Tisdag 5

Speldagar 21/1, 11/2, 10/3, 14/4, 12/5

Efter avslutad serie flyttas de fyra sista lagen ner till Tisdag 6

Vid flytt av match - skicka mail till carl.ek@telia.com

Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Debut Uppstickarna
Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Benny Wärnehall [49313]
Claes Bühler [14621]
Thomas Almén [59547]
Askim Fyrklöver
Askim Fyrklöver
Gull-Britt Wikberg [85872]
Ulla Malmsten [30248]
Kajsa Haglöf [30246]
Otto Wikberg [85871]
Bengt Bostedt [26723]
Kaj Vestergård [48922]
105‑50
Halvlek 1: 68‑31
Halvlek 2: 37‑19
18,28 ‑ 1,72
2 Kronhus Juvelerna
Kronhus Juvelerna
Anna Wallgren [25447]
Gunilla Johansson [31870]
Ivan Nilsson [38815]
Johnny Månsson [52238]
Annette Elfving [52239]
Jürgen Schildt [7396]
Elgubbar
Elgubbar
Jean Basmanji [47104]
Annerita Björklund [44975]
Nils Nordahl [3075]
Bo Werner [26564]
Elisabeth Werner [26563]
84‑33
Halvlek 1: 41‑11
Halvlek 2: 43‑22
17,92 ‑ 2,08
3 Askim Irene
Askim Irene
Irene Hugosson [86657]
Jan Hugosson [89600]
Göran Johansson [17317]
Per Granström [33030]
Noomi Granström [33031]
Bengt Öhman [31780]
Pralinerna
Pralinerna
Madeleine Hederstierna [80967]
Ulla-Britt Karlsson [88619]
Carina Blomgren [61390]
Britt Jigberg [59570]
20‑69
Halvlek 1: 6‑34
Halvlek 2: 14‑35
2,28 ‑ 17,72
4 Everfresh Hagen
Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Magnus Öberg [46355]
Anita Drevell [19711]
Yr Logadottir [65013]
Lasang
Lasang
Tomas Levin [48709]
Roger Andersson [59615]
Anki Abrahamsson [62131]
Brita Gundewall [59305]
52‑59
Halvlek 1: 9‑19
Halvlek 2: 43‑40
8,44 ‑ 11,56
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Debut Uppstickarna
Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Benny Wärnehall [49313]
Claes Bühler [14621]
Thomas Almén [59547]
Folke Grauers 1 1-0-0 105 - 50 2,100 18,28
2 Kronhus Juvelerna
Kronhus Juvelerna
Anna Wallgren [25447]
Gunilla Johansson [31870]
Ivan Nilsson [38815]
Johnny Månsson [52238]
Annette Elfving [52239]
Jürgen Schildt [7396]
Anna Wallgren 1 1-0-0 84 - 33 2,545 17,92
3 Pralinerna
Pralinerna
Madeleine Hederstierna [80967]
Ulla-Britt Karlsson [88619]
Carina Blomgren [61390]
Britt Jigberg [59570]
Madeleine Hederstierna 1 1-0-0 69 - 20 3,450 17,72
4 Lasang
Lasang
Tomas Levin [48709]
Roger Andersson [59615]
Anki Abrahamsson [62131]
Brita Gundewall [59305]
Tomas Levin 1 0-1-0 59 - 52 1,135 11,56
5 Everfresh Hagen
Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Magnus Öberg [46355]
Anita Drevell [19711]
Yr Logadottir [65013]
Tore Andersson 1 0-1-0 52 - 59 0,881 8,44
6 Askim Irene
Askim Irene
Irene Hugosson [86657]
Jan Hugosson [89600]
Göran Johansson [17317]
Per Granström [33030]
Noomi Granström [33031]
Bengt Öhman [31780]
Irene Hugosson 1 0-0-1 20 - 69 0,290 2,28
7 Elgubbar
Elgubbar
Jean Basmanji [47104]
Annerita Björklund [44975]
Nils Nordahl [3075]
Bo Werner [26564]
Elisabeth Werner [26563]
Jean Basmanji 1 0-0-1 33 - 84 0,393 2,08
8 Askim Fyrklöver
Askim Fyrklöver
Gull-Britt Wikberg [85872]
Ulla Malmsten [30248]
Kajsa Haglöf [30246]
Otto Wikberg [85871]
Bengt Bostedt [26723]
Kaj Vestergård [48922]
Gull-Britt Wikberg 1 0-0-1 50 - 105 0,476 1,72