Simultan Partävling Måndag, Scratch, Föranmälan
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
5 | 193,0 | 57,44 | Gunno Nilsson - Stefan Johnson | Gunno Nilsson Stefan Johnson | Laholms BK | Laholms BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 11, som N-S, mot Bengt Alfredsson - Sven-Erik Persson | Rond 11, som N-S, mot Bengt Alfredsson - Sven-Erik Persson |
1 | 3NT | Ö | +1 | ♠10 | -430 | 0 | 0 | 0 | ♠8754♥102♦K52♣Dkn32 | ♠kn102♥EK984♦D6♣976 | ♠8754♥102♦K52♣Dkn32 | 0 | 0,00 | 0 |
2 | 2♠ | N | = | ♥E | 110 | 14 | 100 | 100 | ♠kn872♥D6♦976♣K1054 | ♠D1063♥kn92♦E52♣ED2 | ♠kn872♥D6♦976♣K1054 | 14 | 50,00 | 14 |
Rond 12, som Ö-V, mot Göran Johansson - Jan Jönsson | Rond 12, som Ö-V, mot Göran Johansson - Jan Jönsson |
3 | 5♦ | N | +1 | ♥10 | 420 | 10 | 71 | 71 | ♠652♥kn1097♦K75♣kn103 | ♠D1043♥8543♦3♣KD94 | ♠652♥kn1097♦K75♣kn103 | 24 | 57,14 | 24 |
4 | 5♦ | Ö | –1 | ♠K | 100 | 8 | 57 | 57 | ♠D52♥752♦E98653♣E | ♠43♥E9♦Kkn10742♣862 | ♠D52♥752♦E98653♣E | 32 | 57,14 | 32 |
Rond 1, som N-S, mot Diana Avaso - Megan Appelbäck | Rond 1, som N-S, mot Diana Avaso - Megan Appelbäck |
5 | 3♥ | V | +3 | ♠D | -230 | 14 | 100 | 100 | ♠KDkn4♥6♦D965♣kn1062 | ♠9763♥E8♦kn10843♣83 | ♠KDkn4♥6♦D965♣kn1062 | 46 | 65,71 | 46 |
6 | 4♠ | N | +3 | ♦3 | 510 | 7 | 50 | 50 | ♠ED106532♥10♦K95♣95 | ♠K74♥EKDkn6♦kn82♣E2 | ♠ED106532♥10♦K95♣95 | 53 | 63,10 | 53 |
Rond 2, som N-S, mot Ingegärd Nordenberg - Kent Nordenberg | Rond 2, som N-S, mot Ingegärd Nordenberg - Kent Nordenberg |
7 | 4♠ | S | = | ♣D | 620 | 8 | 57 | 57 | ♠kn97♥82♦ED843♣K93 | ♠EKD54♥kn9543♦52♣E | ♠kn97♥82♦ED843♣K93 | 61 | 62,24 | 61 |
8 | 3NT | Ö | +1 | ♦2 | -430 | 8 | 57 | 57 | ♠D3♥743♦K8743♣1063 | ♠K7542♥E86♦kn62♣87 | ♠D3♥743♦K8743♣1063 | 69 | 61,61 | 69 |
Rond 3, som N-S, mot Lennart Nordberg - Anders Hantoft | Rond 3, som N-S, mot Lennart Nordberg - Anders Hantoft |
9 | 3♥ | V | +3 | ♦E | -230 | 1 | 7 | 7 | ♠D108♥D6♦ED104♣8642 | ♠K2♥32♦K9872♣Kkn53 | ♠D108♥D6♦ED104♣8642 | 70 | 55,56 | 70 |
10 | 1NT | Ö | = | ♥kn | -90 | 8 | 57 | 57 | ♠kn104♥EK♦D1062♣9852 | ♠D852♥Dkn652♦7♣E106 | ♠kn104♥EK♦D1062♣9852 | 78 | 55,71 | 78 |
Rond 4, som N-S, mot Eva Lena Glimne - Maud Brink | Rond 4, som N-S, mot Eva Lena Glimne - Maud Brink |
11 | 4♥ | Ö | +1 | ♦6 | -450 | 7 | 50 | 50 | ♠D98♥102♦Ekn532♣1032 | ♠7654♥D♦876♣E8654 | ♠D98♥102♦Ekn532♣1032 | 85 | 55,19 | 85 |
12 | 2♣ | N | = | ♥9 | 90 | 8 | 57 | 57 | ♠KD♥875♦Ekn7♣EK743 | ♠E7632♥D1042♦62♣82 | ♠KD♥875♦Ekn7♣EK743 | 93 | 55,36 | 93 |
Rond 5, som N-S, mot Thomas Knutsson - Sven-Åke Johnsson | Rond 5, som N-S, mot Thomas Knutsson - Sven-Åke Johnsson |
13 | 4♠ | N | = | ♦6 | 620 | 13 | 93 | 93 | ♠K10743♥Ekn1096♦-♣K104 | ♠kn965♥K74♦K975♣kn7 | ♠K10743♥Ekn1096♦-♣K104 | 106 | 58,24 | 106 |
14 | 2♣ | N | +1 | ♠E | 110 | 4 | 29 | 29 | ♠865♥E987♦EK♣EK32 | ♠kn1072♥K♦kn109♣kn9874 | ♠865♥E987♦EK♣EK32 | 110 | 56,12 | 110 |
Rond 6, som N-S, mot Maria Andreasson - Ulla Skärberg | Rond 6, som N-S, mot Maria Andreasson - Ulla Skärberg |
15 | 2♠ | Ö | +1 | ♥K | -140 | 9 | 64 | 64 | ♠10973♥10854♦kn52♣53 | ♠E2♥EK♦D1076♣K10964 | ♠10973♥10854♦kn52♣53 | 119 | 56,67 | 119 |
16 | 2NT | V | +1 | ♥8 | -150 | 7 | 50 | 50 | ♠Ekn102♥KD986♦D♣1053 | ♠D74♥73♦9642♣D764 | ♠Ekn102♥KD986♦D♣1053 | 126 | 56,25 | 126 |
Rond 7, som Ö-V, mot Kerstin Trydell - Rolf Nilsson | Rond 7, som Ö-V, mot Kerstin Trydell - Rolf Nilsson |
17 | 4♥ | N | = | ♠E | 420 | 10 | 71 | 71 | ♠E106♥3♦D9653♣7542 | ♠KD98♥K954♦kn104♣kn6 | ♠E106♥3♦D9653♣7542 | 136 | 57,14 | 136 |
18 | 4♠ | Ö | –1 | ♥kn | 50 | 3 | 21 | 21 | ♠EDkn42♥E♦1054♣E1074 | ♠K63♥KD5♦Dkn9732♣3 | ♠EDkn42♥E♦1054♣E1074 | 139 | 55,16 | 139 |
Rond 8, som Ö-V, mot Karin Nilsson - Bert Gustavsson | Rond 8, som Ö-V, mot Karin Nilsson - Bert Gustavsson |
19 | 2♦ | S | +2 | ♠D | 130 | 7 | 50 | 50 | ♠8752♥EKD7♦853♣Dkn | ♠D4♥8532♦1076♣K874 | ♠8752♥EKD7♦853♣Dkn | 146 | 54,89 | 146 |
20 | 1NT | Ö | +2 | ♣8 | -150 | 14 | 100 | 100 | ♠942♥Dkn952♦1072♣K9 | ♠EK63♥E8♦D965♣D106 | ♠942♥Dkn952♦1072♣K9 | 160 | 57,14 | 160 |
Rond 9, som N-S, mot Greger Sundgren - Lars-Eric Thedeby | Rond 9, som N-S, mot Greger Sundgren - Lars-Eric Thedeby |
21 | 4♠x | Ö | –3 | ♦3 | 500 | 12 | 86 | 86 | ♠EK♥E102♦E10962♣K65 | ♠108♥kn765♦D43♣E1092 | ♠EK♥E102♦E10962♣K65 | 172 | 58,50 | 172 |
22 | 3NT | V | = | ♠10 | -600 | 8 | 57 | 57 | ♠kn10973♥kn7♦84♣Ekn53 | ♠D82♥9832♦Kkn96♣107 | ♠kn10973♥kn7♦84♣Ekn53 | 180 | 58,44 | 180 |
Rond 10, som N-S, mot Dan Andersson - Tommy Johansson | Rond 10, som N-S, mot Dan Andersson - Tommy Johansson |
23 | 2♣ | Ö | +1 | ♠3 | -110 | 7 | 50 | 50 | ♠Dkn1082♥1076♦1097♣65 | ♠3♥Ekn94♦KDkn42♣kn32 | ♠Dkn1082♥1076♦1097♣65 | 187 | 58,07 | 187 |
24 | 1NT | N | –1 | ♦2 | -50 | 6 | 43 | 43 | ♠KD8♥EKkn10♦D8♣10743 | ♠9532♥8652♦E93♣98 | ♠KD8♥EKkn10♦D8♣10743 | 193 | 57,44 | 193 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior