Svenska Cupen 2021 - Rond 2

Spelperiod: 15 Jun - 25 Jul

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (4)Jönköpings läns BF (2)Upplands BF (4)
Dalabridgen (5)Medelpads BF (1)Värmland-Dals BF (2)
(*)   Gotlands BFMälardalens BF (3)Västerbottens BF (4)
Gävleborgs BF (3)Norrbottens BF (2)Västergötlands BF (2)
Göteborgs BF (6)Skånes BF (6)Ångermanlands BF
Hallands BF (8)Stockholms BF (15)Örebro läns BF (3)
Jämtland-Härjedalen (4)Sydöstra Sveriges BF (4)Östra Mellansvenska (7)
85 matcher
(*)
 
Vissa år krävs speciallösningar för Gotland i rond 1-3.
Då kan du klicka på rond 1 i menyn ovan för att se matcherna.

Bohuslän-Dals BF

Kungshamns Sega Gubbar 55 Kungshamns Sega Gubbar vs. Trumfa ut Kungshamns Sega Gubbar Spelort
Kungshamn
Trumfa ut 17
Gråberg 18 Gråberg vs. Axen Axen Spelort
Vänersborg
Axen 80
BUCK 34 BUCK vs. BridgeBlandning Göta ÄlvNorström BridgeBlandning Göta ÄlvNorström Spelort
Vänersborg
BridgeBlandning Göta ÄlvNorström 68
4M 44 4M vs. Stenhögen Stenhögen Spelort
Vänersborg
Stenhögen 64
Välj distrikt

Dalabridgen

Malung Janne 69 Malung Janne vs. PJO Malung Janne Spelort
Mora
PJO 51
Villa Cicero 61 Villa Cicero vs. LudvikaUtfyllnad LudvikaUtfyllnad Spelort
Krylbo
LudvikaUtfyllnad 62
Hedemora WCHK 32 Hedemora WCHK vs. BULL BULL Spelort
Hedemora
BULL 39
Hälls änglar 73 Hälls änglar vs. Team ToHu Hälls änglar Spelort
Borlänge
Team ToHu 15
Saras Lakejer 102 Saras Lakejer vs. De sista entusiasterna Saras Lakejer Spelort
Ludvika
De sista entusiasterna 45
Välj distrikt

Gävleborgs BF

ZMRZLINA 61 ZMRZLINA vs. Hitaworm Hitaworm Spelort
Gävle
Hitaworm 73
Laban 14 Laban vs. Fridens liljor Fridens liljor Spelort
Gävle
Fridens liljor 67
canape 46 canape vs. Kreti och Pleti Kreti och Pleti Spelort
Sandviken
Kreti och Pleti 50
Välj distrikt

Göteborgs BF

Kungsbacka HELG 78 Kungsbacka HELG vs. Frillesås Fyran Kungsbacka HELG Spelort
Kungsbacka
Frillesås Fyran 40
Do Wah Diddy Diddy 31 Do Wah Diddy Diddy vs. Lonley heart club team Lonley heart club team Spelort
Göteborg
Lonley heart club team 85
Cosmos 56 Cosmos vs. Bende Cosmos Spelort
Göteborg
Bende 31
Goterna 94 Goterna vs. Aspanäs C Goterna Spelort
Tollered
Aspanäs C 20
Englunds Vänner 25 Englunds Vänner vs. BK Lyx Bunk BK Lyx Bunk Spelort
Askim
BK Lyx Bunk 38
BAKA 23 BAKA vs. TT4611 TT4611 Spelort
Hisings Kärra
TT4611 55
Välj distrikt

