Svenska Cupen 2021 - Rond 1

Spelperiod: 25 May - 13 Jun

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (5)Jönköpings läns BF (2)Upplands BF (4)
Dalabridgen (5)Medelpads BF (1)Värmland-Dals BF (1)
Gotlands BF (3)Mälardalens BF (3)Västerbottens BF (4)
Gävleborgs BF (4)Norrbottens BF (2)Västergötlands BF (3)
Göteborgs BF (4)Skånes BF (6)Ångermanlands BF
Hallands BF (9)Stockholms BF (13)Örebro läns BF (4)
Jämtland-Härjedalen (4)Sydöstra Sveriges BF (5)Östra Mellansvenska (6)
88 matcher

Bohuslän-Dals BF

Lille Skutt 55 Lille Skutt vs. Kungshamns Sega Gubbar Kungshamns Sega Gubbar Spelort
Strömstad
Kungshamns Sega Gubbar 77
Trumfa ut 73 Trumfa ut vs. Stenhögen Trumfa ut Spelort
Ellös
Stenhögen 56
Axen 69 Axen vs. BUCK Axen Spelort
Uddevalla
BUCK 47
Gråberg 85 Gråberg vs. 4M Gråberg Spelort
Vänersborg
4M 19
BridgeBlandning Göta ÄlvNorström 48 BridgeBlandning Göta ÄlvNorström vs. Lonley heart club team Lonley heart club team Spelort
Vänersborg
Lonley heart club team 82
Välj distrikt

Dalabridgen

Malung Janne 72 Malung Janne vs. Team ToHu Malung Janne Spelort
Mora
Team ToHu 23
PJO 95 PJO vs. Hälls änglar PJO Spelort
Borlänge
Hälls änglar 21
LudvikaUtfyllnad 67 LudvikaUtfyllnad vs. Saras Lakejer LudvikaUtfyllnad Spelort
Ludvika
Saras Lakejer 42
De sista entusiasterna 25 De sista entusiasterna vs. Hedemora WCHK Hedemora WCHK Spelort
Avesta
Hedemora WCHK 99
Villa Cicero 65 Villa Cicero vs. Greven Villa Cicero Spelort
Krylbo
Greven 59
Välj distrikt

Gotlands BF

LEA LEA vs. Limestone Spelort
Stånga
Limestone
Limestone
Romakloster
Sudret
Sudret 38
Stånga
LEA 62
Välj distrikt

Gävleborgs BF

Hitaworm 62 Hitaworm vs. canape Hitaworm Spelort
Sandviken
canape 35
Kreti och Pleti 17 Kreti och Pleti vs. ZMRZLINA ZMRZLINA Spelort
Gävle
ZMRZLINA 80
SNIPERS 100 SNIPERS vs. Laban SNIPERS Spelort
Gävle
Laban 26
BULL 55 BULL vs. Fridens liljor BULL Spelort
Sandviken
Fridens liljor 50
Välj distrikt

Göteborgs BF

Cosmos 54 Cosmos vs. TT4611 Cosmos Spelort
Göteborg
TT4611 47
Englunds Vänner 53 Englunds Vänner vs. Do Wah Diddy Diddy Do Wah Diddy Diddy Spelort
Askim
Do Wah Diddy Diddy 73
Bende 44 Bende vs. BAKA Bende Spelort
Göteborg
BAKA 30
BK Lyx Bunk 32 BK Lyx Bunk vs. Goterna Goterna Spelort
Billdal
Goterna 39
Välj distrikt

