergs Team Spelort
Täby
Arnbergs Team 73
Medvind 27 Medvind vs. Forrell Forrell Spelort
Stockholm
Forrell 82
Ludde 56 Ludde vs. PLOJ Ludde Spelort
Stockholm
PLOJ 34
FABBes 42 FABBes vs. Glada Miner Glada Miner Spelort
Stockholm
Glada Miner 45
Lanssons Blandning 11 Lanssons Blandning vs. Mission Possible Mission Possible Spelort
Hägersten
Mission Possible 77
Söder 2 53 Söder 2 vs. LAG ABC LAG ABC Spelort
Stockholm
LAG ABC 97
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Kusinerna 97 Kusinerna vs. Karlskrona 1 Kusinerna Spelort
Ronneby
Karlskrona 1 46
Emmaboda 31 Emmaboda vs. växjö södra växjö södra Spelort
Emmaboda
växjö södra 88
Hebbes gäng 46 Hebbes gäng vs. Prefabsystem Syd Prefabsystem Syd Spelort
Växjö
Prefabsystem Syd 48
Karlssons team 28 Karlssons team vs. Helvic Helvic Spelort
Rödeby
Helvic 58
Silvermaskarna 21 Silvermaskarna vs. Spader Kung Spelort
Växjö
Spader Kung 34
Spader Kung 45
Växjö
Hov1 60
Hov1 106
Hovmantorp
Silvermaskarna 43
Välj distrikt

Upplands BF

JAM 44 JAM vs. Greven Greven Spelort
Uppsala
Greven 65
Värsta sidan 55 Värsta sidan vs. Skalman Värsta sidan Spelort
Uppsala
Skalman 34
Väddö 48 Väddö vs. Granarna Granarna Spelort
Hallstavik
Granarna 62
Ice-cold Jägermeister 45 Ice-cold Jägermeister vs. Ola and the janglers Ice-cold Jägermeister Spelort
Uppsala
Ola and the janglers 22
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Skogsbridge 31 Skogsbridge vs. Rörets röra Rörets röra Spelort
Ekshärad
Rörets röra 54
Jannes gäng 10 Jannes gäng vs. Hulta Åmåls BS Hulta Åmåls BS Spelort
Säffle
Hulta Åmåls BS 144
Hagfors BK 9 Hagfors BK vs. The Splintoz The Splintoz Spelort
Hagfors
The Splintoz 67
Välj distrikt

Västerbottens BF

Glopson 51 Glopson vs. Bazinga Glopson Spelort
Umeå
Bazinga 35
krigarna 42 krigarna vs. Burp Burp Spelort
Skellefteå
Burp 52
JILL 13 JILL vs. Narre Narre Spelort
Umeå
Narre 118
Välj distrikt

Västergötlands BF

Veteranerna 48 Veteranerna vs. Deadwood Veteranerna Spelort
Borås
Deadwood 18
BK ruter Ingrid 84 BK ruter Ingrid vs. Lisch BK ruter Ingrid Spelort
Otterbäcken
Lisch 46
Gullvi 134 Gullvi vs. BK Ruter Persson Gullvi Spelort
Lidköping
BK Ruter Persson 27
Ruterdamer 21 Ruterdamer vs. Mappa Bu Mappa Bu Spelort
Gullspång
Mappa Bu 105
Välj distrikt

Örebro läns BF

TALL 6 TALL vs. Zingo Zingo Spelort
Fjugesta
Zingo 99
BK Gröna Kvistar 9 BK Gröna Kvistar vs. BH mm BH mm Spelort
Örebro
BH mm 59
Den långa vägen 43 Den långa vägen vs. Slottet Wadköping och Svampen Slottet Wadköping och Svampen Spelort
Askersund
Slottet Wadköping och Svampen 46
Öremix 109 Öremix vs. Rönnskärsligan Öremix Spelort
Örebro
Rönnskärsligan 32
Maskarna 30 Maskarna vs. Kafino Kafino Spelort
Örebro
Kafino 78
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Team Zang 94 Team Zang vs. Överums Schäfer Team Zang Spelort
Linköping
Överums Schäfer 44
Peking 76 Peking vs. BK Sang Peking Spelort
Norrköping
BK Sang 24
Nyköpings Gästabud 101 Nyköpings Gästabud vs. Världens Ände Kent Nyköpings Gästabud Spelort
Björkvik
Världens Ände Kent 34
Världens Ände Else-Maj 36 Världens Ände Else-Maj vs. Gnesta BK Roger Gnesta BK Roger Spelort
Trosa
Gnesta BK Roger 66
Västervik 86 Västervik vs. Blandat Västervik Spelort
Västervik
Blandat 29
Gnesta BK Jaan 102 Gnesta BK Jaan vs. Gnesta BK Carina Gnesta BK Jaan Spelort
Gnesta
Gnesta BK Carina 27
Världens Ände Bengt 69 Världens Ände Bengt vs. Världens Ände Leffe Världens Ände Bengt Spelort
Trosa
Världens Ände Leffe 32
Kustbandet 27 Kustbandet vs. Stigtomta korthajar Stigtomta korthajar Spelort
Nyköping
Stigtomta korthajar 39
Las Wices 44 Las Wices vs. Norrköping City Norrköping City Spelort
Norrköping
Norrköping City 79
Välj distrikt