Tidigare På gång

<< Visa tidigare   |   Visa kommande >>

Juli 2021

DatumHändelseOrt
25 juli
Svenska Cupen - Omgång 3
Svenska Cupen
25 juli
Svenska Cupen - Omgång 4
Svenska Cupen
23 juli
Kurs via Zoom (fredag)Zoom (online)
17-18 juli
INSTÄLLD - SM Lag MixedOnlinespel på RealBridge
17-18 juli
INSTÄLLD - JSM ParBK S:t Erik, Kronobergsgatan 12, 11233 Stockholm
15-25 juli
INSTÄLLD … ACBL: SommarmästerskapenProvidence, USA
11 juli
Rimbo BK - SommarGuld (på RealBridge)RealBridge
2-3 juli
INSTÄLLD … Jubileumsguld Luleå stad 400 årSpegelsalen Stadshotell Storgatan 15, 972 32 Luleå
1-2 juli
INSTÄLLD … Ölandsveckan 2021 Sporthallen i Borgholm, på Öland

Juni 2021

DatumHändelseOrt
18 juni
Kurs via Zoom (fredag)Zoom (online)
15 juni
- 25 juli
Svenska Cupen - Omgång 2
Svenska Cupen
12-22 juni
INSTÄLLT… EM lag 2020
EBL
Funchal, Madeira, Portugal
11 juni
Kurs via Zoom (fredag)Zoom (online)
4 juni
Kurs via Zoom (fredag)Zoom (online)

Maj 2021

DatumHändelseOrt
30 maj
Sista anmälnings- och speldatum för DM Par Final Dam, Veteran, Mixed samt Open
29-30 maj
NM online för nationslag
NBU
RealBridge
29-30 maj
SM Par Open, rekommenderad spelhelg för DM Final
28 maj
Kurs via Zoom (fredag)Zoom (online)
25 maj
- 13 juni
Svenska Cupen - Omgång 1
Svenska Cupen
21 maj
Kurs via Zoom (fredag)Zoom (online)
14 maj
Kurs via Zoom (fredag)Zoom (online)
13-16 maj
Final
SM Lag
RealBridge
9 maj
Årmöte, 9/5 2021 kl. 18:30Zoom (online)
8-9 maj
INSTÄLLD - TL-seminarium, steg 3Örebro
7 maj
Kurs via Zoom (fredag)Zoom (online)

April 2021

Mars 2021

Februari 2021

DatumHändelseOrt
28 feb
INSTÄLLD… Div 4 … Sista speldag
Allsvenskan
26 feb
Alertering: Blanda inte ihop bud med andra bud.Zoom (online)
22 feb
Årsmöte Kalmar BridgeKalmar
19 feb
Frågan är friZoom (online)
15 feb
INSTÄLLD…Div 4 … Sista anmälningsdag av antal lag
Allsvenskan
12 feb
lär dig Pre-alert på BBO (Zoom-möte)Zoom (online)
5 feb
AlerteringZoom (online)