Hallands BF

Rockfolket 102 Rockfolket vs. Smålandsstenars BK Rockfolket Spelort
Torup
Smålandsstenars BK 24
Frillesås Fyran 65 Frillesås Fyran vs. ABC o T Frillesås Fyran Spelort
Frillesås
ABC o T 56
Team cDoc 42 Team cDoc vs. IMPpossible Team cDoc Spelort
Halmstad
IMPpossible 26
Albrekts Torpedos 33 Albrekts Torpedos vs. Nissan Nissan Spelort
Varberg
Nissan 62
Löftaskog 29 Löftaskog vs. Värö Bengt Värö Bengt Spelort
Stråvalla
Värö Bengt 33
BK ALBREKTS GEBSON 48 BK ALBREKTS GEBSON vs. Albrekts Wildcats BK ALBREKTS GEBSON Spelort
Varberg
Albrekts Wildcats 31
Albrekts BMW 34 Albrekts BMW vs. BK Albrekts WHAL BK Albrekts WHAL Spelort
Varberg
BK Albrekts WHAL 80
Albrekts T-Bone 49 Albrekts T-Bone vs. Albrekts LEK Albrekts T-Bone Spelort
Varberg
Albrekts LEK 18
Frillesås KENT 52 Frillesås KENT vs. Kungsbacka HELG Kungsbacka HELG Spelort
Frillesås
Kungsbacka HELG 59
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Winge Boys 130 Winge Boys vs. the losers Winge Boys Spelort
Järpen
the losers 30
Goof Troop 25 Goof Troop vs. Djävulsön Djävulsön Spelort
Frösön
Djävulsön 94
Alissa 33 Alissa vs. Narre Narre Spelort
Frösön
Narre 112
Team Ångsta 35 Team Ångsta vs. CornerRoots CornerRoots Spelort
Östersund
CornerRoots 72
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Jönköping 44 Jönköping vs. Bacon Torpedo Bacon Torpedo Spelort
Jönköping
Bacon Torpedo 113
Team Högland 56 Team Högland vs. YNWA YNWA Spelort
Sävsjö
YNWA 81
Välj distrikt

Medelpads BF

Lazy Jacks 41 Lazy Jacks vs. LILL Lazy Jacks Spelort
Sundsvall
LILL 40
Välj distrikt

Mälardalens BF

Lillslam 37 Lillslam vs. Arboga BUMA Arboga BUMA Spelort
Hallstahammar
Arboga BUMA 67
Särnberg 60 Särnberg vs. Strängnäs BK Gripen Strängnäs BK Gripen Spelort
Strängnäs
Strängnäs BK Gripen 62
ABB 21 63 ABB 21 vs. Dream Team ABB 21 Spelort
Västerås
Dream Team 30
Välj distrikt

Norrbottens BF

Wasp 31 Wasp vs. Team Paper Moon Team Paper Moon Spelort
Södra Sunderbyn
Team Paper Moon 59
Lulepajkarna 38 Lulepajkarna vs. Burp Burp Spelort
Luleå
Burp 48
Välj distrikt

Skånes BF

Surprise W.O Surprise vs. Sonjas pågar Surprise Spelort
Yngsjö
Sonjas pågar
GöteHelsing 45 GöteHelsing vs. Bk tre sang leif GöteHelsing Spelort
Helsingborg
Bk tre sang leif 34
Lunds BK 37 Lunds BK vs. Malta Lindemans pöjkar Lunds BK Spelort
Malmö
Malta Lindemans pöjkar 36
Nilsson 65 Nilsson vs. Skåne - Check Nilsson Spelort
Malmö
Skåne - Check 29
Skånemix 56 Skånemix vs. PasodobleSC Skånemix Spelort
Malmö
PasodobleSC 25
55 med omnejd 40 55 med omnejd vs. Tootsie Tootsie Spelort
Hjärup
Tootsie 81
Välj distrikt

Stockholms BF

På Tur 29 På Tur vs. Johnnys little pogchamps Johnnys little pogchamps Spelort
Lidingö
Johnnys little pogchamps 41
Banjanas 86 Banjanas vs. Lag ABC Banjanas Spelort
Stockholm
Lag ABC 35
08SQ 74 08SQ vs. Junis Fan Club 08SQ Spelort
Täby
Junis Fan Club 60
Valle 50 Valle vs. Fribergs adepter Valle Spelort
Hägersten
Fribergs adepter 40
SöderII SöderII vs. Copperfields A-lagare Copperfields A-lagare Spelort
Stockholm
Copperfields A-lagare W.O
APGT 17 APGT vs. Mangos Mangos Spelort
Bromma
Mangos 97
Forza 35 Forza vs. Gula Bebjabwe Gula Bebjabwe Spelort
Stockholm
Gula Bebjabwe 60
ANNA 60 ANNA vs. www partypack se www partypack se Spelort
Sundbyberg
www partypack se 62
Mats Nyberg 103 Mats Nyberg vs. Tösateamet Mats Nyberg Spelort
Älta
Tösateamet 25
Mission Possible 54 Mission Possible vs. Ludde Mission Possible Spelort
Stockholm
Ludde 36
Forrell 62 Forrell vs. Glada Miner Forrell Spelort
Stockholm
Glada Miner 31
Lanssons Blandning 58 Lanssons Blandning vs. One Small Step for Man Lanssons Blandning Spelort
Hägersten
One Small Step for Man 55
FABBes 66 FABBes vs. Revoke FABBes Spelort
Stockholm
Revoke 36
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