Hallands BF

Team cDoc 45 Team cDoc vs. GöteHelsing GöteHelsing Spelort
Halmstad
GöteHelsing 54
Nissan 47 Nissan vs. Rockfolket Rockfolket Spelort
Halmstad
Rockfolket 87
BK Albrekts WHAL 45 BK Albrekts WHAL vs. Värö Bengt Värö Bengt Spelort
Varberg
Värö Bengt 70
Albrekts T-Bone 67 Albrekts T-Bone vs. BK ALBREKTS GEBSON Albrekts T-Bone Spelort
Varberg
BK ALBREKTS GEBSON 36
Albrekts BMW 81 Albrekts BMW vs. Albrekts Torpedos Albrekts BMW Spelort
Varberg
Albrekts Torpedos 37
Albrekts LEK 38 Albrekts LEK vs. IMPpossible IMPpossible Spelort
Varberg
IMPpossible 51
Albrekts Wildcats 37 Albrekts Wildcats vs. Löftaskog Löftaskog Spelort
Varberg
Löftaskog 62
ABC o T 80 ABC o T vs. Frillesås KENT ABC o T Spelort
Frillesås
Frillesås KENT 37
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Narre 52 Narre vs. CornerRoots CornerRoots Spelort
Östersund
CornerRoots 60
Djävulsön 71 Djävulsön vs. Winge Boys Djävulsön Spelort
Gällö
Winge Boys 39
Goof Troop 52 Goof Troop vs. Alissa Goof Troop Spelort
Frösön
Alissa 40
the losers 26 the losers vs. Team Ångsta Team Ångsta Spelort
Järpen
Team Ångsta 70
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Bacon Torpedo 76 Bacon Torpedo vs. YNWA YNWA Spelort
Jönköping
YNWA 83
Smålandsstenars BK 29 Smålandsstenars BK vs. Team Högland Team Högland Spelort
Reftele
Team Högland 53
Välj distrikt

Medelpads BF

Lazy Jacks 46 Lazy Jacks vs. SNIPERS SNIPERS Spelort
Sundsvall
SNIPERS 47
Välj distrikt

Mälardalens BF

Arboga BUMA 55 Arboga BUMA vs. Maskarna Maskarna Spelort
Arboga
Maskarna 95
Strängnäs BK Gripen 32 Strängnäs BK Gripen vs. ABB 21 ABB 21 Spelort
Strängnäs
ABB 21 59
Dream Team 62 Dream Team vs. Lillslam Lillslam Spelort
Västerås
Lillslam 75
Välj distrikt

Norrbottens BF

Burp 38 Burp vs. Team Paper Moon Team Paper Moon Spelort
Luleå
Team Paper Moon 75
Wasp 71 Wasp vs. Lulepajkarna Wasp Spelort
Södra Sunderbyn
Lulepajkarna 60
Välj distrikt

Skånes BF

Jannes gäng 52 Jannes gäng vs. Surprise Jannes gäng Spelort
Hässleholm
Surprise 34
Skånemix 47 Skånemix vs. Nilsson Skånemix Spelort
Malmö
Nilsson 38
Tootsie 84 Tootsie vs. Lunds BK Tootsie Spelort
Malmö
Lunds BK 31
Bk tre sang leif 44 Bk tre sang leif vs. 5ess Bk tre sang leif Spelort
Helsingborg
5ess 26
PasodobleSC 36 PasodobleSC vs. Malta Lindemans pöjkar Malta Lindemans pöjkar Spelort
Limhamn
Malta Lindemans pöjkar 62
Skåne - Check 31 Skåne - Check vs. 55 med omnejd 55 med omnejd Spelort
Malmö
55 med omnejd 65
Välj distrikt