Januari 2021

DatumHändelseOrt
29 jan
Lär dig hitta resultat på BBOZoom (online)
22 jan
Lär dig alertera på BBO (kurs via Zoom)Zoom (online)
21 jan
- 21 feb
Onlinesvenskan Superettan
Allsvenskan
BBO
16 jan
- 14 feb
Onlinesvenskan Elitserien
Allsvenskan
BBO
15 jan
Kurs, lär dig hitta på hemsidan, via ZoomZoom (online)
15 jan
Onlinesvenskan Div 3 Bohuslän
Allsvenskan
BBO
15 jan
Onlinesvenskan Div 3 Halland
Allsvenskan
BBO
15 jan
Onlinesvenskan Div 3 Mälardalen
Allsvenskan
BBO
15 jan
Onlinesvenskan Div 3 Norra Götaland
Allsvenskan
BBO
15 jan
Onlinesvenskan Div 3 Norra Svealand
Allsvenskan
BBO
15 jan
Onlinesvenskan Div 3 Skåne
Allsvenskan
BBO
15 jan
Onlinesvenskan Div 3 Småland
Allsvenskan
BBO
15 jan
Onlinesvenskan Div 3 Södra Svealand
Allsvenskan
BBO
15 jan
Onlinesvenskan Div 3 Stockholm
Allsvenskan
BBO
15 jan
Onlinesvenskan Div 3 Sydöstra
Allsvenskan
BBO
15 jan
Onlinesvenskan Div 3 Värmland
Allsvenskan
BBO
15 jan
Onlinesvenskan Div 3 Västergötland
Allsvenskan
BBO
15 jan
Onlinesvenskan Div 3 Västra Götaland
Allsvenskan
BBO
15 jan
Onlinesvenskan Division 2 A
Allsvenskan
BBO
15 jan
Onlinesvenskan Division 2 B
Allsvenskan
BBO
15 jan
Onlinesvenskan Division 2 C
Allsvenskan
BBO
15 jan
Onlinesvenskan Division 2 D
Allsvenskan
BBO
15 jan
Onlinesvenskan Division 2 E
Allsvenskan
BBO
15 jan
Onlinesvenskan Division 3 Mellersta Norrland
Allsvenskan
BBO
15 jan
Onlinesvenskan Division 3 Norra Norrland
Allsvenskan
BBO
15 jan
Onlinesvenskan Division 3 Uppland
Allsvenskan
BBO
9 jan
INSTÄLLD… Gävle BK - GävleguldetGävle BK:s klubblokal

December 2020

DatumHändelseOrt
5 dec
INSTÄLLD Malmö BK - GuldtävlingMalmö BK:s klubblokal
3 dec
Övningbridge

November 2020

DatumHändelseOrt
26 nov
Övningbridge
26 nov
- 6 dec
ACBL: HöstmästerskapenTampa, USA
21-22 nov
RM Lag Mixed BBO - Gröna Hissen
TK
BBO
19 nov
Övningbridge
12-14 nov
INSTÄLLD…Champions’ Cup
EBL
Pezinok-Slovakien
12-15 nov
Slutspel i Svenska Cupen
Svenska Cupen
7 nov
INSTÄLLD…Manfred Kamras MinneGöteborg
7-8 nov
Distriktsträffen
Distriktsträffen
Örebro
4 nov
Lottning visas på Youtube
Svenska Cupen

Oktober 2020

DatumHändelseOrt
28 okt
Årsmöte 28 oktober 2020 Göteborg
26-27 okt
Riksläger
Junior
Väddö
26-30 okt
World University Mindsports Championships, online
Junior
Online
26 okt
- 1 nov
(BIC) Bridge International Championship 26 okt - 1 nov
WBF
Online
24-25 okt
RM Lag Veteran BBO - Gröna Hissen
TK
BBO
24-25 okt
SM Par Junior, direktfinal
Junior
Väddö
15 okt
- 1 nov
Svenska Cupen - Omgång 7
Svenska Cupen
7 okt
ÅRSMÖTEFolkets hus Alingsås
3 okt
INSTÄLLD… Jubileumsguld Domnarvsgården, Borlänge

September 2020

DatumHändelseOrt
29 sep
Årsmöte
28 sep
Årsmöte
28 sep
ÅsrmöteBredaryd lokal meddelas senate
23 sep
- 11 okt
Svenska Cupen - Omgång 6
Svenska Cupen
17 sep
Guldsimultanrally
Simultan
Lokala klubben
4-20 sep
Svenska Cupen - Omgång 5
Svenska Cupen

Augusti 2020

DatumHändelseOrt
21 aug
- 4 sep
Uppskjutet…World Bridge Games (WBG) tidigare OS
WBF
Salsomaggiore Terme, Italien
5 aug
- 1 sep
Svenska Cupen - Omgång 4
Svenska Cupen
1 aug
Gröna Hissen guldstänkBBO

