Tisdag 5

Speldagar 21/1, 11/2, 10/3, 14/4, 12/5

Efter avslutad serie flyttas de fyra sista lagen ner till Tisdag 6

Vid flytt av match - skicka mail till carl.ek@telia.com

Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Debut Uppstickarna
Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Benny Wärnehall [49313]
Claes Bühler [14621]
Thomas Almén [59547]
Everfresh Hagen
Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Magnus Öberg [46355]
Anita Drevell [19711]
Yr Logadottir [65013]
40‑43
Halvlek 1: 22‑32
Halvlek 2: 18‑11
9,30 ‑ 10,70
2 Kronhus Juvelerna
Kronhus Juvelerna
Anna Wallgren [25447]
Gunilla Johansson [31870]
Ivan Nilsson [38815]
Johnny Månsson [52238]
Annette Elfving [52239]
Jürgen Schildt [7396]
Askim Fyrklöver
Askim Fyrklöver
Gull-Britt Wikberg [85872]
Ulla Malmsten [30248]
Kajsa Haglöf [30246]
Otto Wikberg [85871]
Bengt Bostedt [26723]
Kaj Vestergård [48922]
88‑37
Halvlek 1: 39‑18
Halvlek 2: 49‑19
17,92 ‑ 2,08
3 Askim Irene
Askim Irene
Irene Hugosson [86657]
Jan Hugosson [89600]
Göran Johansson [17317]
Per Granström [33030]
Noomi Granström [33031]
Bengt Öhman [31780]
Elgubbar
Elgubbar
Jean Basmanji [47104]
Annerita Björklund [44975]
Nils Nordahl [3075]
Bo Werner [26564]
Elisabeth Werner [26563]
64‑43
Halvlek 1: 20‑31
Halvlek 2: 44‑12
14,16 ‑ 5,84
4 Pralinerna
Pralinerna
Madeleine Hederstierna [80967]
Ulla-Britt Karlsson [88619]
Carina Blomgren [61390]
Britt Jigberg [59570]
Lasang
Lasang
Tomas Levin [48709]
Roger Andersson [59615]
Anki Abrahamsson [62131]
Brita Gundewall [59305]
43‑70
Halvlek 1: 21‑20
Halvlek 2: 22‑50
4,92 ‑ 15,08
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Kronhus Juvelerna
Kronhus Juvelerna
Anna Wallgren [25447]
Gunilla Johansson [31870]
Ivan Nilsson [38815]
Johnny Månsson [52238]
Annette Elfving [52239]
Jürgen Schildt [7396]
Anna Wallgren 2 2-0-0 172 - 70 2,457 35,84
2 Debut Uppstickarna
Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Benny Wärnehall [49313]
Claes Bühler [14621]
Thomas Almén [59547]
Folke Grauers 2 1-1-0 145 - 93 1,559 27,58
3 Lasang
Lasang
Tomas Levin [48709]
Roger Andersson [59615]
Anki Abrahamsson [62131]
Brita Gundewall [59305]
Tomas Levin 2 1-1-0 129 - 95 1,358 26,64
4 Pralinerna
Pralinerna
Madeleine Hederstierna [80967]
Ulla-Britt Karlsson [88619]
Carina Blomgren [61390]
Britt Jigberg [59570]
Madeleine Hederstierna 2 1-0-1 112 - 90 1,244 22,64
5 Everfresh Hagen
Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Magnus Öberg [46355]
Anita Drevell [19711]
Yr Logadottir [65013]
Tore Andersson 2 0-2-0 95 - 99 0,960 19,14
6 Askim Irene
Askim Irene
Irene Hugosson [86657]
Jan Hugosson [89600]
Göran Johansson [17317]
Per Granström [33030]
Noomi Granström [33031]
Bengt Öhman [31780]
Irene Hugosson 2 1-0-1 84 - 112 0,750 16,44
7 Elgubbar
Elgubbar
Jean Basmanji [47104]
Annerita Björklund [44975]
Nils Nordahl [3075]
Bo Werner [26564]
Elisabeth Werner [26563]
Jean Basmanji 2 0-0-2 76 - 148 0,514 7,92
8 Askim Fyrklöver
Askim Fyrklöver
Gull-Britt Wikberg [85872]
Ulla Malmsten [30248]
Kajsa Haglöf [30246]
Otto Wikberg [85871]
Bengt Bostedt [26723]
Kaj Vestergård [48922]
Gull-Britt Wikberg 2 0-0-2 87 - 193 0,451 3,80