Svenska Cupen 2021 - Rond 6

Spelperiod: 24 Aug - 19 Sep

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (2)Jönköpings läns BF (1)Upplands BF (2)
Dalabridgen (1)Medelpads BF (1)Värmland-Dals BF
Gotlands BFMälardalens BF (1)Västerbottens BF (1)
Gävleborgs BF (1)Norrbottens BF (1)Västergötlands BF (1)
Göteborgs BF (1)Skånes BF (3)Ångermanlands BF
Hallands BF (3)Stockholms BF (5)Örebro läns BF (3)
Jämtland-Härjedalen (2)Sydöstra Sveriges BF (1)Östra Mellansvenska (2)
32 matcher

Bohuslän-Dals BF

Stenhögen 57 Stenhögen vs. Axen Stenhögen Spelort
Svenshögen
Axen 22
Trumfa ut 64 Trumfa ut vs. Gråberg Gråberg Spelort
Ellös
Gråberg 100
Välj distrikt

Dalabridgen

PJO 15 PJO vs. LudvikaUtfyllnad LudvikaUtfyllnad Spelort
Borlänge
LudvikaUtfyllnad 37
Välj distrikt

Gävleborgs BF

Fridens liljor 48 Fridens liljor vs. SNIPERS Fridens liljor Spelort
Gävle
SNIPERS 41
Välj distrikt

Göteborgs BF

TT4611 19 TT4611 vs. Bende Bende Spelort
Göteborg
Bende 62
Välj distrikt

Hallands BF

Rockfolket 36 Rockfolket vs. Prefabsystem Syd Prefabsystem Syd Spelort
Torup
Prefabsystem Syd 56
Albrekts BMW 58 Albrekts BMW vs. ABC o T Albrekts BMW Spelort
Varberg
ABC o T 56
Löftaskog 18 Löftaskog vs. BK Albrekts WHAL BK Albrekts WHAL Spelort
Stråvalla
BK Albrekts WHAL 84
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Narre 82 Narre vs. Goof Troop Narre Spelort
Östersund
Goof Troop 15
Djävulsön 56 Djävulsön vs. Kroken Djävulsön Spelort
Gällö
Kroken 18
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Jönköping 59 Jönköping vs. Lantz med Vingar Lantz med Vingar Spelort
Jönköping
Lantz med Vingar 60
Välj distrikt

Medelpads BF

Lazy Jacks 48 Lazy Jacks vs. Hitaworm Lazy Jacks Spelort
Sundsvall
Hitaworm 47
Välj distrikt

Mälardalens BF

ABB 21 71 ABB 21 vs. Särnberg ABB 21 Spelort
Västerås
Särnberg 37
Välj distrikt

Norrbottens BF

Team Paper Moon 61 Team Paper Moon vs. The Eagles Team Paper Moon Spelort
Boden
The Eagles 27
Välj distrikt

Skånes BF

Nilsson 29 Nilsson vs. 55 med omnejd 55 med omnejd Spelort
Malmö
55 med omnejd 63
Tootsie 58 Tootsie vs. Skånemix Tootsie Spelort
Malmö
Skånemix 43
GöteHelsing 48 GöteHelsing vs. Nissan GöteHelsing Spelort
Helsingborg
Nissan 33
Välj distrikt

Stockholms BF

Mats Nyberg 50 Mats Nyberg vs. 3H och ett A 3H och ett A Spelort
Älta
3H och ett A 58
08SQ 51 08SQ vs. Johnnys little pogchamps 08SQ Spelort
Täby
Johnnys little pogchamps 27
Glada Miner 47 Glada Miner vs. Copperfields A-lagare Glada Miner Spelort
Ekerö
Copperfields A-lagare 38
Banjanas 77 Banjanas vs. Mangos Banjanas Spelort
Stockholm
Mangos 22
ANNA 105 ANNA vs. FABBes ANNA Spelort
Sundbyberg
FABBes 31
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Växjö södra 51 Växjö södra vs. Hebbes gäng Hebbes gäng Spelort
Ingelstad
Hebbes gäng 70
Välj distrikt

Upplands BF

Väddö 34 Väddö vs. Granarna Granarna Spelort
Hallstavik
Granarna 44
Skalman 64 Skalman vs. Villa Cicero Skalman Spelort
Uppsala
Villa Cicero 13
Välj distrikt

Västerbottens BF

Stokka 41 Stokka vs. Burp Stokka Spelort
Umeå
Burp 31
Välj distrikt

Västergötlands BF

Veteranerna 52 Veteranerna vs. Cosmos Cosmos Spelort
Borås
Cosmos 80
Välj distrikt

Örebro läns BF

Den långa vägen 39 Den långa vägen vs. Lirarna Den långa vägen Spelort
Askersund
Lirarna 36
Dylan 42 Dylan vs. Ungdomarna Ungdomarna Spelort
Fjugesta
Ungdomarna 72
Fröreli 40 Fröreli vs. Bk Gröna kvistar Bk Gröna kvistar Spelort
Örebro
Bk Gröna kvistar 76
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Team Zang 79 Team Zang vs. Bacon Torpedo Team Zang Spelort
Linköping
Bacon Torpedo 68
Team Gnesta 10 Team Gnesta vs. Valle Valle Spelort
Gnesta
Valle 56
Välj distrikt