Juli 2020

DatumHändelseOrt
31 juli
- 9 aug
Uppskjutet…VM Lag Junior
WBF
Salsomaggiore Terme, Italien
24 juli
- 2 aug
INSTÄLLD P.G.A. COVID-19 … Bridgefestivalen
Bridgefestivalen
Örebro
16-26 juli
Inställt … ACBL: SommarmästerskapenMontreal, Kanada
15 juli
- 2 aug
Svenska Cupen - Omgång 3
Svenska Cupen
11-12 juli
INSTÄLLT … SM Lag MixedFalkenberg / Falkhallen

Juni 2020

Maj 2020

DatumHändelseOrt
24 maj
RM Lag BBO - Final och 3/4-play-off
TK
BBO
24 maj
RM Lag BBO - Semifinal
TK
BBO
24-31 maj
Inställt … 2nd IMSA World Masters Championship
WBF
Hengshui, Hebei Province, China
23 maj
RM Lag BBO - Kval Gröna Hissen
TK
BBO
23-24 maj
RM Lag BBOBBO
21-24 maj
INSTÄLLT … Nordic Junior Camp - Kristi himmelsfärdshelgen
Junior
Örebro
21-24 maj
INSTÄLLT … Final
SM Lag
Örebro
21 maj
BBO- Riksbridge för juniorer
Junior
BBO

April 2020

DatumHändelseOrt
18-19 apr
INSTÄLLT … Semifinaler på tio spelorter
SM Lag
15 apr
Ansökningsdatum för guldsanktion 2020/2021
10 apr
INSTÄLLD … Trosa BS -GuldTrosa Stadshotell Västra Långgatan 19 61935 Trosa
4 apr
INSTÄLLD… Laholms BK - Guldtävling Hökagården, Mellbystrand
2 apr
Nybörjarkurs
1 apr
- 31 maj
Nybörjarträffen
Nybörjarträffen

Mars 2020

DatumHändelseOrt
26 mar
Nybörjarkurs
18-29 mar
INSTÄLLT … ACBL: VårmästerskapenColumbus, USA
15-20 mar
White House Junior Internationals
Junior
Amsterdam
12 mar
Nybörjarkurs
10 mar
ÅrsmöteVästerås
8 mar
Sista speldag för distriktsfinalerna
SM Lag
5 mar
Nybörjarkurs

Februari 2020

DatumHändelseOrt
29 feb
- 6 mar
3rd European Winter Games
EBL
Monaco
27 feb
Nybörjarkurs
27 feb
- 12 juli
Svenska Cupen - Omgång 2
Svenska Cupen
25 feb
ÅrsmöteSundsvall, Grönborgsgatan 5
25 feb
ÅrsmöteGrönborgsgatan 5 Sundsvall
20 feb
Nybörjarkurs
15 feb
Munka Ljungby BS - GuldtävlingFörsamlingshemmet Munka Ljungby
14 feb
Sista anmälningsdag av antal lag
SM Lag
13 feb
Nybörjarkurs
11 feb
Årsmöte 2020
8 feb
Plattliret - BK S:t ErikKronobergsgatan 12
8-9 feb
SM Par Veteran, rekommenderad spelhelg för DM Final
7 feb
Årsmöte 2020Helsingborg
6 feb
Nybörjarkurs
1-2 feb
OBS-tävling Mixed
Landslag
BK S:t Erik i Stockholm

Januari 2020

DatumHändelseOrt
31 jan
- 23 feb
Svenska Cupen - Omgång 1
Svenska Cupen
30 jan
Nybörjarkurs
30 jan
Årsmöte 2020Åhus
26 jan
Rimbo BK - JubileumsguldVibyskolan, Lillskogsvägen 2, Rimbo
26 jan
Div 4 … Sista speldag
Allsvenskan
23 jan
Nybörjarkurs
16 jan
Nybörjarkurs
11-12 jan
Utbildningshelg, sanktionsförbud råder
10-12 jan
TL-utbildning, steg 3Örebro
9 jan
Nybörjarkurs
5 jan
Gävle BK - GävleguldetGävle BK:s klubblokal

December 2019

DatumHändelseOrt
28 dec
BK Allians - GuldtävlingBK Allians klubblokal, Halmstad
12 dec
Övningbridge - Avslutningsbarometer
7 dec
Malmö BK - GuldtävlingMalmö BK:s klubblokal
5 dec
Övningbridge

November 2019

DatumHändelseOrt
28 nov
Övningbridge
28 nov
- 8 dec
ACBL: HöstmästerskapenSan Francisco, USA
23-24 nov
SM Par Mixed, rekommenderad spelhelg för DM Final
21 nov
Övningbridge
17 nov
Intensivkurs del 3
16-17 nov
Uppsala lagguldBridgens Hus Uppsala
14 nov
Övningbridge
14 nov
Inställt … Lottning visas på Youtube
Svenska Cupen
14-16 nov
Champions’ Cup
EBL
Rin Grand Hotel, Bucharest
14-17 nov
Slutspel i Svenska Cupen
Svenska Cupen
Uppsala
11 nov
Div 4 … Sista anmälningsdag av antal lag
Allsvenskan
10 nov
Intensivkurs del 2
9 nov
Manfred Kamras MinneGöteborg
9 nov
Intensivkurs del 1
9 nov
Manfred Kamras Minne - Omgång 1Göteborg
9 nov
Manfred Kamras Minne - Omgång 2Göteborg
9 nov
Manfred Kamras Minne - Omgång 3Göteborg
7 nov
Övningbridge

Oktober 2019

DatumHändelseOrt
31 okt
Övningbridge
26-27 okt
Division 2 … Rond 8-11
Allsvenskan
25-28 okt
Riksläger - höstlov
Junior
Varberg
24 okt
Övningbridge
19 okt
Division 3 … Rond 7-9
Allsvenskan
18-20 okt
Elitserien …. Rond 6-11
Allsvenskan
Örebro
17 okt
Övningbridge
13 okt
Enköpings BS - EnaträffenWesterlundska Gymnasiet, matsalen, Sandbrogatan 2
12-13 okt
DTL-träff
TK
Örebro
11-12 okt
Riksstämman
Riksstämman
Örebro
10 okt
Övningbridge
3 okt
Övningbridge

September 2019

DatumHändelseOrt
28-29 sep
Division 2 … Rond 4-7
Allsvenskan
26 sep
- 20 okt
Svenska Cupen - Omgång 7
Svenska Cupen
21 sep
Division 3 … Rond 4-6
Allsvenskan
15 sep
GBF ÅrsmöteGöteborg Bridgens hus
14-15 sep
SM Par Dam, rekommenderad spelhelg för DM Final
14-15 sep
Tävlingsledarutbildning Steg 1 den 14-15 september 2019Huseliiharen utanför Gävle(Bönavägen)
14-28 sep
VM för nationslag (Bermuda Bowl m.m.)
WBF
Wuhan, Kina
8 sep
Årsmöte ÖrebridgenÖrebro
7 sep
ÅrsmöteSkövde Klubblokalen
7-8 sep
Minibridgeläger
Junior
Täby
7 sep
Inställd… BK Albrekts - Guldtävling
TK
Klubblokalen, BK Albrekts
7-8 sep
SM Par Junior, direktfinal
Junior
Täby, Kemistvägen 6

Augusti 2019

DatumHändelseOrt
31 aug
Division 2 … Rond 1-3
Allsvenskan
31 aug
Division 3 … Rond 1-3
Allsvenskan
31 aug
- 1 sep
Elitserien …. Rond 1-5
Allsvenskan
Uppsala, Göteborg
29 aug
- 22 sep
Svenska Cupen - Omgång 6
Svenska Cupen
24 aug
TL steg 2Örebro
23 aug
TL steg 2Örebro
20-29 aug
Öppna JVM Par/Lag
WBF
Opatija, Kroatien
3-4 aug
Guldgruvan
Bridgefestivalen
3-4 aug
SM Par Open - Final
Bridgefestivalen
2 aug
SM Par Open - Semi
Bridgefestivalen

Juli 2019

DatumHändelseOrt
31 juli
- 1 aug
SM Par Mixed - Final
Bridgefestivalen
30 juli
SM Par Mixed - Sista dansen
Bridgefestivalen
30 juli
- 1 aug
SM Lag Veteran
Bridgefestivalen
29-30 juli
SM Par Nybörjare
Bridgefestivalen
29-30 juli
SM Par Nybörjare
Nybörjarträffen
Örebro
28-29 juli
SM Par Dam
Bridgefestivalen
27 juli
- 1 aug
Chairman’s Cup
Bridgefestivalen
26-27 juli
SM Par Veteran
Bridgefestivalen
26 juli
- 4 aug
Bridgefestivalen
Bridgefestivalen
Örebro
24-28 juli
Universitets EM
Junior
Budapest, Ungern
18 juli
Walthers Bildelar Guldpar FalkenbergsveckanFalkhallen (gymnasieskolan), Nyhemsplan 2, Falkenberg
18-28 juli
ACBL: SommarmästerskapenLas Vegas, USA
13-14 juli
SM Lag MixedFalkenberg / Falkhallen
6-7 juli
TL Steg 2 utbildning i HelsingborgRundgången 22 i Helsingborg
4-11 juli
JEM Lag för nationslag
Junior
Oslofjord/Stokke, Norge

Juni 2019

DatumHändelseOrt
27-28 juni
Ölandsveckan 2019 - A-final - Omgång 1 - omgång 1
27-28 juni
Ölandsveckan 2019 - A-final - Omgång 1 - omgång 2
15-29 juni
Öppna EM
EBL
Istanbul, Turkiet
13 juni
- 25 aug
Svenska Cupen - Omgång 5
Svenska Cupen
8-9 juni
Inställd … BK S:t Erik, Patton guldStockholm
7-9 juni
NM för nationslag
NBU
Kristiansand, Norge

Maj 2019

DatumHändelseOrt
30 maj
- 2 juni
Final
SM Lag
Örebro
26 maj
Juniorbridge
25 maj
Uttagningstävling - Mixed VM
Landslag
25-26 maj
TL Steg 1 utbildning i YstadS. Dragongatan 22 G (18) i YSTAD
19 maj
Juniorbridge
14-19 maj
1st IMSA World Masters Championship
WBF
Hengshui, Hebei Province, China
12 maj
Juniorbridge
5 maj
Juniorbridge
4 maj
IAF-guld, BK S:t ErikKronobergsgatan 12, Stockholm
3 maj
- 9 juni
Svenska Cupen - Omgång 4
Svenska Cupen

April 2019

DatumHändelseOrt
28 apr
Juniorbridge
28 apr
Sista anmälnings- och speldatum för DM Final Dam, Veteran, Mixed samt Open
27-28 apr
SM Par Open, rekommenderad spelhelg för DM Final
24 apr
Simulering för Tävlingsledare, Linus JornerÖrebridgen, Örebro
22 apr
Rimbo BK - GuldtävlingViby friskola, Lillskogsvägen 2, Rimbo
19 apr
Trosa BS - GuldtävlingTrosa
19-20 apr
INSTÄLLD - SM Lag Junior, direktfinal
Junior
Varberg
18-22 apr
Riksläger - Påsklov
Junior
Varberg
18-20 apr
JNM för nationslag
Junior
Nykøbing F, Danmark
15 apr
Ansökningsdatum för guldsanktion 2019/2020
14 apr
Juniorbridge
13-14 apr
Göteborg
SM Lag
Göteborg
13-14 apr
Ludvika
SM Lag
Ludvika
13-14 apr
Malmö
SM Lag
Malmö
13-14 apr
Norrköping
SM Lag
Norrköping
13-14 apr
Örebro
SM Lag
Örebro
13-14 apr
Skövde
SM Lag
Skövde
13-14 apr
Täby
SM Lag
Stockholm/ Uppsala
13-14 apr
Umeå
SM Lag
Umeå
13-14 apr
Uppsala
SM Lag
Uppsala
13-14 apr
Växjö
SM Lag
Växjö
13-14 apr
Semifinal på tio spelorter
SM Lag
7 apr
Juniorbridge
6 apr
Laholms BK - GuldtävlingLaholm
4 apr
Nybörjarkurs AvslutningLBK

Mars 2019

DatumHändelseOrt
31 mar
Juniorbridge
28 mar
NybörjarkursLBK
28 mar
- 28 apr
Svenska Cupen - Omgång 3
Svenska Cupen
24 mar
Juniorbridge
24-29 mar
White House Junior Internationals
Junior
Amsterdam
23 mar
Årsmöte med efterföljande spelBridgelokalen
21 mar
NybörarkursLBK
21-31 mar
ACBL: VårmästerskapenMemphis, USA
14 mar
NybörarkursLBK
10 mar
HLR-utbildningLBK
10 mar
Sista speldag för distriktsfinalerna
SM Lag
7 mar
NybörarkursLBK
1 mar
Universitets VM online
Junior

Februari 2019

DatumHändelseOrt
28 feb
- 24 mar
Svenska Cupen - Omgång 2
Svenska Cupen
23 feb
Värnamo BK jubileumsguldVärnamo
22-28 feb
EM Lag Mixed
EBL
Lissabon, Portugal
15 feb
Sista anmälningsdag av antal lag
SM Lag
9-10 feb
SM Par Veteran, rekommenderad spelhelg för DM Final
3-8 feb
CavendishMonaco
2 feb
PlattliretStockholm

Januari 2019

DatumHändelseOrt
31 jan
- 24 feb
Svenska Cupen - Omgång 1
Svenska Cupen
26-27 jan
OBS-tävling landslagen
Landslag
BK S:t Erik i Stockholm
26-27 jan
OBS-tävling öppen klass
Landslag
BK S:t Erik i Stockholm
12-13 jan
Juniorledarseminarium
Junior
Örebro
12-13 jan
TL-seminarium, steg 3Örebro
12-13 jan
Utbildningshelg, sanktionsförbud råder
5 jan
GävleguldetGävle

December 2018

DatumHändelseOrt
29 dec
BK Allians, Halmstad - GuldtävlingHalmstad
1 dec
Malmö BK - GuldtävlingMalmö

November 2018

DatumHändelseOrt
24-25 nov
SM Par Mixed, rekommenderad spelhelg för DM Final
22 nov
- 2 dec
ACBL: HöstmästerskapenHonolulu, USA
17-18 nov
Uppsala bridgefest - LagguldUppsala
15-18 nov
Svenska Cupen - Slutspel
Svenska Cupen
Uppsala
10 nov
Manfred Kamras MinneGöteborg
8-10 nov
Champions’ Cup
EBL
Eilat, Israel
2-4 nov
Uttagningstävling EM Lag Mixed
Landslag
BK S:t Erik i Stockholm

Oktober 2018

DatumHändelseOrt
30 okt
- 1 nov
Riksläger - höstlov
Junior
Varberg
27-28 okt
Division 2 … Rond 8-11
Allsvenskan
20 okt
Division 3 … Rond 7-9
Allsvenskan
19-21 okt
Elitserien …. Rond 6-11
Allsvenskan
Örebro
13-14 okt
Division 2 … Rond 4-7
Allsvenskan
7 okt
Enköpings BS - GuldtävlingEnköping
6-7 okt
SM Par Dam, rekommenderad spelhelg för DM Final

September 2018

DatumHändelseOrt
27 sep
- 21 okt
Svenska Cupen - Omgång 7
Svenska Cupen
22 sep
Division 3 … Rond 4-6
Allsvenskan
22 sep
- 6 okt
Öppna VM (Rosenblum m.m.)
WBF
Orlando, USA
15 sep
BK Albrekts - GuldtävlingVarberg
8-9 sep
INSTÄLLD … JSM par 2018
Junior
Täby
1 sep
Division 2 … Rond 1-3
Allsvenskan
1 sep
Division 3 … Rond 1-3
Allsvenskan
1-2 sep
Elitserien …. Rond 1-5
Allsvenskan
Uppsala, Göteborg

