Simultan
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
88 | 1347,4 | 46,78 | Ingemar Rydberg - Kina Hammarlund | Ingemar Rydberg Kina Hammarlund | Skövde BA | Skövde BA |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 7, som N-S, mot Ceve Eldh - Mattias Axner | Rond 7, som N-S, mot Ceve Eldh - Mattias Axner |
1 | 3NT | N | +1 | ♠K | 430 | 76 | 63 | 63 | ♠E843♥E632♦EK4♣54 | ♠9♥K4♦Dkn1093♣EK1063 | ♠E843♥E632♦EK4♣54 | 76 | 63,33 | 76 |
2 | 2♦ | Ö | –1 | ♣E | 50 | 73 | 61 | 61 | ♠E74♥53♦K863♣K854 | ♠D8♥Ekn92♦974♣EDkn2 | ♠E74♥53♦K863♣K854 | 149 | 62,08 | 149 |
Rond 11, som Ö-V, mot Bengt Forsberg - Jan-Ove Linnerbäck | Rond 11, som Ö-V, mot Bengt Forsberg - Jan-Ove Linnerbäck |
3 | 4♥ | S | +1 | ♦7 | 450 | 39 | 33 | 33 | ♠KDkn754♥2♦kn10♣7653 | ♠632♥ED♦76543♣D94 | ♠KDkn754♥2♦kn10♣7653 | 188 | 52,22 | 188 |
4 | 4♥ | S | +1 | ♠K | 650 | 26 | 22 | 22 | ♠D8♥10764♦EK87♣Dkn6 | ♠EK952♥32♦D10954♣3 | ♠D8♥10764♦EK87♣Dkn6 | 214 | 44,58 | 214 |
Rond 2, som Ö-V, mot Agneta Johansson - Anders Jonsson | Rond 2, som Ö-V, mot Agneta Johansson - Anders Jonsson |
5 | 5♣ | Ö | –4 | ♥kn | 200 | 33 | 28 | 28 | ♠E♥74♦Dkn986♣KD864 | ♠Dkn8754♥K95♦10♣E105 | ♠E♥74♦Dkn986♣KD864 | 247 | 41,17 | 247 |
6 | 2♣ | V | +1 | ♦E | -110 | 38 | 32 | 32 | ♠D7♥D10432♦D7♣D983 | ♠Ekn105♥8♦K106♣Ekn642 | ♠D7♥D10432♦D7♣D983 | 285 | 39,58 | 285 |
Rond 12, som Ö-V, mot Leif Karlsson - Claes Stymne | Rond 12, som Ö-V, mot Leif Karlsson - Claes Stymne |
7 | 3♦ | Ö | –2 | ♣kn | 200 | 11 | 9 | 9 | ♠K4♥D72♦KD732♣D92 | ♠76♥E65♦108♣E108654 | ♠K4♥D72♦KD732♣D92 | 296 | 35,24 | 296 |
8 | 2♦ | Ö | = | ♥3 | -90 | 59 | 49 | 49 | ♠87♥D65♦Ekn10764♣E7 | ♠kn1053♥E10♦K♣Dkn8543 | ♠87♥D65♦Ekn10764♣E7 | 355 | 36,98 | 355 |
Rond 4, som N-S, mot Anna Syberfeldt - Tommy Ranta-Mikkula | Rond 4, som N-S, mot Anna Syberfeldt - Tommy Ranta-Mikkula |
9 | 4♠ | N | +1 | ♣K | 450 | 31 | 26 | 26 | ♠EK1053♥Kkn1053♦K62♣- | ♠D642♥E976♦D54♣D7 | ♠EK1053♥Kkn1053♦K62♣- | 386 | 35,74 | 386 |
10 | 4♥ | Ö | = | ♠D | -620 | 44 | 37 | 37 | ♠kn1098643♥8♦9532♣10 | ♠D♥Dkn63♦kn106♣Ekn974 | ♠kn1098643♥8♦9532♣10 | 430 | 35,83 | 430 |
Rond 1, som N-S, mot Anders Brodin - Arnold Ivansson | Rond 1, som N-S, mot Anders Brodin - Arnold Ivansson |
11 | 3NT | V | +1 | ♣7 | -430 | 10 | 8 | 8 | ♠102♥D82♦Ekn3♣E10974 | ♠D7543♥543♦84♣D82 | ♠102♥D82♦Ekn3♣E10974 | 440 | 33,33 | 440 |
12 | 1♠ | V | +3 | ♥2 | -170 | 45 | 38 | 38 | ♠D107♥D962♦10976♣D3 | ♠E3♥43♦EDkn2♣108542 | ♠D107♥D962♦10976♣D3 | 485 | 33,68 | 485 |