5ess 20 5ess vs. Jannes gäng Jannes gäng Spelort
Bromölla
Jannes gäng 53
Kusinerna från landet 91 Kusinerna från landet vs. Stagge Kusinerna från landet Spelort
Ronneby
Stagge 44
Karlskrona 1 55 Karlskrona 1 vs. Schalin Karlskrona 1 Spelort
Sturkö
Schalin 51
Hebbes gäng 38 Hebbes gäng vs. Prefabsystem Syd Prefabsystem Syd Spelort
Växjö
Prefabsystem Syd 40
Växjö södra 60 Växjö södra vs. Team MS Växjö södra Spelort
Ingelstad
Team MS 59
Välj distrikt

Upplands BF

STRIX 48 STRIX vs. Väddö STRIX Spelort
Norrtälje
Väddö 27
Kortjoxarna 34 Kortjoxarna vs. Gambit Gambit Spelort
Norrtälje
Gambit 81
Fjuckby Hellmoppers 32 Fjuckby Hellmoppers vs. Skalman Skalman Spelort
Uppsala
Skalman 68
Golddiggers 42 Golddiggers vs. Granarna Granarna Spelort
Uppsala
Granarna 75
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Rörets röra 49 Rörets röra vs. The Splintoz The Splintoz Spelort
Arvika
The Splintoz 59
Välj distrikt

Västerbottens BF

The Eagles W.O The Eagles vs. Älvsbyn The Eagles Spelort
Norsjö
Älvsbyn
Öbergs 52 Öbergs vs. Hardwork Öbergs Spelort
Umeå
Hardwork 34
Skell 53 Skell vs. Stokka Stokka Spelort
Skellefteå
Stokka 57
Kroken 77 Kroken vs. Lag Lerner Kroken Spelort
Umeå
Lag Lerner 26
Välj distrikt

Västergötlands BF

Helgat 58 Helgat vs. Den långa vägen Helgat Spelort
Skövde
Den långa vägen 41
Lantz med Vingar 66 Lantz med Vingar vs. Veteranerna Lantz med Vingar Spelort
Timmele
Veteranerna 24
Aspanäs C 57 Aspanäs C vs. Borås BA 1 Aspanäs C Spelort
Borås
Borås BA 1 31
Välj distrikt

Örebro läns BF

Underhundarna 43 Underhundarna vs. Zingo Zingo Spelort
Karlskoga
Zingo 67
Ungdomarna 36 Ungdomarna vs. Maskarna Maskarna Spelort
Nora
Maskarna 61
Bk Gröna kvistar 56 Bk Gröna kvistar vs. Mappa Bu Bk Gröna kvistar Spelort
Örebro
Mappa Bu 29
Dylan 43 Dylan vs. Fröreli Dylan Spelort
Fjugesta
Fröreli 15
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Team Gnesta 77 Team Gnesta vs. 3H och ett A Team Gnesta Spelort
Gnesta
3H och ett A 33
Världens Ände Else-Maj 27 Världens Ände Else-Maj vs. Världens Ände Kent Världens Ände Kent Spelort
Trosa
Världens Ände Kent 60
49-ers 70 49-ers vs. Peking 49-ers Spelort
Nyköping
Peking 49
Kafino 52 Kafino vs. Nyköpings gästabud Kafino Spelort
Katrineholm
Nyköpings gästabud 28
Dyra Englund 61 Dyra Englund vs. Lirarna Lirarna Spelort
Linköping
Lirarna 62
Team Zang 102 Team Zang vs. Överums Schäfer Team Zang Spelort
Linköping
Överums Schäfer 26
Välj distrikt