Tisdag 5

Speldagar 21/1, 11/2, 10/3, 9/6, 18/8

Efter avslutad serie flyttas de fyra sista lagen ner till Tisdag 6

Vid flytt av match - skicka mail till carl.ek@telia.com

Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Debut Uppstickarna
Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Benny Wärnehall [49313]
Claes Bühler [14621]
Thomas Almén [59547]
Pralinerna
Pralinerna
Madeleine Hederstierna [80967]
Ulla-Britt Karlsson [88619]
Carina Blomgren [61390]
Britt Jigberg [59570]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
10,00 ‑ 10,00
2 Kronhus Juvelerna
Kronhus Juvelerna
Anna Wallgren [25447]
Gunilla Johansson [31870]
Ivan Nilsson [38815]
Johnny Månsson [52238]
Annette Elfving [52239]
Jürgen Schildt [7396]
Lasang
Lasang
Tomas Levin [48709]
Roger Andersson [59615]
Anki Abrahamsson [62131]
Brita Gundewall [59305]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
10,00 ‑ 10,00
3 Askim Irene
Askim Irene
Irene Hugosson [86657]
Jan Hugosson [89600]
Göran Johansson [17317]
Per Granström [33030]
Noomi Granström [33031]
Bengt Öhman [31780]
Everfresh Hagen
Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Magnus Öberg [46355]
Anita Drevell [19711]
Yr Logadottir [65013]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
10,00 ‑ 10,00
4 Askim Fyrklöver
Askim Fyrklöver
Gull-Britt Wikberg [85872]
Ulla Malmsten [30248]
Kajsa Haglöf [30246]
Otto Wikberg [85871]
Bengt Bostedt [26723]
Kaj Vestergård [48922]
Elgubbar
Elgubbar
Jean Basmanji [47104]
Annerita Björklund [44975]
Nils Nordahl [3075]
Bo Werner [26564]
Elisabeth Werner [26563]
W.O.
Halvlek 1: 0‑0
Halvlek 2: 0‑0
10,00 ‑ 10,00
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Kronhus Juvelerna
Kronhus Juvelerna
Anna Wallgren [25447]
Gunilla Johansson [31870]
Ivan Nilsson [38815]
Johnny Månsson [52238]
Annette Elfving [52239]
Jürgen Schildt [7396]
Anna Wallgren 4 3-1-0 228 - 104 2,192 60,16
2 Debut Uppstickarna
Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Benny Wärnehall [49313]
Claes Bühler [14621]
Thomas Almén [59547]
Folke Grauers 4 1-3-0 145 - 93 1,559 47,28
3 Lasang
Lasang
Tomas Levin [48709]
Roger Andersson [59615]
Anki Abrahamsson [62131]
Brita Gundewall [59305]
Tomas Levin 4 1-3-0 129 - 95 1,358 46,64
4 Pralinerna
Pralinerna
Madeleine Hederstierna [80967]
Ulla-Britt Karlsson [88619]
Carina Blomgren [61390]
Britt Jigberg [59570]
Madeleine Hederstierna 4 1-1-2 174 - 186 0,935 36,60
5 Everfresh Hagen
Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Magnus Öberg [46355]
Anita Drevell [19711]
Yr Logadottir [65013]
Tore Andersson 4 0-3-1 129 - 155 0,832 34,12
6 Elgubbar
Elgubbar
Jean Basmanji [47104]
Annerita Björklund [44975]
Nils Nordahl [3075]
Bo Werner [26564]
Elisabeth Werner [26563]
Jean Basmanji 4 1-1-2 172 - 210 0,819 33,96
7 Askim Fyrklöver
Askim Fyrklöver
Gull-Britt Wikberg [85872]
Ulla Malmsten [30248]
Kajsa Haglöf [30246]
Otto Wikberg [85871]
Bengt Bostedt [26723]
Kaj Vestergård [48922]
Gull-Britt Wikberg 4 1-1-2 196 - 221 0,887 33,80
8 Askim Irene
Askim Irene
Irene Hugosson [86657]
Jan Hugosson [89600]
Göran Johansson [17317]
Per Granström [33030]
Noomi Granström [33031]
Bengt Öhman [31780]
Irene Hugosson 4 1-1-2 112 - 221 0,507 26,44