Rond 3, som N-S, mot Bengt Franzén - Ingan Bergström | Rond 3, som N-S, mot Bengt Franzén - Ingan Bergström |
13 | 2♠ | N | = | ♣6 | 110 | 63 | 53 | 53 | ♠kn643♥E108♦D32♣ED3 | ♠ED2♥D752♦10764♣74 | ♠kn643♥E108♦D32♣ED3 | 548 | 35,13 | 548 |
14 | 5♣ | V | –1 | ♥10 | 50 | 104 | 87 | 87 | ♠EKkn4♥10984♦86432♣- | ♠983♥Kkn63♦E107♣962 | ♠EKkn4♥10984♦86432♣- | 652 | 38,81 | 652 |
Rond 8, som Ö-V, mot Annika Sandberg - Rolf Israelsson | Rond 8, som Ö-V, mot Annika Sandberg - Rolf Israelsson |
15 | 3NT | N | +1 | ♦2 | 630 | 16 | 13 | 13 | ♠Kkn♥K107♦E1072♣D876 | ♠1074♥D8652♦853♣43 | ♠Kkn♥K107♦E1072♣D876 | 668 | 37,11 | 668 |
16 | 3NT | Ö | = | ♥4 | -600 | 81,4 | 68 | 68 | ♠E104♥ED6♦E73♣K853 | ♠K♥10852♦Dkn85♣E942 | ♠E104♥ED6♦E73♣K853 | 749,4 | 39,03 | 749,4 |
Rond 6, som N-S, mot Göte Bergsten - Inge Wilsson | Rond 6, som N-S, mot Göte Bergsten - Inge Wilsson |
17 | 6NT | S | = | ♠E | 990 | 115 | 96 | 96 | ♠109♥Kkn532♦E1096♣32 | ♠KD♥E87♦KDkn2♣EK104 | ♠109♥Kkn532♦E1096♣32 | 864,4 | 42,37 | 864,4 |
18 | 2♥ | N | +2 | ♠K | 170 | 99 | 83 | 83 | ♠8♥EKD54♦Dkn864♣K2 | ♠9542♥10973♦K7♣kn109 | ♠8♥EKD54♦Dkn864♣K2 | 963,4 | 44,60 | 963,4 |
Rond 5, som Ö-V, mot Håkan Gustafsson - Lilian Helgeson | Rond 5, som Ö-V, mot Håkan Gustafsson - Lilian Helgeson |
19 | 4♠ | V | = | ♦8 | -620 | 102 | 85 | 85 | ♠875♥Kkn1094♦EK94♣K | ♠EDkn9432♥D6♦kn102♣3 | ♠875♥Kkn1094♦EK94♣K | 1065,4 | 46,73 | 1065,4 |
20 | 1♥ | V | +1 | ♣8 | -110 | 76 | 63 | 63 | ♠K98♥E1092♦107♣KD105 | ♠kn53♥kn543♦EK8♣942 | ♠K98♥E1092♦107♣KD105 | 1141,4 | 47,56 | 1141,4 |
Rond 9, som Ö-V, mot Benny Olsson - Gunder Persson | Rond 9, som Ö-V, mot Benny Olsson - Gunder Persson |
21 | 3NT | N | –1 | ♣6 | -100 | 86 | 72 | 72 | ♠843♥EDkn764♦103♣E5 | ♠K95♥5♦kn754♣D9873 | ♠843♥EDkn764♦103♣E5 | 1227,4 | 48,71 | 1227,4 |
22 | 3NT | Ö | –3 | ♦kn | 300 | 7 | 6 | 6 | ♠D107♥K2♦E854♣EKD2 | ♠K962♥7654♦D♣10953 | ♠D107♥K2♦E854♣EKD2 | 1234,4 | 46,76 | 1234,4 |
Rond 10, som N-S, mot Per-Olof Fritzon - Per-Olov Törnqvist | Rond 10, som N-S, mot Per-Olof Fritzon - Per-Olov Törnqvist |
23 | 3♣ | S | +1 | ♠4 | 130 | 6 | 5 | 5 | ♠E87653♥E9♦5♣Kkn42 | ♠kn109♥D♦Kkn1096♣E1076 | ♠E87653♥E9♦5♣Kkn42 | 1240,4 | 44,94 | 1240,4 |
24 | 4♥ | Ö | –1 | ♣D | 50 | 107 | 89 | 89 | ♠KD♥kn2♦K74♣Ekn10864 | ♠E94♥983♦8532♣D93 | ♠KD♥kn2♦K74♣Ekn10864 | 1347,4 | 46,78 | 1347,4 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior