Tisdag 5

Speldagar 21/1, 11/2, 10/3, 14/4, 12/5

Efter avslutad serie flyttas de fyra sista lagen ner till Tisdag 6

Vid flytt av match - skicka mail till carl.ek@telia.com

Bord Hemmalag Bortalag IMP VP
1 Debut Uppstickarna
Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Benny Wärnehall [49313]
Claes Bühler [14621]
Thomas Almén [59547]
Lasang
Lasang
Tomas Levin [48709]
Roger Andersson [59615]
Anki Abrahamsson [62131]
Brita Gundewall [59305]
0‑0
Halvlek 1: ‑
Halvlek 2: ‑
2 Kronhus Juvelerna
Kronhus Juvelerna
Anna Wallgren [25447]
Gunilla Johansson [31870]
Ivan Nilsson [38815]
Johnny Månsson [52238]
Annette Elfving [52239]
Jürgen Schildt [7396]
Everfresh Hagen
Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Magnus Öberg [46355]
Anita Drevell [19711]
Yr Logadottir [65013]
56‑34
Halvlek 1: 22‑13
Halvlek 2: 34‑21
14,32 ‑ 5,68
3 Askim Irene
Askim Irene
Irene Hugosson [86657]
Jan Hugosson [89600]
Göran Johansson [17317]
Per Granström [33030]
Noomi Granström [33031]
Bengt Öhman [31780]
Askim Fyrklöver
Askim Fyrklöver
Gull-Britt Wikberg [85872]
Ulla Malmsten [30248]
Kajsa Haglöf [30246]
Otto Wikberg [85871]
Bengt Bostedt [26723]
Kaj Vestergård [48922]
28‑109
Halvlek 1: 7‑58
Halvlek 2: 21‑51
0,00 ‑ 20,00
4 Elgubbar
Elgubbar
Jean Basmanji [47104]
Annerita Björklund [44975]
Nils Nordahl [3075]
Bo Werner [26564]
Elisabeth Werner [26563]
Pralinerna
Pralinerna
Madeleine Hederstierna [80967]
Ulla-Britt Karlsson [88619]
Carina Blomgren [61390]
Britt Jigberg [59570]
96‑62
Halvlek 1: 50‑13
Halvlek 2: 46‑49
16,04 ‑ 3,96
Plac Lag Kapten # V-O-F Imp Kvot VP
1 Kronhus Juvelerna
Kronhus Juvelerna
Anna Wallgren [25447]
Gunilla Johansson [31870]
Ivan Nilsson [38815]
Johnny Månsson [52238]
Annette Elfving [52239]
Jürgen Schildt [7396]
Anna Wallgren 3 3-0-0 228 - 104 2,192 50,16
2 Debut Uppstickarna
Debut Uppstickarna
Folke Grauers [57805]
Benny Wärnehall [49313]
Claes Bühler [14621]
Thomas Almén [59547]
Folke Grauers 2 1-1-0 145 - 93 1,559 27,58
3 Lasang
Lasang
Tomas Levin [48709]
Roger Andersson [59615]
Anki Abrahamsson [62131]
Brita Gundewall [59305]
Tomas Levin 2 1-1-0 129 - 95 1,358 26,64
4 Pralinerna
Pralinerna
Madeleine Hederstierna [80967]
Ulla-Britt Karlsson [88619]
Carina Blomgren [61390]
Britt Jigberg [59570]
Madeleine Hederstierna 3 1-0-2 174 - 186 0,935 26,60
5 Everfresh Hagen
Everfresh Hagen
Tore Andersson [46276]
Barbro Lindemalm--Lundstam [41690]
Magnus Öberg [46355]
Anita Drevell [19711]
Yr Logadottir [65013]
Tore Andersson 3 0-2-1 129 - 155 0,832 24,82
6 Elgubbar
Elgubbar
Jean Basmanji [47104]
Annerita Björklund [44975]
Nils Nordahl [3075]
Bo Werner [26564]
Elisabeth Werner [26563]
Jean Basmanji 3 1-0-2 172 - 210 0,819 23,96
7 Askim Fyrklöver
Askim Fyrklöver
Gull-Britt Wikberg [85872]
Ulla Malmsten [30248]
Kajsa Haglöf [30246]
Otto Wikberg [85871]
Bengt Bostedt [26723]
Kaj Vestergård [48922]
Gull-Britt Wikberg 3 1-0-2 196 - 221 0,887 23,80
8 Askim Irene
Askim Irene
Irene Hugosson [86657]
Jan Hugosson [89600]
Göran Johansson [17317]
Per Granström [33030]
Noomi Granström [33031]
Bengt Öhman [31780]
Irene Hugosson 3 1-0-2 112 - 221 0,507 16,44