Stockholms BF

Mangos 11 Mangos vs. 08SQ 08SQ Spelort
Sollentuna
08SQ 71
Gula Bebjabwe 101 Gula Bebjabwe vs. Mats Nyberg Gula Bebjabwe Spelort
Huddinge
Mats Nyberg 35
Valle 51 Valle vs. Lanssons Blandning Valle Spelort
Hägersten
Lanssons Blandning 36
Banjanas 116 Banjanas vs. FABBes Banjanas Spelort
Stockholm
FABBes 50
Copperfields A-lagare 88 Copperfields A-lagare vs. Forrell Copperfields A-lagare Spelort
Stockholm
Forrell 23
Tösateamet 35 Tösateamet vs. Särnberg Särnberg Spelort
Huddinge
Särnberg 51
Revoke 67 Revoke vs. Golddiggers Revoke Spelort
Täby
Golddiggers 42
One Small Step for Man 71 One Small Step for Man vs. Junis Fan Club One Small Step for Man Spelort
Farsta
Junis Fan Club 43
Fribergs adepter 68 Fribergs adepter vs. På Tur På Tur Spelort
Hässelby
På Tur 83
Ludde 60 Ludde vs. Forza Ludde Spelort
Stockholm
Forza 57
Lag ABC 44 Lag ABC vs. Glada Miner Glada Miner Spelort
Stockholm
Glada Miner 84
APGT 24 APGT vs. ANNA ANNA Spelort
Bromma
ANNA 94
www partypack se 75 www partypack se vs. Johnnys little pogchamps Spelort
Stockholm
Johnnys little pogchamps 49
Johnnys little pogchamps 65
Stockholm
Mission Possible 67
Mission Possible 54
Stockholm
www partypack se 91
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Prefabsystem Syd 45 Prefabsystem Syd vs. Växjö södra Prefabsystem Syd Spelort
Rydaholm
Växjö södra 39
Kusinerna från landet 60 Kusinerna från landet vs. Karlskrona 1 Kusinerna från landet Spelort
Ronneby
Karlskrona 1 26
Schalin 23 Schalin vs. Stagge Stagge Spelort
Karlskrona
Stagge 60
Team MS 27 Team MS  vs. Hebbes gäng Hebbes gäng Spelort
Växjö
Hebbes gäng 47
Välj distrikt

Upplands BF

STRIX 105 STRIX vs. Gambit STRIX Spelort
Norrtälje
Gambit 32
Granarna 31 Granarna vs. Skalman Skalman Spelort
Uppsala
Skalman 60
Väddö 78 Väddö vs. Kortjoxarna Väddö Spelort
Hallstavik
Kortjoxarna 37
Greven 36 Greven vs. Fjuckby Hellmoppers Fjuckby Hellmoppers Spelort
Uppsala
Fjuckby Hellmoppers 42
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Zingo 44 Zingo vs. The Splintoz The Splintoz Spelort
Karlstad
The Splintoz 45
Rörets röra 24 Rörets röra vs. Lille Skutt Lille Skutt Spelort
Arvika
Lille Skutt 71
Välj distrikt

Västerbottens BF

Kroken 63 Kroken vs. The Eagles The Eagles Spelort
Umeå
The Eagles 66
Stokka 23 Stokka vs. Öbergs Öbergs Spelort
Umeå
Öbergs 57
LILL 58 LILL vs. Lag Lerner Lag Lerner Spelort
Umeå
Lag Lerner 79
Hardwork 40 Hardwork vs. Skell Hardwork Spelort
Umeå
Skell 35
Välj distrikt

Västergötlands BF

Helgat 51 Helgat vs. Lantz med Vingar Lantz med Vingar Spelort
Skövde
Lantz med Vingar 52
Veteranerna 81 Veteranerna vs. Borås BA 1 Veteranerna Spelort
Borås
Borås BA 1 21
Välj distrikt

Örebro läns BF

Bk Gröna kvistar 50 Bk Gröna kvistar vs. Dylan Bk Gröna kvistar Spelort
Örebro
Dylan 48
Underhundarna Underhundarna vs. Fröreli Fröreli Spelort
Karlskoga
Fröreli W.O
Mappa Bu 36 Mappa Bu vs. Ungdomarna Ungdomarna Spelort
Örebro
Ungdomarna 46
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Lirarna 60 Lirarna vs. Team Zang Lirarna Spelort
Linköping
Team Zang 51
Världens Ände Kent 32 Världens Ände Kent vs. 49-ers 49-ers Spelort
Trosa
49-ers 45
Kafino 82 Kafino vs. Team Gnesta Kafino Spelort
Katrineholm
Team Gnesta 39
Överums Schäfer 35 Överums Schäfer vs. Jönköping Jönköping Spelort
Gamleby
Jönköping 67
Peking 33 Peking vs. Dyra Englund Dyra Englund Spelort
Norrköping
Dyra Englund 48
3H och ett A 102 3H och ett A vs. Världens Ände Else-Maj 3H och ett A Spelort
Västerljung
Världens Ände Else-Maj 10
Nyköpings gästabud 36 Nyköpings gästabud vs. Den långa vägen Den långa vägen Spelort
Björkvik
Den långa vägen 78
Välj distrikt