Augusti 2018

DatumHändelseOrt
30 aug
- 23 sep
Svenska Cupen - Omgång 6
Svenska Cupen
18 aug
Inställd … Munka Ljungby BS - GuldtävlingKlippan
8-18 aug
VM Lag Junior
WBF
Wujiang, Kina
4-5 aug
Guldgruvan
Bridgefestivalen
Örebro
4-5 aug
SM Par Open - Final
Bridgefestivalen
3 aug
SM Par Open - Semi
Bridgefestivalen
1-2 aug
SM Par Mixed - Final
Bridgefestivalen

Juli 2018

DatumHändelseOrt
31 juli
SM Par Mixed - Sista dansen
Bridgefestivalen
31 juli
- 2 aug
SM Lag Veteran
Bridgefestivalen
30-31 juli
SM Par Nybörjare
Bridgefestivalen
29-30 juli
SM Par Dam
Bridgefestivalen
28 juli
- 2 aug
Chairman’s Cup
Bridgefestivalen
27 juli
INSTÄLLT … Juniorseminarium
Bridgefestivalen
Scandic Grand, Örebro
27 juli
TL-uppdatering
Bridgefestivalen
Scandic Grand, Örebro
27-28 juli
SM Par Veteran
Bridgefestivalen
27 juli
- 5 aug
Bridgefestivalen
Bridgefestivalen
Conventum, Örebro
25 juli
- 5 aug
ACBL: SommarmästerskapenAtlanta, USA
19 juli
Walters BildelarFalkenberg
10-15 juli
EM Par Junior
EBL
Opatija, Kroatien
1 juli
Inställd … StorsjöslagetÖstersund

Juni 2018

DatumHändelseOrt
24-29 juni
Ölandsveckan 2018Borgholm, på Öland (Sporthallen)
14 juni
- 26 aug
Svenska Cupen - Omgång 5
Svenska Cupen
6-16 juni
EM för nationslag
EBL
Ostend, Belgien

Maj 2018

DatumHändelseOrt
26-27 maj
SM Lag Junior - Final
Junior
Norrköping
19 maj
Guld-IAF
10-13 maj
Final
SM Lag
Örebro
4-6 maj
Rekryteringsträffen
Distriktsträffen
Örebro
4 maj
- 10 juni
Svenska Cupen - Omgång 4
Svenska Cupen

Mars 2018

DatumHändelseOrt
29 mar
- 29 apr
Svenska Cupen - Omgång 3
Svenska Cupen
1-25 mar
Svenska Cupen - Omgång 2
Svenska Cupen

Februari 2018

DatumHändelseOrt
25 feb
Omgång 1 … Sista dag för resultatrapport
Svenska Cupen
1-25 feb
Svenska Cupen - Omgång 1
Svenska Cupen

Januari 2018

DatumHändelseOrt
17 jan
Sista anmälningsdag
Svenska Cupen
17 jan
Sista betalningsdag
Svenska Cupen

Juni 2017

DatumHändelseOrt
2-4 juni
NM för nationslag
NBU
Danmark

Händelser före juni/juli 2018

Datum Händelse Ort
26-27 maj JSM Lag INSTÄLLT Läs Mer…
19 maj IAF Guld Stockholm Läs Mer…
10-13 maj SM Lag, final Örebro Läs Mer…
4-6 maj Rekryteringsträff Örebro Läs Mer…
29 mar-29 apr Svenska Cupen, omg 3 - Läs Mer…
28 apr Laholmsguldet Laholm Läs Mer…
1-22 apr Nybörjarträffen - Läs Mer…
7-8 apr SM-Lag semifinaler - Läs Mer…
29 mar-1 apr Riksläger/JNM Par U16 Varberg Läs Mer…
1-25 mar Svenska Cupen, omg 2 - Läs Mer…
3-4 mar Veteran-OBS Stockholm Läs Mer…
1-25 feb Svenska Cupen, omg 1 - Läs Mer…
9-11 feb Öppna OBS Stockholm Läs Mer…
3 feb Plattliret Stockholm Läs Mer…
- 17 januari Svenska Cupen 2018 Anmälan Läs Mer…
6 jan GävleGuldet Gävle Läs Mer…
2017 Läs mer…
2016 Läs mer…
2015 Läs mer…
2014 Läs mer…